26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRŮZKUMY: Překvapení?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 50, poslední: 7.12. 2018 20:56, přehled diskusí

Když se ovšem někdo stará především o to,:
Autor: F. Houžňák Datum: 7.12.2018 20:56

aby z cizího zaplatil sladký život muslimáckým nemakačenkům a grázlům, které k nám doveze, a na domácí "chudé děti" kašle, tak to už radši toho "hodného člověka". Nemluvě o tom, že "chudé děti" nás přijdou tak na desetitisícinu toho, co ti připrchlíci.

Re: Z toho článku:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 6.12.2018 23:23

Inteligence je spravedlivě rozdělená mezi lidi. Nikdo si nestěžuje na její nedostatek.

:
Autor: J. Jurax Datum: 6.12.2018 22:56

Jistě, ale když se někdo stará, aby se zaplatily obědy chudým dětem, to musí být hodný člověk, i když to nedává že svého. Takového třeba volit! Je to lidumil!

Re: Asi tak, nějak...:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.12.2018 21:04

Nesouhlas.

Voličů, které zajímají "bezplatné obědy" jsou tak tři procenta. Utěšujete sám sebe úplně stejně jako se utěšují Fiala a Gazdík. Je to jinak.

Re: Asi tak, nějak...:
Autor: V. Kain Datum: 6.12.2018 20:42

Preference Babiše stojí na rozdávání a na ničem jiném.Navýšení minimální mzdy,pro vybrané děti obědy gratis,navýšení o dost mateřské,navýšení platů ve státní sféře,navýšení důchodů,75% slevy na jízdy vlakem pro určitou část obyvatel.Zapoměl jsem na něco?Otázka zní a co když na to nebude? Ale bude,to neznáte Babiše.Jeho Agrofert dluží obrovské peníze.Jeho podnikání je založeno na dluzích a dotacích.On se dluhů nebojí a asi mu je jedno kdo je jednou zaplatí.Pokud peníze dojdou,tak si myslím,že právě on se nebude rozpakovat zadlužit republiku.Bude se bilancovat po jeho odchodu a to potom jeho voliči zůstanou s ústy dokořán jak je tento slovenský spekulant utáhl na vařené nudli.

Re: Asi tak, nějak...:
Autor: A. Blok Datum: 6.12.2018 18:28

Ano, Babiše volit do parlamentu ("jen hlídat, aby nás neprodal", cit. Jakl). Okamurovi to zaváhaní odpouštím, do EU-parlamentu budu volit SPD nebo Svobodné

Asi tak, nějak...:
Autor: J. David Datum: 6.12.2018 17:51

Když mi kamnář od konkurence bude hanět spokojenost s kamny (vesnický typ s pláty, krůvkem a dvěma troubami) instalovanými jiným kamnářem "ex offo", aniž jsem o něm věděl, pouze jsem se o něm doslechl, že kamna staví, angažoval jsem ho, k stavbe kamen mých. Vynikající práce, buchty nepřipálené, koblihy nescvrklé, možné i schopností kuchařky, či topičem, úspěch a reference sousedům...

Ale vono to s tím kamnářem není jen tak, začali tlachat zlí jazykové, jak to opravdu s těmi jeho kamny je? Je spojen zajisté s čertem, jinak to nebude...I chytili se toho zkomírající kamnáři, kteří šidili v dobách minulých, na hlíně kamnářské své klienty, kde oxid hlinitý a oxid křemičitý zaměňovali v cihelnách za lupek jílovou hmotou, za atak, na onoho známého a úspěšného kamnáře, ve smyslu malichernosti jeho megakmen, kdy ani proutí nevzplane. Zhrzení kamnáři ve svém egu, holt spustili kravál v holportu, v blahé irelevantní naivitě, že se stavvby bídných kamen, nevalné své kvality, zmocní. Resumé, kamnáře jsem nevolil, kamnáře jsem použil ke spokojenosti tepla domova a šporhéltu. Po revoltě marginálních kamnářů, ve smyslu invektiv na kamnáře znamenitého, budu jeho i volit, neb "negace negace" je v Booleově výrokové logice +. Proč rostou Babišovi preference? Nu, není blbem, jako ti genderoví humanitníci, absolventi pochybných oborů fakult, typu Jakuba Jandy? Buzeranta ve vládní stolici?

Ač jsem Babiše zatím nevolil, volil jsem SPD (to lyrické expozé Tomia v DemoBlocku mi vzalo chuť, katanu nechal v pochvě, jak japonsky se culil na Fialu v demobloku. Budu zase volit Babiše, kluk jeden ušatá, zase krapánek bublá navrchu v eintopfu debilů TOP09, STAN, KDU, etc. Smažky Piráti, to je takový peprný stav, intermezzo květinových duší analogie, kdy posdstata ležela na LSD (diamid kyseliny lysergové). Mýlím se? Nejsem buran ani z vesnice, ani nevzdělanec, Volím ale Babiše, je to syndrom, nebo racionalita?

