16.6.2019 | Svátek má ZbyněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ZDRAVOTNICTVÍ: Zkouška ohněmŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 5.10.2018 9:07, přehled diskusí

Ve 14 jsemsi v sobotu zlamal levou ruku.:
Autor: P. Sulc Datum: 4.10.2018 2:49

V pondeli me vzal rodic do nemocnice. Tramvaji. Za rok zlomena prava ruka, pristi den s rodicem opet do nemocnice, a jak jinak,zase tramvaji.

Autore,:
Autor: Š. Hašek Datum: 3.10.2018 20:50

jste drzý socialista/modernista/komunista. Zkráceno.

Pokud se mi cokoliv stane kdekoliv - tak tam do pěti minut bude vrtulník! Fakt prča. Jako podle slibovatelů??? Já si bláhově myslel, že zlomenina se řeší až po docházce/donášce na vlak!!!

Nemám takové požadavky a ani nehodlám Vaše sny platit. Zkráceno.

fakt prima nápad:
Autor: T. Kohout Datum: 3.10.2018 18:11

Odejít by měli ti odboráři apod. Není to ale jen sen? Obávám se, že právě oni nikam nepůjdou a budou stále bojovat za své "ideje". Jsou to profesionálové v oboru odbory.

Boublíková, Boublíková....:
Autor: D. Stirský Datum: 3.10.2018 15:02

Pak se nelze divit, když někteří hovoří o ženských a slepicích. Babička si zlomila ruku. Doma! Na chirurgii to neměla daleko. A vím, jak jsme se tam velmi pomalu, krok sun krok, s častými zastávkami, belhali. Jí to bolelo i v klidu, natož při chůzi.

Před šesti lety:
Autor: J. Schwarz Datum: 3.10.2018 14:38

jsem pracoval na východním Slovensku, a právě kvůli navigaci terénu jsem zakoupil garmin. K mému údivu obsahovala i skoro všechny polňačky.

Odkud vítr fouká?:
Autor: Č. Berka Datum: 3.10.2018 11:44

Autor fandí ANO, potažmo ministru Vojtěchovi ( mezi zdravotnicemi známému jako Ken). Mohu autora ujistit, že odbory jsou většinou zaměstnanci ve zdravotnictví brány jako málo radikální. Na Karlovarsku dokonce působí Iniciativa sester, která stojí mimo odbory a je daleko důraznější. Nejde také jen o platy lékařů a sester- když je zdravotníků málo, jsou přepracovaní a únava ( a s tím riziko chyb) se pěnězi nesníží.Když za náročnou práci nebude dostatečná odměna, nebudou do zdravotnictví lidé nastupovat. Když nezaplatíte dostatečně ostatní personál, nebude v nemocnicích a ve zdravotnictví pracovat- za sanitáře a další pomocný personál budou zaskakovat už tak přetížené sestry a spirála se bude dále roztáčet. Je mi jasné, že za stav zdravotnictví nemůže ministr či vláda- zdravotnictví je kolos a jede setrvačností dost dlouho. Podle mne je to otázka priorit celé společnosti.

dodatek:
Autor: O. Prokop Datum: 3.10.2018 10:59

1. Podfinancování: U nás jde na léčení jednoho pacienta ročně cca 1100 Eur ( 280 mld Kč celkem). Kousek od Jablonce- v Německu je to 3500 Eur, U nás je spoluúčast 14%- jenom léky a pomůcky, vedle 25%. V HDP je to u nás 7,1% v Německu 11 %.

2. Personální devastace: úspěšně pokračuje. Nevím, jestli se autor článku zeptal, kolik hodin měsíčně jsou ti lékaři měsíčně v práci. Bývá to i 300 hodin. A když média uvádí plat 60 tis Kč, je 200 Kč hrubého za hodinu přemrštěné? V žádné nemocnici se nedodržuje Zákoník práce.

3. Pokud bude autor chodit na rehabilitaci, tak by měl vědět, že obecně pojišťovny přicmrndávají za jednu kompletní( trvající i 2 hodiny) rehabilitaci po úrazu cca 600Kč. A pokud má dané zařízení limit 6x, tak by měl vědět autor článku, že 6 rehabilitací stačit nebude. Prostě: Pojišťovny limitují- okrádají poskytovatele( ambulance, nemocnice) zdravotní péče. Socialismus ve zdravotnictví, kdy jsou tržní vstupy( nájmy energie, ceny oprav. léků materiálů...) a regulované příjmy jsou devastující. Ale politici nám lžou, aby získavali voličské hlasy, že lze jezdit v Mercedesu za peníze na Škodovku.

