24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Báječná léta s StBŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 137, poslední: 10.11.2018 11:49, přehled diskusí

poznámka:
Autor: E. Škamlová Datum: 9.11.2018 0:00

V lednu 1989 vznikla petice na protest proti zatčení Václava Havla, Několik vět vzniklo v červnu.

Ano,:
Autor: J. Farda Datum: 8.11.2018 19:20

pane doktore, ti StB psychoškolení hajzlové dobře věděli, s čím a jak na každého objekta zájmu mají vyrazit. Není fér dodnes kamenovat Ty, kteří jejich Vámi uvedených vydírání podlehli. Já měl to štěstí, že na mne tehdá řada, mne, který jsem exkolegovi kamarádovi emigtran tovi, co mne na konci osmdesátých z Trainskirchenu do Jihočeska opakovaně telefonicky žádal o kontakt na polovičního Němce emigranta, když pocho dopis s tamo adresou mu nedošel. O to víc ale zaslouží odplivnutí hnusu mlátič esenbák Ondráček, dnes dnes skuhrající ctihodný poslanec Parlamentu za KsČM, byť tenkrát mladý kluk z hostivařského údolí Dutých Hlav. Byla to hnusná doba a zaplať Bůh nebo Přírodo, že už je za námi. Ale Jarek, kterého vážně žeru, ať už to bylo jak bylo, tu cenu od Baťky Puťky brát neměl! https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vime-prvni-po-pornu-na-vltave-ma-cesky-rozhlas-dalsi-skandal-siri-nenavist-k-rusku-uz-brzy-59685?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

V roce 1978 jsem nabídku ke spolupráci se StB...:
Autor: P. Grigar Datum: 8.11.2018 19:09

.. odmítl a předem jsem věděl, co mě asi tak můžou. Člověk se prostě jenom musel smířit s tím, že bude patřit k těm posledním z posledních. Exemplární příklad jsem měl u rodičů mojí manželky, otec (JUDr.) pracoval jako horník a kopáč u traťové distance, matka uplatňovala vědomosti z přírodovědecké fakulty(org.chemie) v kravíně a na poli. Podobně jsem později odmítl nabídku kariéry v armádě, ačkoli létání bylo mým klukovským snem. Zajímavý byl způsob přesvědčování: blbců můžeme mít kolik se nám uráčí, sami se nám nabízejí, ale my máme zájem o kvalitní lidi, nebudete litovat! Před několika lety jsem při stěhování z bytu(po jeho prodeji) našel za podlahovými lištami jakési drátky, vedoucí do sklepa, ale hlavu si s tím nelámu. To co jsem říkal doma, říkal jsem i mimo domov. Žádné auto mě nesrazilo...

Je to hloupé:
Autor: J. Svoboda Datum: 8.11.2018 17:16

Je to hloupé a trochu mimo. Vůbec nechci pana Nohavicu soudit za to, že uvízl v osidlech StB. Ať to bylo jakkoliv, určitě ale nemusel teď jezdit do Moskvy, dělat Putinovi šaška. Viděno zpětně - nedivil bych se, kdyby vyšlo najevo, že mu i přátelství s StG dělalo dobře, stejně jako s Putinem. Místo poměrně obsáhlého článku by bývalo stačilo těchto několik slov.

Hloupé:
Autor: J. Kanioková Datum: 8.11.2018 18:59

Příčinou agresívních výpadů proti Nohavicovi je obyčejná neschopnost uznat porážku. Tito lidé v podstatě nejsou demokrati, protože demokracii uznávají jen tehdy, když sami vyhrávají. Když vyhraje soupeř, je to automaticky podvod, proti kterému je třeba protestovat.

Autor má pravdu.

Re: Hloupé:
Autor: J. Svoboda Datum: 8.11.2018 20:36

Nevím, o čem to píšete. Kdo koho porazil a kdo vyhrál?

Autor má sice asi pravdu, ale píše o něčem jiném, než by měl.

Podle mne to, co je podstatné je, že pan Nohavica, přesto, že velmi dobře věděl, s kým měl a má tu čest, jel do Moskvy dělat Putinovi šaška.

