25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Šíření „dobra“Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 89, poslední: 11.10.2018 20:04, přehled diskusí

Ono to šíření "dobra" asi není zadarmo.:
Autor: J. Urban 043 Datum: 11.10.2018 20:02

Ať milujeme jakkoli naše životní prostředí (a víme, co konkrétně v ČSSR s ním udělali komouši!), tak šíření "dobra" má jednoznačně za následek snížení konkurenceschopnosti západoevropského průmyslu i zemědělství - ve prospěch Číny, i třeba USA a nebo Ruska. Takže si to někdo v té EU holt "prolobuje". I když zrovna Zelení to možná činí i z vlastní blbosti.

:
Autor: F. Kroupa Datum: 9.10.2018 18:07

Já bych se nerozčiloval. V roce 2030 tu žádná EU a EK nebude, přinejmenším v dnešní podoběne, a v ulicích západoevropských velkoměst se po většině budou pohybovat velbloudi, oslíci, ovce a u těch bude těžké stanovovat emisní limity.

Re: :
Autor: J. Urban 043 Datum: 11.10.2018 20:04

Stanovit se můžou - ale to je asi tak všechno.

No tak vystoupime z EU:
Autor: J. Tachovsky Datum: 9.10.2018 13:08

A na nejaky limity se muzeme vykaslat. Kdo nevustoupi a nevykasle se proste nebude vyrabet auta.

Včera bylo pozdě.:
Autor: S. Netzer Datum: 9.10.2018 13:18

:
Autor: J. Jurax Datum: 9.10.2018 13:38

Vyjímečně s Vámi souhlasím ... :-)

Re: No tak vystoupime z EU:
Autor: M. Prokop Datum: 9.10.2018 14:22

Problém ovšem je, zda by ta auta kupoval někdo kromě nás.

(Což není obhajoba blbých limitů nebo námitka proti vystoupení)

Re: No tak vystoupime z EU:
Autor: J. Jurax Datum: 9.10.2018 21:21

Kupoval. Tahle eurohovadina nemá šanci se rozšířit celosvětově a mimoto auta neimplementující onen předpis budou mnohem levnější.

A navíc - ono se ty emise zjednodušeně řečeno počítají na výrobní program automobilky. Takže když ke každému normálnímu autu vyrobíte elektromobil, máte emise hnedle poloviční. Elektromobil má sice výfuk v elektrárně, ale to se do limitu emisí nepočítá.

Akorát budete muset stejně ta normální auta zdražit, abyste mohl dotovat ta elektrická, aby si je lidi masově mohli při těch množstvích dovolit koupit. Ledaže by to za automobilku dotoval zblblý stát z daní všech - to už si mocní výrobci jistě vylobbují.

A když ke každému normálnímu autu a elektromobilu vyrobíte ještě auto šlapací, máte emise na třetině a všichni budou spokojeni a čacká EU se bude prsit dalším úspěchem. Ta šlapací sice nebude kupovat vůbec nikdo, ale to nevadí, Tuto ztrátu pokryjete dalším zdražením normálních aut.

Ať dlouho, dlouho žije EU! V originále to bylo "ať dlouho, dlouho žije předseda Mao" a skandovaly to rudé gardy - jako puberťák jsem to uměl vyslovit i čínsky, někde jsem si načetl fonetický přepis, ono to bylo svou pitomostí fascinující - tak nějak se mi to zasociovalo - Mao taky realizoval velký skok. Ale Čína se z něho za půlstoletí docela vyhrabala.

Re: No tak vystoupime z EU:
Autor: M. Prokop Datum: 9.10.2018 21:31

No ano. Soudruzi z Brusele (i odjinud) zaručeně vymyslí, jak to udělat, abychom se při koupi obyčejného užitkového auta pořádně "prohnuli" a zaplatili i ty nepříliš užitečné hračky.

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!:
Autor: A. Alda Datum: 9.10.2018 11:38

V tomto případě nejde o "šíření dobra", ale o ekoteroristickou snahu vyhladit lidstvo.

gdyžuž taguž:
Autor: T. Hraj Datum: 9.10.2018 9:57

Při tom rušení Evropkého parlamentu bych to rovnou vzal i s Evropským soudním dvorem, Evropskou Komisí, Radou Evropské Unie, Evropskou Radou a Radou Evropy.

