25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Lidé jsou si rovni, ale nejsou stejníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 45, poslední: 10.10.2018 0:23, přehled diskusí

Dámské kupé v prázdném rychlíku - pochybné bezpečí:
Autor: K. Kocourek Datum: 9.10.2018 16:49

Když bude nějaký úchylák chtít přepadnout ženu, nejjednodušší to má v dámském kupé - tam jí nikdo nepřijde na pomoc.

Takhle dopadá většina dobře míněných úmyslů, co lemují cestu do pekel. Když něco chci zakázat či nařídit, měl bych si nejdřív představit celou řadu různých případů, které můžou nastat. Být o samotě možná vypadá skvěle, pokud jde o přiblblé slovní návrhy a narážky, ale když jde o skutečné násilí, není nad to, když je kolem hodně normálních chlapů, kteří vědí, co je jejich povinnost.

Když oddělené kupé pro ženy,:
Autor: A. Alda Datum: 9.10.2018 12:00

tak také oddělené vzdělávání.

Není určitě správné a bezpečné, aby načančané holčičky musely sedět mnoho hodin denně po mnoho let s neurvalými uřvanými, běhajícími a skákajícími kluky ve stejné třídě.

Re: Když oddělené kupé pro ženy,:
Autor: Š. Hašek Datum: 9.10.2018 17:17

Ale pane Aldo,

právě proto, že načančané holčičky chodily od Marie Therezie do škamen s chlapci, kteří stříleli prakem špačky a občas vyjadřovali výběrovou náklonnost taháním za copy ....... to způsobilo, že po staletí nebyla dívenka vykolejená z toho, že kluk je (divnej) kluk. A kluci nebyli vykulení, že holka je (jenom) holka. Kluci něco řešili, holky drbaly (nekorektní, vědecky vyvráceno).

Tedy nesouhlas. Ale faktem je, že v roce 1969 jsem si neuměl dost dobře představit, že budu na skautském táboře se skautkama. To až pozdějc. Zas už nebyl Junák. Furt něco.

Začínáte se mi vážně líbit. autore. :
Autor: K. Janyška Datum: 9.10.2018 8:57

Budu vás muset proštudovat... Dzp.

Mně se začal líbit hned, jak se stal zástupcem ombudsmáni.:
Autor: A. Alda Datum: 9.10.2018 11:54

Od té doby hlásá velmi rozumné názory.

Rád bych ho viděl presidentem a mrzí mne, že nekandidoval.

Re: Mně se začal líbit hned, jak se stal zástupcem ombudsmáni.:
Autor: R. Hanuš Datum: 9.10.2018 13:41

Nu, proti gustu.... Pro mě je to stále především předeseda sdružení nájemníků, zuřivě bojující ze svého čtyřpokojového, vinohradského bytu za regulovné nájmy kolem 3 tisíc v centru Prahy.

Re: Mně se začal líbit hned, jak se stal zástupcem...:
Autor: Z. Lapil Datum: 9.10.2018 15:52

Já z něj mám dojem, že dělá práci, za kterou je placen. Jako podombudsman je na mé straně, jako šéfnájemník na mé straně nebyl.

Jen se neumím rozhodnout, je-li to ta správná kvalifikace pro politika, ten by měl mít aspoň jakž takž vlastní názor. Ale třeba i to mu půjde dobře.

Pane autore, moc a moc vám držím palce :
Autor: J. Kanioková Datum: 9.10.2018 6:25

do soubojů s nesmysly dnešních časů. VYDRŽTE, to šílenství táhne z Ameriky, a doufám že to díky vracení se k logice a zdravému rozumu, díky větší moci republikánů se snad začne vracet k normalitě.

