25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Vstanou noví bojovníci?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 72, poslední: 14.10.2018 16:04, přehled diskusí

Komunistické strany v Evropě:
Autor: Z. Vydra Datum: 13.10.2018 1:11

Nemám chuť se nějak podrobně zabývat stavem stran s komunistickou ideologií v Evropě, ale myslím, že KSČM není zdaleka jedinou stranou tohoto typu v Evropě. Dokonce není asi ani jedinou se slovem "komunistická" v názvu. Ono se to moc nepublikuje, ale nejsem si třeba jistý, jak je to např. dneska v Itálii třeba se stranou Il Partito della Rifondazione Comunista. Každopádně většina komunistických stran jen formálně upravila formulaci své ideologie a svého programu a změnila svůj název, obvykle na název obsahující nějakou formu slova "levice". Velký počet členů komunistických stran přešel do jiných politických stran a je otázka do jaké míry tito lidé skutečně přijali za svou jinou ideologii než komunistickou.Samozřejmě, že v období relativního blahobytu, i když spojeného s vysokou zadlužeností, komunistické ideologii pšenka nekvete, dokonce ani v Rusku ne. Ovšem, až nastanou větší problémy, a ty zákonitě nastanou, bude situace jiná.

Re: Komunistické strany v Evropě:
Autor: S. Rehulka Datum: 14.10.2018 15:53

Myslím, že nejlépe to praktikuje Putin v Ruské Federaci ! Je to mazaný KGBák, který ví, že na komunistickou propagandu a praktiky už nenachytá ani Rusy, tak Komunistickou Stranu - těch starých hlupáků nechal v Dumě jakoby Opozici a začal pod novou, carskou a věřící (Pravoslavnou) ale stále falešnou a agressivní vlajkou.

Vím, jistě jeho kolaboranti začnou vykřikovat, že další hloupý konzervativec na internetu "bojuje" staré války, ale stačí porovnat jeho zbrojení a vyhrožování, nemluvě o vraždách opozice dome i v cizině a vidíte, že je to v jejich historii nepřerušovaná řada - Čeka, NKVD, MGB, KGB, GPU nebo SVR - vsjo rovno, ubijci !

Vstanou noví bojovníci?:
Autor: B. Hamal Datum: 12.10.2018 22:14

Žádný strach, ani nemusí noví vstávat, je jich plno. Pilně pracují, už jsou snad největší ekonomikou světa. Přijdou k nám do Evropy po hedvábné stezce.

Pamatuji si:
Autor: P. Szirotný Datum: 12.10.2018 20:46

na porevoluční dobu, kdy jsme s přáteli diskutovali o tom, že komunisté a jejich voliči do pár let vymřou a bude klid. Jenže jsme nějak zapomněli, že většina komunistů a jejich voličů není ve věku starců z tehdejšího politbyra (a ani zde jsme neodhladli jak tuhý kořínek někteří soudruzi mají). Takže vymírání nenastalo a dochází k němu asi až právě teď. A noví bojovníci už nepovstanou. Pro mladší lidi je myšlenka komunismu v dnešní době asi tak lákavá jako programovatelná kalkulačka v době internetu. Houf věčných nespokojenců, kteří volili KSČM v minulosti bez jakéhokoliv vztahu k té ideologii prořídl a zbytky vyluxovalo ANO nebo Okamura. Soudruzi se na ÚV KSČM můžou kočkovat jak chtějí, ale lepší už to nebude. Téměř jistě nebudou mít jediného senátora a nezasednou v drtivé většině větších měst. Jejich osud bude definitině zpečetěn za tři roky ve volbách. Myslím, že za ně nikdo ronit slzy nebude.

Re: Pamatuji si:
Autor: M. Prokop Datum: 12.10.2018 20:52

Místo komoušů nastoupí Piráti. Nové jméno, nové prostředky, staré myšlenky.

Re: Pamatuji si:
Autor: P. Szirotný Datum: 12.10.2018 21:12

Možná máte trošku pravdu v těch "starých myšlenkách". Ale tak nějak lidsky mi méně vadí levicový pomatenec ve věku 30-40 let než komunistický papaláš typu Filipa, Skály, apod. O Semelové ani nemluvím - to už není ideologie nýbrž psychiatrická diagnóza. Pirát má ještě šanci dospět a přehodnotit svoje názory. Což od soudruhů v důchodém věku těžko můžeme čekat.

