27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Víza o přesdržkuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 9.11.2018 5:18, přehled diskusí

Pane Vlku,:
Autor: J. Farda Datum: 8.11.2018 21:58

občas jsme se spolu neshodli v otázce rozsahu účasti složek pravidelné čs. armády ři odsunových vraždách tzv. sudetských Němců 1946 - viz Postopolprty nebo přerovské Švédské šance - ale jinak s Vámi jako rodilý Severočech, volakedy přesazený do Jižních Čech - plně souhlasím. Ve Větřní si do závodů papíren JIP Rudého Práva dovezení Kubánci, s výjimkou místních ́bílých ́, pochvalovali vstřícnost ke srandě a tanzen ochotě ́tmavých' Čechů. A ještě snad poznámka k množství na Šumavě tamo provdaných Polek, profesně dovezených lesních dělnic. Inu, když jsem tam na Lesním závodě Vyšší Brod působil, to byly časy časů vzájemní hospodářské pomoci-. zaplať kdokoli - Bůh nebo Příroda - že už je to za námi ... :-) P.S. Možná by mi bylo ctí Vás informovat o skutečnosti, že dnes u nás v Milovicích, při příležitosti revitalizace zdejšího reálu bývalého tankového divizního velitelství na bytový areál, byl znovuodhalen památník samopalníka, Hrdiny Sovětského Svazu, cvičitele izraelských dobrovolníků Hagany na Libavé, zemřelého 1949 po ́divné ́ autonehodě (jeho Gaz prý bočně taranoval a la Patton?) armádní náklaďák u Ralska a v půlhodině po jeho převozu do vojenské nemocnice v Jablonném v Podještědí se ́prý ́! do toho špitálu měl dostavil Bedřich Reicin. A vůbec - jako rodilý v Tepličák jsem se sedmdesátých u tehdejších Vodních Staveb setkal co kluk s kdysi fotbal prezentanty Čs. nároďáku, z nichž ještě (též Václav?) jeden u VS, prý původem od Kladna, tam pracoval. Vy Mostčák, Já Tepličák. byla to shoda? To málo, co si ještě z mlada ještě pamatuji, Vám rád poskytnu! I bez toho se mějte ... :-)

Pan Vlk má samozřejmě pravdu v tom:
Autor: A. Hrbek Datum: 8.11.2018 16:57

že imigrovaný pracovník potřebuje delší dobu na profesionální zaškolení a osvojení si u našeho způsobu života. Ale povolování delších pracovních povolení je cestou do zkázy. Škodovka, ČKD, Vítkovice, Prazdroj a další konkurence schopné podniky se nestaly světovými exportéry tím, že tam pracovali imigranti i po dobu několika let, ale tím, že tam pracovaly celé generace rodin, jejíž členové si předávaly cenné zkušenosti.

I v ne příliš složité výrobě je velmi důležitým faktorem um a zkušenost pracovníků a ty nelze získat za několik měsíců nebo roků. Každá profese má řadu "fíglů", které se většinou nevyučují, na ty musí pracovník buď přijít sám, nebo mu je sdělí někdo, kdo se nebojí o svou pozici, nebo má na tom osobní zájem. A tyto fígle jsou často základem skutečně mistrovské práce.

Uvedu malý příklad - Válcování plochých ocelových tyčí za tepla. Litinové válce nejsou dokonale rovné, ale musí mít po délce určité zakřivení, ke kompenzaci jejich nerovnoměrného prohřátí během válcování a jejich průhybu způsobeného odporem materiálu. Staří mistři v obrobnách měli notýsek, ve kterých nashromažďovali desetileté provozní zkušenosti a který nikomu neukazovali. Jen díky jejich nastavení měla plochá ocelová tyč přesné rovnoběžné plochy. A podobní mistři byli a jsou v každé profesi zárukou skutečně kvalitního výrobku. Čím je profese složitější, tím více umu a zkušenosti vyžaduje. Některé výrobky jsou pak skutečně "umělecká" díla, schopná světové konkurence a tím i ohodnocení. A to je i např. rozdíl mezi výrobou Škodovky a Ferrari. Samozřejmě, že potřebujeme i laciné "šmejdy", které mají větší poruchy a vydrží krátkou dobu. Ale na světovém trhu se hodně platí především za vysokou kvalitu a unikátní vlastnosti. Jsme tedy na rozcestí - vyrábět laciné, méně kvalitní výrobky, což dokáží i námezdní pracovníci, nebo vyrábět špičkové výrobky založené na českém umu.

