22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Negativa pozitivní diskriminaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 76, poslední: 6.12. 2018 23:10, přehled diskusí

To bolo:
Autor: R. Vašíček Datum: 6.12.2018 23:10

asi písané v roku 2002? Nemyslím si, že by sa pomery v USA odvtedy zmenili, ale patrilo by sa to uviesť.

Re: Jen další sdělení o tom:
Autor: V. Kain Datum: 6.12.2018 20:06

To stupidní šílenství začalo někdy koncem padesátých a začátkem šedesátých let.Nechali to tak rozbujet,že bude velmi těžká cesta do normálních kolejí.Ještě jedno 8 leté volební období takových Clintonů a nebo Obamy a good-bye svobodná Ameriko.

Re: Jen další sdělení o tom:
Autor: K. Janyška Datum: 6.12.2018 19:13

Ano, je to tak. Liberalismus totiž není politickou doktrínou, ale výsledkem vývoje lidského světa. Spočívá v posledku v právní doméně jednotlivce, která ho chrání a zároveň mu zabraňuje tropit zlo... Dzp.

Re: A jéjej. A zase.:
Autor: K. Janyška Datum: 6.12.2018 19:06

Obchod a důsledky z něho je prvním předpokladem, druhým je příprava na zimu na územích se 4 ročními obdobími. Každý jistě ví, že tam je civilizace nejdále a dokonce zpacifikovala i křesťany na civilizované lidi. I s jejich šířením víry mečem a ohněm... Dzp.

Re: Něco k černochovi Marcu Lamontu Hillovi,:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.12.2018 18:58

To ne, ale také to černoši dávají ubohým albínům v Africe pěkně vyžrat. Jsou pronásledovaní, často obviňování se spolčováním se "zlými silami". Být albínem v Africe je podobné jako být Židem z nacistické éry.

Re: Tak.:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.12.2018 18:52

Zrovna tak nemá nic společného dnešní "liberální demokracie" se skutečnou demokracií, tak jako i "lidová demokracie" neměla nic společného se skutečnou demokracií. Dnešní "liberální demokracie" je stejným hnusem jako byla "lidová demokracie".

Re: Něco k černochovi Marcu Lamontu Hillovi,:
Autor: P. Grigar Datum: 6.12.2018 18:33

.. což se ovšem nevztahuje na albíny narozené v Africe.

Re: Skvělý článek!:
Autor: P. Grigar Datum: 6.12.2018 18:28

.. i co vás nemá, mají-li všichni rovnou mírou dosáhnout na pultík u poštovní přepážky, prostě si někteří musí vzít stoličku. Takhle se na to dívají v júesej.. pozitivně! To třeba v Plzni(a nejen tam..) se prostě vezme pultík a vyjde se vstříc potřebám toho kterého potřebného.

Re: "Byl jsem v OSN, jaké to bylo poslouchat Marca Lamonta Hilla:
Autor: J. Ráž Datum: 6.12.2018 18:18

Až budete číst něco pozitivního od "Netzer", čili když nebude napadat ostatní diskutéry, dejte stovku do kasičky v kostele. Bude to totiž svátek!!

Re: Tak.:
Autor: V. Novák Datum: 6.12.2018 18:01

NSDAP měla se socialismem společného asi tolik, jako má KLDR společného s demokracií, lidem a republikou.

Re: Něco k černochovi Marcu Lamontu Hillovi,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 6.12.2018 17:48

Ano, a nejen protižidovských.

Trochu si nevím z tohoto hlediska rady se statistikami, které říkají, že vůbec nejvíc a o hodně, napadají černochy. Skoro to vypadá, že nemají rádi lidi vůbec žádné.

Re: Jen další sdělení o tom:
Autor: J. Ráž Datum: 6.12.2018 17:38

V USA liberál znamená levičák.

