19.1.2019 | Svátek má Doubravka



DISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Slepičí incident



Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 7.11.2018 19:01, přehled diskusí

Tak to je jasné,:
Autor: Z. Hanča Datum: 7.11.2018 19:01

tvoje holky to mají v genech a navíc je to s ptáky ohromná zábava! Denise taky baví ptactvo, i když úkolem strakáčů bylo něco zcela jiného, leda by se projevovaly geny malého munsterlandského ohaře, který je tam někde na začátku ke strakáčům přimíchaný. Ale rozprášit hejno slepic nebo vodního ptactva a užít si přitom zábavu, to je ono! Do huby by to, myslím, ani nevzal. :-))

Mimochodem, nedávno zažil Denis zajímavé setkání - s liškou, na silnici u našeho domu. Byl ale promptně odvelen na zahradu, než stačil něco vymyslet - a tam pak lítal a řval zběsile, i když kmotra byla už dávno pryč. Bylo to večer, tak nám asi přišla dát dobrou noc.

Lovecký pes:
Autor: Ž. Eva Datum: 7.11.2018 18:35

neznamená, že loví. Ti, kteří mají zastavit živou zvěř, to jsou teriéři, jezevčíci případně barváři. Slídiči (španělé a zjevně i ti tvoji) mají zvěř najít a nahnat nebo vystavit (ohaři). Retrívři přinést tu zastřelenou nebo postřelenou. Takže dost velká část loveckých psů by neměla lovit na své triko, ale pomáhat člověku. Karamel nemůže za to, žes jako lovec nemožná a slepice nevylétla, abys ji mohla ulovit. Její pud jí říkal "vyžeň opeřence, panička ho uloví". Naše holky mi vhodnou slepici přinesou. Prostě je to pitomé, neumí to lítat, tak je to zraněné a musí se to donést. U nich naštěstí vím, že slépku nezamordují. Ostatně pokud dohledáváme na honu, tak poraněné bažanty nebo kachny musím mordovat já. Jsem sice jako lovec taky nemožná, protože bych sama nic neulovila, ale aspoň našim psím děvčatům vyjednám, že to postřílí někdo jiný a ony mohou dohledávat a nosit. Spolupráce funguje, lovci nemívají (na poplatkových honech) vhodné psy. My zas nejsme lovci. Ale psice mají zábavu a nakonec i užitek činíme, protože zvěř nepřijde vniveč. Lidi by to v terénu nenašli.

Re: Lovecký pes:
Autor: Z. Matylda Datum: 7.11.2018 18:56

No jo, fakt se tak chová. I k poraněné zvěři bude jenom čuchat (Světluch taky), vůbec se nesnaží ji zakousnout, i když k ní dorazí dřív než já a měly by to bez problémů. A já pak sháním myslivce, abych je poslal na to správné místo...

Matyldo,:
Autor: Z. Jenny Datum: 7.11.2018 17:40

vaše lovkyně jsou velmi šikovné a záliba ve slípkách je rodová,to se nedá nic dělat :-)). Nám jednou vletěla slípky pod auto,zastavili jsme ale slepici jsme nenašli ani v příkopu,třeba se odpařujou.:-)

Ája sllepice taky proháněla, zejména na chatě, kde je pod kopcem měla babka venku. Všichni na slípky nadávali neb jim poškozovali kde co.

Aja jim to nezapomínala a jak na ně z toho kopce letěla, slípky měli spartakiádu. Pak jednoho dne zmizely,buď je majitelka zavřela nebo skončily.

:) Co se divíš,:
Autor: Z. Vave Datum: 7.11.2018 17:03

Lupičák jednou, Lupičák navždy. :) Při čtení jsem se pěkně bavila, ale je mi jasné, jak Ti bylo. Strakaté dámy vypadají jako nevinnost sama, ale ptáky mají v krvi.

Matyldo, věz:
Autor: A. Lex Datum: 7.11.2018 15:42

že slepice dopadla špatně. Znám to z mladých let Klérky. Když drapla slepici, tak ji způsobila pneumotorax a za chvíli byla slepice v pánu.

Re: Matyldo, věz:
Autor: Ž. Eva Datum: 7.11.2018 18:20

Nemusela. Naše holky už několikrát přnesly živou slepici a poté, co jsem ji osvobodila a holky uvázala, slépka uraženě odkráčela. Ve dvou případech vím bezpečně, že slepice žila ještě dlouhou dobu. Náš Eda si takhke nosil kohouta do boudy v garáži a dotyčný opeřenec jen nadával, protože psí klapkou neuměl. Alf, Edův a Derčin syn pomáhá pánovi zahánět slepice denně. Je fakt, že retrívři nosí hodně měkce. Ale nezkušená Karamel nemusela slípku zabít.

