25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Ne nuda, ale drama v BrněŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 580, poslední: 14.10.2018 22:02, přehled diskusí

Nikoliv eskymácký, ale indiánský obrat.:
Autor: L. Písařík Datum: 14.10.2018 22:02

Zatím co eskymák je obrat o 360 st. a plujete stejným směrem pořád dál, indiánský pouze o 180st. V tom je jeho lstivost.

Donda dnes zalezl metr pod zem.....pročpak..?:
Autor: I. Kellner Datum: 10.10.2018 23:17

https://pbs.twimg.com/media/DpLKu1LWwAQCX5a.jpg

Povolební vyjednávání má různé formy,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 10.10.2018 22:52

ale obvykle se sejnou vyjednávači v počtu do tří lidí za každnou vyjednávající stranu. Když se dohodnou, nemůžou nic uzavřít bez projednání a schválení ve svých klubech, v některých stranách i v jiných orgánech a bůhví kde.

Nelíbí se mi, co vyhlašuje bývalý primátor, že existovala dohoda na podobě koalice. Mohla nejvýše existovat shoda vyjednávačů na podobě možné koalice.

Jak opakuji, bez schválení všech zúčastněných klubů jsou to jen předběžné plány, ti vyjednávači mohli přijít na svůj klub, který je s tímto plánem poslal prostě do někam a řekl jim, běžte jednat s dalšími a pořádně.

Vůbec nechápu, proč všichni tak snadno naskočili na bědování Vokřála a proč je tento člověk brán jako etalon toho, co se stalo.

Jak píšu, žádnou dohodu o koalici nemohli při prvním setkání vyjednávači uzavřít. Tak to nejde, tak se to nedělá a tak to prostě není.

Re: Povolební vyjednávání má různé formy,:
Autor: K. Němec Datum: 10.10.2018 23:44

V tom máte pravdu pane Pospíšile. Ovšem podle toho, co jsem četl Vokřála spíš překvapilo (a rozhodilo), že i když byly rozjednány další schůzky o podobě koalice, utvořila se dohoda jiná a ANO bylo odstaveno bez výstrahy, byť bylo ODS deklarováno, že nebude nic oficiálního domlouváno bez informací vítězi. To se ovšem stalo. Vokřál čekal na schůzku s někým a z médií se dozvěděl, že čeká marně.

Ono ale ještě nic není uzavřeno a kdo ví, jak to nakonec bude.

Taky jdu chrnět a tuhle pamětnickou si dám na dobrou noc.:
Autor: F. Doušek Datum: 10.10.2018 22:32

https://www.youtube.com/watch?v=hYQR1DALdXE

Už chrní...:
Autor: R. Neveselý Datum: 10.10.2018 22:28

.

Liberecké ANO se mstí za Brňo:
Autor: F. Doušek Datum: 10.10.2018 22:26

a vyšachovalo ODS z jednání o koalici.

Levicové LOL odpadlíků Změny je jim bližší.

Pro Mařáka na dobré usínání:
Autor: R. Neveselý Datum: 10.10.2018 21:51

https://www.youtube.com/watch?v=NBk-5uPzTio

:-))

Re: Pro Mařáka na dobré usínání:
Autor: M. Mařák Datum: 10.10.2018 21:58

Labudu se Satinským a tak ze silvestra 68 znám, ale není to tak úplně moje kaše:

https://www.youtube.com/watch?v=YdIMOferO3k

Dnes již by to však neprošlo, což je škoda.

Re: Pro Mařáka na dobré usínání:
Autor: M. Mařák Datum: 10.10.2018 22:03

Ta hromady songů byl asi Krajíček, jak vidím...

https://www.youtube.com/watch?v=2iN9Wik7pFI&list=PLpjWfaqLNH-WqEiGlNpB5swqUIN6ZOKZE

Jak je to možné?:
Autor: R. Neveselý Datum: 10.10.2018 21:49

Kam až sahají pařáty klanu Kočků ??

Re: Jak je to možné?:
Autor: P. Vandas Datum: 10.10.2018 22:00

Pro "světský" já mám pochopení. Vyrůstal jsem v dětství s těmito kamarády ze sousedství. Ta vůně kolotočů,střelnic a maringotek mi vůbec nesmrdí. Ať jsou jacíkoli, stojí při sobě a nebojí se vzepřít státním autoritám. To jsem si na nich vždy vážil. :-):-):-)

Re: Jak je to možné?:
Autor: R. Neveselý Datum: 10.10.2018 22:03

Ale zavřít Vinohradskou kvůli pohřbu mafiána je trochu eklhaft.