Postrádat ty instituce myslím nebude ani ta menšina obyvatel, která o jejich existenci ví.

Re: gdyžuž taguž:
Autor: S. Netzer Datum: 9.10.2018 11:31

Zapomněl jste ne Evropskou centrální banku. :-P

:
Autor: J. Jurax Datum: 9.10.2018 13:39

Tu samozřejmě taky ...

Re: :
Autor: P. Grigar Datum: 9.10.2018 13:41

... zapomněl jste na Sybille.

Re: gdyžuž taguž:
Autor: T. Hraj Datum: 9.10.2018 13:41

Ježišmarjá, máte úplnou pravdu. Na notorické zachraňovače a kvantitativní uvolňovače jsem zapoměl.

Problém je, že EU nemá žádnou politickou vládu:
Autor: M. Prokop Datum: 9.10.2018 9:01

opřenou o Parlament (komise to není, proč, to je zase jiná otázka, chybí politický národ EUnijní). Takže poslanci kočovného Parlamentu si mohou hlasovat jak chtějí, není tam žádná vládní většina a opoziční menšina, tedy i žádná zodpovědnost za provedení odhlasovaného a to je to provedení ještě mnohdy o roky odsunuto, kdy už pak málokdo ví, kdo tu pitomost prosadil.

Re: Problém je, že EU nemá žádnou politickou vládu:
Autor: M. Valenta Datum: 9.10.2018 11:26

Že ho nevidíte Vy neznamená, že neexistuje. Protože kdyby opravdu neexistoval, tak se tu na toto téma nemáme o co přít.

Re: Problém je, že EU nemá žádnou politickou vládu:
Autor: M. Prokop Datum: 9.10.2018 11:43

Kdyby existoval, byly by MINIMÁLNĚ celoEUnijní politické strany. Víte o nějaké, která je tak početná, že nemůže schůzovat ve výtahu?

Vidíte vy nějaké instituce, volené celoEUnijně? Všechno národně nebo taky vůbec.

Re: Problém je, že EU nemá žádnou politickou vládu:
Autor: M. Valenta Datum: 9.10.2018 13:30

Přinejmenším existují celoevropské frakce politických stran. A umíte si vůbec představit co by se dělo, kdyby se někdo takovou celoevropskou stranu pokus založit?

:
Autor: J. Jurax Datum: 9.10.2018 13:43

Pokus by ztroskotal. Protože neexistuje evropský politický národ ... :-)

Ale naděje tu jedna je - na vznik celoevropské euroskeptické, protiunijní strany ... :-)

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 9.10.2018 14:28

Pokusy už ztroskotaly. ProEUnijní i protiEUnijní.

Neškodila by, pokud něco může nějakou takovou stranu vytvořit, tak sjednocují obava z toho, kam až jsou soudruzi z Brusele schopni a ochotni zajít. Ale, zatím ani na tu moc nevěřím.

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 9.10.2018 21:24

Ale čacká EU činí vše, aby vznikla. I když to činí nejspíš takříkajíc nechcačky.

Re: Problém je, že EU nemá žádnou politickou vládu:
Autor: M. Prokop Datum: 9.10.2018 14:25

To myslíte ty slepence, co mezi sebou handlují lumpárny? Obsahující různé národní strany, které nepojí kromě koryta prakticky nic? Dost zoufalství.

Právě že umím. Pokud to nejde, tak ten politický národ prostě není, což jsme opět na začátku.

Jo a pokusy byly, ale zákonitě neúspěšné.

Re: Problém je, že EU nemá žádnou politickou vládu:
Autor: M. Valenta Datum: 9.10.2018 14:45

Jestli těmi slepenci myslíte ty nejrůznější koalice a opoziční smlouvy u nás a po světě tak ano, ty přesně mám na mysli.

