20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

KATOWICE COP24: Architektura globální loupeže

Teorie v rozporu s rozumem, jako je antropogenní globální oteplování, neměla reálnou šanci – pokud se nebude moci pochlubit relevantními výsledky - ve vědeckém světě prorazit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 11.12.2018 17:34

Re: Teď jsem v rádiu slyšel

A to ještě, podle představ těch blbců, budou všechna auta jezdit na elektřinu. Asi bude do povinné výbavy každého automobilisty patřit malý šlapací generátorek

G. Mýtič 12.12.2018 8:04

Re: Teď jsem v rádiu slyšel

Já bych to viděl leda na hřejivé slovo :D

M. Prokop 11.12.2018 13:15

Re: Teď jsem v rádiu slyšel

Nedávno zase nějaký jiný rozumbrada vymýšlel, že bychom mohli klidně snížit výrobu elektřiny o tu část, kterou prodáváme. Asi si myslí, že by to s cenou nic neudělalo. :-(

Pokud tedy myslí.

R. Hanuš 11.12.2018 13:27

Re: Teď jsem v rádiu slyšel

No a teď se na to podívejte z jiné strany. Uhlí je nerost, ze kterého již za války Němci vyráběli benzin, má velký potenciál v chemickém průmyslu, jehož využití brání jen ropa, a my ho pálíme v kamnech stejně jako číňané před třemi tisíci lety a o něco moderněji v uhelných elektrárnách.

L. Novák 11.12.2018 18:46

Re: Teď jsem v rádiu slyšel

Jo, a taky líh se dá vyrábět z hnědého uhlí... No není to škoda nevyužít a místo toho pálit líh z bramborového škrobu nebo cukrové třtiny? :-D

V. Petr 11.12.2018 13:37

Té dámě bych doporučil toto

https://www.liveleak.com/view?i=3ec_1258739942

Ten soudruh snížil lidem teplotu v bytech na 14 stupňů a takto dopadl...

P. Harabaska 12.12.2018 9:34

Re: Teď jsem v rádiu slyšel

Stejná filozofie, jakou předvedl Macron pro zavedení vyšší daně na paliva z ropy. Zlikvidujte své auto na benzin či naftu a pořiďte si hybrid anebo ještě lépe přímo elektromobil. Že na něj, protože je drahý, neušetříte také kvůli těm vysokým daním? Máte holt smůlu. Tak nejezděte.

M. Vondráček 11.12.2018 12:53

Rada pro pana Radu :-)

Pokuste se vyhovět autorově prosbě v úvodu článku prosím.

P. Rada 11.12.2018 13:52

Re: Rada k autorem i redakcí uměle pokřivené diskusi.

"Entito" Vondráčku a další. Vyhověl jsem už níže entitě autorské tím, že jsem článek pečlivě nepřečetl a reagoval na něj proto přímo jen co se týče nadpisu a v ohledu paradoxně souhlasném. To přesto, že nastolené téma je neobvykle široké a navíc si autor v záhlaví dokonce přivlastnuje právo něco žádat za redakci NP - která mu text zřejmě "deviantně" pustila.:

..."Žádám entity ... na NP již dvacet let deviantně zanášejí diskuse!"...

Nevím o adekvátnosti takové "žádosti" pro korektní prostředí. Považuji to vedle elektronických filtrů znemožnujících vkládat některé textové odkzy za další skrytě cenzurní zásah který zapovídá diskusně reagovat v rámci pravidel na kohokoli jiného - kdo se ale zřejmě neomaleně snaží ovlivnovat i mé životní prostředí.

Zřejmé pro mě je, že někomu vadí i za situace předpokládané dospělosti a diskusních pravidel fakt, že dětské bábovičky lze velmi snadno pobourat.

Když už ale má dnes někdo dokonce diskutující to přání vychutnat si další jednostrannost pohledů jak volební transparent - budiž - s Bohem - budu dnes už i ke krajnostem mlčet.

L. Novák 11.12.2018 18:48

Re: Rada k autorem i redakcí uměle pokřivené diskusi.

Blba jako ty nám opravdu netřeba.

Š. Hašek 11.12.2018 11:51

Vynikající článek.