Současná podpora hromadného náboru cizinců je cestou nejen k ekonomické, ale i sociální a národnostní zkáze.

:
Autor: J. Heincl Datum: 8.11.2018 17:21

Zásadní problém je v tom, že ti lidé zkrátka nejsou. Každý, kdo nemá obě ruce levé, hlavu jen na čepici a chce trochu pracovat, tak už dávno pracuje. Pravda, je sice mnoho lidí, kteří vystudovali různé multikulti obory, ale ti jsou jednak neupotřebitelní a jednak jsou dobře placeni v tzv. neziskovkách.

Jezdím do Teplic v Č. do lázní a jednou byl v místním:
Autor: J. Chaloupka Datum: 8.11.2018 20:16

tisku článek nějakého "absolventa politologie z Ústí n. L." o tom, že dva roky hledal práci v oboru, který vystudoval a nenašel, tak dnes dělá číšníka a je spokojený. Tak si říkám, kolik asi politologů ročně vyprodukuje ta Univerzita, kde je vrchním politologem bývalý politik Kroupa a kolik již je opravdu potřeba, myslím, kolik asi politologů najde práci v oboru. Možná tu katedru politologie zřídili kvůli Kroupovi. A doufám, že až umře, tak jí zase zruší.

Re: Pan Vlk má samozřejmě pravdu v tom:
Autor: V. Kotas Datum: 8.11.2018 18:22

Po sametu začalo heslo - maximálně 7let v jednom zaměstnání. Ti co pracovali v jednom podniku od vyučení do důchodu, byli označováni za de bi li.

A kdopak tomu ministetrstvu vnitra šéfuje?:
Autor: J. Růžička 714 Datum: 8.11.2018 13:10

Není to socan, bratr Hamáček...? Je to socan, bratr Hamáček...!

Zajimalo by me,:
Autor: M. Mikulec Datum: 8.11.2018 12:55

kdy nehajilo Nemecko svoje narodni zajmy. Ve vsem, co udela, je jenom to jejich Wir. Ze chce Evropska unie znicit narodni staty, se netyka Nemecka: to ma prece v EU vrch.

Víte pane Vlku:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 8.11.2018 11:38

Zatím se vydávají víza pro pracovníky třetích zemí pouze tříměsíční. Pokud tu chce např. Ukrajinec pracovat déle, musí se buď po této době vrátit domů a nebo si složitě vyřizovat Zaměstnaneckou kartu.

Re: Víte pane Vlku:
Autor: V. Kotas Datum: 8.11.2018 12:10

Alespoň ti z Podkarpatské Ukrajiny ( svého času součást ČR ), by mohli mít v tomto nějaké úlevy. Navíc umějí " makat " a váží si práce.

Re: Víte pane Vlku:
Autor: J. Heincl Datum: 8.11.2018 13:29

Krátkodobé pracovní vízum a zaměstnanecká karta jsou principiálně totéž. Liší se jen délkou povoleného pracovního pobytu a možností podat žádost o krátkodobé pracovní vízum na území ČR. V případě pracovní karty musí žadatel podávat žádost na konzulátu ve státě svého trvalého pobytu. Tato povinnost neplatí pro občany USA. Náležitosti k žádosti jsou stejné - rejstřík trestů, zajištěné ubytování, pracovní smlouva, fotografie a otisky prstů. Krátkodobé pracovní vízum bývá obvykle vyřízeno za kratší dobu než pracovní karta. U té to může trvat i šest měsíců.

.:
Autor: B. Novacek Datum: 8.11.2018 10:38

Díky, pane Vlku, za,(opět!), perfektní článek! A už se těším, až na Vás nastoupí žoldáci ze shit-tanku NetSer za pravdivou zmínku o německých vyděračích a zlodějích...Kubánce jste shrnul výstižně; pamatuju na začátek osmdesátých, kdy na nádvoří přerovské chemičky otvírala parta dvanácti dohněda opečených Kubánců jednu dřevěnou bednu dva dny...poučné to bylo! Ale Kubánky zase tak špatné nebyly, uměly,(nejen), dobře tancovat...:)

Hodně zdraví a pevné nervy!