Re: Problém je, že EU nemá žádnou politickou vládu:
Autor: M. Prokop Datum: 9.10.2018 15:08

Myslím tím EPP, S&D, ALDE, Greens/EFA,ECR, GUE/NGL, EFD. Strany, ze kterých se to skládá, nepojí po praktické stránce nic. Pár obecných proklamací, žádný reálný program. Tvrdit, že je to zárodek nebo náhražka politické strany je poněkud mimo.

Opoziční smlouva byla domluva na klasické menšinové vládě (viz Dánsko, Švédsko), u té vůbec nevím, proč ji do toho pletete (kromě nedostaku argumentů.

Nezbývá, než připomenout, že dobrými úmysly jsou :
Autor: K. Janyška Datum: 9.10.2018 8:50

dlážděny cesty do pekla.

A úplně mně šokuje, že tihle matláci od počasí a podnebí nikdy nepřipomenou, že obé je spontánním řádem, který ovlivňují jednotlivé spontánní síly vesmíru i zemské. Nic o něm nevědí, jinak by tento základ existence čehokoliv museli stále připomínat a vycházet z něho... Dzp.

Re: Nezbývá, než připomenout, že dobrými úmysly jsou :
Autor: A. Bocek Datum: 10.10.2018 11:57

Od Zelených matláků pomůže jen týdenní Blck - out v mrazivém, podmračeném, bezvětrném únoru.

Ekologickými nesmysly si prostřelujeme kolena.:
Autor: A. Bocek Datum: 9.10.2018 8:46

Zatímco USA na zelenou energetiku a ekonormy kašlou (stejně jako země BRIC) my si z vlastní hlouposti a za vlastní peníze podvazujeme ekonomický rozvoj. Přísné automobilové normy fungují jen v labolatoři, německá energevwebnde přinesla jen větší spalování uhlí, odběr plynu z Ruska znamenají nárůst skleníkového metanu v atmosféře, Fv a VE mají v neslunečné a málovětrné České kotlině Roční koeficient využití instalovaného výkonu jen 14%, litr MEŘO na svou výrobu spotřebuje více než litr nafty, kukuřice na kWh devasttuje ornici a obilí na biolíh nám zdražuje potraviny. Babišivi vítězové Lesů-tendrů podporují kůrovce a ČEZ bude jen další zářez na jeho pažbě. Dokud však neprozřou důchodci a státní zaměstnanci ( snížením počtu, snížením měsíční almužny), nedojde ke zlepšení. Nedovolte Svědkům Babišovým aby zničili tuto zemi.

Nesmysl pana Bocka č.1:
Autor: M. Šejna Datum: 9.10.2018 10:06

ekonomické propočty ukazují, že na jednu tunu MEŘO se v celém cyklu (od vypěstování až po výrobu a distribuci) spotřebuje celkem 21 GJ energie. Jedna tuna MEŘO obsahuje ale 61,4 GJ energie a pokud by se spalovala i sláma z řepky, vzrostla by energetická využitelnost na 121 GJ na tunu vypěstované řepky.

Je tedy nesmyslem tvrdit, že na jeden litr MEŘO se spotřebuje 1 litr nafty. Leda, že by nám pan Boček chtěl sdělit, že v jednom litru MEŘO je třikrát více energie, než v jednom litru nafty.

Re: Nesmysl pana Bocka č.1:
Autor: A. Bocek Datum: 9.10.2018 11:02

Sakra započítáváte opravdu všechno ? Celý ekonomický cyklus převedený na GJ ? 1. Špatnýé platy v zemědělství , 2.Dotaci a naftu pro celý zemědělský rok (Zelená nafta, nafta na podmítku, orbu,ošetřování,sklizeň 3. celou chemii kolem = hnojiva +herbicidy+ pesticidy+fungicidy, 4.výkup zpracování skladování a distribuci, A za 5. povím Vám pane Miroslave sladké tajemství MEŘO přidávané do nafty není zatížené Spotřební daní. 6. Přidávání MEŘO do nafty snižuje životnost dieselů. Jak napsal prof. Jar. Doležal ('Ustav experimentální Botaniky).: " Pěstování kukuřice do bioplynek a řepky do nafty je dotačním zločinem."