22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Diktatura s jakoby lidskou tváříŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 195, poslední: 10.11. 2018 13:12, přehled diskusí

Budete se divit, že ta bublina a klaka:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 9.11.2018 17:59

která zde bučí není velká.

Re: Autorovi se nedivím, je to známý Kremlohujer:
Autor: J. Vintr Datum: 9.11.2018 18:52

Ještě napište, že jen díky EU ráno vychází Slunce a že jen díky EU přichází po zimě jaro. A také že jen díky EU sklízí zemědělci z polí úrodu a že jen díky EU někdy prší a někdy fouká vítr. Pak bude vaše idiotská oslavná tiráda na tu úžasnou EU kompletní.

Re: Autorovi se nedivím, je to známý Kremlohujer:
Autor: J. Svoboda Datum: 10.11.2018 11:54

Nemohu si pane pomoci. Vašimi floskulemi na konci jste jen dosvědčil, že jsem měl pravdu. Přesně tak, jako vy se chovali komančové.

Pokud se týká nadávek lidem s jiný názorem, prosím, podívejte se na sebe! Je to právě ta vaše vlastnost, které mě vyprovokovala.

Klidně si nadávejte na autora a na nadpis jeho článku. Všechno je pravda! Obviňování z používání nadávek a sprostých slov se nemusíte vůbec bát. Všichni, kdo chtějí, už dávno vědí, čeho jste schopen a co si myslíte, i když se stydíte to říci.

EU je oblíbená a vámi a vám podobnými eurofily a rurohujery. Na občany EU kašlu. Jde mi hlavně o občany České republiky. O Lhostejné Němce a Francouze mi ani tak nejde. Ti s námi mávají prostřednictvím EU jako se špinavým hadrem a vy je za to obdivujete a adorujete! Vaše názory si mohu vysvětlit jedině tím, že asi jste farizej a pokrytec.

Ten mír a blahobyt, obojí jsou pusté nesmysly. Za mír EU nemůže, spíš tlačí Evropu (nikoliv jen EU) ke konfliktům. Ten blahobyt by bez EU byl větší, než s ní. Lidem s rozumem už to docvaklo. Čím později to lidem jako vy docvakne taky, tím hůř pro ně a bohužel i pro jejich spoluobčany. No vidíte, vy vehementně bráníte svoje názory a mně v tom chcete bránit. Bude velmi záslužné, podíváte-li se do zrcadla, zda tam neuzříte komunistu daleko horšího, než je Skála nebo Semelová.

Kdyby se redaktoři NP řídili Vaší radou,:
Autor: K. Loucký Datum: 9.11.2018 14:08

nedávat prostor "takovým to" exotům, museli by Váš příspěvek okamžitě smazat. Naštěstí nic takového nedělají (myslím tím "naštěstí" nejen pro Vás, ale pro všechny)

Re: Autorovi se nedivím, je to známý Kremlohujer:
Autor: J. Schwarz Datum: 9.11.2018 18:53

On i výběr diskutujících degraduje úroveň e-časopisu... Bez extempore pánů Kratochvíla, Brauna a dámy Netzer bych se rád obešel...

Re: Autorovi se nedivím, je to známý Kremlohujer:
Autor: J. Svoboda Datum: 10.11.2018 13:12

Pane eurohujere, rozhodně nás nejsou miliony, ale je nás dost. Můžete se o tom přesvědčit, když si přečtete například příspěvek pana Juraxe z 20:47 pod předmětem "No jo", nebo dnešní článek pana Veigla.

Žalář národů turbo:
Autor: S. Kubů Datum: 9.11.2018 10:57

Budiž připomenuto, že Lisabonská smlouva je dítko Angely Merkelové (zrozené poté, co byla v referendech odmítnuta euroústava). A dovolím si odhadnout, že až se pod naší paní Angelou (která délkou svého pobytu ve funkci už konkuruje takovým kapacitám, jako byl např. Mussolini) definitivně propadně židle, že zamíří - kampak asi...?