Re: .:
Autor: J. Fridrich Datum: 8.11.2018 11:12

Pro s Vlka a s. Novaceka -

" A už se těším, až na Vás nastoupí žoldáci ze shit-tanku NetSer za pravdivou zmínku o německých vyděračích a zlodějích " - tak už nastupujeme, soudruhu Novaceku -

Při " svatbě " VW s Škodovkou komouši řvali jak ji zlikvidují, seberou vývoj, nebude motorárna a pod. Tak trocha srovnání a pravdy - za Dr. Husáka se vyrábělo cca 150 000 aut ročně - a jaká byla jejich úroveň si snad vzpomenou i naši soudruzi - a jak sháněli náhradní díly.. Nyní je to, citace - „Rok 2017 jasně ukázal, jak dobře je naše aktuální modelová paleta přijímána zákazníky. S více než 1,2 milionu dodaných vozů byl rok 2017 nejúspěšnějším rokem v historii podniku,“ aut evropské-světové úrovně. Nebylo by fér to trochu přiznat - a přiznat určitý podíl na tomto rozvoji a úspěchu naší firmy i Volkswagenu ? Počet dobře placených zaměstnanců jen v základní firmě je cca 32 000.. Škodovka " šlape na paty " i mateřskému Volkswagenu.

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Auto

Re: .:
Autor: B. Novacek Datum: 8.11.2018 11:34

Dobrý nástup, genosse Fridrich...jen nevím, jak čerstvé informace máte, a tak si dovolím vás trochu dovzdělat: VW ruší(!) všechny své přidružené značky, jako je Škoda, Audi či Seat a všechno pojede dál pouze pod zn. Volkswagen. Tolik jen k tomu, jak nezištně, vstřícně a vlastně, podle vás, i defacto prodělečně se ten nenažraný moloch VW chová ke svým vazalům. Zrušit stoletou, dobře známou značku jen pro to, že by si tyto sekce mohly konkurovat a že ji pod cenou od dvojdomka koupil, svědčí o tom, že ve vedení VW sedí pitomci, vám dost podobní :) Hezkej den a pozdravujte toho Sy(de)bilu.

Re: .:
Autor: J. Fridrich Datum: 8.11.2018 12:03

Čest práci soudruhu Novaceku. Dneska jste VYHRÁL ! Takovou pitomost už nemůže nikdo překonat - i když tady máme skvělé adepty. Ale nebojte se - máte zlato za prokazatelnou, krásnou větu " VW ruší(!) všechny své přidružené značky, jako je Škoda, Audi či Seat a všechno pojede dál pouze pod zn. Volkswagen." Je vás takových jak jste vy u vás víc ? Pokud ano, stálo by to za výzkum. Kdy vám končí vycházka ? Hlídejte si čas ! Víte, že docent Chocholoušek nemá rád pozdní příchody. Příště by vám nepůjčil tu odpornou Západní techniku - počítač. Ale Putin by vám jako pravému nefalšovanému soudruhu zajisté půjčil ten jejich výkřik ruské techniky - SČOT. Dá se na něm také počítat. Na drátcích tam budete mít plno barevných kuliček - uvidíte, že se vám to bude líbit - ony se totiž dají po těch drátech hezky posouvat.

Re: .:
Autor: B. Novacek Datum: 8.11.2018 17:20

Duševního lajdáka, jako jste vy, Fridrich, nemůže napadnout nic jiného, než posílat své oponenty k Putinovi, který ostatně za všechno, co se odehrává ve vaší velmi pošramocené mysli, odehrává, může...dovzdělejte se a hledejte...strejček gůgl vám rád pomůže. Tedy pokud umíte aspoň lámaně nějakou evropskou řeč, která není ruština. Vámi zřejmě oblíbená, když máte o své pracovní pomůcce sčotu tak přesné informace. Se soudružským pozdravem:"Blbečkům a Fridrichům tohoto světa ZDAR ZDAR ZDAR!"

Re: .:
Autor: J. Fridrich Datum: 9.11.2018 5:18

Kdo dokáže napsat to co vy, tak je zcela mimo diskuzi -

máte zlato za prokazatelnou, krásnou větu " VW ruší(!) všechny své přidružené značky, jako je Škoda, Audi či Seat a všechno pojede dál pouze pod zn. Volkswagen."

Re: .:
Autor: Z. Vydra Datum: 8.11.2018 11:53

Máte pravdu, pane Fridrichu. Škodovka vydělává. V roce 2017 byl čistý zisk Škodovky 31,8 miliardy Kč. Na dividendách odešlo, včetně zbytku nevyplacených divident z minulých let, z ČR 38,52 miliard Kč (viz výroční zpráva za rok 2017). Ano, Škodovka v zisku "šlape na paty" i mateřskému Volkswagenu. A nejen v zisku.Výplata těch dobře placených zaměstnanců dokonce "šlape na paty" i minimální německé mzdě.