Re: Matyldo, věz:
Autor: Z. Matylda Datum: 7.11.2018 18:27

Docela jsi mě uklidnila :) Naše psice totiž už několikrát honily různou zvěř (nedávno nenáviděného kocoura, který byl tak v šoku, že nestíhal vyskočit na zeď) a vždycky jen honí, nikdy se nesnažily jít po krku.Buď je to založením psů (vyhnat ptáky z křoví) nebo jsou prostě hodné :)

Slepičí incidenty :
Autor: L. Jakovljevičová Datum: 7.11.2018 14:03

jsou u nás občas taky. Slépky mají svůj dvoreček, Kamča tam nesmí. Leč občas slepice prolezou škvírkou v plotě. Neptejte se jak, zpátky nejdou nacpat ani ručně :-)) A potom nastane hon, Kamča lítá, slepice lítá a řve. Většinou ji pesa dožene a zalehne. Na požádání slepici vydá a tato je přehozena (mnou)přes plot zpět na své území. Minula Kamicha zahnala slepici okénkem do sklepa, odkud jsem ji lovila vlastnoručně já!

A s kočkama slepice "vycházejí", anžto slepice kočky mlátí a klovou. A tak jim jdou kočky radši z cesty :-)

Re: Slepičí incidenty :
Autor: Z. Matylda Datum: 7.11.2018 14:14

Tak mě začíná těšit, že pracovní smlouva mi zakazuje mít doma ptactvo :)

tak doufám:
Autor: M. Beda Datum: 7.11.2018 13:26

že slépka přežila, i když jsi ji nenašla - vracely se pak ještě k tomu místu????

že je máš teď spočítaný mě pobavilo :-DDDDDDDDDDD

Re: tak doufám:
Autor: Z. Matylda Datum: 7.11.2018 14:14

Jo, vracejí se tam. A nahlížejí pokaždé.

Re: tak doufám:
Autor: Z. Iva Datum: 7.11.2018 14:43

Třeba tam ještě leží.

Eh, Matyldo,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 7.11.2018 10:54

jak dobře tě chápu! Slepičích incidentů jsem měla se psima spoustu (těch článků kdysi:)), dokud se kolem vsi potulovala ničím neomezená hejna. Pak přišla ptačí chřipka a nařízení o tom, že slepice musejí být zavřené - a trvalo to dost dlouho. Tehdy asi většina majitelů přišla na to, že je lepší mít slípky pod dohledem, takže volně ložené už jsou jen výjimkou.

Karamel chápu - když slepice ječí, plácá křídly a utíká... to bych ji snad prohnala i já:)) Jinak starší chytré slepice to nedělají, ty si radši přičapnou a dělají krtinec :P

Re: Eh, Matyldo,:
Autor: Z. Matylda Datum: 7.11.2018 11:02

Tak tahle byla mladá, blbá nebo obojí :) Protože ječela, jako by ji strakatá ušatá příšera vraždila a ona jí přitom jen dejchala za krk :) Já to nechci zlehčovat, ta slepice musela být vyděšená, jenže když se fláká kolem cesty? Nejsem jedinej psí člověk, co tudy chodí a všichni tam psy na vodítku nemají...

Re: Eh, Matyldo,:
Autor: Z. Iva Datum: 7.11.2018 14:13

No nevím, ale slepice to má nejspíš za sebou. Švagrová má bišonku a ta slepici zakousne raz dva.

Re: Eh, Matyldo,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 7.11.2018 16:05

U nás ve vsi měli trpasličí (!) jezevčici, která, když měla štěňata, ulovila dvě jehňata - fakt je zakousla. Podotýkám, že pes i jehňata patřili do stejné domácnosti, ale ta jehňata byla nová... Myslím, nepřijali původně žádná ochranná opatření (pro jehňata), protože při pohledu na tu mrňavou fenu je prostě nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát. (To třetí nezakousnuté pak někomu darovali)

Re: Eh, Matyldo,:
Autor: Ž. Eva Datum: 7.11.2018 18:23

Jenže jezevčík dokáže zastavit divoké prase. Je to lovec. Španěl měl ptáky vyhánět, ne lovit. Takže bych slepici dala šanci.