Až odejde Merkelová:
Autor: P. Urban Datum: 9.11.2018 11:07

pak v Německu nastoupí buď slabí politici, což bude znamenat ještě větší bordel bez ohledu na ideovou orientaci. To znamená, že imigrační politika se ještě zhorší. Nebo, což je méně pravděpodobné, nastoupí někdo silný. Kdo může být v pokušení přehrát na nás tento problém podobně jajko Merkelová, ale s použitím tvrdších metod.

Obávám se, že ti Češi, kteří dnes nemohou mutti M. přijít na jméno na ni budou jednou vzpomínat s nostalgií. Asi jako když se za normalizace nosily placky s nápisem "Sorry, Tony" jako vzpomínka na prezidenta Antonína Novotného.

Re: Až odejde Merkelová:
Autor: R. Tesařík Datum: 9.11.2018 11:09

Tak takový placky jsem nikdy neviděl. Kde to bylo?

Re: Až odejde Merkelová:
Autor: J. Kombercová Datum: 9.11.2018 12:40

Tuhle informaci už jsem taky před časem četla. Prý studenti.

Re: Až odejde Merkelová:
Autor: R. Tesařík Datum: 9.11.2018 12:43

To je nějaká bajka.

Re: Až odejde Merkelová:
Autor: P. Han Datum: 9.11.2018 13:37

To je skutečně bajka, resp. velmi nepřesné podání. "Sorry, Tony" se nikdy nenosilo. Jednak se zdaleka tolik anglicismů nepoužívalo, druhak Novotnému nikdo nikdy neříkal Tony. Ovšem placky "Odpusť, Tondo", ty jsem viděl. A také nápisy Servít už není vůl, odpusť, Servíte. :-)

Re: Až odejde Merkelová:
Autor: J. Kombercová Datum: 9.11.2018 16:19

Ano, tak takhle... dík.

Re: Až odejde Merkelová:
Autor: V. Kain Datum: 9.11.2018 12:46

Jo budeme na ni vzpomínat jako na Gottwalda.

Re: Až odejde Merkelová:
Autor: M. Prokop Datum: 9.11.2018 13:26

Tak nezbyde, než následovat GB.

Nejautoritativnější systém na světě?:
Autor: P. Urban Datum: 9.11.2018 10:07

Původně jsem chtěl připomenout Severní Koreu. Ale s tím se autor vyrovnal. Citátem ze severokorejské ústavy.

Sneseme-li se z výšin fakticky nic neznamenajících právnických formulí, pak lze říci, že Evropská Komise demokracii v členských státech neohrožuje. Možná by chtěla, ale nemá na to sílu. Může dělat propagandu, podobně jako Rusko. Ale kvůli tomu se demokracie nezboří. Pokud ano, pak nestála za nic.

Re: Nejautoritativnější systém na světě?:
Autor: Z. Lapil Datum: 9.11.2018 13:25

Jen takový nápad na analogii: vláda ČSSR taky neohrožovala demokracii ve svazu zahrádkářů.

Problém s vládou ČSSR byl ten, že byla z definice (a z ústavy) bolševická a problém s Evropskou komisí (už to je, dovolíte-li něco exprese, bordel: vláda se jmenuje komise. A to doufám, že se nepletu, čert aby se v tom vyznal) je ten, že je z definicie proeurounijní.

Neboli - bez ohledu na výšiny právnických formulí - není v EU síla, která by aspoň teoreticky mohla říct "Dost bylo unifikace, aspoň některé věci by mohl dělat každý po svém".

Tedy - on to možná i občas někdo řekne, myslím někdo důležitý, ale výsledkem zatím vždycky bylo jen více komunismu či více "Evropy".

Teoreticky tomu tak je:
Autor: P. Urban Datum: 9.11.2018 15:01

Prakticky je EU spolek, kde každý plní závěry Komise, pokud nemá pádný důvod je neplnit.

Pokud jde o dílčí normy, je unifikace většinou lepší, než si to dělat každý po svém a následně to obtížně slaďovat.

U skutečně důležitých věcí, jako je třeba Pakt stability nebo kvóty na přerozdělování uprchlíků, platí: není třeba ukončovat unifikaci, aby si to mohl dělat každý po svém.

Pakt stability byl doplněn tak, že teď už tomu nerozumí snad ani profesionálové. Otázka kvót byla uložena k ledu a migrační problém "se řeší".

