25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Právo dle koránuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 136, poslední: 18.11.2018 21:06, přehled diskusí

Může za to němčina?:
Autor: M. Rozbořil Datum: 18.11.2018 15:35

Vždy jsem německý jazyk považoval za poměrně akurátní a tak nedokážu pochopit, jak mohl být někdo odsouzen pro pomluvu, pokud nelhal. Pravdivé tvrzení nemůže být pomluvou a odsouzení ve všech instancích napovídá, že bude pomalu čas pomýšlet na emigraci. Jak vidno, v Evropě se spravedlnosti nelze dovolat.

Re: Může za to němčina?:
Autor: J. Anděl Datum: 18.11.2018 16:12

Píšete pořád o nějaký ten pátek mrtvém Mohamedovi? Lze pomlouvat historickou osobnost?

:
Autor: J. Jurax Datum: 18.11.2018 13:54

K soudu se nechodí pro spravedlnost, nýbrž pro rozsudek. A ten je v daném případě naprosto ostudný.

Je vůbec pozoruhodné, jak je justice v Rakousích, o ctihodném Evropském soudním dvoře nemluvě, masivně předpo$raná před muslimy.

A zaznamenáníhodná je i činnost toho bomzáckého -pochopitelně levicového - novináře, aktivně i se svým levicovým listem lezoucího moslemínům do perdele.

Islámská moudrost:
Autor: J. Ptáček Datum: 18.11.2018 10:20

Mně úplně stačí k pochopení ideologie islámu moudrost saúdskoarabského imáma jménem Ísá Asírí:

"Meč je pravdomluvnější, než kniha. Je to jediný jazyk, jemuž rozumějí křesťané i židé". A už se těším, až mně různí mudrlanti budou nadávat, že je to vytrženo z kontextu, že to vůbec takové není. A že se naopak mám podívat, kolik zla způsobili v dějinách křesťané nebo židé. Ano, z kontextu je to opravdu vytrženo. Mně to v mém primitivizmu bohatě stačí. Víc netřeba.

Re: Islámská moudrost:
Autor: K. Janyška Datum: 18.11.2018 10:56

Já vám nadávat nebudu, a to jsem nějaký mudrlant... Dzp.

Re: Islámská moudrost:
Autor: J. Anděl Datum: 18.11.2018 16:14

Ano. Meč opravdu je pravdomluvnější. Sekne nebo nesekne. Židle je taky pravdomluvnější, než kniha.

Za vším hledej nevzdělání civilizovaných. Za ním však stojí:
Autor: K. Janyška Datum: 18.11.2018 10:15

i náboženští souputníci muslimů, i když navzájem nepřátelští, neboť zfanatizovaní svými náboženstvími, křesťané. Výuku vědecké kompozitivní teorie, která vystěluje lidský svět jen a výhradně na vědecké bázi a náboženské ohledy v ní nejsou povoleny, doslova vytlačili ze školských systémů světa spolu s rudými všech druhů, neboť je naházela do společného zločineckého pytle, vyznávajícího řídící autoritu jakéhosi Boha nebo rudých ústředních výborů.

Jediné právo pravé tam kde, právo evoluční soukromé, je nadřazeno úplně všem jiným zákonům a tzv. právům, napsaným kdekoliv. Kdyby se jím lidé, včetně náboženských fanatiků, neřídili, byli by mrtví... Dzp.

Re: Za vším hledej nevzdělání civilizovaných. Za ním však stojí:
Autor: M. Rozbořil Datum: 18.11.2018 15:38

Ona kompozitivní teorie byla někdy součástí výuky? A kde a kdy, prosím?

Islám:
Autor: V. Němec Datum: 18.11.2018 9:00

završuje tužbu všech násilníků k vládnutí a to ať jsou z jakéhokoliv vrhu (náboženství, vyznání, přesvědčení, ideologie).

Nezbývá než ponechat vývoji co se stane. Možná se nakonec sežerou mezi sebou ti násilníci sami.

Tyto - a podobné zprávy jednoznačně potvrzují, že nynější:
Autor: J. Fridrich Datum: 18.11.2018 6:15

" Evropský soud pro lidská práva (ESLP) rozhodl, že kritika zakladatele islámu Mohameda je podněcováním nenávisti.