Dobrá příhoda :
Autor: T. Zana Datum: 7.11.2018 9:48

Ta nečekaná slípka mi připomněla, že u nás v Bohnicích je máme taky, teda ne volně ložené, ale stejně mě to vždycky trochu překvapí, když je slyším.

Re: Dobrá příhoda :
Autor: Z. Matylda Datum: 7.11.2018 9:59

V Praze? To mi připomíná, že jsem v Moskvě viděla u silnice se pást krávu... :)

Re: Dobrá příhoda :
Autor: T. Zana Datum: 7.11.2018 14:41

No dovol :DD !

Teda to je přirovnání...

Tak v první chvíli:
Autor: Z. Lika Datum: 7.11.2018 9:43

mě napadlo, jestli ta sova nebyla vlastně slepice :D No jo, slepice volně se potulující po vsi a okolí, to je něco. Ovšem psi mají radost. Tak snad to slépka přežila, oklepala se a s táhlým kdákotem se vrátila.

Re: Tak v první chvíli:
Autor: Z. Matylda Datum: 7.11.2018 9:58

Doufám :) Ale od té doby si dávám zatraceně pozor a dokonce už mám ty slípky spočítané, kolik jich je od které barvy, abych měla případně přehled :)

Checheche!:
Autor: Z. Yga Datum: 7.11.2018 8:24

Cizí neštěstí nejvíc potěší!!! Psi jsou sfině a paměť mají jak sloni - a tady nemluvím o výcviku, dokonce ani o výchově (:o)))!

Naštěstí místní slepice jsou vždy za plotem - třicetkrát jdeme kolem a bez zájmu a po třicáté prvé udělají výpad a slípky řvou, jako by je vraždil (včetně těch kačen, co tam jsou taky). Dacani ...

Erník je v tomto velice veliký hajzlík - na louce najde myší díru a kutá a kutá a kutá, dokud tam nedojdu a neodtáhnu. Po stu metrech si myslím, že už má jiné zájmy - naráz se zastaví, ve vzduchu udělá čelém vzad a peláší se zanořit zpět do výkopu. I za tři dny si to místo pamatuje. A pamatuje si i to, že když ho tam načapám podruhé, tak následuje výplata - takže po očku sleduje, a když se nasraná jak mraky přiblížím na tři metry, vystartuje a zmizí za Brůčou.

Když tuhle Brooke vydolovala myš (a promptně ji sežrala - holt barfistka), ta na tom místě pracoval týden! Dacan pracovitý - roztomilý! (;o)

Re: Checheche!:
Autor: Z. Matylda Datum: 7.11.2018 9:43

O myších nemluv :) Dáma Světluch je oblibuje i mrtvý...

Re: Checheche!:
Autor: Š. Matyášová Datum: 7.11.2018 9:50

myši? koukni sem: http://leteckaposta.cz/786968453

kolega přestavuje půdu na bydlení a má tam kameru,tohle je dnešek..narafičená pastička se solenou tyčinkou a bramborovým lupínkem....

Re: Checheche!:
Autor: Z. Matylda Datum: 7.11.2018 10:01

Nejde to stáhnout... jo, myši. Je děsnej problém ji přinutit, aby je vyplivla, když už jsou usušený, odleželý a tak. Mně se obrací žaludek a Světluch se tváří, že jí žádnou radost nedopřeju.

Re: Checheche!:
Autor: Z. Iva Datum: 7.11.2018 14:51

Jde - otevři ten Šárčin odkaz. Objeví se obrazovka a na ní modře napsaný řádek. Klikni pravým myšítkem - otevřít v novém okně, po stažení souboru otevři.

Re: Checheche!:
Autor: Z. Vave Datum: 7.11.2018 17:00

Tohle dělala i Anka! Na zabití byla, potvora, a jak nevinně se pak dokázala tvářit. :)

tak trapperky na Beaveru - slepice plemene Horal,:
Autor: Š. Matyášová Datum: 7.11.2018 8:02

klidně dlabou z misky Chinookovi, který leží vedle a my se mu bojíme do misky sahnout,aby nám neurval ruku..v pátek minulej tejden jsem viděla i kocoura Kamila,jak sedí metr od jedné ze slepic a oba byli v naprosté pohodě a klidu...

Matyldo,říkej si - přežila, stačila zdrhnout, je v pořádku....

No,geny jsou geny, ty s ezapřít nedají...Karamelka je šikovná..a sova -bombardér,mne dostala....