Re: dodatek:
Autor: J. Kulheim Datum: 3.10.2018 18:29

Ano ve zdravotnictví je socialismus zabetonovaný a nikdo to nechce změnit. Stávající systém organizace a financování zdravotní péče je nereformovatelný. Neustálá "přilévání peněz" nic neřeší. Všichni v této republice si myslí, že mají málé finanční ohodnocení. To, ale není možné. Všichni nepracují stějně rychle ani kvalitně.

Málokdo se bohužel zamýšlí nad tím, proč zdravotnictví špatně funguje prakticky všude na světě a proč se reformy často míjejí účinkem; proč se ještě nikde na světě taková reforma nepovedla a neslouží jako zářný příklad ostatním a proč žádný z českých ministrů nikdy neprosadil nic účinného. V České republice celkové náklady na zdravotní péči stouply v letech 2000 až 2008 ze 146,8 miliard na 264,5 miliard Kč.

V časopise LK TEMPUS MEDITORUM 7-8/2014 ROČNÍK 23, pan MUDR M. Kubek mj. píše

"Pokud se nám podaří prosadit tuto opravdovou reformu, která přinese do zdravotnictví přirozené ekonomické vztahy, automaticky se také stanou zbytečnými jakési smlouvy mezi pojišťovnami a zdravotnickými zařízeními. O osudu a prosperitě nemocnic a jednotlivých soukromých lékařů pak budou svým zájmem rozhodovat sami pacienti, kteří se tak konečně stanou nejdůležitější součástí našeho zdravotnictví. Tudy vede cesta- to je reforma zdravotnictví, atd „

Pan MUDr Kubek sice problém pojmenovává, ale nenabízí žádné řešení. Soustavné přidávání peněz nic neřeší. Je to nesystémový krok. Současný systém organizace a financování je tady od počátku devadesátých let a Mimo MUDr Julínka , nenabídl žádný ministr zdravotnictví systémové řešení problému. Neudělal nic.

Re: dodatek:
Autor: O. Prokop Datum: 5.10.2018 9:07

řešení je jednoduché. Opsat systém třeba rakouský. Ale poslední a rozhodné slovo mají politici. A na to je Kubek krátký... Když zrušením 30 kč poplatečku vyhrála ČSSD volby, tak radikální reformou by se vládnoucí strana úplně odrovnala. A je jednodušší lhát než konat a říkat nepříjemnou pravdu.

Jděte do háje s osobními věcmi, :
Autor: K. Janyška Datum: 3.10.2018 9:04

ju ? Dzp.

Re: Jděte do háje s osobními věcmi, :
Autor: J. Hejna Datum: 3.10.2018 10:51

Ale pane Janyško.

Tomu nerozumím:
Autor: P. Urban Datum: 3.10.2018 7:30

Pokud lékaři a setry nemohou kvůli LOK pracovat, tak jak mohli autora ošetřit? Navíc tak profesionálně, jak píše?

Nevím, jestli šéfové lékařských odborů na práci svých členů parazitují nebo ne. Ale o tom by snad měli rozhodovat ti lékaři a sestry. Na celé příhodě nevidím nic, co by dávalo možnost se jakkoli vyjádřit k LOK.

Re: Tomu nerozumím:
Autor: P. Lenc Datum: 3.10.2018 9:35

Opravdu tomu nerozumíte.Plyne to již z toho, že jste nepochopil o co v článku jde.Autor má můj plný souhlas včetně těch parazitů.

Zkuste si vzít mapu:
Autor: J. Gutvirth Datum: 3.10.2018 7:19

a nechat si telefonem vysvětlovat, kde někdo je. Kdybyste měl aplikaci záchranka ve svém chytrém telefonu, nebyl by problém. Vřele doporučuji si ji nainstalovat, pak nebude nikdo bloudit po lesních cestách. Aplikace totiž ukáže operačnímá středisku ZZS kde se nacházíte. A vašim dodatkům o LOK v této souvislosti nelze rozumět jinak, než že jde o předpojatost.

Re: Zkuste si vzít mapu:
Autor: J. Hejna Datum: 3.10.2018 10:54

"ukáže operačnímá středisku ZZS kde se nacházíte"

A jak se tam dopracuje ta záchranka bez dostatečně přesné navigace?