Skutečná slova paní Sabaditsch-Wolff zněla: „56letý a šestiletá? Jak jinak to nazvat, než pedofilie?“ Tyto - a podobné zprávy jednoznačně potvrzují, že nynější Západ se ZBLÁZNIL... Slavný francouzský básník a spisovatel Voltaire napsal před cca 300 lety o posvátné knize všech muslimů - Koránu toto: "Korán je nestravitelná kniha, jejíž každá stránka otřásá zdravým lidským rozumem. Učí strachu, nenávisti a pohrdání druhými. Vražda je v něm legitimní prostředek šíření a udržování této ďábelské doktríny. Znevažuje ženy, rozděluje lidi do tříd a žádá krev a ještě víc krve."

Když toto věděli chytří a vzdělaní lidé před 300 lety, tak proč to ti současní "chytří a vzdělaní" odmítají vidět dnes? Proč si sakra dnes hrajeme na to, že nás muslimové mají rádi? NIKDY nás rádi neměli a NIKDY nás mít rádi nebudou...Je to jeden z těch krásných příkladů proč naši předci před muslimy bránili Evropu do posledního dechu, dobře věděli, co je to za lid a nebylo jim líto obětovat vlastní životy jen aby se sem nedostali, dělali to pro budoucnost svých dětí a tím pádem i pro naši budoucnost.

Re: Tyto - a podobné zprávy jednoznačně potvrzují, že nynější:
Autor: A. Hrbek Datum: 18.11.2018 6:53

1. Doslovné opisování pana Prokůpka

2. Podle Voltaira srovnání křesťanství a jeho důsledků s islámem dopadá lépe pro islám. Voltaire nepopírá jeho agresivitu v období jeho vzniku, avšak pro pozdější období chválí jeho toleranci. To se zřejmě zakládá na faktu, že islám v zemích, které si jeho vyznavači podrobili, činil na jinověrce většinou jen hospodářský nátlak.

Na rozdíl od něj podle Voltaira křesťanství, které bylo zpočátku šířené v pokoře a pokoji, se stalo později tím nejméně tolerantním a nejbarbarštějším. Ono také zavedlo náboženské války, které jsou charakteristické nikoli pro pohanství, nýbrž pro křesťanství.

Když toto věděli chytří a vzdělaní lidé před 300 lety, tak proč to ti "chytří a vzdělaní" odmítají vidět dnes.

Nebezpeční jsou lidé "jedné knihy", jak v náboženství, tak i v jiných oblastech, například filozofii, politice nebo ekonomii. A nejnebezpečnější jsou vždy nejrůznější "konvertité", kteří se "poučili" ať již z přesvědčení nebo z jiných důvodů.

Re: Tyto - a podobné zprávy jednoznačně potvrzují, že nynější:
Autor: J. Fridrich Datum: 18.11.2018 7:42

Nebýt křest'anství, tak bychom se tady ještě " houpali na stromech " - trochu nadneseno, ale opravdu jen trochu.

:
Autor: J. Jurax Datum: 18.11.2018 14:10

Nehoupali. To není nadnesené trochu, nýbrž masivně; prakticky jde o tvrzení pošetilé.

Základy naší civilizace vznikaly v době, kdy Žid Jošua, později zvaný Christos neboli pomazaný, byl jen jednou z možností vzdálené budoucnosti.

Naše civilizace by jistě v detailech vypadala jinak; ostatně ani civilizace křesťanstvím nedotčené se nehoupaly na stromech, naopak některé byly ve své době technicky i jinak vyspělejší než tehdejší země křesťanské - a některé z nich se nehoupají dodnes.

Re: :
Autor: J. Vintr Datum: 18.11.2018 17:20

A kde jsou dnes ty civilizace, nedotčené křesťanstvím, které byly dřív technicky i jinak vyspělejší? A hadejte, čímpak to asi je.

:
Autor: J. Jurax Datum: 18.11.2018 19:14

Ehm ... Čína, Japonsko, nakonec i Jižní Korea třeba.

To je hodně nadneseno.:
Autor: V. Petr Datum: 18.11.2018 15:16

V Římě bylo křesťanství náboženstvím doby úpadku!

Re: Tyto - a podobné zprávy jednoznačně potvrzují, že nynější:
Autor: P. Aron Datum: 18.11.2018 11:02

Vy už jste konvertita k islámu ? Obhajovat islám považuji za zrůdnost. Ten současný islám představuje třeba Alrawi, který vyzývá věřící k bití dětí a učit je nenávisti k nevěřícím ! A tohle vy obhajujete. Jste tedy nepřítel naší civilizace.