Opticky to skutečně může vypadat jako "více Evropy".

Re: Teoreticky tomu tak je:
Autor: Z. Lapil Datum: 9.11.2018 15:37

Asi souhlas. U té unifikace: říkám si, že je asi rozdíl mezi unifikací "všeho" (= všechna auta budou stejná) a unifikací "interface" (aktuálně třeba šroub s nemetrickým závitem a mimo jistou řadu průměrů... Asi i existuje, ale shánět bych ho nechtěl).

Neboli například nemusí mít celá EU stejné imigrační předpisy, ale každý pas/občanka/provizorní vízum/ musí být čitelná každou úřední čtečkou. Podle mě to s přehledem splňuje potištěný papír, ale to jsem asi nemístně konzervativní.

Ještě jeden citát:
Autor: I. Polák Datum: 9.11.2018 9:59

Není nad citáty hlav EU jako pan Payne uvádí pod [5] a [7]. Já slyšel ještě jeden citát, který také stojí za to. Je sice je trochu stranou tématu, pouze o brexitu, nemám odkaz, volně cituji:

"Juncker: Británie se chová jako by nevystupovala Británie z EU ale EU z Británie."

No, a není to náhodou právě tak?

Inu, freudovské uřeknutí...

Ušetřený čas:
Autor: M. Valenta Datum: 9.11.2018 9:49

Děkuji autorovi, že neohroženě odhalil bestiální diktaturu, ve které se právě nacházíme, hned v prvním odstavci a ušetřil mi tak trochu času.

Re: Ušetřený čas:
Autor: J. Lambert Datum: 9.11.2018 10:11

To jste ucinil velmi spravne, pane Valento! Vam by zcela zrejme nedocvaklo ani tehdy, kdybyste si to cele precetl dvakrat.

PS - usetreny cas muzete eventuelne stravit na motlidbach k nejsvetejsi EU

Re: Ušetřený čas:
Autor: M. Valenta Datum: 9.11.2018 10:32

EU není ani svatá ani diktatura a to i přes Vaše docvakávání.

Re: Ušetřený čas:
Autor: R. Brzák Datum: 9.11.2018 10:33

Zkuste tedy argumenty autora vyvracet - ona také nenapsal jen nadpis...

Re: Ušetřený čas:
Autor: M. Valenta Datum: 9.11.2018 11:02

Bude rychlejší, když napíšete, že EU je diktatura. Ušetří nám to čas oběma.

Re: Ušetřený čas:
Autor: R. Tesařík Datum: 9.11.2018 11:10

Jedny klička, druhá klička. Máte ještě na třetí?

Re: Ušetřený čas:
Autor: J. Svoboda Datum: 9.11.2018 13:21

Pane, starejte se u svůj čas. Čas jiných lidí ponechte na těch lidech!

Re: Ušetřený čas:
Autor: P. Urban Datum: 9.11.2018 10:13

Kolik lidí tato diktatura vyhladila, když je bestiální?

Re: Ušetřený čas:
Autor: M. Krátký Datum: 9.11.2018 10:38

pane Urbane - to už nikdo nikdy nespočítá - tolik povražděných osob islámskými teroristy, které sem tato diktatura svévolně pouští - trochu rozumu do hrsti by to chtělo. Islám do Evropy nepatří - takže potažmo ani ta komise EU. Tečka CZ

Re: Ušetřený čas:
Autor: P. Urban Datum: 9.11.2018 11:01

1. Islámské teroristy do Evropy nepouští diktatura EU, ale hraniční státy. Pokud z jakýchkoli důvodů nedokáží uzavřít své hranice, pak jim v tom případná neexistence bruselské diktatury nepomůže.

2. Nevím kolik osob povraždili v Evropě islámští teroristé. Pokud vímk, řádově jde o stovky lidí. To těžko se dá těžko srovnat nejen se Severní Koreou, ale i s blízkovýchodními diktaturami.

3. Bestiální diktatura je ta, která lidi vraždí. Ne ta, která nedokáže jejich vraždění zabránit. Nemluvě o tom, že Komise EU v tomhle směru moc dělat nemůže, to je věc jednotlivých států.