21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Lidé jsou si rovni, ale nejsou stejníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 45, poslední: 10.10. 2018 0:23, přehled diskusí

:
Autor: J. Jurax Datum: 10.10.2018 0:23

No, na dědině koupíte obyvatelný, byť starý dům, do 1,5 miliónu, pochopitelně žádný luxus, mohu-li soudit podle inzerce a vlastní celkem nedávné zkušenosti (nekupoval jsem, jen radil). Ovšem je to trochu bokem od civilizace; ale hospodu tam mají ... :-)

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: P. Grigar Datum: 10.10.2018 0:03

.. 4 procenta sesypaná na jednu hromadu možná vypadají interesantně, ale když je rozeženete po Libavé, týden ani jednoho nepotkáte, když nebudete chtít.

Re: :
Autor: P. Grigar Datum: 9.10.2018 23:58

.. to příznivější venkovské finanční klima bych tak nepřeceňoval. Jde o to, jak má kdo velké oči a co považuje za přiměřené. V sousední vesnici se už několik let rozrůstá takový malinký satelitek, asi do 20 domů, jenže některé už mají třetího majitele a na jiných se pasou exekutoři. Příznivěji je hlavně tomu, kdo nepočítá svoji práci ve druhé směně... po zaměstnání.

:
Autor: J. Jurax Datum: 9.10.2018 18:08

A jsou-ty dámy aspoň dvě a navzájem se znají, pak i nezřízenou žvanivostí ...

:
Autor: J. Jurax Datum: 9.10.2018 18:05

Ehm ... Chandler nebo když tak Marlowe co jeho literární postava. To je ovšem literatura po mém soudu špičková a velmi čitelná.

Sorry, ale nedalo mi to si zarejt a zamachrovat, jsem dobře naložen ... :-)

Z Tří mužů ve člunu si pamatuju, že Marlow je město na Temži ... :-)

:
Autor: J. Jurax Datum: 9.10.2018 17:53

To máte těžký ... taky bych občas dal přednost pánskému kupé než sedět s cizí babou ... nebo co hůř, babama ...

:
Autor: J. Jurax Datum: 9.10.2018 17:49

Co je to normální rodinné bydlení? 2+1 v paneláku nebo rodinný dům 5+kk se zahradou?

Na to první dosáhnou i dva učitelé skrze hypotéku, na to druhé ... a taky záleží kde. V Praze a vůbec velkých městech je holt cenová hladina výš, na dědině je příznivější ...

Re: Když oddělené kupé pro ženy,:
Autor: Š. Hašek Datum: 9.10.2018 17:17

Ale pane Aldo,

právě proto, že načančané holčičky chodily od Marie Therezie do škamen s chlapci, kteří stříleli prakem špačky a občas vyjadřovali výběrovou náklonnost taháním za copy ....... to způsobilo, že po staletí nebyla dívenka vykolejená z toho, že kluk je (divnej) kluk. A kluci nebyli vykulení, že holka je (jenom) holka. Kluci něco řešili, holky drbaly (nekorektní, vědecky vyvráceno).

Tedy nesouhlas. Ale faktem je, že v roce 1969 jsem si neuměl dost dobře představit, že budu na skautském táboře se skautkama. To až pozdějc. Zas už nebyl Junák. Furt něco.

Re: A je podle Vás normální,:
Autor: M. Prokop Datum: 9.10.2018 17:14

A nemohou? Že ječí Křeček a socky, neznamená, že to existuje, mimo to, administrativní nebo dokonce regulativní řešení to nemá. Leda snad zbourat stavební úřady.

Dámské kupé v prázdném rychlíku - pochybné bezpečí:
Autor: K. Kocourek Datum: 9.10.2018 16:49

Když bude nějaký úchylák chtít přepadnout ženu, nejjednodušší to má v dámském kupé - tam jí nikdo nepřijde na pomoc.

