21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Klinika vs. Ústavní soudŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 7.11. 2018 13:01, přehled diskusí

Re: Příběh "Klinika":
Autor: R. Langer Datum: 7.11.2018 13:01

Nacismus = totalitní stát pod nadvládou nacistické strany.

Komunismus = totalitní stát pod nadvládou komunistické strany.

Komunismus vždycky BYL A JE, jenom soudruzi lhali a lžou o jeho jménu, stejně jako lžou o tom, že nacismus je pravicový směr. Jsou to LŽI. Nazývejte věci pravými jmény, nenechte se obelhat!

Re: Aktivisté:
Autor: R. Langer Datum: 7.11.2018 12:58

To je to samé, jako když EU platí palestinské teroristy. Nepochopitelné.

Aktivisté:
Autor: J. Kříž Datum: 7.11.2018 12:24

jsou podle mých zkušeností osoby, které jednají velmi často v rozporu s platnými zákony. A proč tedy dostávají některé jejich organizované skupiny dokonce dotace od státu, který má zákony vynucovat a bránit? Přitom nejde o malé částky, které jsou zprostředkovaně používány k porušování zákonů vydaných státem. Dokonce je toto jednání některými médii vyhlašováno za příklad osobní odvahy hodný následování.

Zeptá-li se mne někdo na konkrétní takovéto protiprávní jednání, pak kupříkladu jistě mnoho lidí vidělo, jak lodě tzv. neziskovek pomáhají odvážet od pobřeží Libye migranty následně vysazované bez povolení na cizí státní území v rozporu s platnými právními normami.

Re: Stále ale nevidět :
Autor: J. Slavíček Datum: 7.11.2018 11:53

Žádný strach. Bez zelených by tehdy v Praze ta koalice nevládla.

Re: klinika přesně ukazuje proč nejsou byty a když tak drahé:
Autor: V. Kotas Datum: 7.11.2018 11:30

To dobros eři nedopustí, zatím.

Re: Příběh "Klinika":
Autor: P. Lenc Datum: 7.11.2018 11:10

Přesné.

Příběh "Klinika":
Autor: J. Dvořák Datum: 7.11.2018 11:08

není hrozbou návratu "komunismu" (který nikdy nefungoval, až na izraelské kibucy v letech po vzniku Izraele). Je hrozbou chaosu ve společnosti, kde aktivisté ničí právní řád ve jménu své "pravdy" (tedy spíše svého vidění světa).

Re: Stále ale nevidět :
Autor: Š. Hašek Datum: 7.11.2018 9:41

Je to záměr. Je to strach těch dnešních politiků - rozdělovačů hojnosti mezi lid. Takhle zorganizovat odpolední lidskoprávní workshop pro studentíky!!! Nebo se natřásat v televizi stran koloběžek!!!! Strach z Nory a Witovské.

Výsledkem bude opět jen zvýšení pocitu marnosti u občanů. Občané totiž stále ještě mají vědomí (zbytky), že stát a jeho mocenské orgány dbají o dodržování zákonů!!!

Zkráceno.

klinika přesně ukazuje proč nejsou byty a když tak drahé:
Autor: J. Kalina Datum: 7.11.2018 9:35

V poslední době se v politice obrací téma nedostatku bydlení po různé skupiny občanů, hlavně nebohatých. Tvrdím: ve státě je přebytek bytů a podnájmů, ale nejsou na trhu nabízeny. Proč? To ukazuje např situace s Klinikou a není poslední ani první. Tedy: co si má nějaká babka, děda, normální člověk myslet, když vidí v televizi jak se fandí nelegální okupaci cizího objektu a kdy ani přes různé soudy se nedojde k nápravě. To si vážně někdo myslí, že v této situaci občané budou nabízet bydlení ve svých domcích, vilkách, bytech, když nemají záruku, že ten kdo se chová špatně v jejich majetku a dokonce ho ničí (vybydluje) není promptně policií vystěhován. Na co soudy, když vyprší termín pronájmu nebo je majitelem dle smlouvy řádně vypovězen? Dnes ani státní instituce s právníky není schopna ochránit svůj majetek. V republice jsou statisíce volných bydlení, ale nejsou na trhu. tedy je nedostatek a vysoké ceny. Nemusí se investovat-utrácet peníze do sociálního bydlení, stačí dát jistotu, že kdo porušuje dohodu z bytu vypadne za asistence policie. V tu ránu letí ceny dolů.

Stále ale nevidět :
Autor: V. Kotas Datum: 7.11.2018 8:22

vyklízecí četu. Nějaké divné ! Jinde už by bylo dávno vyklizeno.