27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BREXIT: Britové a syndrom opilého korábuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 26, poslední: 20.1. 2019 20:21, přehled diskusí

PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 20.1.2019 20:20

ZEJMÉNA RUDOČERNÝCH SOCIALISTŮ.

Jak známo, vývoj lidského světa je tažen civilizací jednotlivců obchodem, tedy jejich vyšším a vyšším osamostatňováním. Takoví lidé jsou pak už dlouhá tisíciletí tahouny dalšího jeho vybavování technickými prostředky, neboť svojí nekoordinovanou aktivitou vygenerovali neosobně a nezáměrně spontánní řád lidské interakce a lidského světa, který je svými evolučně vyvinutými pravidly řídí a nutí k efektivním a produktivním druhům jednání.

A přinutil je založit evoluční cestou bez původního záměru vlastní správní jednotky, národní státy.

Pomiňme tu eskapádu historických událostí, které vedly k dnešku a podívejme se na to, co je. Co vniklo a co dál vzniká. Jen za poslední 3 dekády vznikly desítky nových národních států a nikdo se jich, tedy každý toho svého, nechce vzdát. Jak to ? Vždyť EU je přece prý jakousi novou lepší formu lidského světa. Tak proč ne ?

Jednoduše proto, že to není mírovými cestami možné. Historickými vazbami a vzájemnou všemožnou sounáležitostí osazené skupiny lidí, kteří si říkají národ, dokonce až paradoxně na tom trvají i v USA, kde je national skoro všechno, totiž se této vlastnosti ani vzdát nemohu. Je vrostena v jejich historii a v jejich myslích, tedy v systému tzv. pravidel jejich správného chování. Proto není znám případ, kdy by se někdo dobrovolně vzdal své národní identity.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 20.1.2019 20:20

Národy a jejich národní státy, není zatím dáno, že co národní stát to jeden národ, se staly jedinými možnými správci zemského povrchu, a každý vidí, že skoro o každý metr svého území jsou ochotny bojovat. Ale co je nejpodstatnější pro existenci lidského světa, že se staly největšími prvky jeho spontánního řádu, který je samotnou podstatou jakékoliv možnosti, aby lidský svět vůbec existoval. Přičemž vzájemné vazby prvků spontánního řádu jsou výsostně omezující, tedy negativní, tedy zákazové. On jediný umožňuje lidem a jejich organizacím, včetně národních států, sledovat nekonečné množství účelů a cílů svých jednání tak, aby při tom nenarážely do ostatních, tedy, aby lidí se stejným neosobním sebezáchovným úkolem vůbec přežití.

Tato neobkročitelná podstata musí každého, kdo se o zorganizování lidského světa snaží příkazy, varovat. Nejde to, není to možné, musel by nejprve umět zrušit vesmír a naučit se ho sestavovat, tedy nekonečně složité řády, příkazem (tedy lidským rozumem, který je ovšem produktem vývoje, takže to není možné už z tohoto důvodu), ne omezeními. To je každému, aspoň trochu málo zorientovanému člověku jasné.

Lidovce...:
Autor: F. Nekolný Datum: 20.1.2019 18:20

a zvlášť toho šišlavýho Svobodu nevolit ! Chce to řádnou revizi a ty známé eurohujeské zrádce vyhnat od žlabu !

Re: Lidovce...:
Autor: K. Janyška Datum: 20.1.2019 20:21

EU je tedy silou anticivilizační a může existovat jen na základě 3 předpokladů.

1.Všichni lidští obyvatelé a všechny národy Evropy se prohlásí dobrovolně, podtrhuji dobrovolně, za Němce a vznikne německý superstát, který budě řízen klasickými metodami. Bude mít i svoji velkou armádu a policii.

2.Momentální vývoj bude pokračovat navzdory názorům Evropanů na EU a bude postavena silná eunijní policie a armáda k potlačování odporu a nesouhlasu. Takový stav známe ze Sovětského svazu a každý ví, jak to s ním dopadlo.

3. Evropská unie bude stát na stejném principu, na kterém stojí spontánní řád lidského světa v Evropě, tedy na negativní multismlouvě mezi státy pro dosažení konsensu a garantování principu, já pán - ty pán.

3a. Žádná Evropská unie prostě nebude.

Re: Lidovce...:
Autor: K. Janyška Datum: 20.1.2019 20:21

Vraťme se teď k názvu eseje a zdůvodněme ho. Kdo má všech pět pohromadě, všechno našel unitř. Kdo ne tomu nemá žádný smysl cokoliv dalšího povídat.

