26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VELKÁ BRITÁNIE: Konzervativci v pastiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 44, poslední: 19.1. 2019 23:24, přehled diskusí

No ještě je tady jedna možnost:
Autor: V. Braun Datum: 18.1.2019 23:53

Tak ještě je tady možnost, že se ti poslanci, kteří nechtějí Brexist bez dohody, a těch je když se sečtou jak konzervativci tak labouristi většina, přece jen umoudří, přestanou hlasovat podle stranických linií a dle svého přesvědčení schválí současný plán, možná s nějakými malými změnami.

:
Autor: R. Tichý Datum: 19.1.2019 23:24

Treba predani Severniho Irska do protektoratu Brusel?

Nikoliv!:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.1.2019 16:52

štrasbrusel je v pasti. Britové se zítra dohodnou. Vy si fakt myslíte, že ta konstituční monarchie čeká, jak se Jourová vyspinká? Ty ostrovy si poradí i bez Berlína. Vyzkoušeno.

Nejste Vy z nějaké tzv. proevropské strany? Jste. Pište prosím příště místo Evropa slovo štrasbrusel. Je to přesnější.

Zkráceno.

Re: Nikoliv!:
Autor: J. Ráž Datum: 18.1.2019 17:50

Ten pán je z ODS a ta je směrem k EU názorově stejně rozpolcena, jako jsou britští Cons. směrem k Brexitu.

Ohromně se bavím, když porovnávám projevy předsedy Fialy směrem k EU, s projevy na stejné téma europoslance stejné strany Zahradila. Pikantní se to stává čím dál víc, čím blíže jsou eurovolby.

Re: Nikoliv!:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.1.2019 18:00

Stran tohoto souhlas.

ODS čeká ještě hodně. Vnitrostranických diskusí. Krom jiného.

Re: Nikoliv!:
Autor: V. Patkoš Datum: 18.1.2019 18:53

Jistě, celé EU padne, když Británistán vystoupí. Britové se zítra dohodnou? No panejo, tak ještě že to víte! Takže oni nás jen celou dobu do poslední chvíle napínali, protože zítra už se konečně dohodnou! Ta vaše slavná konstituční monarchie ani sama neví co chce a jelikož jí bude s největší pravděpodobností brzy šéfovat regulérní komunista, tak jen ať klidně odejde.

Mimochodem - jistě, že si poradí i bez Berlína. Ale jestli si myslíte, že je to (s tím množstvím obchodu do EU) nebude dost bolet, tak jste mimo. Možná by prospělo méně zkracovat a víc přemýšlet.

Re: Nikoliv!:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.1.2019 19:20

Ale já Vám nikterak nebráním, abyste dělal Britům poradce. Kalousek Vám bude dělat poradce.

Nezabýval jsem se jejich problémem, tedy - že tam mají sekače hlav. A malinko je nebudou zajímat protestantské chrámy Páně. To přijde na pořad dne zítra.

Stačilo napsat, že jste tělem i duší lid štrasbrusele a jen byste to malinko načančalpromazal, aby ten skřípot nebylo tolik slyšet. Pochopil bych to, jsem různí.

Popřemýšlel jsem a ...... zkráceno.

Re: Nikoliv!:
Autor: L. Šarina Datum: 18.1.2019 19:51

Ještě že jsme Češi co ??

Anebo stačí Terezce ještě chvíli lavírovat:
Autor: J. Lepka Datum: 18.1.2019 14:14

a mezitím se EU bude sesype jak domek z karet. Ve Francii o vře, v Německu taky, automobilky konečně pochopily, že blbci produkující exhalační normy ničemu nerozumí, energiewende se nedaří a Nord Stream 2 bude možná taky plácnutí do vody. Teď jen kdo vydrží déle.

Britové sní, jenomže :
Autor: D. Polanský Datum: 18.1.2019 12:44

doby veliké koloniální slávy jsou pryč. Od Mayové chtějí nesplnitelné.

Re: Britové sní, jenomže :
Autor: M. Prokop Datum: 18.1.2019 16:02

Britové to, na rozdíl od Frantíků, vědí.