FATA MORGÁNA SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOSTI. :
Autor: K. Janyška Datum: 12.10.2018 20:39

Co je to spravedlnost ? Je to jen a jen rovnost všech občanů před soudem, právem a zákony země bez ohledu na cokoliv, je vlastností jen a jen lidského chování a nezná přívlastků.

Co je to však tzv. spravedlnost sociální ?

Je to největší nespravedlnost lidstva na sobě samém a nesmysl, který nemá svojí rozšířeností obdoby. Spočívá totiž v naivní představě, že každý má právo na stejný díl všeho dobrodiní světa, jako ostatní, ať už je sám velký nebo malý, líný nebo pracovitý, hezký nebo škaredý, chytrý nebo hloupý, nadaný nebo bez nadání. Prý má právo i na stejné počasí a prostředí, kde žije i na nové krásné a stejné auto a hodnou a krásnou manželku a ideálního muže. Všichni mají právo na stejné platy a parádní vedoucí. Prostě mají prý právo na všechno úplně stejně, zejména co se materiálních a jiných výhod týká.

Re: FATA MORGÁNA SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOSTI. :
Autor: K. Janyška Datum: 12.10.2018 20:39

Sociální spravedlnost je tedy morálním středobodem socialimu, tedy přesvědčení, že lidský svět lze zorganizovat lidmi ve jménu dobra.

Nic takového však nelze za žádných okolností dosáhnout a to z jednoduchého důvodu. To by totiž okolnosti, za kterých člověk "vzniká" a kde žije a roste a pracuje nebo taky ne, musely být absolutně stejné. Musel by mít shodně chytré a materiálně zajištěné rodiče se stejnými zájmy. Všechno by prostě muselo být stejné, včetně genetického založení lidí. To je ideální model sociální spravedlnosti.

Protože však nelze určit princip, podle kterého by se postupovalo, je to jen fata morgána, za kterou si ženou hloupí lidé, tedy socialisté všemožných druhů. Nemají ani tušení, že lidský svět řídí je a nás a ne oni a my, lidé, jeho. Nevědí, že jejich mysli jsou složeny z pravidel jediné možnosti jejich přežití a existence lidstva, spontánního řádu lidského světa. A ten se nikoho z lidí na nic neptá a sebereguluje, sebepořádává se a sebezachovává.

Je doslova špičkovou trapností, že Církev svatá, pod vlivem inspirace socialismem na přelomu 19. a 20. století a strachem před útěkem svých oveček od ní, přijala tuhle pitomost, která nemá obdoby, v roce 1931 a poté potvrdila v roce 1937, do své doktríny. Dopustila se pro mne, věřícího v Boha 50 na 50, superhříhu, když pohrdá Božím dílem. Kdyby to tak Bůh chtěl, udělal by to tak.

Důkaz zařazení křesťanů mezi socialisty se nabízí v případě největším a nejviditelnějším. Každý vidí, že socialistickou, tedy příkaznickou, EU drží nad vodou společně právě rudí a černí socialisté, kterých dobroserství, tedy neomarxismus, nezná mezí... Dzp.

Re: FATA MORGÁNA SOCIÁLNÍ SPRAVEDLNOSTI. :
Autor: P. Szirotný Datum: 12.10.2018 21:07

Mám takový návrh. Co kdyby sis založil vlastní blog a všechny filosofické a politické úvahy psal tam ? Podle návštěvnosti a karmy snadno poznáš, jestli to někoho zajímá, jestli souhlasí a taky jestli to chce vůbec někdo číst. Všimnul sis, že tu na tebe už nikdo nereaguje ? Mě ty tvoje texty nijak neuráží ani neiritují. Jediný pocit který z toho mám je ten, že musím přejíždět v textu o několik odstavců, abych se dostal na nějaký konkrétní názor k problematice. Zkus nad tím zapřemýšlet, ju ?

Projížděl jsem řádek za řádkem :
Autor: J. Cyrany Datum: 12.10.2018 19:28

a stále čekal , kde je nějaké nové sdělení , které by nebylo už tisíckrát omílané jinde. A pak to přišlo ta rovnost... Není nad nerovnost. Ukázkou budiž monstrózní pohřeb u Kočkových..

