22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Demokracie bez demokratůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 79, poslední: 11.12.2018 10:37, přehled diskusí

:
Autor: J. Jurax Datum: 10.12.2018 20:14

Idealisté ne. Technici, inženýři a přírodovědci.

Idealisté, i když to mysleli dobře, zato stáli za mnohými velkým průsery, jež z jejich ideálů vzešly. Nebo byli k těm průserům zneužiti právě skrze svůj idealismus.

:
Autor: J. Jurax Datum: 10.12.2018 20:18

Pardon, patří jinam, systém si začaroval ...

Demokracie?:
Autor: V. Student Datum: 10.12.2018 16:30

Když se nepovede vláda aristokracie, tedy těch, kdo by vládnout měli na základě svých kompetencí, je z toho oligarchie, tedy vláda nehodných. Když se nepodaří vláda zvolených, a ti myslí více na prospěch svůj než své země, je z toho demokracie, povídal Aristoteles. Ta prý je zvrácenou formou vládnutí, aspoň v jeho podání. Ale když to tak, přátelé sleduji, tu naší evropskou demokracii, mám takový nepříjemný pocit, že jsme v předposledním tažení.

Dan Drápal mne zklamal: Bezcharakternost je horší než byznys:
Autor: F. Žůrek Datum: 10.12.2018 16:25

Mně vůbec nevadí, že A. Babiš je miliardář. To proto, že cítím, že Babiš mluví pravdivě! Třeba M. Kalousek je skutečně podvodník, ale Andrej Babiš není. To člověk musí však dokázat dobře odhatnout. Pokud to někdo neumí, tak by neměl rozumovat a tentokrát se to týká i mého přítele Dana Drápala. Bohužel, nejsem tomu rád.

Jsem ze Zlína. Tomáš Baťa jako vlivný podnikatel musel, zdůrazňuji, opravdu MUSEL také vstouipit do politiky! To jinak nešlo!!! Rozvoj ekonomiky si vyžaduuje také politcké změny. Takže aby zase nám kde kdo mluvil do politiky, kdo nemá vůbec žádné zkušenosti, kdo navíc je očividný sobec a podvodník, což A. Babiš podle mne není. Babiš nyní pro poliítiku OBĚTUJE všechno. Dokonce jsou do hry vtaženy i jeho dve děti. To však není chyba Babiše! To je chyba příšerných úplatných investigativních novinářů! Bohuýel. A je mne líto, že to pan Drápal nedokáže pochopit na rozdíl od m,nohých voličů, kteří A. Babiše proto volí. A oprávněně!!! (Já Babiše nwevolím, volím důsledně KDU-ČSL, i když za současné situace dosti nerad tak činím.).

Re: Dan Drápal :
Autor: V. Student Datum: 10.12.2018 16:31

Jste si jist, že Dan Drápal zůstane vaším přítelem i po přečtení vaší reakce?

Re: Dan Drápal :
Autor: I. Vermis Datum: 10.12.2018 16:35

To bude test jeho charakteru, nemyslíte? Vy byste asi, soudím, na jeho místě nezůstal.

Re: Dan Drápal :
Autor: D. Drápal Datum: 10.12.2018 17:14

No pochopitelně že ano. Ctím jiný názor, a především ctím člověka jako takového. Pana Žůrka si vážím, i když se mnou nesouhlasí.

Re: Dan Drápal mne zklamal: Bezcharakternost je horší než byznys:
Autor: I. Vermis Datum: 10.12.2018 16:33

Volit KDU-ČSL je dobrá metoda, jak se pomstít vítězi voleb. Ale nakonec je to trochu málo. Jenomže, jak hledět dopředu? Zatím skoro nelze.

Dan Drápal mne zklamal: Bezcharakternost je horší než byznys:
Autor: V. Kotas Datum: 10.12.2018 18:14

Na Baťu zapomíná většina politiků velmi ráda. U něho by si totiž nevydělali ani na slanou vodu !

Re: Dan Drápal mne zklamal: Bezcharakternost je horší než byznys:
Autor: M. Prokop Datum: 10.12.2018 18:49

Pobavil jste mně. Ale u voliče KDU-ČSL, neboli kostelních socialistů se ani nedivím, že uvěří Burešovým pohádkám.