Vždyť to je šílenství a degradace naší civilizace! "máme zřídit dětského ombudsmana a i nezávislou instituci dohlížející na dodržování"...BLBOST, a co školy? ..KOMENTÁŘ: Propaganda na dětské státní televizi? - Václav Klaus ml. - https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=484742&sId=&mId=

Sexuální výchova pro nejmenší. Multikulturně nezávadná knížečka „Jak se dělají děti“ - https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/komentar-sexualni-vychova-pro-nejmensi-multikulturne-nezavadna-knizecka-jak-se-delaji

„Matematika sociálnej spravodlivosti" - https://sux.cz/fa74

Rodiče proti indoktrinaci školáků - https://sux.cz/26c9

Přirozenost prioritou..:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.10.2018 7:01

Nesmíme podléhat argumentaci "pokrokových aktivistů", chtějí ničit to, co je PŘIROZENÉ. Nedůvěra lidí v novinky, určitý konzervatismus jsou přirozeným reflexem nutným pro přežití. Nelezu tam, kam nevidím, nejím to, co neznám, k cizímu jsem ostražitý, dokud není jasné, že přichází s dobrými úmysly a že je pro mě přínosem. Opatrnost není strach či nacionalismus, odpor není rasismus. A MANŽELSTVÍ = RODINA! Táta, máma a děti. Partnerský vztah homosexuálů NETVOŘÍ rodinu ! Vývoj dítěte se děje nápodobou, proto NUTNĚ potřebuje 2 vzory - mužský/otcovský, ženský/mateřský. Rodina = priorita č.1 !

Re: Přirozenost prioritou..:
Autor: Š. Hašek Datum: 9.10.2018 9:45

Ano.

Momentálně je vidět, že Křeček je ze staré školy. Já ostatně také.

Dějí se věci!:
Autor: Š. Hašek Datum: 9.10.2018 3:11

Nakonec to dopadne tak, možná už dopadá, že Křeček bude zachraňovat zdravý rozum v republice. Pozdě, ale přece.

Proti modernistům z brusele a od Pirátů. Namátkou.

Re: Dějí se věci!:
Autor: P. Dvořák Datum: 9.10.2018 4:07

On se to snaží dělat už delší dobu. "Nejsilnější" argumenty proti němu zcela pravidelně jsou, že je bývalý . . . cosi. Nic rozumného.

:))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 9.10.2018 5:31

Re: Dějí se věci!:
Autor: M. Prokop Datum: 9.10.2018 11:54

Jakmile přijde řeč na bydlení a jeho ceny, blbne jako dřív.

A je podle Vás normální,:
Autor: A. Alda Datum: 9.10.2018 11:56

aby si mladí manželé, oba vysokoškoláci, oba zaměstnaní, nemohli ze svých příjmů pořídit normální rodinné bydlení, v němž by mohli rodit a vychovávat děti?

Re: A je podle Vás normální,:
Autor: M. Prokop Datum: 9.10.2018 17:14

A nemohou? Že ječí Křeček a socky, neznamená, že to existuje, mimo to, administrativní nebo dokonce regulativní řešení to nemá. Leda snad zbourat stavební úřady.

:
Autor: J. Jurax Datum: 9.10.2018 17:49

Co je to normální rodinné bydlení? 2+1 v paneláku nebo rodinný dům 5+kk se zahradou?

Na to první dosáhnou i dva učitelé skrze hypotéku, na to druhé ... a taky záleží kde. V Praze a vůbec velkých městech je holt cenová hladina výš, na dědině je příznivější ...

Re: :
Autor: P. Grigar Datum: 9.10.2018 23:58

.. to příznivější venkovské finanční klima bych tak nepřeceňoval. Jde o to, jak má kdo velké oči a co považuje za přiměřené. V sousední vesnici se už několik let rozrůstá takový malinký satelitek, asi do 20 domů, jenže některé už mají třetího majitele a na jiných se pasou exekutoři. Příznivěji je hlavně tomu, kdo nepočítá svoji práci ve druhé směně... po zaměstnání.

:
Autor: J. Jurax Datum: 10.10.2018 0:23

No, na dědině koupíte obyvatelný, byť starý dům, do 1,5 miliónu, pochopitelně žádný luxus, mohu-li soudit podle inzerce a vlastní celkem nedávné zkušenosti (nekupoval jsem, jen radil). Ovšem je to trochu bokem od civilizace; ale hospodu tam mají ... :-)

Oddělené kupé pro ženy:
Autor: V. Braun Datum: 9.10.2018 1:58

Aktuální zkušenost z minulého týdne. Ve čtvrtek jsem byl vlakem v Ostravě na jednání v jedné firmě. Aby řeč o přestávce nestála mluvil jsem o tom, že při objednávání lístku na zpáteční cestu byla většina běžných míst obsazena a musel jsem si vybtat mezi místem pro cestující s dětmi, cestujícími s koly a kupé jen pro ženy a protože to poslední pro mne nepřipadalo do úvahy vybral jsem si kola. Pán z dané firmy se podivil nad nesmyslností kupé jen pro ženy v našich podmínkách. Ovšem jeho kolegyně, paní ve středních letech, mu oponovala, že ona by si takové kupé vybrala, pokud by cestovala sama, a rozhodně by z toho měla lepší pocit než někde sedět s cizím chlapem.