Wishful thinking, pane Perlíne,:
Autor: I. Štípek Datum: 18.1.2019 12:17

na vašem uvažování je vidět, jak se ODS proměnila v poraženecké bláto pod vedením blekoty Fialy a stala se nevolitelnou. Ve skutečnosti Toryové udělají cokoli, aby se k moci nedostal rudozelený anarchomarxista Corbyn a přizpůsobí tomu taktiku obecnou, dlouhodobou i každodenní. Poddat se levičáckým lunatikům z Bruselu, jejichž cílem je rozbít a ovládnout Británii, nepřichází v úvahu. Je jedno, jak moc se mezi sebou budou hádat, Toryové neprodají Británii nebezpečí, proti kterému je i třeba taková Labour z 80.-90.let docela milým kámošem od piva v pubu.

Re: Wishful thinking, pane Perlíne,:
Autor: P. Zinga Datum: 18.1.2019 12:33

Corbynovi se Brusel taky nelíbí, považuje ho (po právu) za lokaje nadnárodních firem a think-tanků.

Re: Wishful thinking, pane Perlíne,:
Autor: I. Štípek Datum: 18.1.2019 13:31

No, ano, ale vítězství Corbyna by Bruseli tak jako tak uvolnilo ruce ke zničení UK.

Re: Wishful thinking, pane Perlíne,:
Autor: J. Ráž Datum: 18.1.2019 17:58

Britští Cons. jsou na rozdíl od vedení ODS političtí pragmatici. Dovedou vyhodnotit, co je pro ně lepší a i když se mezi sebou pohádají, tak když jde o zásadní věc, dovedou jednak konzistentně.

Raději něco se zapřením "zkousnou", ale Corbyna k vládě nepustí, jako u nás pustil Fiala k vládě socany a komunisty.

Re: Wishful thinking, pane Perlíne,:
Autor: V. Braun Datum: 18.1.2019 23:45

Pane Ráži, vysvětlete mi prosím jak Toryové "skousli" plán vlastní vlády na vustoupení z EU a jak se ta konzistence pak projevila v jejich hlasování ři schvalování toho plánu.

Re: Wishful thinking, pane Perlíne,:
Autor: V. Patkoš Datum: 18.1.2019 18:56

Tak tomu se říká přání otcem myšlenky. Čím přesně jste vydedukoval, že Toryové udělají cokoliv aby se nedostal Corbyn k moci? Protože zatím dělají vše pro to, aby se k moci opravdu dostal. A je docela komické blouznit o EU, která chce rozbít a ovládnout Británii (jak sakra?) a obviňovat při tom někoho z blekotání.

Re: Wishful thinking, pane Perlíne,:
Autor: I. Štípek Datum: 18.1.2019 23:52

Když to řeknu zkrátka, bude to nepřesné a neúplné. Takže jen předpokládám, že jste hodně dobře informovaný a hodně jste přemýšlel a taky máte hodně zkušeností; a došel jste prostě k jinému závěru než já. Já si opravdu myslím, že rozdělení UK hrozí a není to příliš komická představa.

Obutá neobutá:
Autor: K. Salajka Datum: 18.1.2019 11:30

Obutá neobutá, oblečená neoblečená, ani pěšky ani za vozem, to je zadání, které dostala od sněmovny, která referendum o Brexitu schválila, Mayová. Žádný návrh, jak má smlouvu proti druhé straně prosadit, poslanci nesdělili. Nebyli schopni si na smlouvu vyhradit ani celý den, měli další významnější body k jednání.

David Cameron, který prosadil Brexit jako volební tahák, Nigel Farage a Boris Johnson, kteří kampaň vedli, když došlo na realizaci zbaběle prchli a vlastně Mayovou nastrčili. /Cameron při odstoupení ujišťoval voliče, že se vlastně nic nezmění, Johnson sice posléze přijal aspoň funkci ministra, ale nic nevymyslel/.

Mayová je důstojným nástupcem Železné lady a možná je tak houževnatá při vzpomínce na to, jak sami konzervativci s Margaret zatočili. A možná je taky konzervativní a má jasnou představu, že vláda Corbyna by byla horší než jakákoli nejistota. Nikdo není dokonalý. Mayová je ale o třídu výš než pleticháři Macron nebo Merkelová.

Re: Obutá neobutá:
Autor: J. Ráž Datum: 18.1.2019 18:04

Zejména s poslední větou souhlasím. Obdivuji Mayovou jak i v době, kdy se jí houpe půda pod nohama, neochvějně dodržuje demokratické principy. Na rozdíl od zejména Merkelové, která klidně "ohne" spolkovou ústavu, když jde o její zájmy. Tajtrdlíka Macrona nemá cenu zmiňovat. Je jako plastelina.

