16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÍRÁN: Islámská republika a blízkovýchodní bezpečnostŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 12.10.2018 22:39, přehled diskusí

"Náš" pan autor:
Autor: J. Dvořák Datum: 12.10.2018 16:07

si zřejmě vytkl za cíl čas od času dloubnutím do oka probudit pravici. Tímto mu děkuji. Již dlouho jsem si s chutí nepřečetl všechny příspěvky v diskusi, která svou kvalitou nahrazuje ubohý obsah původního "článku".

:
Autor: J. Fridrich Datum: 12.10.2018 15:30

Amerka-USA neslabne, pane Kopecky - leda snad ve vasich podivnych predstavach... President Trup ji dava do poradku, ale i Svet - a to podobne, jako to udelal velky Ronald Reagan.....

Autor si otevrene vymysli a navazuje na socialistickou ...:
Autor: T. Pansky Datum: 12.10.2018 14:51

... propagandu husakovskeho razeni. 1) "Spojené státy se vzdalují od Evropy a stále více se orientují jaksi neo-izolacionisticky" D Trump neni politik zabalujici sve nicnedelani do hezkych frazi, jako se tomu deje v socialisticke Evrope. Trump jednou rukou krmi media a druhou rukou jedna. Trump nejezdi na sumity, kde se nic neresi, ale jedna v zajmu sve zeme. To muzeme Americanum pouze zavidet. ... 2) "jímž se přiznal k vzájemné lásce s mladým severokorejským diktátorem z rodu Kimů" Opet nehorazny blabol, kde autor ukazuje svuj velmi naivni pohled na svet. Pokud by si autor chtel vsimat, stejnou taktiku Trump pouziva se vsemi okolo: nazyva sve protivniky ruznymi jmeny, pokud nedelaji to, co od nich vyzaduje. Jakmile zmeni sve chovani, svuj slovnik zmeni. Co je ale podstatne a co autor nechape, Trump za sebou zanechava jasne vyditelne realne vysledky !!! Jeho retorika je pouze jeden z prostredku k jejich dosazeni. ... 3) "odstoupení od faktické mírové smlouvy s Íránem" Autor opet ukazuje svou naivitu hranicici s bezskrupulozni levicovou propagandou. Dohoda s Iranem dosahla jedine: otevrela Iranu cestu k zahranicnim trhum kapitalu a ostatnim smluvnim partnerum pristup na iranske trhy a rope. K faktickemu omezeni vyvoje jadernych zbrani Iranem nedoslo !!! Co se deje ted? Iran se okonomicky hrouti, nebot bez USA jmenovana smlouva posouva Iran zpet do izolace a realne ztezuje vyvoj jaderneho programu. ... Neni mozne vyvracet kazdou pitominu, kterou autor pise. Ale podobna levicova propaganda mi vzdy pohne zluci, nebot si to pamatuji z husakovske ery. Proti pitomosti se musi bojovat ... top0625top@live.com

Á...mistr Kopecký:
Autor: J. Růžička 714 Datum: 12.10.2018 13:42

a jeho crazy žvásty s názvem Komik a jeho svět. Za třicet stříbrných...

:
Autor: R. Mladek Datum: 12.10.2018 13:17

O jakých spojencích USA je řeč? Myslíte tím Německo, Francii....mě se spíše jeví jako koule u nohy USA. A naivita autora vůči Iránu je něco jako naivita prezidenta Beneše vůči SSSR " věděl jsem že komunisti lžou..ale netušil jsem ze ve všem"

Autor evidentně vidí svět zcela jinak než já.:
Autor: A. Alda Datum: 12.10.2018 11:16

Z mého pohledu je to prostě kretén.

Podle vás, autore, má Izrael pokorně čekat na to,:
Autor: L. David Datum: 12.10.2018 9:17

až Irán vybuduje raketové základny přímo na východních svazích Golanských výšin!

Inu, není nad dobrého poradce!

Trumpova politická cukatura zabírá.:
Autor: K. Janyška Datum: 12.10.2018 8:44

Škoda, že už je tak stár, to chce čas delší... Dzp.

Appeasement jako dárek k Mnichovu:
Autor: V. Církva Datum: 12.10.2018 8:36

Appeasement, jako dárek autora k výročí mnichovské dohody? Autor si je z nějakých mně neznámých důvodů jistý že se Irán bude držet dohody a nevyvíjet jaderné zbraně.

Irán je divný. Na jedné straně jsem slyšel a četl jak jsou to vzdělaní lidé a hodně z nich jejich islámskou totalitu nesnáší, jako u nás komunismus. Jejich dnešní světští vůdcové nepůsobí jako Hitlerové, ale to na nás nepůsobil ani Stalin. Ale země, kde ročně probíhají stovky trestů smrti z náboženských důvodů a iránské milice důvěryhodně nepůsobí.

Vzhledem k naivitě evropských leaderů a Obamovým Íránským kamarádkám bych té sohodě moc nevěřil. MOSAD není multikulti socialistická MI5 MI6, takže asi taky ví proč se snaží Irán pacifikovat. Určitě ví víc než já a autor dohromady.

ÍRÁN: Islámská republika a blízkovýchodní bezpečnost:
Autor: J. Janousek Datum: 12.10.2018 8:04

Jestliže těmito bláboly jde uživit rodina ,tak kklobouk dolu.

poznámka:
Autor: J. Babicka Datum: 12.10.2018 4:05

No pán není sám, většina evropské liberální levice nemá ráda židy a Trumpa.A jsou jí, dodnes nevím proč, sympatičtí islámisti v Iránu.

:
Autor: R. Tichý Datum: 12.10.2018 7:27

Tak nejak

Re: poznámka:
Autor: V. Církva Datum: 12.10.2018 8:41

Levici jsou sympatičtí všichni Islamisté. Proč to taky nevím.

Pravděpodobně duchovní příčiny a společný nepřítel = křesťanské pojetí Boha. Proti tomu socialismus bojoval už od francouzské revoluce.

Rusko neni velmoc:
Autor: J. Zak Datum: 12.10.2018 0:29

Jeho ekonomika je velikosti Italie.

Akorat tech jadernych zbrani maji neurekom.

Re: Rusko neni velmoc:
Autor: V. Novák Datum: 12.10.2018 10:26

A tak se pozná velmoc, resp. supervelmoc.

Kdyby to bylo podle ekonomiky, tak by bylo supervelmocí Lucembursko nebo sultanát Brunei...

Velmoc je každý stát, který vám může:
Autor: F. Houžňák Datum: 12.10.2018 22:39

rozbít držku tehdy, když se mu zachce. S tím nic nenaděláte, i kdyby jste ukonstatoval.