20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Čím je pro mě evropanstvíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 89, poslední: 12.1. 2019 23:45, přehled diskusí

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: J. Svoboda Datum: 12.1.2019 23:45

Pane Dvořáku, víte , co to je myšlení? Jste naprosto slepý, když tvrdíte, že EU s komunisty nejde dohromady. Děsivý omyl! Naopak EU a komunisté jedno je. Vyplývá to už z toho, co píšete u subvencích. Je to komunistický manýr! Subvence jsou tím nejhorším, co EU mohla vymyslet! Vedou k tomu, že se tady staví rozhledny v údolích, protože ten, kdo si vydyndal peníze, si chce postavit pomník právě tam. Nikdo, opakuji, nikdo jako rozumný hospodář by takový nesmysl nikdy neudělal. Měl byste pochopit, že je jedno, kdo krávu dojí a kdo ji krmí. Krmí ji ten, komu byly obecně ukradeny Únií peníze a tyje z toho, kdo pro to neudělal vůbec nic. Ať je to na které straně kdo je to, subvence jsou obrovské svinstvo!

Píšete nebetyčné nesmysly. Já vůbec nechci, aby si Francouzi kvůli nám utahovali opasky. Pokud jste opravdu tak tupý, že vám nevadí, že se Mikron nechal slyšet, že středovýchodní Evropu postaví do latě, jste na tom a my buhužel s vámi dost špatně. Chtělo by to rozum a myšlení, což je u vás patrně velmi úzký profil.

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: I. Dvořák Datum: 12.1.2019 16:17

Pane svobodo. Komunisté a Evropská unie to nejde dohromady. Pro ně je EU něco jako vosina v zadku. To zaprvé. Za druhé Vám možná uniklo, že od našeho vstupu do EU (1994) do 31. 2. 2017 až jsme do EU vložili 515 miliard korun a z EU jsme dostali 1,211 bilionů korun. Takže jsme obdrželi navíc 696 miliard korun. A tak nelze jinak než ukončit konstatováním , že někdo jiný tu krávu krmí ,ale dojíme ji my. A ty penízky, které jsme dostali, ty si někdo musel, tak říkajíc, utrhnout od huby. Někdo je musel vydělat aby nám pak přistáli v kasičce. Abychom si mohli postavit třeba cyklostezku odnikudnikam, Čapí hnízdo atd.... Třeba zrovínka Francouzi si museli utáhnout opasky, aby nám "píchli". On Macron místo plateb do EU mohl prosazovat třeba domácí snížení daní, nebo zvýšení důchodů. To pak by měl pokoj. Žádné žluté vesty. Jenže on, ba ani jeho předchůdce, to neudělali. Pozoruhodné, když někdo pro tu UNII něco dělá.

Hrůza hrůzoucí!:
Autor: J. Svoboda Datum: 12.1.2019 15:51

Čta tento článek, chce se mi zvracet a ptám se sám sebe, proč to vlastně čtu.

Autor je dobrým příkladem typu převzdělaného člověka, který díky své blbosti a asi i sebestřednosti svému národu škodí.

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: J. Svoboda Datum: 12.1.2019 15:47

Jistě, pane Dvořáku, EU rozpustit a to v kyselině, možná na některé její skromné součásti přidat inhibitor - mohly by být pro rozumnou Evropu užitečné, ale moc jich není.

Pane Dvořáku na takovou dojnou krávu vám kašlu (rád bych napsal jiné slovo). Dojnou krávu, kterou musím nakrmit a ona se dá podojit někým jiným - děkuji, nechci. Měl byste upustit od komunistických ideí a uznat, že nejlepší je kráva, kterou si nakrmím a poté podojím.

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: I. Dvořák Datum: 12.1.2019 11:36