Re: být zticha ?:
Autor: Jiří_K Datum: 6.12.2018 17:15

Že vy jste včera četl z novin, že drahou vlast vovinuly nějaké mraky.?

Technická: pünktlich značí sice přesný, ale ve smyslu:
Autor: F. Houžňák Datum: 6.12.2018 16:29

časovém, jako že nechodím pozdě. Možná v nějakém dialektu to má i význam "přesně tak", ale normálně ne.

Mravný Kalousek nikdy:
Autor: F. Houžňák Datum: 6.12.2018 16:21

nezklame.

Nepřikládejte nic, kdo pochopit nechce, nepochopí,:
Autor: F. Houžňák Datum: 6.12.2018 16:20

i kdybyste ho volem tahal. My vám taky děkujeme za stručný a výstižný popis jednoho z aspektů babišovské problematiky.

Nic ve zlém, důležité jsou samozřejmě myšlenky,:
Autor: F. Houžňák Datum: 6.12.2018 16:18

a pravopis a takovéhle věci jsou až na druhém místě. Máte zouplnou pravdu s tím Babišem. Přechodníky jsou jednoduché, v našem případě přítomný (nedokonavé sloveso) blekotaje, blekotajíc, blekotajíce (mužský, ženský, plurál), minulý (dokonavé sloveso) zablekotav, zablekotavši, zablekotavše. Viz třeba http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=590 . Nic si z toho nedělejte, já to taky někdy spletu.

Podtrženo, sečteno:
Autor: I. Emr Datum: 6.12.2018 16:06

Děkuji všem diskutujícím za příspěvky, ať pozitivní, či negativní. Byl to dialog až na drobnosti kultivovaný a slušný, což je dnes překvapivé a příjemné. Závěrečná část mého příspěvku o negativní propagaci je samozřejmě ironická, omlouvám se, pokud to někdo vzal vážně - příště přiložím upozornění. Nikomu nechci brát právo na názor a demonstrace (sám jsem jich několik spoluorganizoval), jen by neměly omezovat práva oponentů. Máte-li nutkavý dojem, že je třeba změna, řešení je prosté, milý Watsone: Vyhrajte volby, klidně vyvolejte i předčasné. Víc toho demokracie neumožňuje. Není to nic moc, já vím, ale zatím nic lepšího nemáme a tak zaplaťbůh alespoň za to. Dobrou noc. Ivan Emr

A je to venku ::
Autor: J. Lepka Datum: 6.12.2018 15:58

zahraničními agenturami řízené kampaně.

Jen houšť a větší kapky.

Re: Nechutnost "antibabišovské" kampaně je tak silná,:
Autor: J. Farda Datum: 6.12.2018 14:39

Mravnost nadevše! https://www.youtube.com/watch?v=I4v3Dnoi1zE

Re: Z toho článku:
Autor: I. Novák 763 Datum: 6.12.2018 13:58

I ta zdejší diskuze má svoji váhu pro volební rozhodování. Lze si podle ní dobře představit co by nás asi čekalo, kdyby nějakou nešťastnou náhodou ve volbách zvítězil ten demagogoblok.

Re: být zticha ?:
Autor: I. Novák 763 Datum: 6.12.2018 13:50

Pán se asi moc kouká na ČT.

Re: Tři v jednom:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.12.2018 13:41

Přesné.

Re: být zticha ?:
Autor: R. Langer Datum: 6.12.2018 13:40

Hm, kupodivu, já to tak nevidím.

Re: Ano, ale technická: "blekotajíce", plurál,:
Autor: I. Emr Datum: 6.12.2018 13:38

Vážený pane Houžňáku, upřímně děkuji. Špatná čeština je nehezká součást veřejného prostoru. S tím blekotáním jsem si nebyl jist a googlil jsem, leč z bažiny internetu vyhřezl mnou použitý tvar. Moje chyba, mám v okolí několik češtinářek, raději příště budu konzultovat. I.E.

Tři v jednom:
Autor: F. Navr8til Datum: 6.12.2018 13:37

Kraválisté jdoucí ve stopách Stalinova prokurátora Vyšiňského, pro které je antibabiš smyslem života, to mají jednoduché. Pro ně existují tři možné alternativy: 1. Babiš byl obviněn, a nikdo není obviněn bezdůvodně, proto je šmejd a měl by odejít z politiky. 2. Babiš byl odsouzen, proto je šmejd a měl by odejít z politiky. 3. Babiš byl osvobozen, to je důkaz, že zkorumpoval policii a soudy, proto je šmejd a měl by odejít z politiky.