P. Rada 11.12.2018 12:37

Re: Vynikající článek?

Máteli rád mlžení až manipulování které utvrzuje ve víře že, nemusíme v životě nic měnit, že večírek opojení může pokračovat .... a budem se mít přesto snadno lépe a lépe... - pak se nedivím, že článek za vynikající považujete.

Já také mám např. za to, že když už je zjevné, že někdo má těžkou nemoc či úraz ale je ještě při vědomí - sotva mu pomůžeme sdělováním dalších pro něj neřešitelných problémů. Leda, že by jste chteli aby už to vzdal a měl věčný klid. S pohedu takového zájmu hodnotím článek za účinný.

M. Prokop 11.12.2018 12:45

Re: Vynikající článek?

Zatím vám, přes všechny podobné články i statě, prašule pořád tekou.

M. Vondráček 11.12.2018 12:52

Re: Vynikající článek?

Kdo nezastává Váš názor mlží , nebo je nechápající pitomec. Máte to krásně seštelované :-)

R. Hanuš 11.12.2018 13:51

Re: Vynikající článek?

Ale vůbec ne. Dám vám ukázku, jak byl článek sestaven. Lišit se ukázka od článku bude jen v tom, že zatímco jedno téma je vám blízké, druhé budete nejspíše odmítat.

Výzkum posmrtného života.

V dnešní době se již většina vědců přiklání k objektivní existenci posmrtného života. Například vědecká pracovnice Institutu pro pokročilý výzkum komunikací (IPATI), Sonia Rinaldi P.Hd., potvrdila zvyšující se úspěch nahrávek rozhovorů s mrtvými lidmi.

Na poslední mezinárodní konferenci ve Phoenixu, v Arizoně, které se zůčastnilo přes dvě stě vědců z celého světa, včetně doktora R. Craig Hogana, Ph.D., či Jan V. Wandersandera Ph.D., zazněly desítky příspěvků, potvrzující existenci posmrtného života.........

Všechny výše uvedené informace, instituce, jména i tituly, včetně uvedené konference jsou pravdivé a existují. Hodnotu této informace můžete posoudit jen tak, že se poíváte na CV jmenovaných vědců, na kredit institucí a konference a teprve po té zjistíte, že se nejedná o žádnou instituci, či vědce, která by měla uspokojivý kredit. Pak je třeba takový článek zamítnout. a stejné je to i s článkem na který reagujete.

J. Kanioková 11.12.2018 15:31

Ježišmrjáááááá

"V dnešní době se již většina vědců přiklání k objektivní existenci posmrtného života. Například vědecká pracovnice Institutu pro pokročilý výzkum komunikací (IPATI), Sonia Rinaldi P.Hd., potvrdila zvyšující se úspěch nahrávek rozhovorů s mrtvými lidmi."

Chichichichicht !

M. Prokop 11.12.2018 16:13

Re: Vynikající článek?

Já bych kromě CV jmenovaných vědců, kredit institucí a konference juknul i na placení.

R. Langer 11.12.2018 12:54

Re: Vynikající článek?

Lžeš, až se ti od huby práší, Zelený sedmilháři. :-P

J. Vintr 11.12.2018 11:15

Věděl jsem, že v boji proti globálnímu oteplování jde o prac

ale netušil jsem, o jak astronomické částky se jedná. Nelze se pak divit těm milionům a možná i desítkám milionů pijavic, které se na tom živí a jsou kvůli tomu schopné obrátit svět naruby.

P. Rada 11.12.2018 12:22

Re: Věděl jsem, že v boji proti globálnímu oteplování ...?

Astronomické částky jsou mnohdy matoucím argumentem prostě proto, že si je sotva kdo umí představit. Zkuste si proto vše pro představivost přepočítat spíše na procenta. Napovím že jde o necelé procento ale jen na reklamní kampaně přitom vynakládí lidstvo 5% ... o dalším nemluvě.