Milý J. Juraxi. Česko je země závislá na exportu. Nemáme takovou zásobu surovin, tož musíme vyvážet lidskou práci. Možná to nevíte, ale cca 82 % našeho vývozu směřuje právě do EU. Informace pochází z dat Českého statistického úřadu a je dohledatelná. Naše zboží je v Unii dobře prodejné, neboť není zatíženo clem. Kdyby, "nedej bůh" došlo k tomu, že Unii opustíme, budou naše výrobky zatíženy clem. Pro Unii to bude zboží z t.zv. třetích zemí a podle Celního kodexu EU budou zatíženy clem. Tím se jeho cena na trhu zvýší a jeho prodejnost bude směřovat k nule. A kdybychom našli odbyt kdekoliv na světě, vždy tam bude clení bariéra. Navíc cena námi vyváženého zboží do třetích zemí by vzrostla o náklady na dopravu. EU máme "za humny". Bezcelní pohyb zboží je výsada právě EU. K oněm dvoustranných dohodách o bezcelním obchodu, jak píšete, musí být souhlasné stanovisko obou stran. V době, kdy se celý vyspělý svět potýká s nezaměstnaností, slouží dovozní clo jako,významný ochranný prvek ekonomiky každého státu. Proč dovážet to či ono a doma mít frontu nezaměstnaných. Proto dá přednost dovozu technologie a zahájí onu výrobu sám. Takže ochota, upustit od celních bariér, je v mezinárodní výměně zboží zanedbatelná. A spoléhat na to cituji Vás " mohli bychom mít dvoustranné dohody atd.....by byl jen a jen hazard, končící velkým krachem. Jenže to Vám pan Okamura ani komunisté neříkají. A navíc nebýt EU, naši politici, majíce pod palcem policii, státní zastupitelství a v některých případech i soudy, by tento stát rozebrali ještě více,než se to kdysi podařilo ódéesce a spol.. Jenže oni mají "bobky" z EU. Jeden příklad je zrovínka v chodu. EU kontroluje AGROFERT. Tím vlastně EU kultivuje naše právní prostředí, když politickou elitu donutila přijmout třeba protikorupční zákony či zákon o státní službě. A věřte, že se jim do toho nechtělo.

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: J. Jurax Datum: 11.1.2019 23:35

Do obchodu s vyspělými státy jsme se nedostali kvůli EU, nýbrž proto, že ty vyspělé státy to uznaly za pro sebe výhodné. Zdůrazňuji pro sebe, tedy pro ty vyspělé státy. Totéž technologie etc., to s EU nikterak nesouviselo a nesouvisí.

A ano, EU se chrání cly. To můžeme taky. A mohli bychom mít dvoustranné oboustranně výhodné dohody s jednotlivými státy EU - tedy pokud by to EU svým gubernium nezatrhla.

A burákové máslo taky není máslo, že ... to k tomu rumu, případně marmeládě etc.

A tak dál - obávám se ale, že Vás nepřesvědčím a Vy mne taky ne ... :-)

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: I. Dvořák Datum: 11.1.2019 22:28

Válka v Jugoslávii byla. O tom není pochyb. Nicméně, kdyby zúčastněné strany byly členy EU, řešilo by se to jinak. To zaprvé. Za druhé díky našemu členství v EU jsme se opět dostali do obchodu s vyspělými státy.Pravda,nějakou dobu to trvalo, kdy naše výroba se přizpůsobila potřebám a trendu západu a ještě potrvá. Dostali jsme se k technologiím, o kterých se nám v socializmu ani nesnilo. Za třetí, volný pohyb osob a zboží má velký význam pro výměnu zboží. Celní projednávání zboží na hranicích to zboží zdražují. A není to jen tím, že jeho doprava se zdržuje. Je to otázka platby cla, které by v případě našeho vystoupení z EU,bylo na naše zboží uvaleno. Tím by se zdražilo, a v převážné míře by se na trhu EU stalo neprodejným. Za čtvrté,když cizinec přijede do země jako jsme my a chce koupit rum, je nemile překvapen břečkou, kterou mu nalijí. Ta rumová kauza je jen a jen o tom, aby Rum byl z cukrové třtiny, aby máslo mělo alespoň 82 % mléčného tuku atd.....

Re: :
Autor: V. Kotas Datum: 11.1.2019 22:26

Tak jest.

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: I. Dvořák Datum: 11.1.2019 22:14

No a co???? Pablbe???