Snad až na termín rudočerní. Od roku 1931 je církev svatá přesvědčena o správnosti socialismu, neboť přijala do své doktríny tzv. sociální spravedlnost, takto socialismu právě středobod. Od té doby se sice všemožné druhy socialistů perou navzájem, ale táhnou ve skutečnosti za jeden organizační provaz. Nutí je k tomu uznání řídící autority, coby podle nich jediné možné varianty uspořádání lidského světa a jedné možnosti, která lidstvo může přivést ke štěstí.

Hluboce, ale opravdu hluboce, se mýlí. V případě náboženských fanatiků je to dokonce pohrdání dílem božím. Kdyby to tak Bůh chtěl, udělal by to tak a možnost zorganizovat lidský svět by lidem poskytl. On to však neudělal... Dzp.

jako obvykle výborná věcná analýza pana Svobody:
Autor: T. Halik Datum: 20.1.2019 17:12

Až bude EU parlament složen jen z takových moudrých lidí jako je pan Svoboda, Niedermayer, Telička , paní Roithová atp., kteří si uvědomují, že mají být loajální k EU nikoli ke svým pochybným zemím za které byli zvoleni, nebude konečně nic bránit plnému uskutečnění perfektního plánu načatého podpisem Lisabonské smlouvy.

Bez GB budou pidistáty potížistů bezmocně přihlížet jak na celém území EU konečně a drtivě zvítězí ta správná forma liberální demokracie a multikulturalismus. Státy ovládané populisty zvolenými hlasy xenofobů, nacionalistů, odpůrců multikulturalismu a dalších hlupáků budou EU komisím pro smích. Zájmy vedení EU, Bilderbergu a nadnárodních korporací které financují naše výzkumné granty v oblastech věd humanitních a podporují naše veřejnoprávní média budou důsledně prosazovány.

no to jsou ale blaboly:
Autor: J. Tachovsky Datum: 20.1.2019 16:02

EU chce da GB sezrat brexit a vo tom to je, zadna chyba nebo neschopnost Mayove z tim, ze dojde k tvrdemu brexitu neni. eurok4rati se proste nechteji dohodnout.

Kandidujete opět?:
Autor: Š. Hašek Datum: 19.1.2019 20:08

Nezdržujte.

Na zdarví!:
Autor: F. Navr8til Datum: 19.1.2019 16:21

Syndrom opilého korábu. Tím má Svoboda na mysli Junckera?

Re: Na zdarví!:
Autor: Š. Hašek Datum: 19.1.2019 19:27

Svobody mi je osobně líto ..... nejen jeho,

když si představím ty ošoupané nohavice z eukanceláře. Žehlí mu je kdo?

A ty starosti. Aby křen od Kutné Hory byl i na Ukrajině.

Teď ještě poslat rešerši Britské královně (že jako nedělají dobře). No nic.

Ostatně se domnívám,:
Autor: P. Han Datum: 19.1.2019 11:21

že Pavel Svoboda je vůl.

Re: Ostatně se domnívám,:
Autor: B. Hančl Datum: 19.1.2019 17:55

Korunovenej

Re: Ostatně se domnívám,:
Autor: M. Prokop Datum: 20.1.2019 0:41

EUnijní

No deal no problem:
Autor: T. Hraj Datum: 19.1.2019 10:43

"Vzpomeňme i na jeden z argumentů pro brexit, že Británie bude sama lépe vyjednávat svoje mezinárodní smlouvy. Tak teď měla první příležitost a má první zkušenost, že tomu tak není."

Prave naopak, pane Svobodo. Ta prvni zkuenost je, ze UK muze odmitnout nehoraznou smlouvu s EU. Co bychom za to v CR dali.

(omlouvam se, blbnou mi hacky a carky)

Re: No deal no problem:
Autor: J. Ticháček Datum: 19.1.2019 18:52

Británie tu nehoráznou smlouvu odmítnout může. V podstatě každý členský stát EU by ochotně uzavřel s Británií bilaterální smlouvu, která by vztahy dostala do podoby známé z EHS, nebo z dob původní EU. Jenže situace dospěla tak daleko, že žádný stát EU nemůže s Británií uzavřít jakoukoli smlouvu.