Re: Jak je to možné?:
Autor: P. Vandas Datum: 10.10.2018 22:08

Tomu my obyčejní nemůžeme rozumět a také rozumět nemusíme. :-):-):-)

Re: Jak je to možné?:
Autor: K. Berka Datum: 10.10.2018 22:11

Smuteční průvod se bude stylově pohybovat v protisměru.

Re: Jak je to možné?:
Autor: K. Němec Datum: 10.10.2018 22:22

A kvůli komu jinému?

Re: Jak je to možné?:
Autor: I. Kellner Datum: 10.10.2018 22:43

:-))) :-))) :-))))

Re: Jak je to možné?:
Autor: M. Prokop Datum: 10.10.2018 22:53

Jen by nemuseli zapálit Průmyslový palác ...

POUŽÍVANÝ MODEL DEMOKRACIE JE PŘÍMOU CESTOU K TOTALITĚ.:
Autor: K. Janyška Datum: 10.10.2018 21:18

Lidský svět, jak známo, je lidskou aktivitou samovzniklým spontánním řádem lidské interakce, jehož prvky jsou jednotliví občané a jejich organizace, těmi největšími z nich pak národní státy. Jen on umožňuje lidem a jejich již zmíněným, všemožně složeným, právním subjektům se adaptovat na prostředí, situaci a budoucí neznámé tak, aby do sebe ve své činnosti a aktivitě nenarážely, nepřekážely si navzájem a přitom umožnily totéž dělat všem ostatním. Tedy, jen spontánní řád lidského světa umožňuje samotnou existenci lidstva.

Co všechno spontánní řád lidstva zajišťuje, umožňuje a řídí ? Úplně všechno ! Jsme v něm mentálně vrosteni a jeho kulturní evolucí vyvinutá tzv. pravidla správného chování tvoří naši mysl, která je adaptačním a informačním uzlem člověka uvnitř této neosobní řídící spontánní struktury. Jsme tedy její vnitřní integrální součástí a nemáme žádnou šanci to změnit. Umožňuje nám přežít a v jejím rámci, a jen v jejím rámci, si vylepšovat svoji osobní pozici a to všemožnými způsoby. Ty ovšem nesmějí být v rozporu s těmi pravidly správného chování, které mají zákazový charakter a kterým říkáme soukromé právo. Jinak se ocitneme ve vězení nebo v blázinci nebo na hřbitově.

A do této nezměnitelnosti přijdou socialisté, tak se jim samozřejmě kdysi dávno neříkalo, se svým nevzděláním a plánem na zorganizování nezorganizovatelného. A, aby to podle nich šlo, vymysleli si k tomu i nástroj. Demokracii. Tedy většinové hlasování o věcech, nejprve týkajících se daní a správy státu, a poté i o nehlasovatelném, tedy o struktuře, o které je shora řeč. Demokracie, tedy nástroj ke správě věcí veřejných, se tak stal zdrojem totality. Proč ? Pro tohle.

Re: POUŽÍVANÝ MODEL DEMOKRACIE JE PŘÍMOU CESTOU K TOTALITĚ.:
Autor: K. Janyška Datum: 10.10.2018 21:18

Jednotlivce, tedy jednotlivé občany, jak už řečeno, řídí zákazové soukromé právo principem, co není zakázáno - je povoleno. A to pro jejich cestu životem, jak shora vysvětleno, úplně stačí. Ale nestačí to těm, kteří je chtějí ovládat. A tak na ně vymysleli totalitu většin bez kontroly právě právem soukromým, které má však garantovat jejich práva, obecný mír, svobodu a spravedlnost. A říkají tomu odpradávna vláda lidu. Bylo to sice zprvu pro vybírání daní a správu společných záležitostí poté i užití společných veřejných statků. Jenže s jídlem roste chuť a tak počase se většinově začalo rozhodovat úplně všechno. A zločin byl na světě. Tzv. veřejné právo, tedy pravidla vládnutí, vyprodukované většinami v parlamentech světa převážilo nad právem soukromým, jediným evolučním právem pravým a stalo se příkaznickým nástrojem zločinných vlád. Jinak je za těchto okolností nazvat nelze.