Molo by to taky znamenat, že se mu v područí StB docela líbilo. To netvrdím, jen uvádím možnost.

Re: Hloupé:
Autor: M. Prokop Datum: 8.11.2018 21:06

To jste paní poněkud vedle. Příčinou výpadů (ne příliš agresivních, v rámci běžné kritiky) je Nohavicův přístup k problému (a práskání STB) JE problém. Arnošt Goldflam (příkladně) podpis přiznal, svoji slabost také, nikoho neudal a má klid. Až něco podobného udělá Nohavica, navíc se nebude kamarádit s dost odpudivým Putinem, bude (mohl by mít) taky klid.

Kde se vám v tom vzala demokracie, výhra apodvod, těžko říci, to je nějaký OT úlet.

Čistí a stateční:
Autor: F. Navr8til Datum: 8.11.2018 16:58

Dnes jsou největšími antikomunistickými kádry lidé, kteří byli tak neschopní a bezvýznamní, že jim uliční výbor zamítl přihlášku do KSČ a StB o ně neprojevila sebemenší zájem.

Re: Čistí a stateční:
Autor: V. Kotas Datum: 8.11.2018 18:12

Tohle se nebude líbit i když je to pravda.

Tradiční Vodvářkův odklon do minulosti.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 8.11.2018 16:04

Poukazování na nešvary , či zločiny v minulosti odvádí pozornost od nešvarů a zločinů současnosti. To dělají Kolaboranti Současnosti....

Re: Tradiční Vodvářkův odklon do minulosti.:
Autor: P. Han Datum: 8.11.2018 18:15

Poukazování na cizí nešvary či zločiny v současnosti odvádí pozornost od nešvarů a zločinů vlastních.

Re: Tradiční Vodvářkův odklon do minulosti.:
Autor: R. Langer Datum: 8.11.2018 18:22

Ten, kdo se nepoučí z minulosti je odsouzen k jejímu opakování. Moudrá slova. Měl byste se nad nimi zamyslet.

Re: Tradiční Vodvářkův odklon do minulosti.:
Autor: J. Farda Datum: 8.11.2018 20:15

Off course, koněčno, jak pravítre Vy Sie možná jediný spravedlivý, a jak tedy ráno při holení hledíte do zrcadla na svůj možná jediný spravedlivý gesicht.. :-(

Soudit je těžké. Strach je lidský. Jen nevím, zda:
Autor: D. Stirský Datum: 8.11.2018 15:55

J. N. svoji spolupráci přiznal a omluvil se. Několik vět jsem podepsal rovněž a nedělo se nic. V té době, dle mých zkušeností, to sice odvaha byla, ale přece jen o 80 % menší, než u Charty.

Re: Soudit je těžké. Strach je lidský. Jen nevím, zda:
Autor: J. Svoboda Datum: 8.11.2018 17:38

Pane Stirský, co to podle vás bylo za omluvu? Nevidíte ji jako plivnutí do tváře lidem, kteří díky StB dopadli daleko hůř, než pan Nohavica? Nemyslíte, že po jeho dávných zkušenostech s StB měl přesto jet do Moskvy dělat Putinovi šaška?

Re: Soudit je těžké. Strach je lidský. Jen nevím, zda:
Autor: R. Langer Datum: 8.11.2018 18:23

No, já v tom hlavně nevidím žádnou souvislost.

Re: Soudit je těžké. Strach je lidský. Jen nevím, zda:
Autor: J. Svoboda Datum: 8.11.2018 20:27

Vemte si brejle, možná vám to pomůže.

Re: Soudit je těžké. Strach je lidský. Jen nevím, zda:
Autor: P. Han Datum: 8.11.2018 21:29

Vám to pomáhá? A jakou máte barvu brýlí?

Re: Soudit je těžké. Strach je lidský. Jen nevím, zda:
Autor: D. Stirský Datum: 8.11.2018 19:43

Já se ptám, zda se J. N. omluvil, musíte číst i nadpis.