:
Autor: J. Jurax Datum: 18.11.2018 14:15

Není konvertita k islámu. Neobhajuje islám.

Po mém soudu byste měl číst pozorněji, abyste pochopil názor v příspěvku, na nějž reagujete, panem Hrbkem vyslovený.

Re: Tyto - a podobné zprávy jednoznačně potvrzují, že nynější:
Autor: J. Fridrich Datum: 18.11.2018 14:34

Hallo Hrbek, jen pro vás - Nebýt křest'anství a jeho kultivačního vlivu na lidstvo, tak se tady v Evropě lidé ještě " houpou na stromech ". Samozřejmě trochu nadsazeno - i když někteří diskutující na těchto anonymních Internetových žumpách z těch stromů ještě ani nyní nespadli. Jak by vypadaly bez křest'anství vztahy mezi lidmi, architektura měst i obcí atd. lze docela dobře předpokládat. Na mnoha lidech u nás je do současnosti zřetelně vidět to devastační " dílo soužek učitelek " na základních školách za komunistů, kdy se obecně deformoval vývoj světa nejen v oblasti křest'anství... Dnes je třeba chápat křest'anství na Západě jako " pomocnou " hráz proti islámu a jeho muslimským nájezdníkům přicházejícím Evropu rozvrátit zevnitř. Nynější papež František pracuje na likvidaci křest'anství a podvolení se barbarskému islámu..

Na stovky let misijní, špitální, vědecké ( např. náš Mendel ) v Asii, Africe, Jižní Americe se jaksi u nás zapomíná, někteří komunismem poškození lidé to vědět ani NECHTĚJÍ..

Re: Tyto - a podobné zprávy jednoznačně potvrzují, že nynější:
Autor: A. Hrbek Datum: 18.11.2018 17:00

Nikdo nepopírá, že křesťanství mělo na civilizaci evropských zemí kultivační vliv. Ale to mělo i antické pohanství, jehož poznatky se k nám dostaly (v první volně) v období křižáckých válek (a to jak přes Cařihrad a Palestinu, tak přes Španělsko), spolu s poznatky islámských zemí (a těch nebylo málo). Druhá vlna antických poznatků pronikla do Evropy s období renezance. Je ovšem přitom dobré rozeznávat vliv katolického křesťanství, protestantského křesťanství a křesťanství pravoslavného.

Současná evropská civilizace a kultura jsou do značné míry ovlivněny i jinými civilizacemi (například indickou nebo čínskou) a vědeckým ateismem. Nelze však zodpovědně prohlásit, že vždy k obecnému prospěchu.

Nakonec to nejdůležitější - rozhodující jsou vždy konkrétní lidé, jejich morálka, vlastnosti, znalosti a metody. Je sice hezké že každý má nad sebou hvězdné nebe a v sobě mravní zákon, když se neřídí základním zákonem "Nečiň druhým, co nechceš, aby oni činili tobě" (Mat. 7-12, Konfucius Analekta 15-23).

Dneska válčí sunnité a šíité, např. v Jemenu!:
Autor: V. Petr Datum: 18.11.2018 15:10

Re: Tyto - a podobné zprávy jednoznačně potvrzují, že nyněj:
Autor: V. Církva Datum: 18.11.2018 20:38

Pane Hrbek. Pokud jste pouze citoval nějaké staletími přeformulované věty Voltaira, dobrá.

Jinak Islám měl asi lépe (a to už v Koránu) zpracované soužití s Židy a hlavně Křesťany. Bral je jako nižší občany, kteří Muslimy živili, pohany vraždili. Co se týká tvrzení, že křesťané začali boje s Muslimy. Asi jste nikdy nečetl že křížové výpravy byly opožděná, možná nepříliš šťastná reakce na výboje Islámu, největší krutosti v nich realizované národy kteří byli téměř ještě pohané (Vikingové). Srovnávat je tedy s tehdy ještě pokrokovými národy Blízkého Východu je hloupost anebo podpásovka.

Islám ve vědě nepřinesl nic, ještě tak jako obchodníci šířili původně indické číslice, kterým se dnes říká proto arabské. Křesťanství samozřejmě bylo mnohokrát zneužito vládnoucí třídou či jinak nepochopeno, ale celkem se drží v pohodě. Křesťanem není ale ten co se podle křesťanství nechová. Náboženské války mezi křesťany byly způsobeny nepochopením křesťanství.