Možná bych panu Křečkovi doporučil méně rozumovat a raději se žen zeptat.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: M. Krátký Datum: 9.10.2018 2:19

asi jsem ze staré školy - ale tyhle kraviny odeženou spoustu potenciálních zákazníků Českých drah. Nebo tyhle voloviny nabízejí i ostatní přepravci? Vlakem jezdím jednou za třicet let. A doufám, že již nebudu přinucen se této bitvy zúčastnit nikdy více. Hezký den.

Oddělené kupé pro ženy - NE! Rovnoprávně i pro muže.:
Autor: P. Dvořák Datum: 9.10.2018 2:23

Vy sice nerozumujete, není čím, ale historka zakončená " . . . rozhodně by z toho měla lepší pocit než někde sedět s cizím chlapem." mně silně připomíná jednu (bohužel dnes už reálnou) anekdotu:

Pepíček se ve škole nechal slyšet, že se nikdy neožení. Když se ho učitelka ptá proč, tak jí odpoví: "Můj tatínek si bral moji maminku a já bych si měl vzít úplně cizí ženskou?"

Ještě my mě zajímalo, kde ta "paní ve středních letech" poprvé šoustala, aby u toho nebyla sama s cizím chlapem. Samozřejmě předpokládám, že onen první byl už navždy i poslední, protože prožívat opakovaná traumata ze soulože o samotě s cizím chlapem . . .

Re: Oddělené kupé pro ženy - NE! Rovnoprávně i pro muže.:
Autor: V. Braun Datum: 9.10.2018 7:49

Je vidět, že jste zvídavý člověk, viz "zajímalo by mne, kde ta paní poprvé šoustala, ...". Doufám, že máte podobný zájem i o jiná témata.

Re: Oddělené kupé pro ženy - NE! Rovnoprávně i pro muže.:
Autor: P. Dvořák Datum: 9.10.2018 10:44

Vše naprosto dokonalé vystihnutí podružného problému, resp. odvedení pozornosti od skutečného problému, protože je jedno, kde a po kolikáté ta paní šoustala. Ovšem zcela jiná otázka, a to tady jde, "kde poprvé šoustala, aby u toho nebyla sama s cizím chlapem".

Ale beztak by to líp pochopil příslovečný kůň.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 9.10.2018 8:36

Pak by měla jeho kolegyně uvažovat o stěhování do nějaké muslimské země.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: V. Braun Datum: 9.10.2018 9:23

Můžete prosím zdůvodnit, proč by dotyčná žena dle vašeho názoru "měla uvažovat o stěhování do muslimské země"? Děkuji.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: P. Jaroš Datum: 9.10.2018 12:15

Proč do muslimské země, pane Braune? Protože tam bude ušetřena styku s muži, přece.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: Z. Lapil Datum: 9.10.2018 15:35

Ne tak úplně. Pravda - v muslimsku jsem nikdy nebyl a převlečený za ženu už vůbec ne, ale podle relativně seriózní literatury (Bez dcerky neodejdu a tak podobně) je tam osahávání žen bez pánského doprovodu celkem normální. Rozhodně normálnější než v Evropě - viz osahávací aféra na jisté silvestrovské párty ve Frankfurtu nebo kde.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: P. Grigar Datum: 9.10.2018 16:01

.. slušná ženská musulmanská nevyleze z chalupy bez doprovodu mužského musulmanského, která není pod dohledem, je za couravou.. Něco jako mustangové na prériích Divokého západu v dobách více než divokých.. kdo si co chytil, na tom rajtoval. Vývoj nelze zastavit, snad jen načas otočit kormidlem dějin.

Re: Oddělené kupé pro ženy:
Autor: Z. Lapil Datum: 9.10.2018 16:15

Interesantní analogie :-)