KSČM JE PRO MNE ZLOČINECKOU ORGANIZACÍ STEJNOU,:
Autor: K. Janyška Datum: 12.10.2018 19:16

JAKO JINÉ SOCIALISTICKÉ STRANY SVĚTA.

KSČM je pro mne stejně jako jakákoliv jiná socialistická politická strana, například fašisté, nacisté, sociální demokraté, zelení, včetně černých socialistů, kteří od roku v 1931 pěstují v kostelích morální středobod socialismu, tzv. sociální spravedlnost, ve skutečnosti však vrchol nespravedlnosti lidstva na sobě samém a v případě náboženských fanatiků dokonce pohrdání božím dílem, stranou zločineckou.

Prostě proto, že všichni socialité napadají schopnost a možnost lidstva vůbec existovat, tedy jeho spontánní řád, v samotném jeho jádru. Chtějí lidský svět zorganizovat.To je však nemožné. Z jednoho zásadního důvodu.

Spontánní řád lidského světa, jako jediná možná řídící truktura, umožňuje svým prvkům, tedy jednotlivcům a jejich organizacím, včetně národních států, se adaptovat, tedy přizpůsobovat se, na prostředí, na situaci a na budoucímu neznámé jejich vlastními, tedy co možná nejefektivnějšími prostředky a zásobami tak, by mohli sledovat nekonečný počet svých cílů a účelů jednání a přitom nenarážet do ostatních, kteří dělají totéž. Tento mumraj umožňuje jen sledování evolučně vyvinutých pravidel chování spontánního řádu, ne lidský rozum. Ten na takovou složitost nemá. Je jejím produktem, ne autorem.

Re: KSČM JE PRO MNE ZLOČINECKOU ORGANIZACÍ STEJNOU,:
Autor: K. Janyška Datum: 12.10.2018 19:16

Jsme vedeni spontánním řádem lidského světa a ne svým rozumem. Ten je jen k tomu, aby nám v osobních věcech napovídal, co se smí a co ne a organizačními pravidly nám dovolil konstruovat konstruovatelné.Tedy ne lidský svět !!!

Soukromé právo, jediné právo pravé, které máme v myslích nás dokonce řídí svými zákazy 24 hodin denně... Dzp.

Nejhorší, co by mohlo komunisty....:
Autor: P. Grigar Datum: 12.10.2018 17:16

.. v současnosti potkat, by byl volební triumf.

že hlásání třídního boje:
Autor: P. Aron Datum: 12.10.2018 16:40

nikoho moc nebere, na to přišli lidé jako Marcus, Adorno, Fromm a další už ve třicátých letech minulého století.

A nahradili ho bojem za práva nejrůznějších menšin s cílem rozložit společnost pozvolna zevnitř.

Viz Kritická teorie a Kulturní marxismus a Dlouhý pochod institucemi.

Evropa:
Autor: P. Aron Datum: 12.10.2018 16:34

Je kolonizována islámem, ideologií, která neuznává na rozdíl od komunistů ani rovnoprávnost žen a je svým právem šária hluboko ve středověku, ale pan Vodvářka bude bojovat proti těm pár zbylým komunistům z nichž většina už té ideologii stejně nevěří a jde jim jen o koryta v souvislosti se zavedenou značkou, která sice u většiny lidí budí odpor, ale na těch pár koryt to stále stačilo. Ne pane Vodvářko, nehrajte si na žádného zastánce svobody a demokracie. Pokud z hlouposti či úmyslně přehlížíte skutečné nebezpečí jste tak trochu spoluviníkem.

Re: Evropa:
Autor: V. Kotas Datum: 12.10.2018 17:47

Těch, co stále bojují minulé války, je stále hodně.

Je zoufalé:
Autor: P. Aron Datum: 12.10.2018 16:23

Vidět ty bojovníky proti komunismu opěvující současně Evropskou Unii jejíž šéf nejvyšší uctívá autora Komunistického manifestu. A zároveň nevidí jak Evropu postupně ovládají neokomunisté, kteří jsou nalezlí v nejrůznějších stranách jako Zelení, Piráti a lidé myšlenkově jim blízcí, kteří si paradoxně říkají liberálové. Neziskovky, které se zastávají lidských práv a náboženské svobody pro ty, kteří nám chtějí obojí vzít. Kteří podávají trestní oznámení za názor. Mimochodem kdo tu Českou ženskou lobby financuje ? Evropský sociální fond, ministerstvo práce a sociálních věcí ( to asi aby dámy nemusely na pracák) a pak kdo ještě ? No hádejte ! No přeci Open society fund. Tedy George Soros.

