26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

EVROPA: Němci brzdí sjednocení Unie

Německo dnes sice ekonomicky vládne Evropě, ale nemůže hrát roli hegemona. Přesně to by však bylo potřeba pro pokračování a dovršení sjednocení kontinentu. Proto je třeba uvažovat, co bude v době pounijní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 10.10.2018 11:49

Re: zajímavý článek

Pokud by k federalizaci došlo teď nebo blízké budoucnosti, bez EUnijního politického národa, tak to dopadne jako Rakousko-Uhersko, SSSR, Jugoslávie nebo Československo.

Doufejme, že bez občanské války.

Mimo to, stejně by si to velké státy, hlavně Frantíci, nedali líbit, ledaže by tomu všemu veleli.

M. Prokop 10.10.2018 11:46

Re: Vy se picněte :-))

Zimu lépe nekrmit.

M. Prokop 10.10.2018 11:46

Re: Robejškova téze,

Robejšek to, na rozdíl od vás, nějak odargumentoval.

A. Nový 10.10.2018 11:27

Vy se picněte :-))

Pod článkem je napsáno: Převzato z blogu se svolením autora.

S. Netzer 10.10.2018 11:10

Robejškova téze,

že "Němci brzdí sjednocení Unie" je tak přehnaně vykonstruovaná, že je nevěrohodná.

A že "dění v Evropě spolu s ním ovládají dnes jako vždycky Velká Britanie, Francie a Rusko" je, co se týká toho posledního, jen Robejškovo zbožné přání.

P. Lenc 10.10.2018 11:06

Re: zajímavý článek

Kdyby jenom průser...Rozumný článek, dík za něj.

M. Zima 10.10.2018 11:00

Velký teoretik (možná), ale

pan Robejšek úspěšně sprostředkovává dojem, že ještě nikdy nepracoval, určitě ne v Německu. Škoda, že má to české pojetí demokracie, - picne to sem, ale obhajovat to nehodlá. (je to, jako ty úvodníky)

R. Tesařík 10.10.2018 10:51

Re: zajímavý článek

To bude teprve průser.

M. Šejna 10.10.2018 10:30

zajímavý článek

jen mám pocit, že pan Robejšek si v mnohém protiřečí. Ale i tak stojí článek za úvahu.

Já osobně jsem "eurofederalista" a doufám, že se EU vydá směrem k federalizaci EU, k federální vládě, federální armádě a policii.

M. Valenta 10.10.2018 10:06

To je ale Gulasch

Prý v Německu "Z pracovitosti a skromnosti obyčejných lidí těží podnikatelé i vláda", (ještě že ne ubohých vykořisťovaných) - skoro to vypadá, že pan Robejšek chce podobnými hláškami trumfnout nebožtíka Marxe.

A místo jedné nemilované EU chce mít rovnou 3, kde by v té německé části při troše snahy mohlo Česko získat statut nezačleněného území jako třeba Portoriko.

M. Šurgot 10.10.2018 9:48

.... a navic mimo uzemi jineho statu.

Jaky maji mit Polaci narok na usly zisk z nevyplacenych tranzitnich poplatku?!

Absurdita...

M. Šurgot 10.10.2018 9:46

Nemecke velkolepe plany tak nejak ztroskotavaji na nerealnosti techto planu a pak taky na omylech a neschopnosti samotnych Nemcu...

Dve svetove valky v minulem stoleti skoncily vzdy porazkou Nemecka. Precenilo sve sily a doplatilo na omyly a neschopnost vedeni a veleni.

Co se nepovedlo dobyt ohnem a mecem, bylo do sfery Nemecka zatahnuto po II. svetove valce desetileti trvajicim diplomatickym usilim, podilem na porazce komunistickeho bloku a nasledne prikladem sveho ekonomickeho zazraku, kdy povstalo z neuveritelne rozmlacene zeme.

Vsem kolem sebe nabidlo krasnou ideu spolecneho demokratickeho svazu, ktery mel pomahat cele Evrope k prosperite a blahobytu. Uverili tomu i byvali nepratele z valek, jako byli Polaci, Britove, Francouzi a dalsi staty, ktere zaplatily za nemeckou expanzi velmi vysokou cenu.

Jenze od vstupu Ceske republiky v roce 2004 se v prve rade zmenilo pojeti EU ze strany Nemecka a nemeckeho satelitu poslednich desetileti - Francie. Pro Evropu najednou nemela platit pravidla, ktera byla platna v momente vstupu do EU. Recka krize prinesla reseni, kdy se z unijnich penez zachranovaly hlavne pujcky nemeckych bank Recku. Vychodni Evropa byla uz pred dlouhou dobou okrikovana, aby drzela hubu a krok. Nerekl to nahlas nemecky politik, ale francouzsky prezident bez jakekoliv reakce Nemecka. Imigrantska krize pak v plne nahote ukazala, ze Nemecko sefuje Evrope a taky bohuzel diktuje Evrope.

Velka Britanie se rozhodla takovyto spolek opustit i za cenu moznych drsnych ekonomickych problemu. Male staty zrejme nemaji sanci zopakovat postup UK, budoucnost bude mozna kruta. Cely muj predchozi prispevek smeruje k tomu, ze nahradni reseni za EU, autorem navrhovana tri centra jsou odsouzena k stejnemu nezdaru jako EU....

A poznamka v polskym protestum proti potrubi s naftou po dne Baltskeho more.

Tyto protesty jsou zbytecne a nemely by se podporovat. Je to ekonomicky logicka vec, jestli technologie umozni v dnesni dobe polozit potrubi nejkratsi cestou a navic mimo uze

M. Prokop 10.10.2018 9:21

Volnější seskupení

by EU potřebovala co prase drbání. Jestli už okolo tří ekonomicko-politických gravitačních bodů, nebo jinak, to je věcí vývoje.

Současný stav je každopádně škodlivý.

M. Mikulec 10.10.2018 9:07

Re: Bohužel

Presne. Je velmi osvezujici poslouchat projevy Donalda Trumpa. V Evropske unii se bohuzel takove osobnosti zdaleka nevyskytuji.

A. Alda 10.10.2018 9:01

Úžasný rozbor.

Jestlipak jste se postaral o to, aby byl přeložen též do francouzštiny, italštiny, španělštiny, angličtiny, polštiny a němčiny? Kdyby o tom cizí politici druhého stupně věděli, třeba by donutili své representanty chovat se podle toho. My Češi a Moravané s těmi pár zbylými českojazyčnými Slezany toho v Evropě moc nezvídrníme.

K. Janyška 10.10.2018 8:43

Nevěřím tomu. EU je IV.říší německou, tentokrát stavěnou .

Němci za podpory Bilderbegu sofistikovanými metodami, ne vojensky. Zatím... Dzp.

J. Nový 10.10.2018 8:30

Bohužel

"Trumpova Amerika již nejedná jako dobromyslný a velkorysý přítel, nýbrž dává přednost svým zájmům.

.

Kéž by se stejně chovali i evropští politici. Kdyby se tak chtěli starat o zájmy svých zemí místo starání se o zájmy afričanů a asiatů :-(