22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Němci brzdí sjednocení UnieŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 47, poslední: 11.10. 2018 11:31, přehled diskusí

Re: zajímavý článek:
Autor: M. Prokop Datum: 10.10.2018 11:49

Pokud by k federalizaci došlo teď nebo blízké budoucnosti, bez EUnijního politického národa, tak to dopadne jako Rakousko-Uhersko, SSSR, Jugoslávie nebo Československo.

Doufejme, že bez občanské války.

Mimo to, stejně by si to velké státy, hlavně Frantíci, nedali líbit, ledaže by tomu všemu veleli.

Re: Vy se picněte :-)):
Autor: M. Prokop Datum: 10.10.2018 11:46

Zimu lépe nekrmit.

Re: Robejškova téze,:
Autor: M. Prokop Datum: 10.10.2018 11:46

Robejšek to, na rozdíl od vás, nějak odargumentoval.

Vy se picněte :-)):
Autor: A. Nový 840 Datum: 10.10.2018 11:27

Pod článkem je napsáno: Převzato z blogu se svolením autora.

Robejškova téze,:
Autor: S. Netzer Datum: 10.10.2018 11:10

že "Němci brzdí sjednocení Unie" je tak přehnaně vykonstruovaná, že je nevěrohodná.

A že "dění v Evropě spolu s ním ovládají dnes jako vždycky Velká Britanie, Francie a Rusko" je, co se týká toho posledního, jen Robejškovo zbožné přání.

Re: zajímavý článek:
Autor: P. Lenc Datum: 10.10.2018 11:06

Kdyby jenom průser...Rozumný článek, dík za něj.

Velký teoretik (možná), ale:
Autor: M. Zima Datum: 10.10.2018 11:00

pan Robejšek úspěšně sprostředkovává dojem, že ještě nikdy nepracoval, určitě ne v Německu. Škoda, že má to české pojetí demokracie, - picne to sem, ale obhajovat to nehodlá. (je to, jako ty úvodníky)

Re: zajímavý článek:
Autor: R. Tesařík Datum: 10.10.2018 10:51

To bude teprve průser.

zajímavý článek:
Autor: M. Šejna Datum: 10.10.2018 10:30

jen mám pocit, že pan Robejšek si v mnohém protiřečí. Ale i tak stojí článek za úvahu.

Já osobně jsem "eurofederalista" a doufám, že se EU vydá směrem k federalizaci EU, k federální vládě, federální armádě a policii.

To je ale Gulasch:
Autor: M. Valenta Datum: 10.10.2018 10:06

Prý v Německu "Z pracovitosti a skromnosti obyčejných lidí těží podnikatelé i vláda", (ještě že ne ubohých vykořisťovaných) - skoro to vypadá, že pan Robejšek chce podobnými hláškami trumfnout nebožtíka Marxe.

A místo jedné nemilované EU chce mít rovnou 3, kde by v té německé části při troše snahy mohlo Česko získat statut nezačleněného území jako třeba Portoriko.

:
Autor: M. Šurgot Datum: 10.10.2018 9:48

.... a navic mimo uzemi jineho statu.

Jaky maji mit Polaci narok na usly zisk z nevyplacenych tranzitnich poplatku?!

Absurdita...

:
Autor: M. Šurgot Datum: 10.10.2018 9:46

Nemecke velkolepe plany tak nejak ztroskotavaji na nerealnosti techto planu a pak taky na omylech a neschopnosti samotnych Nemcu...

Dve svetove valky v minulem stoleti skoncily vzdy porazkou Nemecka. Precenilo sve sily a doplatilo na omyly a neschopnost vedeni a veleni.

Co se nepovedlo dobyt ohnem a mecem, bylo do sfery Nemecka zatahnuto po II. svetove valce desetileti trvajicim diplomatickym usilim, podilem na porazce komunistickeho bloku a nasledne prikladem sveho ekonomickeho zazraku, kdy povstalo z neuveritelne rozmlacene zeme.

Vsem kolem sebe nabidlo krasnou ideu spolecneho demokratickeho svazu, ktery mel pomahat cele Evrope k prosperite a blahobytu. Uverili tomu i byvali nepratele z valek, jako byli Polaci, Britove, Francouzi a dalsi staty, ktere zaplatily za nemeckou expanzi velmi vysokou cenu.

Jenze od vstupu Ceske republiky v roce 2004 se v prve rade zmenilo pojeti EU ze strany Nemecka a nemeckeho satelitu poslednich desetileti - Francie. Pro Evropu najednou nemela platit pravidla, ktera byla platna v momente vstupu do EU. Recka krize prinesla reseni, kdy se z unijnich penez zachranovaly hlavne pujcky nemeckych bank Recku. Vychodni Evropa byla uz pred dlouhou dobou okrikovana, aby drzela hubu a krok. Nerekl to nahlas nemecky politik, ale francouzsky prezident bez jakekoliv reakce Nemecka. Imigrantska krize pak v plne nahote ukazala, ze Nemecko sefuje Evrope a taky bohuzel diktuje Evrope.

Velka Britanie se rozhodla takovyto spolek opustit i za cenu moznych drsnych ekonomickych problemu. Male staty zrejme nemaji sanci zopakovat postup UK, budoucnost bude mozna kruta. Cely muj predchozi prispevek smeruje k tomu, ze nahradni reseni za EU, autorem navrhovana tri centra jsou odsouzena k stejnemu nezdaru jako EU....

A poznamka v polskym protestum proti potrubi s naftou po dne Baltskeho more.

Tyto protesty jsou zbytecne a nemely by se podporovat. Je to ekonomicky logicka vec, jestli technologie umozni v dnesni dobe polozit potrubi nejkratsi cestou a navic mimo uze

Volnější seskupení :
Autor: M. Prokop Datum: 10.10.2018 9:21

by EU potřebovala co prase drbání. Jestli už okolo tří ekonomicko-politických gravitačních bodů, nebo jinak, to je věcí vývoje.

Současný stav je každopádně škodlivý.

Re: Bohužel:
Autor: M. Mikulec Datum: 10.10.2018 9:07

Presne. Je velmi osvezujici poslouchat projevy Donalda Trumpa. V Evropske unii se bohuzel takove osobnosti zdaleka nevyskytuji.

Úžasný rozbor.:
Autor: A. Alda Datum: 10.10.2018 9:01

Jestlipak jste se postaral o to, aby byl přeložen též do francouzštiny, italštiny, španělštiny, angličtiny, polštiny a němčiny? Kdyby o tom cizí politici druhého stupně věděli, třeba by donutili své representanty chovat se podle toho. My Češi a Moravané s těmi pár zbylými českojazyčnými Slezany toho v Evropě moc nezvídrníme.

Nevěřím tomu. EU je IV.říší německou, tentokrát stavěnou .:
Autor: K. Janyška Datum: 10.10.2018 8:43

Němci za podpory Bilderbegu sofistikovanými metodami, ne vojensky. Zatím... Dzp.

Bohužel:
Autor: J. Nový Datum: 10.10.2018 8:30

"Trumpova Amerika již nejedná jako dobromyslný a velkorysý přítel, nýbrž dává přednost svým zájmům.

.

Kéž by se stejně chovali i evropští politici. Kdyby se tak chtěli starat o zájmy svých zemí místo starání se o zájmy afričanů a asiatů :-(