Re: Takže když s EU nejsme spokojeni,:
Autor: I. Dvořák Datum: 11.1.2019 22:13

Tak to se neshodneme. EU,l byť nedokonalá není jen projektem pro přítomnost. EU je velká budoucnost Evropy a Evropanů. Po r. 89 jsem měl možnost nějaký čas pobývat na západě. V té době mě děsilo, kolik desítek let jsme technicky zaostali. Tom však nebylo všechno,. co si nešlo neuvědomit. To naše zapšklé, vyčůrané "čecháčkovství". To je z velké části dědictví socializmu. Najednou se máme starat sami o sebe. To řada občanů nezvládá. a pak nic nám není dobré. Naše mentalita je proti té západní nemožná. Jen vyčůraně sledujeme to, z čeho bychom mohli mít prospěch. Uvedu příklad. Dnes je jasné i vodnímu ptactvu, že Babiš s dotacemi švindluje. A určitá část národa, ta méně přemýšlivá, by TI i Europoslance, kteří na to poukázali, nejraději lynčovala. Při tom ví, že Babiš se choval nemorálně. A tak s radostí, že Česko byť podfukem získalo desítky melounů dotací, budeme mlčet. Jo, to jsme my. Nemyslím si, že jsem Vás přesvědčil. Ale zkusil jsem to. Hezký večer.

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: J. Jurax Datum: 11.1.2019 22:01

Hezké. Má to jednu vadu - válka v Evropě byla, v Jugoslávii, a EU se rozhodně nevyznamenala. Spíš naopak. A mimoto Evropa je i východ Ukrajiny, že ...

A životní úroveň - taky dobrý, samozřejmě je vyšší než kdykoliv předtím, akorát je otázkou, jak se na ní podepsala EU. Máte za to, že kladně? Ono tohle by bylo na rozbor, na nějž zde není prostor. Já bych velice diplomaticky řekl, že se podepsala přinejmenším rozporně.

A volný pohyb osob je marginalita, která vzhledem k možnému vývoji nelegální imigrace a problémům s ní spojených (terorismus, islamizace) nejspíš dojde omezení.

A tuzemák a podobné je zářným příkladem blbosti brusele, který se dobroserně séře do prkotin, jež mají jediný potenciál - lidi naštvat a směrovat je proti těm pitrysům z EU. Dtto zelené blbnutí a regulace, o boji s CO2 ani nemluvě.

A jsa ročník 49, socialismus docela pamatuju.

Re: S neexistencí vály v Evropě:
Autor: I. Dvořák Datum: 11.1.2019 21:58

J. Kanioková, dovoluji si s Vámi nesouhlasit. Tak zaprvé. Konflikty, které mezi státy EU byly v minulosti, a že jich bylo "něurekom", zanechaly mezi námi, Evropany jakousi stopu. Vidím to na svém vnukovi, kterého ten náš protiněmecký postoj (starší generace), pramenící z II. svět války naprosto nesdílí. Za druhé, poté, co byl po EU zaveden volný pohyb zboží a osob, kriminalita, podle dostupných policejních zdrojů, kriminalita v Česku dokonce klesá. Možná, že Vás vystrašil Miloš Zeman a jeho bojůvka s migranty. Tož se bojte. Nejen migrantů, ale i falešných politiků, kteří podobné kauzy dovedou využít k k získání větší a větší moci a to tím, že rozdělí národ. Tak jak to činí náš pan prezident. Toho se bojím i já.

:
Autor: M. Krčmář Datum: 11.1.2019 21:39

Spojenou Evropu chtěli taky Napoleon nebo Hitler,a taky Karel IV,pak by byla metropolí říše Praha,ale to už je pasé.

Mě by stačilo společenství suverénních států, což nynější stav nesplňuje. Rozhodně je třeba unii reformovat,ale to musí přijít zahradník, pěkně to vzít pilou, žádný zašťípávání větviček.

Re: "Evropa je místem, kde se podařilo nejlépe :
Autor: D. Bystriansky Datum: 11.1.2019 21:28

..."křesťanství".. Není to o tom, že se EU za křesťanství STYDÍ, nebo je NAPROSTO NEPODSTATNÉ...

Křesťanství je pro EU naprosto NEPŘIJATELNÉ a musí být vymýceno!!!

Začalo to indoktrinací a nasazením páté kolony do této instituce.

Proč je pro EU křesťanství nepřijatelné?. Protože káže morálku a má svůj hodnotový systém s kázáním eurokomunistů neslučitelný. Podívejte se, co EU podporuje a káže. Snad to nemusím vyjmenovávat, není deviace, amorálnost a porucha jež by EU nepodpořila. Každá a obzvlášť radikální minorita má jejich podporu a vytěžují ji ke svému cíli a majorita je ostrakizovaná a jiný názor je umlčován za pomoci tzv. politické korektnosti.