Re: Dan Drápal mne zklamal: Bezcharakternost je horší než byznys:
Autor: J. Lukavsky Datum: 10.12.2018 18:51

"Dokonce jsou do hry vtaženy i jeho dve děti." a vtáhly je tam ty hnusný novinářský hyeny. Hodily jim na záda Čapák a pak jim to vyčetly... prostě kdo jiný? J.L.

Pane Drápale, :
Autor: V. Student Datum: 10.12.2018 16:22

z Vašeho textu vyplývá, že byste miliardářům kandidaturu zapověděl plošně, jaksi a priori. Fakt byste do toho takhle šel? Aby pak někdo plošně nevyloučil z kandidatury věřící, protože ti mají priority také dané a střet zájmů se tedy dá očekávat rovněž:-)

Re: Pane Drápale, :
Autor: D. Drápal Datum: 10.12.2018 17:15

Já nevolám po nějakém novém zákonu. Apeluji na cit pro věc. Na dobrovolné sebeomezení.

:
Autor: J. Jurax Datum: 10.12.2018 20:07

No jo, ale to by byla diskriminace menšiny miliardářů. Diskriminace se dnes nesmí ... naštěstí za miliardáře co menšinu se zas tak hned nějací aktivisté a neziskovky brát nebudou, takže jste celkem v bezpečí ... :-)

Jak uvažuje budoucí americký prezident Andrew Young?:
Autor: M. Pivoda Datum: 10.12.2018 15:09

I’m running for president because I know that we’re in the third inning of the greatest economic transformation of industry in the world and that our politicians don’t understand it all. ... I think artificial intelligence should be a very important issue in the election. The folks in Silicon Valley tell me it's going to be difficult to keep up with China because of the scale of resources China is putting behind it.

Překlad: Chystám se prezidentovat, protože vím, že se nacházíme ve třetí největší ekonomické transformaci průmyslu na světě, a že naši politici tomu nerozumějí. .... Myslím, že umělá inteligence by měla být ve volbách velmi důležitá. Lidé v Silicon Valley mi říkají, že bude těžké udržet krok s Čínou kvůli rozsahu zdrojů, které Čína do toho projektu vkládá.

Výnatek z rozhovoru s americkým kandidátem na prezidentský úřad v roce 2020 Andrewem Yangem o umělé inteligenci, automatizaci a univerzálním základním příjmu. --- Dnes žijeme už v jiné době než v době českého prezidentování Václava Havla. Zatím nerozhodnuto: Vyhraje americká demokracie, nebo za kapitalisty překabátění čínští komunisté, kteří si uchovali možnosti direktivního řízení?

Západní demokracie, to je něco:
Autor: B. Hamal Datum: 10.12.2018 14:40

jako chov ve "státní" ohradě, kde si zvířátka mohou hlasováním rozhodovat svobodně samy o prkotinách běžného života. Pokud se z hladu či rozvernosti začnou plést do toho po čem jim nic není, "usměrňují" to pomocí prachú jejichi movití "majitelé". Pokud těm začne narůstat hřebínek, pošle je všechny k čertu Amerika.

" Václav Havel se ptal, zda měl listopad 89 smysl, vzpomíná :
Autor: J. Fridrich Datum: 10.12.2018 11:51

" Václav Havel se ptal, zda měl listopad 89 smysl, vzpomíná jeho bývalý poradce " - „Dva roky před jeho smrtí jsem od něho slyšel povzdech, zda to vůbec stálo za to, demokracii vracet. Byl ubitý, otrávený, unavený. Nikdo neví, co to je, být prezidentem po 42 letech nesvobody.“

Havel to vše myslel dobře a dělal to dobře - v rámci svých možností. Pak ho později zklamal vývoj v naší zemi, když se postupně objevili a chopili moci špatní lidé a nahradili ty, kteří s presidentem Havlem započali dávat naši zemi do pořádku po 40 let trvající devastaci země i občanů KOMUNISTY...

Václav Havel se ptal, zda měl listopad 89 smysl, vzpomíná :
Autor: V. Kotas Datum: 10.12.2018 13:50

Mohl si za to sám, sliboval veřejně před celým národem, že bude prezidentem jen do svobodných voleb. Nakonec byl 4x a to ve dvou státech.

