20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Jak přežít politicky korektní manželstvíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 32, poslední: 7.12.2018 10:00, přehled diskusí

Děkuji pane Hample. :
Autor: P. Moravec 089 Datum: 7.12.2018 9:57

Už dlouho jsem se tak ze srdce, byť smutně, nepobavil. Dokud se hloupost podobných slepiček projevuje jen v uzavřených stěnách ložnic a ovlivní jen "dala či nedala", tak je ještě dobře. Horší však je, že se dere i ven, do veřejného prostoru a tam páchá škod daleko více. Jediný lék - rozumní lidé NESMÍ mlčet ! Jinak hloupost, povzbuzena ještě často svou neomaleností a hlučností, nabude dojmu, že je jediným a tudíž i pravdivým hlasem lidstva.

:
Autor: J. Jurax Datum: 17.10.2018 18:12

No, když se někdo ožení s v článku popisovanou slepicí, dobře mu tak. Neměl se neuváženě ženit, neboť krása pomine, ale hloupost ne.

CO JE TO LIDSKÁ MYSL ? JEN TAKOVÉ MYSLÍTKO ? NE !:
Autor: K. Janyška Datum: 17.10.2018 14:03

Pro platnou odpověď na tuhle kardinální, ale také možná nejsložitější, otázku lidstva vůbec, musíme do kompozitivní teorie. Tedy ke vždy nejvyššímu, vědou, a jen vědou, permanentně aktualizovanému a stále prokazovanému, vědění o lidském světě, a to jen a jen bez pověr a mýtů. Je to tedy suma vědeckých, a jen přísně vědeckých, informací, vzájemně provázaných a neodporujících si, získaná kompozitivní, tedy skladnou, metodou společenských věd. Viz slavná Kontrarevoluce vědy od A.F.Hayeka.

Co tedy přináší toto přísně vědecké pojednání z hlediska nalézání odpovědi na předmětné téma ? Samozřejmě, že vše podstatné, co s lidskou myslí souvisí, tedy jejím vznikem, funkcí a důsledky z její existence. Popisuje, jak vznikla a vyvíjela se a co pro život člověka znamená dnes a bude znamenat navždy. Vždyť její existence je neodělitelná od existence biologického lidského těla a je jedinou možností pro jeho adaptaci na svět, tedy na situaci, prostředí a budoucí neznámé tak, aby přežil.

Náš prapředek, mějme na mysli toho, který žil v tlupách a genetickou stavbou byl už podoben nám, byl řízen instinkty stejně, jako jiné druhy zvířat. Ostatně v jejich říši tak tomu je dodnes. Jen člověku se podařilo z důvodů, které nejsou předmětem této úvahy, dostat se ve vývoji dál a souběžně s ním se také zvyšovala jeho schopnost se přizpůsobovat všemu, co ho obklopovalo. A nezůstalo to bez následků. Jako odezva na tento neosobní spontánní vývoj se mu v mozku, tedy organizačním zařízení těla, vyvinutém genetickou evolucí, vyvíjela evolucí kulturní i schopnost reagovat více a více na události v jeho okolí a přenosem minulých zkušeností v čase a jejich nápodobou i schopnost je používat. Vyvinula se nejsložitější entita vesmíru, lidská mysl. Pozvolna a v dloudé době tak narůstala schopnost našeho prapředka myslet.

Re: CO JE TO LIDSKÁ MYSL ? JEN TAKOVÉ MYSLÍTKO ? NE !:
Autor: K. Janyška Datum: 17.10.2018 14:04

Co to však myšlení je ? Je to schopnost lidské mysli, která sídlí v mozku, produkovat závěry, které jsou platné a na základě kterých se člověk dokáže efektivně adaptovat na spontánní řád světa a na spontánní řád lidského světa, které jsou zdrojem úplně všeho vzniklého na Zemi, tedy i samotné lidské mysli. Takže i ona vznikla jako reakce na ně, přesněji řečeno, jako vnitřní adaptační uzel spontánního řádu lidského světa. Jak to však dělá, že myslí ?