Re: .:
Autor: J. Fridrich Datum: 8.11.2018 11:59

Nikdy se v této zemi nežilo tak dobře, jak nyní ( před lidmi neříkat – je to tajné ). Patříme ale k nejvíce nadávajícím národům na světě – a lidé z jiných zemí nás moc nechápou a diví se tomu. V krásných pořadech z exotických a nejméně vyspělých - čili nejchudších zemí světa je zajímavé, že při rozhovorech s jejich obyvateli oni říkají, že jsou št’astní a mají svou zemi rádi. Pokud by byli naši předkové podobní skeptici, jak naši " mimozemšt’ani ", tak bychom se my ani nenarodili.

Je pravda, že jsme mohli být za těch 28 roků dál, mohli jsme mít lepší vlády, ale tento národ si lepší nezaslouží. Ta malost, závistivost, připosranost prostě tady v lidech je.

A " srovnávačům " s Německem a Západem - víte, oni po válce nebudovali " světlé zítřky " a nezlikvidovali ve svých zemích všechny ekonomické zákony a nelikvidovali své nejlepší občany, jak to u nás dělal bolševik, který zlikvidoval i to nejcennější - SVOBODU..

Re: .:
Autor: V. Kotas Datum: 8.11.2018 12:14

Ta " svatba " má jednu maličkou chybu - ČR nemá ve ŠKODA AUTO žádné akcie. Na rozdíl od spolkové země Dolní Sasko, které má ve VW 40%podíl.

Re: .:
Autor: J. Fridrich Datum: 8.11.2018 12:32

Tak jen pro vás, ostatní to vědí co je důležité - daně platí u nás v ČR a jsou ze všech firem NEJVYŠŠÍ - " Seznam oceněných plátců 2017: Částka uhrazené daně (Kč) 1. ŠKODA AUTO a.s. 8.338,122.599 Kč 2.Skupina ČSOB 4.055,716.546 Kč 3.Skupina ČEZ 3.707,787.170 Kč

https://www.finance.cz/510728-na-dani-z-prijmu-loni-statu-nejvice-odvedla-opet-skoda-auto/

Akcie jsme v počátku po svatbě měli ve výši 70 % hodnoty firmy - pak jsme je postupně " propapali ", vime ?

Spojení Škody s koncernem VW se uskutečnilo 16. dubna 1991, kdy Volkswagenu připadl podíl 30% společnosti. Škoda se poté stala čtvrtou značkou koncernu (vedle značek VW, Audi a Seat), když Volkswagen zvýšil svůj akciový podíl, nejprve 19. prosince 1994 na 60,3%, a poté 11. prosince 1995 na 70%. 30. května 2000 už Volkswagen vlastnil 100 % podíl Škody Auto.[11]

Re: .:
Autor: I. Lyčka Datum: 8.11.2018 20:48

Jste mi připomněl situaci asi tak v roce 1984, kdy jsem pracoval v jedné válcovně. Byla doba střední opravy, takže všichni jsme nezastavili. Jednou přijeli Kubánci a byli rozděleni po provoze. Všiml jsem si jednoho černouška v hale rtuťových usměrňovačů, ana stojí v koutě a mírně se usmívá. To bylo ráno. Když jsme končili v šest večer, černoušek stál stále na tom místě a stále se mírně usmíval.

Autor je zcela mimo realitu:
Autor: J. Pražák Datum: 8.11.2018 10:38

Jeho argumentaci používali i němečtí průmyslníci v 50. a 60. letech. Turečtí Gastarbeiteři také nejprve dostávali časově omezená víza (tuším že na 4 roky). Ale z důvodů "zaškolování" stále nových Gastarbeiterů průmyslníci docílili změnu zákona. A tak vznikla první silná muslimská menšina v Německu, první gangy, začaly se ve velkém pašovat drogy,.... Pracovní úsilí Turků, kterým byl povolen trvalý pobyt nebo získali občanství, výrazně pokleslo. Nyní již na ně stát doplácí. Do společnosti se nezačlenili, ale vytvořili ghetta. Viz Neukölln, Marxloh,...

Takže v tomto případě pro návrh Ministerstva vnitra palec nahoru. Možná ne na rok, ale na 2-3, ale určitě pro všechny na dobu určitou.

P.S.: podívejte se po Václaváku na nigerijské a arabské "žadatele o azyl", kteří pod bedlivou ochranou Policie ČR i Městské policie prodávají drogy.