Potvrdilo se mi to, když moji američtí přátelé, kterým jsem tvrdil, že jsem liberál, mi oponovali, že s mými názory bych v USA patřil mezi konzervativní republikány, nikoliv liberální demokraty. Jsou tradiční voliči Demokratické strany a ačkoliv patří mezi akademickou inteligenci, tak i pro socialistu Foldynu by byli svými názory na kapitalismus, gender a menšiny, ultra levičáci.

Re: Zcela mimo mísu.:
Autor: J. Ráž Datum: 6.12.2018 17:23

Že pozitivní diskriminace na základě rasy nebo příslušnosti k etnické menšině, přináší jen negativa můžeme sledovat u nás u Cikánů. Neustále mezi nimi roste počet příznivců názoru, že zapojit se společenské dělby práce vedle majority, považují za zradu kulturních zvyklostí této minority. Takže místo aby jejím výsledkem byla vyšší míra vzdělanosti a větší zapojení do společenské dělby práce, naopak způsobila obrovský nárůst těch jejich příslušníků, kteří svůj životní program založili na odmítnutí vlastní odpovědnosti za svoji životní úroveň a dobrodiní státních sociálních dávek změnili na povinnost státu se o jejich životní úroveň postarat.

Re: Jen další sdělení o tom:
Autor: M. Prokop Datum: 6.12.2018 17:17

Spíš o tom, že socani si najednou říkají liberální demokraté.

Jen další sdělení o tom:
Autor: J. Ráž Datum: 6.12.2018 17:13

že absurdita liberálně demokratického vnímání světa nemá hranic. Anebo: Liberálně demokratické vnímání světa po transformaci do politické filozofie New Left dosáhla takové míry absurdnosti, že narazila na své mantinely a musí zákonitě skončit stejně,jako skončila ideologie bolševického komunismu. Lidé prostě přestanou věřit, že jim je to ku prospěchu.

Re: Něco k černochovi Marcu Lamontu Hillovi,:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.12.2018 17:05

Svatá pravda. :-)))

Stejně nechápu, že nedostala ještě ban. Kdokoliv jiný by za ty sprostoty, urážky, znevažování mnohých autorů a článků ban dostal.

Re: Něco k černochovi Marcu Lamontu Hillovi,:
Autor: J. Farda Datum: 6.12.2018 16:44

Inu, Hapyji dívko Kopretino nezměníte ... zatloukat, zatloukat a když to praskne, zatloukat! https://www.youtube.com/watch?v=9TEpqrZ4T7o

Re: Něco k černochovi Marcu Lamontu Hillovi,:
Autor: J. Farda Datum: 6.12.2018 16:40

Milá Sybille? Milá??? :-)))

Re: Něco o "náboženství míru" ve Francii:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.12.2018 16:12

Dík za typ. Ale tento pořad znám a stáhla jsem si ho z internetu. Tajná akta nacistů- Nacisticko-islámská dohoda.

Re: Tak.:
Autor: J. Pokoutný Datum: 6.12.2018 15:45

Spíš by protestovala, že Národně socialistická německá dělnická strana (německy: Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, NSDAP) nemá se socialismem NIC společného,

Re: Něco k černochovi Marcu Lamontu Hillovi,:
Autor: I. Vermis Datum: 6.12.2018 15:10

Vod toho je přece Sybila, aby věděla všechno nejlíp!

Re: Něco k černochovi Marcu Lamontu Hillovi,:
Autor: J. Farda Datum: 6.12.2018 15:09

https://popovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=690446

Re: Něco o "náboženství míru" ve Francii:
Autor: I. Vermis Datum: 6.12.2018 15:07

No, proč ... třeba to budou někdy opakovat:

http://www.tvprogram.cz/tajna-akta-nacistu/1220705480 nacisté a islám, to je jedna verbež.