Nechutnost "antibabišovské" kampaně je tak silná,:
Autor: L. Kubeš Datum: 6.12.2018 13:27

že by ho dnes volili i lidé, kteří by o tom dříve nikdy neuvažovali. Ale závist je tak sladká, že, vy obránci mravnosti?

být zticha ?:
Autor: M. Kolář 067 Datum: 6.12.2018 12:55

Pane autore, to je sice hezké, až úsměvné. Ale nakonec nejlepší bude pro všechny držet se starých dobrých zásad, a to říkat nahlas svůj názor a pojmenovávat věci pravými jmény.. Za situace, kdy naší republiku začíná ovládat estébácká mafie a prezident otevřeně kolaboruje s Ruskem máme mlčet, abychom nedráždili nekteré naše spoluobčany ? To bychom dopadli jako naši předkové po r. 48 ..

Re: Pan Emr vyjádřil ukázkově typicky český postoj:
Autor: J. Schwarz Datum: 6.12.2018 11:59

Možná byste mohl mít pravdu, ale právě ona starostlivá opozice nahnala babiše do koalice se socany a komunisty a svými útoky jak může tak zvyšuje váhu ČSSD v koalici. Ministři ANO se kolikrát brání socanským nápadům, ale socani mají výbornou pozici - nevyhovíte-li nám, opustíme koalici... Hnutí ANO samotné bylo ideově nevyhraněné, alespoň to tak mainstream několik let psal. Za to, že se dnes chová silně levicově může právě údajná "pravice". I když nechápu, proč je celá opozice ožnačovaná za pravicovou, když ODS je nanejvýš středová a zbytek opozice je spíš ultralevicový. Blbosti, se kterými dnes přichází západní mainstream by před sedmdesáti lety považovali za šílenství i nejextrémnější levičáci...

Genau pünktlich.:
Autor: A. Alda Datum: 6.12.2018 11:42

To je dobře,:
Autor: A. Alda Datum: 6.12.2018 11:41

že nečtete dál. Třeba byste se mohl poučit - a to by se mi nelíbilo.

Výborně!:
Autor: A. Alda Datum: 6.12.2018 11:40

Jak někdo začne blábolit o "štvanicích",:
Autor: M. Prokop Datum: 6.12.2018 11:36

nemá cenu číst dál.

kouzlo nechtěného?:
Autor: M. Šejna Datum: 6.12.2018 11:22

pravě jste popsal své vidění světa přesně, což je u vás obdivující.

:-D

Pan Emr vyjádřil ukázkově typicky český postoj:
Autor: Z. Velínský Datum: 6.12.2018 11:20

Napsal, že zvýšení volebních preferencí ANO nastalo navzdory (často i) zahraničním PR agenturám najímaným opozicí. Pan Emr vyzývá, abychom se se vším smířili a přestali demonstrovat.

Podle mě je to úplně naopak, než jak autor píše. Všechno. Výsledek vyšších volebních preferencí ANO není navzdory agenturám, ale díky velmi dobré PR agentuře! Prostě, ta Babišova je výborně zaplacená a to není nic špatného, protože podává vynikající výsledky! Babiš a ANO, na rozdíl od opozice, berou veřejné mínění a opozici zcela vážně. Dá se to říct jinak: Babiš svého soupeře rozhodně nepodceňuje, opozici i veřejné mínění vnímá jako seriózního soupeře. Kdežto demonstranti a opozice? Babišovi a ANO se vysmívají, sbírají podpisy. Když si najmou (třeba i zahraniční) agenturu, je to levnější PR na jednorázové zadání a ne na dlouhodobou koncepci. Smutné je, že opozice veřejné mínění podceňuje.

Opozice je pořád ještě vnitřně přesvědčená, že marketing je něco fuj falešné a že pravda a spravedlnost se prosadí samy. Výsledkem je, že běžný člověk nestarající se o politiku má oprávněný dojem, že Andrej Babiš se o něj zajímá a že jeho bolístky vnímá. A má také dojem, že pro opoziční strany není nic. Opozice se takovému člověku nijak nesnaží vysvětlovat, že chce zastavit masivní drancování státních rezerv proto, aby mu zůstaly aspoň současné jistoty, opozice si myslí, že takový člověk samozřejmě ví, že se snahou o svržení lžipánů a amatérů z řízení státu vlastně stará o budoucnost prostých lidí.

Prostý člověk to neví, pokud se mu to profesionálně nevysvětluje. A tak podporuje Babiše.

Mlčení a klid je nejbezpečnější cesta do pekla. Už teď jsme ekonomicky na huntě. Nečekají nás hezké zítřky.