Pokud ale opravdu věříte při možnosti přečtení Bible i Koránu, to co píšete, že je křesťanství příčinou všech těch hrůz, a antika s homosexuálními praktikami a kultem Dia Vám imponuje a navíc tvrdíte že Islám je mírumilovnější než Křesťanství a dokonce snad přinesl nějaký pokrok jste šílenec a určitě nebezpečný svému okolí. Z Vašich myšlenek mám ale pocit že jste člověk sice více knih, ale všechny mají autory Marxe a Engelse.

Re: Tyto - a podobné zprávy jednoznačně potvrzují, že nynější:
Autor: P. Aron Datum: 18.11.2018 10:50

Naprosto přesné.

:
Autor: J. Novák Datum: 18.11.2018 2:14

Pro mě jsou lidé s právnickým vzděláním banda všehoschopných gaunerů.

:
Autor: F. Kroupa Datum: 18.11.2018 1:08

Pochopil jsem to správně, že, když přijmu islám a v 70 si nabrnknu ze tři 6leté děvčátka a až do své smrti je

budu zneužívat, je to dle výroku soudu ok ? Takže jako muslim mohu vlastnit a šířit dětskou pornografii, protože ty děvčátka jsou moje "manželky?"

zopakuji:
Autor: J. Anděl Datum: 18.11.2018 8:28

Technická: i dle naší legislativy můžete s osobou nad patnáct let provozovat sex, ale nemůžete šířit její nahaté fotky. V některých zemích je nelegální prodávat a konzumovat alkohol do 21 let (přesné parametry neznám). Z jejich pohledu můžeme být my, omezující to jen 18tiletou hranicí, nemocní.

Žádné chování nemůžeme (nemáme jak) soudit absolutně. I když se o to snažíme, ve skutečnosti pouze s něčím porovnáváme - s nějakou legislativou či sadou pravidel z nějaké ideologie, knihy atp. Posuzovat historické události podle stávajících pravidel naší civilizace je podle mě zavádějící.

Ode dneška za pětset let může být klidně někde považováno za zvrácené... prakticky cokoliv, co dnes považujeme za normální. A tím myslím i zcela přirozeným vývojem, nikoliv nutně nátlakem aktivistických skupin. Viz ta páně Kechlibara Overtonova okénka.

Re: zopakuji:
Autor: J. Anděl Datum: 18.11.2018 8:30

To samozřejmě neznamená a nijak tím netvrdím, že je snad rozhodnutí zmíněného soudu ohledně kritiky pana Mohameda a jeho vztahu s Aishou v souladu s mým cítěním spravedlnosti.

A co rituální vraždy, eufemisticky nazývané "lidské oběti":
Autor: V. Petr Datum: 18.11.2018 15:15

Ty byly špatné ÚPLNĚ VŽDYCKY! Zločinci si jejich pomocí získávali a udržovali moc, o ničem jiném to není. A o ničem jiném není a nebyl ani islám!

Také křesťanství bývalo zneužíváno zločinci, ale nebyla to jeho podstata!

Re: A co rituální vraždy, eufemisticky nazývané "lidské oběti":
Autor: J. Anděl Datum: 18.11.2018 16:11

Co škodí ("je" špatné) a co je považováno za špatné jsou dvě zcela různé věci. Samozřejmě i rituální vraždy byly v jistých dobách a oblastech lidského světa považovány za normální.

Civilní soud nemá co řešit náboženské věci:
Autor: V. Církva Datum: 17.11.2018 22:46

Takže tady jde jednoznačně o to řešit věci světské, jestli měla paní svobodu slova se o komkoliv vyjadřovat (tak jak to u odvolacích soudů zdůrazňovala) ale to souvisí s tím, jestli má někdo právo, aby ho "rouhání" znepokojovalo do agresivity. Pokud se někdo chová hystericky a předrážděně patří za katr nebo do blázince on. V tomto případě teda všichni ortodoxní Muslimové, které uráží co paní řekla.

V době Mohamedově prý pedofilie byla běžnější a nebyly proti ní zákony. To že Mohamed spal s malou holkou je tak problém náboženský. Protože Ježíš i Budha byli nadčasovaní, jejich názory a skutky nebyly poplatné době ale byli nadčasované mimo ni. Islám je v tomto minimálně poplatný době, ne-li dokonce i tehdy neleglní.Tímto tedy ztrácí na mystické důvěryhodnosti.