Británie se ocitla v situaci, kterou lze přirovnat k rozvodu. Pan Brit se rozvádí s paní EU. To by se i v případě neústupnosti partnerů ohledně majetku a dětí vyřešit nějakým soudem. Jenže paní EU chce děti, barák, chatu a alimenty. A paní EU je zároveň tou soudkyní, která má rozhodnout. A jakákoliv stížnost na podjatost soudu je marná, protože paní EU je díky nějakému procesnímu pochybení nejen rozvádějící se manželkou, ale zároveň předsedkyní okresního soudu. A nějak se stalo, že šéfuje i odvolací soud a shodou okolností má ten samý případ opět na stole. A kupodivu je ta samá EU předsedkyní nejvyššího soudu, a kupodivu i toho ústavního. A aby toho nebylo málo, šéfuje i kárné komisi, která by měla zabránit podobné kumulaci funkcí, a z ní vyplývajícího střetu zájmů.

Re: No deal no problem:
Autor: J. Tachovsky Datum: 20.1.2019 15:54

Neni jediny duvod, proc by CR nemohla s GB sepsat jakoukoliv smlouvu. Podle nasi Ustavy jsme svrchovany stat.

Teda jeden duvod, proc by to neslo bych vedel - priposranost a zkorumpovanost nasi politicke reprezentace.

Bruselská pijavice:
Autor: M. Malovec Datum: 19.1.2019 9:54

leze do řitě svému chlebodárci.

Tento:
Autor: P. Lenc Datum: 19.1.2019 9:51

lidovecký eurohujer, který bude politiku EU jakkoliv devastující bránit do posledního občana.A příklad V.Británie je zářným příkladem, jak to tyto figury s tím občanem myslí.

Re: Tento:
Autor: Š. Hašek Datum: 19.1.2019 9:57

Všimněte si i koncipování toho článku.

Mně to připadá jako vzorový karatelsko poučně návodný list pro tápající čecháčky. Já, když vysvětluji manželce regulaci plynového kotle ....... je mi pak naznačeno, že "mám volit jiný přístup".

Troufám si říci, že tedy totéž odhalím i u štrasbruselhujerů. Ani se nesnaží i o jen symbolické stopy náznaku nejistoty, nahrávky do diskuse....

Lidovec koupený, za jidášský groš.

Re: Tento:
Autor: P. Lenc Datum: 19.1.2019 10:34

Krátce, je to normální Lidovec...Jednou s komunisty, podruhé s bruselisty.Nic nového.

Vy, rudočerní, jste zkázou lidstva. :
Autor: K. Janyška Datum: 19.1.2019 9:44

Vůbec nevíte jak lidský svět funguje ve skutečnosti a cpete mu svoje připitomělé náboženské představy. Jedni mají šéfa kdesi na nebesích, tedy neví se kde a druzí v pitomých ústředních výborech složených z pitomců, nevědících nic o spontánním řádu lidského světa, jediné možnosti jeho existence a myslících si, že lidský svět je organizací, kterou je možno ovládat. To však mmožné není !

EU je proto zločinem stejným jako SSSR... Dzp.

Británie:
Autor: J. Karlík Datum: 19.1.2019 8:44

bude sama lépe vyjednávat své mezinárodní smlouvy. Teď má první zkušenost, že to tak není. Výborná manipulace. EU je snad jeden stát? Vyjednávat s EU je to samé, jako třeba s Itálií? Dobře si tu židli u vyděračů z EU zahřívate.

Re: Británie:
Autor: R. Brzák Datum: 19.1.2019 11:47

ano, tohle mne taky přímo praštilo do oka - Svoboda je zcela nesoudný, protože v rovném mezinárodním jednání nejde o vymanění se z utužujícího se celku. Svoboda pak dále potvrzuje, že EU jak stát vnímá - což není u eurohujerů nic nového ani zvláštního.

Autor je černokabátník:
Autor: I. Štípek Datum: 19.1.2019 8:31

a má rád svoji teplou židli v Bruseli.

Re: Autor je černokabátník:
Autor: Š. Hašek Datum: 19.1.2019 9:16

Přesné. Ani nezjistil, že píše tak hezky, už "fukcionářsky".

Jeden z těch 751 "důležitých", kteří se denně poplácávají po ramenou, že ohlídali i dozrání mirabelek na naší zahradě. Vloni, na rybíz to byl taky těžkej rok.

1 aprila:
Autor: K. Pavlik Datum: 19.1.2019 2:22

Proc nepresvedcit Anglii aby odesla na prvniho aprila? To se mne zda jako nejlepsi termin.