Příkladem násobného pokřivení pohledů ale může být ekonomická situace kterou si běžně neuvědomujeme ale díky níž se stále ještě máme velmi dobře. Jde o tzv ekosystémové služby (zaprší - nezaprší... je kam jít na procházku....). Tyto služby běžná ekonomická praxe nevyčísluje prostě proto, že jsme přivykli na jejich pravidelné využívání zdarma. V úhrnu přesto činí zhruba 200% celosvětového HDP. Přijdemeli o toto - a náznakem byla série posledních suchých let v ČR nebo neobvyklé deště či požáry jinde - můžeme přijít o podstatu existence.

J. Vintr 11.12.2018 13:07

Re: Věděl jsem, že v boji proti globálnímu oteplování ...?

O podstatu existence bychom naopak přišli, kdyby se těm oteplovacím šmejdům opravdu podařilo snížit obsah CO2 v atmosféře. Naštěstí ale tohle v možnostech lidí není i kdyby se zrealizovaly všechny fantasmagorické plány oteplovačů.

V. Petr 11.12.2018 13:40

A znovu má obligátní otázka: Poklásáte problém emisí

CO2 za natolik závažný, že jste pro snížení jeho množství ochoten podpořit přechod na jadernou energetiku?

B. Rad 11.12.2018 19:47

Re: A znovu má obligátní otázka: Poklásáte problém emisí

Nic lepšího než jádro nemáme.

R. Langer 12.12.2018 6:20

Re: A znovu má obligátní otázka: Poklásáte problém emisí

A je ticho, Zelený sedmilhář mlčí.

V. Petr 11.12.2018 10:36

To, že rudozelená pakáž současně s tažením proti "zlému CO2"

likviduje jaderné elektrárny, které ŽÁDNÝ CO2 NEPRODUKUJÍ, je nejlepším dokladem toho, že nejde o klima, ale o prosazení další ze zrůdných IDEOLOGIÍ!

Mimochodem, v 13. století bylo u nás o 1,4 stupňů TEPLEJI, než dnes, což vedlo k nebývalému ekonomickému rozvoji. Následné OCHLAZENÍ ve 14. a dalších stoletích vedlo k tomu, že tehdejší životní úroveň byla znovu dosažena až po NĚKOLIKA STECH LETECH!

J. Kavalír 11.12.2018 10:56

Re: To, že rudozelená pakáž současně s tažením proti "zlému CO2"

Jakými teploměry to tenkrát měřili? Nebo jsou to jen nějaká vymyšlená data z nějakých pofiderních vrtů v ledovci, která jsou ovšem podle klimaskeptiků nedůvěryhodná?

A nejzajímavější na tom je, že na hřebenech Alp bylo chladněji, takže nám "Ötzi" nerozmrzl a vydržel tam do nedávna.

V. Petr 11.12.2018 11:12

Tento údaj pochází od historiků z povolání!

Oni to mají zmapováno dost komplexně i když podrobnosti neznám. Samozřejmě, teploměry ve středověku neexistovaly ale roztroušené zmínky o počasí třeba ano! Také se ví, co se pěstovalo apod.

J. Kavalír 11.12.2018 11:41

Re: Tento údaj pochází od historiků z povolání!

Počasí ovšem není podnebí. Kremlík tu na základě jednoho grafu nedávno ve svém článku tvrdil, že se v Klementinu od r. 1800 neoteplilo, protože i tenkrát se vyskytovala léta se stejným průměrem jako to letošní. Jen si nevšiml, že v současnosti je to již pravidlo.

Melouny pěstuji i venku na kompostu, letos mi poprvé dozrály i některé fíky na letošních výhonech (keř mi v zimě vymrzl až ke kořenům - vymrzá pod -10 st.C.). V Anglii se víno již také velice úspěšně pěstuje a v Grónsku jsou schopni vypěstovat i brambory.

M. Prokop 11.12.2018 11:49

Re: Tento údaj pochází od historiků z povolání!

Středověké klimatické optimum je celkem uznáváno, i pozdější ochlazení. Zřejmě opravdu z těch záznamů o zemědělství a osídlení, třeba i toho Grónska.

J. Kavalír 11.12.2018 11:58

Re: Tento údaj pochází od historiků z povolání!

O tom jistě nikdo nepochybuje. Jen tvrdit, že bylo o 1,4 stupně tepleji než dnes je poněkud legrační. A hlavně není jisté, zda se jednalo o oteplení globální a ne jen o oteplení v severním Atlantiku.