Zapominame.:
Autor: R. Stary Datum: 12.10.2018 13:33

Zapominame, ze mensinova vlada je vydana na milost a nemilost komunistum. Premier je byvaly exlusivni komunista. Jestlize si uvedomime, ze jeho ANO komunismus podle ruskeho vzoru nepotrebuje,tak politicka konstelace neni Cechum prizniva. Vzdyt i prezident prisluhuje Moskve.

Re: Zapominame.:
Autor: S. Netzer Datum: 12.10.2018 16:53

I vy jí přisluhujete.

Otázka je, jste-li šikovný manipulátor, nebo pouhý užitečný idiot.

Re: Zapominame.:
Autor: R. Stary Datum: 12.10.2018 18:49

Pani Netzer.To co jste napsala ma obecny vyznam.Jsme vsichni uzitecni idioti. To co piseme ma vlyv na deni u nas jako maji vlyv mravenci na rezaveni zemske osy. Jen delame praci za zamestnance Mafry. Musime si uvedomit,ze proti lidske blbosti i Bohove marne bojovali.

Re: Zapominame.:
Autor: S. Netzer Datum: 12.10.2018 16:55

Omlouvám se. To není adresováno Vám, ale Aronovi.

Nějak jsem to popletla. Sorry.

Re: Zapominame.:
Autor: P. Grigar Datum: 12.10.2018 17:11

... kdyby jenom tohle!

Na sochu:
Autor: J. Růžička 714 Datum: 12.10.2018 13:25

vypatlaného komouše a jeho čuráčí palici nechat maximálně vychcat psa.

Pane Vodvářko,:
Autor: A. Alda Datum: 12.10.2018 12:47

Vy bojujete s mrtvolou štíra a živých jedovatých hadů si nevšímáte.

Re: Pane Vodvářko,:
Autor: M. Prokop Datum: 12.10.2018 13:05

Tak napište o hadech a máme to komplet! :-P

Zdravím pane Vodvářko,:
Autor: S. Rehulka Datum: 12.10.2018 10:50

je sice docela srandovní, že musím souhlasit se S.Netzer, protože má tentokrát pravdu. Těch ostatních, kteří Vám posměšně říkají, že bojujete "bývalé války", bych se pouze zeptal, kolik jim je a jaké osobní zkušenosti s bolševikem (ano, my jim tak říkáme všem), tedy komunistům idealistům, komunistům vrahům, PSákům, udavačům, vyšetřovatelům i bachařům, "rozvědčíkům" i kontrarozvědčíkům, politrukům, i tupým pomocníkům VB - to všechno byl pro nás BOLŠEVIK - smrtelný nepřítel!

Ale nejhorší jsou ti trollové. kteří vyměnili svou rubášku za sako, vlezli do jiných politických stran, pokud možno, zajistili zničení dokumentů o své činnosti ještě před tím "sranda sametem" a dnes se Vám budou vysmívat, že bojujete staré války ! Ale tak, jako leopard neschodí své skvrny, KGBák, anebo ŠtBák nezmění svoje cíle, akorát možná je mazanější a dopřává si veřejně přepychu.

Ale Vy to víte a jim to říkat, by bylo házení perel sviním !

Re: Zdravím pane Vodvářko,:
Autor: J. Holíček Datum: 12.10.2018 10:55

Podle mně se na pana Vodvářku hodí označení "zastydlý svazák". Bojuje tam, kde jsme už dávno vyhráli a nostalgicky oživuje junácká léta. :-))

:
Autor: P. Papež Datum: 12.10.2018 12:05

S vami jsme to tedy nevyhráli .

:
Autor: J. Fridrich Datum: 12.10.2018 11:33

Souhlas pane Rehulka. Pan Holicek a spol. ale veri, ze lze komunistu " vylecit " - to ale neze, tak jak z cernocha belocha neudelate.

Re: :
Autor: P. Han Datum: 12.10.2018 12:44

A co Michael Jackson?