Prostřednictvím abstrakce, coby spontánně vyvinutým nástrojem lidské mysli k uchopení nekonečného množství konkrétního, tedy její nejsložitější a nejdůležitější součástí, ze které vybíráme informace pro další adaptační potřeby, aniž bychom to samozřejmě věděli. Je to výběr iniciovaný vnějšími impulsy přiváděnými smysly nebo také vnitřním uvažovacím mechanismem. Kdykoliv myslíme, abstrakce, tedy tato obří a složitá databanka, ale také vnitřní supersložitý spontánní řád informací, je přítomna. Rozum je pak pouhou kázní, se kterou k tomuto stroji ve stroji přistupujeme a jakobychom ho žádali o řešení pro naše uvažovací potřeby.

Lidská mysl není tedy primárně sídlem emocí a nálad a lásky a nenávisti atd, ale má úkol primárně "přežívací", který ji zadává vnější prostředí a ona ho umí zpracovat a vygenerovat řešení k přežití člověka. Je vnitřní součástí a uzlem spontánního řádu lidského světa, ba co víc, jeho základem. Souběžný vývoj člověka a jeho světa s lidskou myslí všechno spojil vjedno. Z toho vyplývá zásadní poznání. Nedá ses tím hnout. Nahradit tzv. pravidla správného chování, která jsou obsahem lidských myslí je nemožné. Jen evolučním vývojem a jen v vnitřními impulsy, které reagují na sebezáchovné, seberegulační a sebepořádací účinky spontánního řádů lidského světa, který je lidské mysli ředitelem... Dzp.

V Uhrách se něco hnulo:
Autor: P. Zinga Datum: 17.10.2018 10:17

https://derstandard.at/2000089441118/Ungarn-streicht-Studienfach-Gender-Studies

Maďarsko vyškrtlo genderové studie ze studijních oborů.

Re: V Uhrách se něco hnulo:
Autor: V. Student Datum: 17.10.2018 13:35

No, vždyť si to tím taky podepsalo! Zrušit genderstudies, to je jako plivnout Merkelové, Macronovi a všem poctivým femdom neziskovkám do tváře:-)

Re: V Uhrách se něco hnulo:
Autor: P. Moravec 089 Datum: 7.12.2018 10:00

Pán Bůh zaplať ! Začínám se učit maďarsky...

Četl jsem Vaše Prolomení hradeb. :
Autor: V. Student Datum: 17.10.2018 10:10

Skvělé! A pište dál. Hlasy, jako je ten Váš, prostě musí alespoň trochu narušovat ten stále stoupající počet hlasů, které jako by v blbosti soutěžily...!

BEZRADNOST LIDSTVA.:
Autor: K. Janyška Datum: 17.10.2018 9:04

Lidé jsou obecně velmi bezradní z nevědění. Technologie kolem nich jsou velmi složité, řeči společenskovědních a tzv. sociálních a politických apologetů zmatečné a výsledky vědy prezentovány jen pro zasvěcené. A to ještě vědecké špičkové poznatky pouze pro velmi inteligentní zasvěcené. U mnohých to vede k frustraci a revoltě, která má mnoho podob.

Lidská mysl je prezentována jako řídící autorita lidského světa a organizující ho odkudsi shůry a ovládající ho. Jenže tak to není.

Lidský svět vznikl nekoordinovanou lidskou aktivitou a tak to pokračuje a bude pokračovat navždy. Lidská mysl je produktem tohoto procesu stejně, jako lidský rozum a oba mají hranice svých možností stanoveny právě vývojem a interakcí spontánních sil, které lidský svět modelují. Je to zejména civilizace obchodem a neustále se od civilizovaných více k civilizovaným méně rozšiřující spontánní řád lidské interakce a lidského světa, který nás svými pravidly ovládá a která jsou obsahem právě našich myslí. Lidská mysl je tedy vnitřním informačním a adaptačním uzlem a nástrojem lidského jedince k adaptaci na prostředí, na situaci a budoucí neznámé.

Za nerozšiřování tohoto fundamentu lidského vědění mohou konstruktivističtí racionalisté všemožného druhu, zejména rudí a černí socialisté, tedy náboženští fanatici všech druhů. Naházelo je totiž do jednoho pytle a má pravdu. Oni se prostě bez řídící autority ve svých představách, které bohužel realizují, neobejdou. To je jádro zla v lidském světě. Lidský svět je totiž člověkem neřididitelný.