Nejen, že takto narušovali a narušují spontánní řád lidského světa, tedy jedinou možnost existence lidstva, ale svár mezi tím, co je možné a tím, co si lidé myslí, že je možné, byl a je na světě. Lidé začali, respektive pokoušeli se a pokušejí, řídit většinovým hlasováním lidský svět. Jak směšné, kdyby to nemělo ony tragické krvavé následky, které vidíme už staletí. Ve 20. to vyvrcholio a v 21. pokračuje.

Lidský svět řídí lidstvo a občany, ne lidstvo a občané lidský svět. Tuhle realitu nelze odstranit z důvodů, které popisuji jinde. Většinová demokracie musí být tedy změněna tak, aby tomuto postulátu odpovídala. Její nový model, kvůli vládě soukromého práva, kterou zavede, se jmenuje demarchie. Viz Právo, zákonodárství a svoboda od A.F. Hayeka, nositele Nobelovy ceny ... Dzp.

Re: POUŽÍVANÝ MODEL DEMOKRACIE JE PŘÍMOU CESTOU K TOTALITĚ.:
Autor: R. Neveselý Datum: 10.10.2018 21:48

Už si dostal prášky?

Záplava svobodného projevu utápí demokracii:
Autor: J. Tolman Datum: 10.10.2018 20:50

Od nepaměti jsme předpokládali, že s postupnou demokratizací projevu bude vzkvétat i samotná demokracie. Když bude víc a víc lidí mít možnost šířit svá slova a názory, přinese to souboj myšlenek jako nikdy dříve, z něhož odejde vítězně pravda, navíc posílená bojem. Ale v roce 2018 je stále zřetelnější, že více projevu ve skutečnosti představuje pro demokracii hrozbu. Přebytek informací umožněný novými technologiemi může pohřbít to, co je pravdivé, výrazně pozvednout dezinformace a odvést pozornost od důležitých sdělení.

Dlouho jsme si pod ohrožením pravdy představovali cenzuru nebo diktaturu. V digitální době převážně neomezeného projevu ale velká hrozba vypadá velmi odlišně, píše v magazínu Politico Zeynep Tüfekçiová, přední akademička zabývající se dopadem nových médií na společnost.

Hrabe ji v palici:
Autor: M. Mařák Datum: 10.10.2018 20:52

a asi by nejraději vše kromě jejího názoru zakázala a zcenzurovala, nebo co...

Re: Hrabe ji v palici:
Autor: P. Vandas Datum: 10.10.2018 21:28

Už se jim svobodné informace začínají zajídat. Hnedle vymýšlejí jak nám zavřít hubu. Pořád stejná písnička a vůbec se nestydí ji vyslovit. :-):-):-)

:
Autor: D. Rucker Datum: 10.10.2018 21:28

No...vám tam hrabe v palici již notně dlouho. Pseudokelte z Moravy...

Re: :
Autor: M. Mařák Datum: 10.10.2018 21:34

Hoďte nějakou unylou hudební nudu jako obvykle, ať se mně dobře usíná.

Re: Záplava svobodného projevu utápí demokracii:
Autor: I. Kellner Datum: 10.10.2018 21:04

Žvástalů, zabývajících se tlacháním o škodlivosti "nových médií" je všude plná prdel. A já si roztrh koženou sesli, a šikula čalouník nikde...a elektroinžinýra marně sháníme už půlrok..

Re: Záplava svobodného projevu utápí demokracii:
Autor: M. Prokop Datum: 10.10.2018 21:16

Ale Bureš maká a nikdo daním neunikne (radši se na vše vyssere).

Re: Záplava svobodného projevu utápí demokracii:
Autor: K. Janyška Datum: 10.10.2018 21:13

Lidi vůbec nevědí, co to demokracie je. Že jeto pouhá správa věcí věřejných. Nic jiného a nic více !!! Bohužel, navíc vykonávána totalitou většin, mnohdy velmi zločinných... Dzp.

Re: Záplava svobodného projevu utápí demokracii:
Autor: M. Prokop Datum: 10.10.2018 21:15

Samotná demokracie, nebo ta vaše demokracie?