Řekl bych, že se v tajných policiích koncentrují zvláštní:
Autor: Č. Berka Datum: 8.11.2018 14:23

lidé ... asi všude na světě. Což nikoho z příslušníků STB samozřejmě neomlouvá. https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2204269-prace-u-stb-me-bavila-ceska-televize-vypravi-pribehy-20-stoleti

Báječná léta s StB nebo KSČ?:
Autor: M. Pivoda Datum: 8.11.2018 13:12

Podstatné je toto: StB byla organizačně podřízena KSČ. Bez vědomí KSČ nemohla StB konat, a také nekonala.

Každý člen KSČ z toho vztahu KSČ s StB těžil, ale svým schizofrenním trikem se od toho negativního z StB dokázal mentálně "odstřihnout" (viz níže v diskuzi Svědectví Pavla Tigrida - "my nic, my jsem jenom členové strany").

Lékař Vodvářka by měl vědět, co je to schizofrenie, když už to neví český Pepík.

Re: Báječná léta s StB nebo KSČ?:
Autor: P. Han Datum: 8.11.2018 18:19

Bez vědomí KSČ nemohl legálně konat nikdo. Jak běžní členové KSČ z tohoto "vztahu" s StB těžili? Ve 2 ráno jim mohli zazvonit u dveří dva páni v kožeňákách stejně jako komukoliv jinému.

Re: Báječná léta s StB nebo KSČ?:
Autor: M. Pechar Datum: 10.11.2018 3:54

Je pěkné, jak mistrujete lékaře za to, že neví cosi, o čem vy sám máte očividně zkreslené představy. Nejprv se dovzdělejte a zjistěte si, v čem schizofrenie (jako diagnóza) spočívá. To, co popisujete, nemá s touto diagnózou nic společného.

Pro Miloše Pechara:
Autor: M. Pivoda Datum: 10.11.2018 10:27

To, čemu čeští Pepíci běžně říkají schizofrenie, by v jazyce psychologů či psychiatrů bylo asi označeno jako "vytěsnění" (z paměti nepříjemných minulých zážitků).

To ale na podstatě věci z organizačního hlediska nic nemění. StB v tak silně proorganizovaném státě (jako bylo Československo), se nemohla vznášet ve vzduchoprázdnu a konat zde svévolné zločinné skutky (jak je označuje Vodvářka).

Nadřízenou organizací k organizaci StB byla KSČ. A nadřízená organizace nese vždy větší díl zodpovědnosti než organizace podřízená. (Stále vlastním živnostenský list na Organizační poradenství).

Po velmi dlouhé době:
Autor: A. Alda Datum: 8.11.2018 12:15

s Vámi, pane doktore, mohu opět souhlasit.

Osobně mne estébáci vyslýchali jen jednou, když mi bylo 20. Byl jsem strachy posraný až za ušima, ale vzhledem k příhodné situaci jsem dokázal slovní ekvibrilistikou se vyzout a nikoho jsem nepráskl a nic po mně pak už nikdy nechtěli.

Později po revoluci jsem četl několik estébáckých spisů. Jak z let padesátých, tak z let 70. a 80. Všechny ty dnešní siláky a mrakovárce bych na základě svých poznatků poslal aspoň na deset minut takového estébáckého výslechu. Oni by to své chvastounství velmi rychle ztratili.

Re: Po velmi dlouhé době:
Autor: M. Krátký Datum: 8.11.2018 13:51

naprostý souhlas, už je to dávno ale to mrazení v zádech tam je furt

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 8.11.2018 14:21

Re: Po velmi dlouhé době:
Autor: J. Svoboda Datum: 8.11.2018 17:24

Pane Aldo, váš text má jeden háček, neřku-li hák. Je hloupé, jak píšete, soudit pana Nohavicu za to, že možná podlehl StB. Avšak máme plné právo soudit ho za to, že přesto, že věděl, s kým měl a má tu čest, jel dělat Putinovi šaška.

Re: Po velmi dlouhé době:
Autor: R. Langer Datum: 8.11.2018 18:27

Šaška dělá Putinovi kde kdo, a nejvíc ti, co tvrdí, že ovládá všechno od amerických voleb po globální změnu klimatu. A vůbec jim to nepřijde hloupé. :-P

Suďte, jste-li, či byl-li jste mnohem lepší:
Autor: J. Kanioková Datum: 8.11.2018 19:03

Co jste dělal proti bývalému režimu ? Pochlubte se.