Re: " Václav Havel se ptal, zda měl listopad 89 smysl, vzpomíná :
Autor: M. Šejna Datum: 10.12.2018 14:34

to je opravdu dojemné, že byl Havel ubitý, unavený a otrávený. Jako by to byla jeho povinnost být v politice tak dlouho. Jenže Havel asi zapomněl na knihu "Jak chutná moc", takže i jemu zachutnala. To, že byla ta moc pr neho nestravitelná a udělalo se mu z toho blbě, byl jeho problém. Nikdo ho nenutil být prezidentem tak dlouho. Sám sliboval, že bude prezidentem jen do prvních svobodných voleb.

Lidské porozumění:
Autor: M. Pivoda Datum: 10.12.2018 14:47

Divadelní dramatik Václav Havel si na konci své kariéry uvědomil, že byl v té vyšší polistopadové hře výrazně slabším hráčem, a že tedy v české historii fakticky sehrál jen roli užitečného idiota.

Závěr: Ta smutná Havlova "životní koncovka" proto vyžaduje spíše náš soucit, než naše odsouzení. O mrtvých jen dobře.

Re: Lidské porozumění:
Autor: V. Kotas Datum: 10.12.2018 16:03

On ano, ale co těmi jeho pohrobky, kteří to nechtějí připustit ?

Re: Lidské porozumění:
Autor: V. Student Datum: 10.12.2018 16:25

No, co se Havla týká, to je fajn, že tak jako všichni tušíte, že na to neměl. Malý dotaz: byli byste tak laskaví a vysvětlili mi, kdo v té době na to dle vašeho názoru měl?

Re: Lidské porozumění:
Autor: I. Vermis Datum: 10.12.2018 16:36

No přece Šejna, Kotas, Pivoda a mnozí jiní, jim podobní, to nevíte?

Re: Lidské porozumění:
Autor: V. Kotas Datum: 10.12.2018 18:17

Jistě by se někdo schopný ( ne všehoschopný ) našel. Havel byl vybrán předem, jak postupně vylézá na světlo boží.

Řeším to důležitější, V. Studente:
Autor: M. Pivoda Datum: 10.12.2018 19:37

Já řeším budoucnost, nikoliv minulost.

Když se na ty jeho lidi podívám dnes, většina by asi nejlépe:
Autor: V. Petr Datum: 10.12.2018 14:44

udělala, kdyby se vrátila do kotelen.

Vlastně skoro nechápu, co se s nimi stalo. Byli tak blbí od začátku nebo zblbli postupně?

Re: Když se na ty jeho lidi podívám dnes, většina by asi nejlépe:
Autor: J. Fridrich Datum: 10.12.2018 17:31

Vy nevíte, že jsem psal o lidech, kteří byli kolen Václava Havla v prvních létech po pádu hnusného komunismu ? To jste nepochopil, že jsem mluvil o jeho skvělých spolupracovnících například o Pavlu Tigridovi, Ivanu Medkovi, Jiřím Křižanovi, Michalu Žantovském a podobných rovných lidech. Vy mluvíte o dnešních " politicích a poradcích " - ty uvozovky jsem tam nedal omylem... Tak asi tak, pane Vaňura..

No, oni existují také Karel Schwarzenberg a Jan Ruml!:
Autor: V. Petr Datum: 10.12.2018 19:15

Re: " Václav Havel se ptal, zda měl listopad 89 smysl, vzpomíná :
Autor: V. Kain Datum: 10.12.2018 14:48

Fridrichu dneska když víme kdo byl ve skutečnosti Václav Havel ( 90% občanů nemělo o nějakém Havlovi ani tuchu) nikoho tí svým plácáním neoslníte.Jenom jedna věta (nejsme jako oni) a bylo vymalováno.Staré struktury které měli sevřené zadky strachy rázem pookřáli.Dosazování svých kamarádíčků do funkcí o kterých neměli ani zdání nadělalo pěknou paseku.Dodnes jsme se z toho jeho prezidentování nevzpamatovali a pochybuji,že vzpamatujeme.

Re: " Václav Havel se ptal, zda měl listopad 89 smysl, vzpomíná :
Autor: J. Fridrich Datum: 10.12.2018 17:20

Tento příspěvek není nutno " zdobit " odpovědí - jakoukoliv...