Takhle dopadá většina dobře míněných úmyslů, co lemují cestu do pekel. Když něco chci zakázat či nařídit, měl bych si nejdřív představit celou řadu různých případů, které můžou nastat. Být o samotě možná vypadá skvěle, pokud jde o přiblblé slovní návrhy a narážky, ale když jde o skutečné násilí, není nad to, když je kolem hodně normálních chlapů, kteří vědí, co je jejich povinnost.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: D. Bystriansky Datum: 9.10.2018 16:18

..no jo, ale co když v dobré víře vstoupite do kupé, kde je 4-7 homoušů, pak vám pomáhej bůh. Když vidím ty tisíce na jejich pochodech Tvrdosti, budí to dojem, že nejsou žádná utiskovaná menšina.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: Z. Lapil Datum: 9.10.2018 16:15

Interesantní analogie :-)

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: P. Grigar Datum: 9.10.2018 16:01

.. slušná ženská musulmanská nevyleze z chalupy bez doprovodu mužského musulmanského, která není pod dohledem, je za couravou.. Něco jako mustangové na prériích Divokého západu v dobách více než divokých.. kdo si co chytil, na tom rajtoval. Vývoj nelze zastavit, snad jen načas otočit kormidlem dějin.

Re: Mně se začal líbit hned, jak se stal zástupcem...:
Autor: Z. Lapil Datum: 9.10.2018 15:52

Já z něj mám dojem, že dělá práci, za kterou je placen. Jako podombudsman je na mé straně, jako šéfnájemník na mé straně nebyl.

Jen se neumím rozhodnout, je-li to ta správná kvalifikace pro politika, ten by měl mít aspoň jakž takž vlastní názor. Ale třeba i to mu půjde dobře.

Re: :
Autor: Z. Lapil Datum: 9.10.2018 15:44

Tak nějak. S přípodotekem, že poslední dobou o nebezpečně prázdný vlak moc nezavadíte.

Trochu OT: onehdy nás v kupé jelo pět a byl to dokonale vzdělanecký čtenářský kroužek. Pamatuju si Rozrušenou zemi, nějakého Čapka a ta nejkrásnější slečna četla sice detektivku, ale ta aspoň byla anglicky. A Marlow taky není úplně nejpokleslejší literatura.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: Z. Lapil Datum: 9.10.2018 15:35

Ne tak úplně. Pravda - v muslimsku jsem nikdy nebyl a převlečený za ženu už vůbec ne, ale podle relativně seriózní literatury (Bez dcerky neodejdu a tak podobně) je tam osahávání žen bez pánského doprovodu celkem normální. Rozhodně normálnější než v Evropě - viz osahávací aféra na jisté silvestrovské párty ve Frankfurtu nebo kde.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: Z. Lapil Datum: 9.10.2018 15:30

A co se zeptat i mužů?

Vlakem jezdím docela dost, obtížných osob tam zas tolik nepotkávám, ale rozhodně nejsou obtížní jen muži.

Shodou okolností mě ponejvíce obtěžují právě dámy středního věku, neb se - spolu s děvčaty a la Cosmopolitan - vyznačují obsazováním volných sedadel taškami.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: M. Krátký Datum: 9.10.2018 15:14

celý problém by šel vyřešit genderově - prostě by si ženy pořídily vlastní železnice, vlastní vlakové soupravy, vlastní personál ( uhlí by už z tendru házet lopatou nemusely a tím by neporušily předpis o váze zdvihaných předmětů = cca do 10 kg ) a bylo by to vyřízeno raz dva. A ombucmáňa by jim za to dala pochvalu jak se jednoduše vymanily z toho špinavého světa mužů, ale jejich synové by po dovršení 10 let museli používat výhradně mužské vlaky - hezký den všem

Re: Mně se začal líbit hned, jak se stal zástupcem ombudsmáni.:
Autor: R. Hanuš Datum: 9.10.2018 13:41

Nu, proti gustu.... Pro mě je to stále především předeseda sdružení nájemníků, zuřivě bojující ze svého čtyřpokojového, vinohradského bytu za regulovné nájmy kolem 3 tisíc v centru Prahy.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: P. Grigar Datum: 9.10.2018 13:34

.. i vy jeden citlivko, prostě musíte po celou dobu sedět a nevstávat, ani za nic, nezívat a při odchodu couvat. A dezinfikovat, dezinfikovat...