Voliči volili pohádkový Brexit, politici řeší reálný Brexit!:
Autor: M. Pivoda Datum: 18.1.2019 11:12

"Theresa May ... která je po debaklu 202 -432 už jen všem pro smích... měla by být odvolána a od příštího pondělí chodit po Londýně jenom kanálem ..."

Theresa May by měla být dávána za vzor při respektování a dodržování principů demokracie. Snažila se vyhovět nereálnému přání britských voličů, kteří požadovali splnění svých pohádkových představ o novodobém britském impériu. Jenže nelze dvakrát vstoupit do téže řeky. Minulost nelze vrátit.

Britské impérium (a z něj plynoucí vysoké sebevědomí britských občanů) vzniklo z někdejší britské námořní převahy na světových mořích a oceánech. Jenže ta doba se už změnila. Konkurence nespala. Nová doba žádá nové činy! Jaké činy?

Vedení Velké Britanie udělalo v minulosti hlavní chybu v tom, že se patřičně nevěnovalo svým voličům v době předvolební. Těm voličům, kteří svými hlasy rozhodli kritické referendum. Metaforicky řečeno, vedení Velké Britanie nebojovalo dostatečně důsledně proti "vnitřnímu nepříteli". Dnes hlavní nepřítel není vně Velké Britanie, ale, bohužel, uvnitř.

Re: Voliči volili pohádkový Brexit, politici řeší reálný Brexit!:
Autor: F. Kusák Datum: 18.1.2019 11:32

Tak to jste napsal moc pěkně pane Pivodo, sdílím Vaš názor. Jen bych dodal, že na demokracii je krásné právě to, že se nechová racionálně, to dokáží jen diktátoři. Jsem přesvědčen, že postupně se věci vyřeší a stabilizují.

Re: Voliči volili pohádkový Brexit, politici řeší reálný Brexit!:
Autor: P. Zinga Datum: 18.1.2019 12:31

Pivodo, povídejte nám něco o pohádkových představách britských voličů...

Ho*no víte,pouze papouškujete bruselské propagandistické žvásty.

Re: Voliči volili pohádkový Brexit, politici řeší reálný Brexit!:
Autor: V. Patkoš Datum: 18.1.2019 18:59

Tak ještě že vy jste se vší slávou vylezl ze své jeskyně a seslal nám pár svých perel moudrosti.

Re: Voliči volili pohádkový Brexit, politici řeší reálný Brexit!:
Autor: M. Prokop Datum: 18.1.2019 16:06

Nejdřív byla námořní převaha, teprve potom Impérium. Zase v to máte hockey. A ta převaha vznikla převážně zásluhou pořádku ve financích (na rozdíl od jiných států) a kontroly krále Parlamentem. Z toho se pak, už v době Impéria, vyvinula i ekonomická převaha.

Autor se asi zblaznil:
Autor: M. Mikulec Datum: 18.1.2019 9:45

s Corbynem. Vždyť on bojuje proti čemukoliv, co Theresa May udělá. Úplně nekonsistentni. Pod Corbynem zkrachuje Británie během 1 týdne.

Re: Autor se asi zblaznil:
Autor: P. Grigar Datum: 18.1.2019 15:25

.. nabízí se historická paralela: Churchill - Attlee - Churchill. Snad si Britové vzpomenou, kdy se z Britského impéria odlouply Barma, Srí Lanka, Indie, Jordánsko, Pakistán, Palestina.

Re: Autor se asi zblaznil:
Autor: M. Prokop Datum: 18.1.2019 16:08

Odlouply by se i za Churchilla. Tehdy byl takový trend, i USA mu fandily. Ale za Churchilla by se nedoprasila ekonomika znárodňováním.

Re: Autor se asi zblaznil:
Autor: P. Grigar Datum: 18.1.2019 16:41

.. s tím souhlasím, ale odloupnutí kolonií považuji i v dnešní situaci za emotivnější, z pohledu britského Tommyho.

Nové volby :
Autor: M. Valenta Datum: 18.1.2019 9:31

jsou za této situace opravdu to nejčistší řešení. A Tereza May? Klobouk dolu, alespoň za ty nervy a výdrž.