19.6.2019 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Faktická nepřesnost je prachsprostá ležŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 57, poslední: 28.11.2018 23:10, přehled diskusí

Ono je to jinak. Psychiatrička napsala, že je Babiš Jr.:
Autor: V. Petr Datum: 27.11.2018 20:36

nemocný a pan doktor shledal, že postupovala správně.

To vite, pane Rothe,:
Autor: M. Mikulec Datum: 27.11.2018 18:56

Mraz prichazi z Brusele. Politici nas ukolebaji tim, ze Istambulska smlouva ani Migracni pakt nejsou zavazne, a pak si date tu praci, a zjistite, Jak se to hemzi slovy “zavazny” a “zavazuje se”. Vetsina nas starsich je dost citliva na totalitni propagandu a jeden jediny spravny unijni nazor.

Re: To vite, pane Rothe,:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.11.2018 20:10

Já se už asi pět let ráno probouzím úplně "vedle", bezradný, nevím jak se chovat k matce mých dítek, ....... něco tady chybí! Už to mám!

ČR a panu Drahošovi naprosto chybí pokyny z Istanbulu!!!!!!!!!

Re: To vite, pane Rothe,:
Autor: M. Mikulec Datum: 28.11.2018 8:34

:-)))) To musi byt nesnesitelne, ten pocit loutky bez loutkovodice. :-))))

Ale jedno se musí tomu:
Autor: I. Mertl Datum: 27.11.2018 17:18

superbohatému lháři a podvodníkovi přiznat: lže jako když tiskne a skoro se nezokoktá. Hlupcům se to nepochybně líbí. A víte, podle pana prezidenta, kolik jich mezi občanstvem je? I ti Hammelnští za tím krysařem šli a šli... .

Re: Ale jedno se musí tomu:
Autor: J. Richter Datum: 27.11.2018 17:32

myslíte to o těch nesvéprávných dementech, alkoholicích a tupé lůze s volebním právem, jak o nich soudruh prezident mluvil?

Re: Ale jedno se musí tomu:
Autor: I. Mertl Datum: 27.11.2018 19:16

Ja, ja, natürlich.

To je zase koblihářských keců:
Autor: J. Richter Datum: 27.11.2018 16:57

Zeman zase lhal a lůza mu to žere. Tečka.

Proč? Protože imigranti a Bakala.

ANO! KAŽDÝ politik, ač jinak sebehorší, je pořád lepší,:
Autor: V. Petr Datum: 27.11.2018 20:40

než sebelepší, ale vítač!

Protože, jak se vyjádřil tehdejší generální prokurátor Šetina už před 25 lety "Lidi mnohem více zajímá, vráti li se dítě v pořádku ze školy než jestli někdo zfalšoval nějaký papír."

Elementary, dear Watson!

Tedy to vyjádření prof Höschla::
Autor: J. Pokoutný Datum: 27.11.2018 16:40

Viděl jsem, tuším na youtube jeho vyjádření ke kauze Slonková a "investigativní" vyšetřování psychicky chorých. Máte pravdu, nikde tam neříká, že ny AB junior schizofrenikem byl. Ale jako mistr sdělit aniž co řekne to prakticky potvrdil.

Re: Tedy to vyjádření prof Höschla::
Autor: I. Mertl Datum: 27.11.2018 17:19

Pokoutně?

Faktická nepřesnost nemusí být lež,:
Autor: A. Alda Datum: 27.11.2018 11:57

může jít o omyl. Nebo o nedostatek informací. Nebo o poctivé, leč nesprávné vyhnodnocení disponibilních informací.

To, že Zeman lže, je známo již dávno. Už jeho kecy v průběhu protikomunistické revoluce byly samá lež. Například o tom, že naše školství zaostává za Nepálem, že kvůli komunistikému hospodaření a průmyslu nebudou v našich lesích v roce 2005 porosty vyšší nad 2 metry, že naše zdravotnictví je na úrovni snad Bornea (nepamatuji, jaký příměr zrovna ke zdravotnictví tehdy zvolil). On prostě extrémně lhal: zveličoval, přikrášloval, dehonestoval ... prostě žvanil, jen aby soky porazil. A kvůli těmto jeho lžím, které obyvatelstvo tehdy nadšeně hltalo a papouškovalo, přišli u nás komunisti o moc úplně a naprosto, nikoli jen polovičatě, jako v ostatních zemích bývalé Varšavské smlouvy.

Protože Zeman lhal tehdy, nevěřím mu ani dnes. Ale i přesto jsem rád, že je presidentem zrovna on. Mohlo to být mnohem horší.