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: D. Bystriansky Datum: 11.1.2019 20:42

Eurosráči, EU existuje od 1.1.2009!!!!!

Re: Zase se mi pripomnel:
Autor: M. Mikulec Datum: 11.1.2019 20:29

Abychom nezapomněli na naši Marii Kabrhelovou- Langsadlovou. To by byla skoda. :-)

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: D. Bystriansky Datum: 11.1.2019 20:26

Tisíc a jedno. Tak aspoň to jedno, dotace. Vedle klasické samošky roste supermarket s podporou z Fondu pro podporu konkurence. To nevymyslíš!

Re: Asi budu zvracet:
Autor: D. Bystriansky Datum: 11.1.2019 20:15

Njn, Svobodovi to sype pěkně a nejenom jemu by se další čtyři roky hodily.

Re: No a právě proto s Vámi nesouhlasím.:
Autor: D. Bystriansky Datum: 11.1.2019 20:07

Pane Aldo, Zdechovský je předseda Unie evropských federalistů v ČR! Podíval jste se někdy na jejich program a program Unie evrpských federalistů pod které zákonitě patří tak jako smrad k hoUvnu.

Takže když s EU nejsme spokojeni,:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.1.2019 20:02

tak máme nabourané socialistické bábovičky ? Jste normální ? Co jste dělal proti minulému režimu ? Pochlubte se.. Já dost, přesto považuji EU za RVHP 2.O. Levičáky nesnáším !

S neexistencí vály v Evropě:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.1.2019 19:54

nemá EU nic společného ! A " není náhoda, že je po celém kontinentu volný pohyb osob"... za jakou cenu ? Že se už v Evropě lidi necítí bezpečně ???

Re: Evropan je ten, kdo neúnavně:
Autor: Š. Hašek Datum: 11.1.2019 19:53

Jak já se stydím! Zaprděný čecháček jsem.

Od zítřka se modlím k panu Svobodovi a bruseli ..... Já celý život ani netušil, kolik dobra, moudrosti, ....... lze nalézti i jen v jedné směrnici brusele!!! Paní Jourová má malinkou svatozářičku.

Re: Zase se mi pripomnel:
Autor: Š. Hašek Datum: 11.1.2019 19:49

A já myslel, že už nemůže být někdo jednodušší než (třeba) bývalý premiér Sobotka. Může.

Re: V čem spočívá to evropanství,:
Autor: Š. Hašek Datum: 11.1.2019 19:47

Evropanství spočívá ve šprtání se věrouky nějaké štrasbruselkomise.

Mě to připadá dost hloupé.

Jsem Evropan, nikoliv štrasbruselák.

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: V. Braun Datum: 11.1.2019 19:31

A která pravidla by se dle vás pane Prokope musela změnit, aby v EU dle vás nebyl demokratický deficit? Jinými slovy, kde nyní vydíte mezeru mezi současným a vámi požadovaným stavem a jak ji navrhujete odstranit?

Re: No a právě proto s Vámi nesouhlasím.:
Autor: Š. Hašek Datum: 11.1.2019 19:11

Vždyť to je zoufalec!

Naposled jsem podobné články a fráze musel číst v Poučení z krizového vývoje ve straně a ....... . Rok 1975.

Takže "evropanství":
Autor: Š. Hašek Datum: 11.1.2019 19:10

je podle Vás souhlasem a podporou evropské integrace!

Zapomněl jste na rozdílek Evropa a štrasbrusel. Je mi Vás líto, Tolik let a rozum devatenáctiletého aktivisty z Kliniky.

SPD:
Autor: L. Ryšavý Datum: 11.1.2019 19:00

a proto volím vlasteneckou a pro Evropskou stranu SPD !!!

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: R. Chodovsky Datum: 11.1.2019 18:53

Takže pokračujete ve lži. Žádné bombardování, žádné války v Evropě..

A to tu občanskou ve Francii klidně vynechám... vy bábovičko.

Re: EU po "čecháčkovsku".:
Autor: I. Dvořák Datum: 11.1.2019 18:33

R. Chodovsky, Zde v Evropě si žijeme v pohodě.A to díky tomu, že EU existuje. Ono Vám to nabouralo socialistické bábovičky, které jste tu čochtali. To musí naštvat.To lze pochopit.