19.1.2019 | Svátek má DoubravkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Přímluva za shovívavostŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 79, poslední: 7.11.2018 8:06, přehled diskusí

Přesný článek, :
Autor: M. Mařák Datum: 6.11.2018 18:24

naprostý souhlas. I s tím Zaorálkem a Klausovic rodinou.

Mnohem jednodušší:
Autor: J. Schwarz Datum: 6.11.2018 16:14

by bylom zrušit OSN i s jeho "komisemi" + kopnout do (_!_) všechny globalistické neziskovky typu Greenpeace, AI, Transparency International,Lékaři bez hranic, Oxfam i jejich sponzory jako je Soros a ne se obouvat do maďarů že chtějí jeho "Open university" dostat ze země.

Kecáte, Astone. A to tak silně, že spíš už lžete.:
Autor: V. Novák Datum: 6.11.2018 15:14

Zaorálek neoznačoval naše vojáky za žoldáky, jen si dovolil zapochybovat o smyslu jejich posílání do Afghánistánu, kde po 17 letech úspěšného boje proti islamistům a pěstitelům opiového máku se území podřízené islamistům, jakož i plocha, na níž se pěstuje opiový mák, utěšeně rozrůstá.

Což vyvolalo takovou reakci od jistého generála, že by jenerál měl vyletět z uniformy - a to dřív než uspořádá vojenský převrat s netradičním využitím strahovského stadionu...

Co se dotyčného zfackovance týče, dostal co mu náleželo. Nikoli ovšem ochranka klubu (prý diskotéky) a už vůbec ne policajt, druh ve zbrani rozkurážebných (a doufám, že ne podkurážených) vojáků.

Domnívám se,:
Autor: I. Novák 763 Datum: 6.11.2018 14:39

že pokud by ti skvělí hoši místo v Afghánistánu bojovali na vnějších hranicích Evropy proti vpádu vetřelců, tak by jim v té hospodě vděční hosté ještě platili rundu.

Re: Domnívám se,:
Autor: V. Novák Datum: 6.11.2018 15:15

Ti skvělí hoši si nemohou vybírat, kam je politická reprezentace státu pošle.

Re: Domnívám se,:
Autor: V. Kain Datum: 6.11.2018 17:20

Bylo tam zabito tisíce vojáků,spolykalo to stovky miliard dolarů a jaký je výsledek?Talibán pomalu ale jistě přebírá moc.Rusové to poznali na vlastní kůži a vycouvali.Američani se zabejčili a proč?Stejně opium tam vypěstované zaplavuje celý svět.Tak proč se tam bojuje?Chtějí tam snad (což je kardinální blbost) naroubovat demokracii? A nebo je odbytiště zbraní a střeliva?Evropa je pomalu ale dobývána islámskými vetřelci a nikdo proti nim ještě se zbraní nezasáhl.Afganistán dobyt nebude (a taky proč) a Evropa to prohrává.

Ota Pavel v popisu zajímavého pana Proška uvedl - uměl:
Autor: J. Fridrich Datum: 6.11.2018 14:32

Ota Pavel v popisu zajímavého pana Proška, svého " strejdy " uvedl - uměl najít houby když nerostly, převést rozvodněnou řekou porodní asistentku Frýbortovou - uměl dát hlupákům po hubě a uměl se smát... Hezké, že ? A pro život potřebné...

Re: Ota Pavel v popisu zajímavého pana Proška uvedl - uměl:
Autor: P. Grigar Datum: 6.11.2018 15:30

.. a pro vás nedostupné.

Re: Ota Pavel v popisu zajímavého pana Proška uvedl - uměl:
Autor: J. Fridrich Datum: 6.11.2018 20:48

Vaše péče o mou maličkost je příkladná, nádherná a skvělá. Takto mne dovedete v roce 2019 na pražský hrad k ocenění našim TITÁNEM.. Vás již jistě ocenil - a je to na vás znát...

Re: Ota Pavel v popisu zajímavého pana Proška uvedl - uměl:
Autor: P. Grigar Datum: 6.11.2018 21:56

... ale kdeže, jakápak péče, prostě se na těch vašich ptákovinách dobře bavím. Dokážete splácat páté přes deváté a ještě si to pochválit. Holt, to se pozná kádrově prověřený odborník, v tom CCCP si vás museli vysoko cenit.

Re: Ota Pavel v popisu zajímavého pana Proška uvedl - uměl:
Autor: J. Fridrich Datum: 7.11.2018 5:43

Vidíte, já to mám s vámi podobné, také se na tom vašem zdeformovaném vidění světa občas pobavím. Někdy je to k smíchu, někdy až k pláči co se komunistům s našimi lidmi všechno povedlo a jak to skoro 30 roků přetrvává. U mne to s tím vaším " prověřováním neměli nikdy moc lehké, v politické straně jsem žádné nikdy nebyl a bohužel ani nejsem...