Re: Faktická nepřesnost nemusí být lež,:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.11.2018 13:05

Až na několik detailů ...... souhlas.

Re: Faktická nepřesnost nemusí být lež,:
Autor: J. Richter Datum: 27.11.2018 16:54

Neuvěřitelné.

Re: Faktická nepřesnost nemusí být lež,:
Autor: Z. Lapil Datum: 27.11.2018 17:43

A co takhle: komunisti přišli o moc, protože lhali tak dlouho a tak otevřeně, že lidi už uvěřili ČEMUKOLIV.

Zeman v podstatě nelhal.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 27.11.2018 11:12

Od vás i prof. Höschla je to pouhé slovíčkaření. Že je mladý Babiš nemocný, nebo není, prof. Höschl sice neřekl, neboť by tím porušil lékařské tajemství, ale jasně řekl, že všechny zprávy Mudr Protopopové byly pečlivě prozkoumány a shledány v naprostém pořádku. A v jedné z nich Bylo napsáno, že mladý Babiš Nemocen Je. Takže tak, milí opakovaně rozhořčení Zemanobijci. Jiná věc je ovšem fakt, že Zeman rád dává tzv. polibky smrti. Prof. Höschl zřejmě nechce dopadnouti jako Franz, který v prezidentských volbách podpořil Zemana a byl a dodnes je, za to dehonestván a ničen. Kým? No přece tou pokrokářskou Lumpenkavárnou....

Re: Zeman v podstatě nelhal.:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.11.2018 13:12

Zamyslel bych se nad tím, že za topvrchol(09) láskopolitiky v ČR jest sdělovacími prostředky považována lékařská (důvěrná) zpráva o zdraví jednoho dítěte/mladíka. A hnusné počínání si jedné novinářky, která zajisté chce přinášet "lásku a pravdu" do "našich králíkáren", jejda ... to mi nějak ujelo. To nemá spojitost .....

Souhlas Vámi, pane Čermáku.

Článek z prosince 1938 Štěpán Hašek:
Autor: B. Brousková Datum: 27.11.2018 20:49

Pro pana Štěpána Haška ,článek z 15.prosince 1940. Napsaný dva roky po tom vámi citovaném, Jde o část " Usnesení ústředního vedení komunistické strany Československa"Tedy rodné strany naše pana prezidenta, který zatím nenašel Peroutkův článek o tom, že Hitler je gentleman. Benešova spolupráce se zbankrotovanými polskými šlechtici, nahánění českých lidí do anglické imperialistické armády, činí z Beneše a jím vedené emigrace svrchovaně nepřátelskou a krajně nebezpečnou agenturu anglo-amerického kapitálu v českých řadách. S této strany stále hrozí českému národu osudné zneužití , jež by český národ zavedlo do, tragické srážky s německým revolučním dělnictvem....Benešovi přívrženci, ve smyslu zahraničních pokynů agitují pro vítězství anglo-amerického bloku, ..pokračují v nesmyslných šovinistických štvanicích zasévají nenávist českého obyvatelstva k NĚMECKÝM DĚLNÍKŮM OBLEČENÝM VE VOJENSKÉ UNIFORMY.Jejich činnost je naprosto neslučitelná se zájmy českého národně osvobozovacího boje a jejich služba proti národnímu kapitálu ve lživé masce národních hrdinů musí být nemilosrdně odhalena. Jistě uznáte pane Hašku, že ti němečtí dělníci oblečení do uniforem Wehrmachtu a SS o gestapácích ani nemluvě jsou k sežrání.

Re: Článek z prosince 1938 Štěpán Hašek:
Autor: B. Brousková Datum: 27.11.2018 21:38

Pro upřesnění .V době vydání tohoto blábolu, byl student Opletal a dalších devět popravených rok po smrti. To ,tedejší "tupé ,řvoucí stádo "které to zapříčinilo tvořilo asi stotisích "bezmozků a pražských kavárníků" , jak by vtipně poznamenal pan prezident. První bomby dopadaly na Londýn asi tři měsíce před vydáním tohoto prohlášení. Ti "němečti revoluční dělníci" o které měli naši komouši takovou starost, měli na sobě uniformy Luftwaffe. celé prohlášeni si můžete přečíst v knize Paměti E.Beneše, část druhá svazek první říjen 1947 Orbis strana nejen 216 celá a ještě několik dalších . Včil mudruj kobliho!