Re: :
Autor: I. Vermis Datum: 6.12.2018 14:59

Ono to takhle dopadá, když se něco dělá napůl! Ta "pozitivní" diskriminace by měla sloužit k tomu, aby ti "pozitivně diskriminovaní" po vystudování odcestovali léčit do zemí svých prarodičů, a nemuseli tam jezdit bílí lékaři. Jenomže to by zase byla asi "negativní diskriminace" těch léčených, kdyby je měli léčit "pozitivně diskriminovaní"...

A co se týče "černé advokátky", tu bych asi bral, a nejlépe, kdyby byla lesba - ovšem jedině ve sporu proti bílému heterosexuálovi!

Re: A jéjej. A zase.:
Autor: Z. Lapil Datum: 6.12.2018 14:08

Nobelovku dostanete i za literaturu, bude-li dostatečně pokroková. A za mír: pokusem bylo dokázáno, že k tomu stačí dostatečně hlasité prohlášení, co hodlám zařídit.

Aby věda byla vědou, musí být testovatelná, například pokusem. Proto si myslím, že Hayekovy spisy vědou nejsou; rozhodně ne čistou vědou. Což neznamená, že nemůže mít pravdu. Podle mě ji má; tedy v rozsahu, kam ho dokážu sledovat.

Jen tak cvičně: rád zmiňujete šíření civilizovanosti skrze obchod. Muslimové mají obchod možná ve větší úctě, než "bílí mužové"; rozhodně v mnoha vyprávění z oněch krajů mladý muž nakoupí zboží, dobře ho prodá a na základě takto poctivě nabytých peněz začíná děj. To by tedy mělo znamenat, že muslimové jsou civilizovanější, než my. Zdá se mi to, nebo je zde nějaký rozpor se skutečností?

Ne že by civilizace obchodem byla nějaká extra novinka, už Macchiavelli zmiňoval založení obchodní stanice jako jeden ze způsobů, jak začít s ovládnutím cizí země.

Re: A jéjej. A zase.:
Autor: K. Janyška Datum: 6.12.2018 13:41

To je čistá věda, co píši. Jsou za to nobelovky. Nemám filosofii rád. Kdo nic neví - filosofuje. To mně nebaví, to kecání o kecání. Baví mně vědecký výzkum a zejména jeho spojování spontánním řádem vjedno... Dzp.

Re: Tak.:
Autor: Z. Lapil Datum: 6.12.2018 12:57

To ne, ona by svedla k diskusi k debatě, co jsme to tu za hlupce, když nevíme, že Hitler nebyl Němec.

Re: A jéjej. A zase.:
Autor: Z. Lapil Datum: 6.12.2018 12:53

Tady se pana Janyšky zastanu. To, co píše, je filozofie, a jak známo, filozofové někdy mluví zmateněji, než právníci.

Určitě nebudu zdaleka přesný, ale v daném případě jde velmi zhruba o to, že se jedná o výsledky zákazů: nemůžete nikomu přikázat "buď svobodný", ale můžete mu zakázat omezovat něčí svobodu.

Mír, svoboda a spravedlnost tedy jsou pozitivními jevy, jen to jaksi někteří vyjadřují za pomoci oborové ptydepe. Něco jako když jsem onehdy strávil pár dní v nemocnici (klepy klep), a za celou dobu tam nepadlo slovo operace. Zato za tu dobu bylo provedeno velké množství zákroků, i když policajta s obuškem (pardon, s mírným donucovacím prostředkem) jsem tam neviděl.

Re: Mám ještě takové vylepšení - vítězem přijímacích řízení na:
Autor: Montgomerry Datum: 6.12.2018 12:41

už delší dobu se podobně pozitivně prosazuje toto trapné klišé v amerických/evropských filmech/seriálech, kde musí být v různých týmech směska všech ras a inteligencí. někdy je to až směšné

Re: Něco o "náboženství míru" ve Francii:
Autor: Montgomerry Datum: 6.12.2018 12:36

ignorujte a ono to zdechne na úbytě