No a u lidí toto zmatení vede ke zmateným krokům, u mnohých k velmi tragickým... Dzp.

Re: BEZRADNOST LIDSTVA.:
Autor: M. Těhanová Datum: 17.10.2018 12:12

Neodpovídá to ale na otázku kde a jak vznikla lidská mysl a vědomí. A jste v koncích se SŘLI.

Vy máte starosti.:
Autor: M. Valenta Datum: 17.10.2018 9:02

Raději mě prozraďte, jak má manželka postupovat, když si muž vydržuje prostitutku?

Re: Vy máte starosti.:
Autor: P. Zinga Datum: 17.10.2018 10:20

Valento, raději mlčte...

Re: Vy máte starosti.:
Autor: R. Gramblička Datum: 17.10.2018 10:37

Buď si taky najít prostituta nebo se nechat rozvést. Tak jednoduché, to nevíte?

Re: Vy máte starosti.:
Autor: M. Valenta Datum: 17.10.2018 10:58

No vidíte a tohle by pan Hampl mohl poradit paní Trumpové.

Re: Vy máte starosti.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 17.10.2018 12:17

A proč né paní Clintonové?

Re: Vy máte starosti.:
Autor: M. Valenta Datum: 17.10.2018 12:23

Klidně oběma.

Re: Vy máte starosti.:
Autor: R. Dubravský Datum: 17.10.2018 11:45

Nejdříve by se měla zamyslet, jestli k tomu manželovi neposkytuje pádné důvody.

Re: Vy máte starosti.:
Autor: V. Kolman Datum: 17.10.2018 14:42

Manželka si má vydržovat "hodinového manžela" :-)

Jestliže se manželká chová:
Autor: M. Malovec Datum: 17.10.2018 8:52

jako slepice a podléhá sloganům ja třeba ji jednu vrazit a rychle odejít sám. A do mně.

Re: Jestliže se manželká chová:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 17.10.2018 12:47

V daném případě si narozdíl od Hampla i Vás nemyslím že sankce za názor (i když je pitomý) je řešením, stejně jako jím není falešný soulas. Řešením je, že diskuzi uzavřete konstatováním, že každý má právo na svůj názor a dále se k věci nebudete vyjadřovat.

Re: Jestliže se manželká chová:
Autor: V. Student Datum: 17.10.2018 13:37

Já myslím, že Svalovec použil literární hyperbolu, tedy nadsázku.

Je to vtipné,:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.10.2018 8:51

ale ono to občas bývá i naopak, že blbnou pánové.

A z dnešních informací se mi líbí - Orbánova vláda zakázala na univerzitách obor genderová studia. To zas bude poprask v Bruseli.

Re: Je to vtipné,:
Autor: V. Student Datum: 17.10.2018 10:11

Správně ho zakázala. Prý jde hlas o omezování akademických svobod. Jenže akademici žijí z peněz nás všech, takže by s naším názorem měli počítat. A ten můj je, že se jedná o obor zbytečný ba škodlivý.

Re: Je to vtipné,:
Autor: M. Těhanová Datum: 17.10.2018 12:13

Nejste sám.

hmmm:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 17.10.2018 8:35

Tak mě napadlo, jestli pan Hampl někdy vyhrožoval své ženě omezením financí a tím jí donutili držet ústa. A jestli už také není rozvedený.

Re: hmmm:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 17.10.2018 12:20

Že by se vás jeho antiAktivistické řeči dotkly?

Re: hmmm:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 17.10.2018 12:35

Osobně si to neberu. Jen si říkám, že pokud si kdysi pan Hampl vzal ženu s kritickým myšlením a fungujícím mozkem, pravděpodobně musí být rozveden. A je-li ženat, tak pravděpodobně s blbkou. Protože jen ta by si nechala líbit finanční sankce za nežádoucí projev.

Tedy mi celá rada pana Hampla připadá komická.

Re: hmmm:
Autor: V. Student Datum: 17.10.2018 13:39

Jestli si vzal ženu s kritickým myšlením a mozkem, tak tohle vůbec nemusí řešit.

:)))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 17.10.2018 22:09

Hezké, vtipné a souhlasím:
Autor: M. Krátký Datum: 17.10.2018 6:38

hezký den