A je až hrůzné,:
Autor: P. Lenc Datum: 27.11.2018 10:58

kolik lidí o kterých se domnívám že jsou dostatečně inteligentní mu to jeho a Zemanovo lhaní žerou.I když, za komunisty a nacisty kopali také lidé vysoce inteligentní a vzdělaní...

Re: A je až hrůzné,:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 27.11.2018 11:15

V tomto případě Zeman nelže. Zamyslete se raději, co žerete Vy sám...

Zeman lže vždycky.:
Autor: A. Alda Datum: 27.11.2018 11:59

To ale neznamená, že nemá pravdu.

Re: A je až hrůzné,:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.11.2018 13:18

Zde bych poznamenal, pane Lenci, že já vskutku někdy i začnu večer "žrát", doplním to Plzničkou. Po "šichtě" na chalupě.

Četl jsem něco od F. Peroutky, a tak "mám na slovo lhaní dost alergii". Tedy na politscéně. Poznámka presidenta Zemana o dotyčném novináři byla trefná, jak by řekli mladí - "přímo k sežrání". Mě president vzdělal, začetl jsem se ........ . Četba není žraní.

Je to proto,:
Autor: B. Rameš Datum: 27.11.2018 10:35

že dnes většinu lidí fakta prostě nezajímají nebo je pro ně jejich zpracování příliš složité. Proto si v nekonečném přívalu vzájemně si odporujících tvrzení více či méně náhodně vyberou "ty svoje" a pak s nimi drží stůj co stůj, asi jako fanoušek si vybere "svůj" klub a pak na něj nedá dopustit. Bohužel pravda je taková, že informací (a dezinformací) je už prostě příliš mnoho na to, aby je byl schopen jedinec všechny kriticky zhodnotit, a pokud cítí takovou potřebu, musí se soustředit jen na určitý výsek skutečnosti; názor na jiné výseky pak chtě nechtě musí přejmout od příslušných "specialistů". Bohužel, názory "specialistů" se čím dál častěji jeví jako mylné, ať úmyslně či neúmyslně. Napadá mě jistá analogie s vědou a výzkumem, tak je to už dlouho podobně.

To mi připomíná mou základní službu v ČSLA:
Autor: L. Zemek Datum: 27.11.2018 10:23

v 70.letech minulého století. Měli jsme velitele, který, když jsme vyrobili nějaký průšvih a vysvětlovali jsme ho, tak nám vždycky říkal: "Mne nezajímají nějaká vaše blbá fakta, já chci vědět, jak se to skutečně stalo" !!!

Re: To mi připomíná mou základní službu v ČSLA:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.11.2018 13:22

A já bych to doplnil - mě nezajímají nějaké pocity/blbá fakta Moravce, Nory168, Witowské, ....... Slonkové, ale jak to skutečně bylo.

Dohrabat se k tomu nelze rozhodně přes ty výše zmíněné. Zkráceno, subjektivní, neevropské.

Re: To mi připomíná mou základní službu v ČSLA:
Autor: Z. Lapil Datum: 27.11.2018 17:38

Naopak - zcela evropské. Nepleťte si Evropskou unii s Evropu :-).

Re: To mi připomíná mou základní službu v ČSLA:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.11.2018 20:06

Ale já to tady stále říkám!!! Lze dohledat.

štrasbrusel není Evropa. Selbstverständlich. I Franz si telegrafoval s Mikulášem v Petrohradu, že? V brusele nějak moc nechodili do školy.

Nějak mi to uteklo, ráno, kafe na stole, informací kupa, ....... my nepozorní pensisti.

Re: To mi připomíná mou základní službu v ČSLA:
Autor: V. Pavelka Datum: 27.11.2018 22:59

Slonková jde po Babišovi léta , obchází Agrofert a hledá a vyrábí polopravdy , a dojmologie , je to až neskutečně přízemní.

Estébákem či kágébákem se člověk nejspíš:
Autor: J. Urban 043 Datum: 27.11.2018 9:35

nestává, ale rodí, potažmu jsou mu ty správné vlastnosti - lež, nenávist, mstivost, zákeřnost - vštěpovány od útlého věku - především v rodině. Takže chorobnou prolhanost, kdy dotyční ani lhát nemusejí, ale přesto lžou, a lžou navíc tak moc a tak často, že si to ani nemohou pamatovat, kdy a co nalhali, si nesou dnes v ČR oba vrcholní ústavní činitelé. Ale tupému stádu to samo nevadí, tupé stádo hýká nadšeně nad každou k..dou, kterou ovar vypustí z dršťky.