Já zase pomáhal vnoučkovi:
Autor: D. Polanský Datum: 3.10.2018 7:18

slézt z horolezecké stěny na hřišti, skončilo to napuchlou pravou rukou. Zajel jsem v Brně na úrazovku v Bohunicích, zaplatil 90 Kč coby poplatek za pohotovost, udělali mi několik rentgenových snímků palce, kroutili nad tím palcem hlavou, že ruka je tak napuchlá a přece palec není vymknutý. Závěr: sice se vymknul, ale vrátil se do původní polohy. No a teď je polovina ruky modrá a ještě napuchlá. A také o tom nepíšu román, jenom jeden odstavec.

Re: Já zase pomáhal vnoučkovi:
Autor: J. Hejna Datum: 3.10.2018 10:56

Jenom není zřejmé, proč jste napsal ten odstavec, pane Polanský.

Že by zviditelnění?

Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně:
Autor: P. Boublíková Datum: 3.10.2018 5:37

To spíš vypadá, jako kdybyste si zlomil nohu. Příště pro vás se zlomenou rukou přiletí vrtulník.

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 3.10.2018 7:04

Není nad procházku po lesních cestách s čersvě zlomenou rukou, vy píp.

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně:
Autor: P. Boublíková Datum: 3.10.2018 7:57

Netušila jsem, že pan Bartoň chodí po rukách! Píp!

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 3.10.2018 9:09

Vy hklavně netušíte, jak bolí zlomenina pažní kosti při chůzi, vy pípo.

Pěkný den.

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně:
Autor: P. Boublíková Datum: 3.10.2018 9:35

Pacička se musí zafixovat, aby se nebimbala! Pak bolí při chůzi úplně stejně jako v klidu :-)

Popravdě, ve snu by mě nenapadlo dopravit se do špitálu při zlomenině ruky jinak než po svých, pokud by se nejednalo o otevřenou zlomeninu. Jedině snad, že by mně to poradil lékař okolojedoucí na kole po cestě, která je nejspíš pohodlně schůdná i pro pěší :-)

Holt se musím ještě hodně učit, jak lze všemožně využívat RZP.

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 3.10.2018 12:01

Na lesní pěšině fixujete zlomeninu pažní kosti a pak si bez bolesti vykračujete lesem směrem ke špitálu. Vy jste fakt úplná pípa.

Pěkný den.

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně:
Autor: P. Boublíková Datum: 3.10.2018 14:22

Psala jsem snad bez bolesti?

A co vidíte za problém ve fixaci, když u zraněného byli celkem 3 další lidé, z toho 2 lékaři?

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně:
Autor: M. Krátký Datum: 3.10.2018 13:03

jít pěšky do špitálu s akutní zlomeninou násdledně znamená, že až tam celá utrmácená dojdete tak buď budete v čekárně tvrdnout až na vás dojde řada, nebo už bude zavřeno. Pokud vás tam ale poveze sanitka, tak vám zajistí okamžitý příjem protože jsou s tou nemocnicí v radiovém nebo min telefoním kontaktu - alespoň ve Střední Evropě to tak chodí

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně:
Autor: P. Boublíková Datum: 3.10.2018 14:25

Jo, to je možné.

Asi jsem skutečně jediná trouba ve střední Evropě, kterou by fakt nenapadlo volat záchranku na zlomenou ruku.

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně:
Autor: F. Doušek Datum: 3.10.2018 14:46

Tušíte lidi, kde jsou Blíževedly, kde Doksy a kde Česká Lípa?

Re: Sjízdné lesní cesty pro sanitku a podobně:
Autor: T. Závodský Datum: 3.10.2018 19:54

Jen pro neznalé věci - ta oblast, o které je řeč, je hotové

bludiště. Změť skal, roklí, různě propletených, často neschůdných

cest. To vše v hustém lese, obvykle mimo jakýkoliv signál.

Záleží na tom jaký kdo je měkkota či tvrďas:
Autor: A. Nový 840 Datum: 3.10.2018 16:02

Wabi Stanislav Daněk, když ještě provozoval horolezectví a jezdil ve Zlíně se sanitkou, dojel ze zlomeným kotníkem pravé nohy z Adržbachu domů trabantem. Jen si nějakou kartonovou krabicí si upravil plynový pedál, aby to tak nebolelo. Tam pak šel na traumatologii.