Re: Autor je zcela mimo realitu:
Autor: J. Heincl Datum: 8.11.2018 13:30

Nevšiml jsem si, že by u nás Ukrajinci, Bělorusové nebo Moldavani zakládali nějaká gheta a no go zóny.

Re: Autor je zcela mimo realitu:
Autor: J. Pražák Datum: 8.11.2018 14:06

To není ze dne na den. Byl jste se podívat na nějakém pražském sídlišti, např. Řepy nebo Zličín? Byl byste překvapen. Tam už to začíná.

pane Vlku smekám před vaším klidným shrnutím:
Autor: M. Krátký Datum: 8.11.2018 9:48

obzvláště mě pobavila ta zmínka o Kubáncích - ti vydrží bubnovat do barelu od nafty v jednom kuse i dva dny, ale točit kličkama od soustruhu tak nejvýše jednu minutu !!! Hezký den

Přidávám se.:
Autor: A. Alda Datum: 8.11.2018 10:57

Velmi výstižný článek!

Re: pane Vlku smekám před vaším klidným shrnutím:
Autor: Š. Hašek Datum: 8.11.2018 12:43

Máte pravdu. Ostatně skoro celá Afrika jest příkladem pracovitosti. Kvetoucí zahrada! Jen Israel samé bodláčí, že?

Opravdu jen roční pobyt?:
Autor: J. Heincl Datum: 8.11.2018 9:44

Jestli to tak opravdu je, tak ve vedení státu pracují ještě větší šmejdi, než jsem si myslel. Situaci na českém konzulátu v ukrajinském Lvově znám velmi dobře. Konzulát je známý mezi Ukrajinci žádajícími o české pracovní vízum jako naprosto zkorumpovaný úřad. Ale vzhledem k tomu, že na Ukrajině úřady fungují zhusta podobně, tak se řadoví Ukrajinci zas tak nediví. V roce 2008 jsem inicioval článek o korupci na konzulátu https://www.denik.cz/z_domova/viza20071212.html. Poté byl konzulát na několik měsíců zavřený, vyměnil se personál a bylo zavedené internetové online přihlašování k podání víza místo telefonického přihlašování. Nějakou dobu to fungovalo, ale nedávno bylo online přihlašování zrušené a je možné se oficiálně dostat k přihlašovacímu okénku pouze přes Režim Ukrajina Hospodářské komory ČR. Podle mých informací je ale možné se k okénku dostat i neoficiálně po zaplacení 1 500 € ukrajinskému "specialistovi". Při střízlivém odhadu jednoho tisíce neoficiálních žadatelů za rok se tam otočí 1 500 000 €, což je asi 37 500 000 Kč. A ať mi nikdo neříká, že se ukrajinští "specialisté" nepodělí s českým personálem. Situace se tedy po deseti letech opakuje, jen ceny se zvedly. Zkrátka konzulát funguje jako obvykle.

Pochvala:
Autor: M. Klas Datum: 8.11.2018 8:24

Díky za příspěvek,souhlasím s tím,že jeden rok je málo.To by ještě scházelo,aby z procesu "povolování" neměli povolaní úředníci nic,to se musí rázně zatrhnout!Ćím delší víza,tím méně úplatků....Pochvala tentokrát za přístupnou formu analýzy česko-slovenské ekonomiky,před i po roce 1989.Stačí otevřít noviny( například 1990-1993) z té doby a děs a hrůza na nás padá,těch pitomých nápadů: zákaz výroby zbraní v Československu,veškěré vojenské techniky až na lovecké zbraně a vzduchovky.Bylo to vzato zcela vážně,na Slovensku,kde byl soustředěna výroba vojenské techniky vypukla ve jménu této idiotské myšlenky těžká ekonomická krize a Slováci si řekli,že s takovými pitomci,jako někteří češi,co to "tam tak nějak celé vedou" vůbec nechtějí nic mít. Ve jménu zcela blbé ideologie někdy docházelo k devastaci česko-slovenské ekonomiky, to platí před rokem 1989,ale i po roce 1989.Roční víza jsou bohužel jen jedním se znaků současné "neo-marxisticko-leninské" vládnoucí ideologie

Čekají nás lepší časy?:
Autor: M. Košařová Datum: 8.11.2018 7:59

Jestli jsem to dobře pochopila, tak to má být tak, že pokud k nám někdo ze zahraničí přijede pracovat, tak tu smí zůstat jen rok. Ale pokud k nám přijede a přihlásí se na sociálku, tak tu může být napořád. To se tedy budeme mít.