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: D. Bystriansky Datum: 9.10.2018 12:48

A jak se paní jednalo v té firmě, nežádala výhradně dámskou společnost, prostou mužů? Jaký pocit měla z vás, pane Braune? Příště se laskavě informujte o pohlaví účastníků jednání, ať nevystavujete cizí ženy strachu z vašeho mužství. Ostatní psychicky postižené gender naukou a vlastním duševním vývojem řešit nechcete a svoje kupé si nezaslouží, co za dyškrymynácyje?!

K dnešku to už bude nějakých 72 různých kupé! A já můžu chtít, nesedět v kupé s b uzerantem pro můj lepší pocit?

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: M. Rozbořil Datum: 9.10.2018 12:19

Jsem velmi zvědavý, jestli se dožiji toho, že další (pokrokovější) feminální aktivistky začnou bojovat proti segregaci žen v českých vlacích. A pokud mají mít ženy nárok na "chambre separée", tak já bych chtěl mít podobné právo, protože cestování s některými dámami mne ohrožuje (nebezpečí ohluchnutí, zblbnutí etc.)

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: P. Jaroš Datum: 9.10.2018 12:15

Proč do muslimské země, pane Braune? Protože tam bude ušetřena styku s muži, přece.

Když oddělené kupé pro ženy,:
Autor: A. Alda Datum: 9.10.2018 12:00

tak také oddělené vzdělávání.

Není určitě správné a bezpečné, aby načančané holčičky musely sedět mnoho hodin denně po mnoho let s neurvalými uřvanými, běhajícími a skákajícími kluky ve stejné třídě.

A je podle Vás normální,:
Autor: A. Alda Datum: 9.10.2018 11:56

aby si mladí manželé, oba vysokoškoláci, oba zaměstnaní, nemohli ze svých příjmů pořídit normální rodinné bydlení, v němž by mohli rodit a vychovávat děti?

Mně se začal líbit hned, jak se stal zástupcem ombudsmáni.:
Autor: A. Alda Datum: 9.10.2018 11:54

Od té doby hlásá velmi rozumné názory.

Rád bych ho viděl presidentem a mrzí mne, že nekandidoval.

Re: Dějí se věci!:
Autor: M. Prokop Datum: 9.10.2018 11:54

Jakmile přijde řeč na bydlení a jeho ceny, blbne jako dřív.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: P. Grigar Datum: 9.10.2018 11:12

..p.Braune, a když počet žen chtivých cestování v samostatném kupé převýší kapacitu těchto kupé? Vyloučíme z přepravy přebytečné muže, aby citlivé ženy nebyly traumatizovány a současně bylo naplněno jejich právo na přepravu, vzniklé koupí jízdního dokladu? Co když stejný postup bude nutno použít u každého dalšího vlaku? To nelze vyloučit! Potom se nám ovšem začnou na nádraží hromadit nepřepravení a tudíž i nespokojení muži. Něco jako ti Cimrmanovi horníci v dole. Po problémech růstu bude následovat růst problémů.

"Ani ten nejprostší člověk na světě nedokáže vymyslet takové hlouposti, jako intelektuál zpitomělý ideologií."

Re: Oddělené kupé pro ženy - NE! Rovnoprávně i pro muže.:
Autor: P. Dvořák Datum: 9.10.2018 10:44

Vše naprosto dokonalé vystihnutí podružného problému, resp. odvedení pozornosti od skutečného problému, protože je jedno, kde a po kolikáté ta paní šoustala. Ovšem zcela jiná otázka, a to tady jde, "kde poprvé šoustala, aby u toho nebyla sama s cizím chlapem".

Ale beztak by to líp pochopil příslovečný kůň.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: R. Franc Datum: 9.10.2018 9:49

Tedy, pane Braune, vy nezklamete. Argumentace jednou paní z Ostravy je vynikající a pro vás zcela dostačující - ostatní ať se přizpůsobí.