Ale no tak...:
Autor: R. Woloszczuk Datum: 6.11.2018 13:27

Bohužel už i Aston vydává své politizující výmysly za realitu. Naše vojenské působení v Afghánistánu je výhradně politická záležitost a jako taková musí být podrobována kritice a je legitimní o něm polemizovat či projevit s ním nesouhlas. Naprosto odlišná záležitost je ale vztah k našim vojákům, kteří v Afghánistánu na rozkaz našeho státu bojují a umírají. Je hanebné pokoušet se spojovat neúctu k padlým vojákům s legitimním politickým postojem. Jsem přesvědčený, že všichni, které autor v článku jmenoval (nebo nejmenoval), hluboce nesouhlasí s jakýmkoli snižováním oběti našich vojáků ať už bojujících či padlých. Dávat tyto dvě záležitosti do souvislosti je podpásovka. Snad Aston nezapoměl jak to tady vypadalo, když existoval jen jeden správný názor a kdo nosil dlouhé vlasy byl protistání živel.

"Včera večer došlo v jedné z Táborských restaurací k incidentu během smuteční večeře za vojáka, jenž zahynul při předávce vojenské techniky syrským soudruhům. Tento pietní akt narušila pochybná osoba nehezky se vyjadřující o socialistické spolupráci naší a syrské armády. Pravděpodobně však tato osoba byla ke svým postojům svedena názory Havla Dubčeka a jim podobných, kteří trvale a dlouhodobě napadají naše pevné zakotvení v socialistickém táboře. Bohužel ani napadení vojáci se nezachovali v duchu socialistické armády a taktéž nafackovali hlídce VB, která přijela incident vyšetřit..." Rudé právo dne x.y.1982

Re: Ale no tak...:
Autor: J. Lepka Datum: 6.11.2018 14:23

cit:"...kteří v Afghánistánu na rozkaz našeho státu bojují a umírají."

Proč nám podsouváte myšlenku, že se nejedná o dobrovolníky?

:
Autor: M. Sedliska Datum: 6.11.2018 16:45

Jedná se z valné většiny o dobrovolníky, ale i tak bojují v Afghánistánu na rozkaz našeho státu, neboť o účasti AČR v misích rozhodují politici. A občas tam i umřou.

Kdo ještě věří,:
Autor: P. Zinga Datum: 6.11.2018 11:29

že v Afgánistánu se bojuje za naši svobodu a demokracii, je mimoň.

Jestli chtějí Afgánci žít ve středověku, je to jejich věc a náš "vývoz demokracie" je humusem teroru.

Vždyť je to k blití: tam je zabíjíme a necháme se zabíjet a doma je vítáme jako ku*va s rozkročenou náručou, viz Globální migrační pakt.

Zrušení branné povinnosti je pouze etapou k likvidaci národních států a potlačení možnosti občanů se tomu bránit, viz EU zákon o zbraních. A vetřelci si dovolují k našim ženám, protože si našich-především mladých-mužů neváží. Stát, který se nebojí svých občanů jim zbraně nebere a dokonce je v zacházení s nimi učí.

Žoldák je u mě voják, bojující za cizí zájmy. V Afgánistánu.

Re: Kdo ještě věří,:
Autor: M. Prokop Datum: 6.11.2018 12:17

Zrušení branné povinnosti je pouze reakce na modernizaci válčení. Už to není práce pro amatéry a z nuceného odvedence profíka neuděláte.

Žoldák je pojem (trochu zavádějící, ale budiž) pro toho, kdo bojuje JENOM za žold a nepodléhá politickému vedení svého státu. Můžete si dělat vlastní názvosloví, tomu nelze zabránit, ale v lepším případě budete nepochopen.

Ty zbylé nesmysly nelze komentovat jednoduše a na dlouhou litanii, navíc bez naděje na pochopení, jsem líný.

Re: Kdo ještě věří,:
Autor: V. Novák Datum: 6.11.2018 15:19

Branná povinnost zrušena nebyla.

Zrušen byl povinný výcvik a odvody branců.

Branná povinnost trvá a vztahuje se na všechny občany ČR v patřičném věku, a to i na ženy.

I moderní válčení potřebuje vojáky se zbraní, není to souboj dronů. Zatím pořád ještě ne.

Re: Kdo ještě věří,:
Autor: J. Janousek Datum: 6.11.2018 14:31

Obávám se,že mimoň jste vy, je to přesně jak píše Aston,až se stáhneme tak do půl roku Talibán převezme v Afghánistánu moc a co myslíte,že budou mít džihádisti padla?

Re: Kdo ještě věří,:
Autor: P. Zinga Datum: 6.11.2018 14:40

Naivko, Taliban převezme moc nad zbytkem (většinu už ovládá) Afgánistánu tak či tak.

Re: Kdo ještě věří,:
Autor: V. Novák Datum: 6.11.2018 15:22

AŽ se NATO stáhne, protože ono se jednou stáhne, tak taliban převezme vládu okamžitě. Žádný půlrok. Tedyp řevezme ji tam, kde dosud nevládne, což je menšina území.

Ovšem talibové se nikdy neangažovali mimo Afghánistán a kmenová paštuská území Pákistánu.

Re: Kdo ještě věří,:
Autor: L. Kubeš Datum: 6.11.2018 16:41

Když to tvrdí komouš, tak to bude určitě pravda, že soudruhu.

Za Rakouska by to vyřešili třeba takto::
Autor: D. Stirský Datum: 6.11.2018 10:38

"Uhlíř ze Zderazu se zprotivil, tak ho přivezli v košatince."

To ticho po pěšině mi nahrává k podezření,:
Autor: J. Lepka Datum: 6.11.2018 10:36

že ani zasahující policie se nechovala úplně salonfähig.

Válka v Afghánistánu se vyhrát dá..:
Autor: P. Grigar Datum: 6.11.2018 10:14

.. ovšem otázkou je, jak ta země po válce bude vypadat? Viděli jste někdy na ostravsku doutnající haldu? Velikánská hromada vytěžené hlušiny, sem tam zbytky uhlí. Uhasit se nedá, vstupovat na ni je nebezpečno, jenom ji můžete z bezpečné vzdálenosti sledovat a zamezit rozšíření ohně nežádoucím směrem. To je pro mě Afghánistán.

Za současného stavu, způsobu a rozsahu vedení operace je smrt vojáků zbytečná, marná. Rusům to došlo po devíti letech...

jaká schovívavost s ožralými vojáky?:
Autor: M. Šejna Datum: 6.11.2018 9:49

To, že je někdo veterán z Afghanistánu, není polehčující okolnost. A už vůbec ne, když se takový veterán ožere v nočním klubu tak, že ztrácí kontrolu nad svým jednáním.

To, že ti vojáci dali do držky někomu, kdo se do nich navážel, je pochopitelné. Zcela nepochopitelné je ale, že se ti veteráni poprali i s ochrankou a následně s přivolanou policií. Za to musí být potrestáni. Není nutné je trestat soudně. Stačí je vyhodit z armády. Profesionální voják se totiž musí umět chovat a nesmí dělat na veřejnosti bordel.

Re: jaká schovívavost s ožralými vojáky?:
Autor: L. Kubeš Datum: 6.11.2018 13:33

Nějaký hloupý šejna si tam zřejmě otvíral hubu a dostal přes ní, myslím že to je přiměřená reakce ... =))

Shovívavost? Vyhodit z armády! :
Autor: M. Zikmund Datum: 6.11.2018 9:44

Samozřejmě, že nevím, k čemu skutečně došlo v té hospodě v Sezimově Ústí, takže vycházím je z Astonova popisu. Ale pokud je jeho popis přesný, pak ti chlapi nemají v armádě co pohledávat. Voják, zvláště příslušník specielních sil, se prostě nemůže nechat vyprovokovat k fyzickému útoku kvůli verbálním narážkám. Jak potom bude řešit podobné situace v Afgánistánu, zastřelením domorodce, kterému pak hned budeme říkat terorista? Žoldák je možná neuctivé slovo, ale vychází od slova žold, takže ve své podstatě jsou žoldáci všichni příslušníci AČR. Není slušné je takto označovat, ale rozhodně toto neuctivé označení nemůže být důvodem k vymlácení hospody. Až poslanec Okamura začne mlátit redaktory, protože ho nazývají Pitomiem, tak to taky Astone budete omlouvat a volat po shovívavosti nebo naopak budete mluvit o svobodě projevu, neomluvitelné ztrátě nervů poslance a jeho nehorázném jednání? Nebo snad chcete říct, že kdo má jiný názor na vojenskou účast ČR v Afganistánu tak si zaslouží po hubě? Až sem jsme došli? Nevážíš si mojí práce, máš jiný politický názor, tak dostaneš nařezáno, mně se za to nemůže nic stát? To už smrdí rokem 1933 a 1948.

Re: Shovívavost? Vyhodit z armády! :
Autor: M. Šejna Datum: 6.11.2018 9:51

přesně tak.

Re: Shovívavost? Vyhodit z armády! :
Autor: J. Lepka Datum: 6.11.2018 10:39

Tak jste mi pánové připomněli ten kreslený vtip, jak si pánbůh stěžuje :

"Kde byli Češi, když jsem dělal svět, mohli tak dobře poradit."

Re: Shovívavost? Vyhodit z armády! :
Autor: M. Zikmund Datum: 6.11.2018 10:52

Což je ovšem tenhle vtip takový universální argument, který se dá použít na jakýkoliv názor, který se vám nelíbí a vám přitom schází protiargument.