18.12.2018 | Svátek má MiloslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Padesát dřevorubcůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 56, poslední: 27.9.2018 10:32, přehled diskusí

Pracovníci nechybí, fakt ne::
Autor: K. Machala Datum: 26.9.2018 21:40

Spousta potenciálních pracovníků na užitečných profesích je totiž zabetonovaná na neužitečných byrokratických profesích, kde škodí. Prosekat byrokratický les - a hned budou pracovníci na ten normální. Nemyslím, že nutně byrokrat půjde rubat dřevo, ale celé skupiny by se posunuly na jiné profese, s vhodnou finanční zainteresovaností bude i v lese následně dost lidí.

Plus další věc: spousta lidí i v soukromých firmách musí dělat zbytečné činnosti pro stát - vyplňovat všelijaká lejstra, která neslouží k ničemu užitečnému. To jsou miliony pracovních hodin. Odeberte byrokratické povinnosti a i ze soukromého sektoru se uvolní miliony potenciálních pracovních hodin, využitelných i v lese. A tak dále. Tyto dva příklady nejsou vše, je toho mnohem víc, co lze udělat, než se budou zvát dřevorubci ze zemí, kde ani (téměř) nemají lesy.

Mein lieber Gott,:
Autor: Š. Hašek Datum: 26.9.2018 21:11

ta Šojdrová je ale nána.

Zkráceno.

No:
Autor: V. Pavelka Datum: 26.9.2018 20:42

Sirotky, tak jak je prezentuje ČT v pozadí, diskutujících nejsou k mání , jak už podotklo mnoho , lidí znalých rodinných klanů nejen ze sýrie . Paní poslankyně a spol. to použili k samosprašnosti .

To asi nepůjde, neboť bruselská věrchuška:
Autor: Jiří_K Datum: 26.9.2018 20:22

nepotřebuje imigranty z Afriky a Arabských zemí na práci, nýbrž pro hlasování ve volbách v jejich prospěch. Na práci jsou tu pouze původní obyvatelé Evropy, tedy mimo těch již bezmála stovky let neintegrovaných. Také proč by pracovali na kafíry, když jim to Alláh a neziskovky tak pěkně zajistili!

Nejsou to "sirotci", nejsou do "děti" a mohou jít domů:
Autor: K. Nový Datum: 26.9.2018 17:54

1) Šojdrová nemluví o "sirotcích", ale pouze o "nedoprovázených dětech". Takže nejspíše brzo objeví, že jim zbylo spousta příbuzných, které budeme muset též přijmou v rámci slučování rodin a živit je.

2) A také to nejsou děti - migranti často nemluví pravdu o svém věku, takže "chlapci ve věku od 12 do 17 let" budou ve skutečnosti muži od 20 let výše. A pokud si myslíte, že je zkontrolují naši doktoři před převozem, tak na to zapomeňte - neZiskovky budou řvát, že by to bylo to proti lidským právům a důstojnosti migrantů. A možná se ozve i námitka, že je to rasistické.

3) A mohou se vrátit domů - z Libanonu se do Sýrie už vracejí.

Nebrat!

Přesně tak !!!:
Autor: P. Kolar Datum: 26.9.2018 22:03

Šojdrová je dráček.

Dřevorubci ze Sahary:
Autor: F. Navr8til Datum: 26.9.2018 17:21

Astonových padesát islámských dřevorubců mi připomíná starý vtip:

V lesním závodě se hlásí parta dřevorubců. Otázka personalisty: "Jakou máte praxi?"

"Pracovali jsme v lesích na Sahaře!"

"Ale tam žádné lesy nejsou!"

"Teď už ne!"

Proč je nechtějí ?:
Autor: M. Rastislav Datum: 26.9.2018 13:35

ČT 6. 7. 2018

Asociace romských podnikatelů a spolků oslovila ministry zemědělství a životního prostředí počátkem června. Dosud se však podle asociace nepřihlásil nikdo, kdo by měl o výpomoc menšinových obyvatel zájem. „Pořád se jen dozvídáme, kolik po celém Česku chybí pracovníků na likvidaci kůrovcové kalamity. Za celé tři týdny od nabídky nás ale nekontaktovala jediná firma, podnik či instituce, ale ani oslovený ministr Richard Brabec, nelíbí se prezidentu asociace Vladimíru Leškovi, jenž otevřený dopis osobně odesílal.

Možná by raději na tu kůrovcovou kalamitu vzali ekonomické migranty z Afriky.

Re: Proč je nechtějí ?:
Autor: J. Kombercová Datum: 26.9.2018 13:56

Nevím, čím to může být... možná zkušenosti?

Re: Proč je nechtějí ?:
Autor: J. Fridrich Datum: 26.9.2018 15:05

Asi vědí, že ten Rom chce mzdu-tedy velkou, ale pracovat nechce.. Nebude to náhodou tím ?

Re: Proč je nechtějí ?:
Autor: Jiří_K Datum: 26.9.2018 20:44

https://olser.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=352116

Re: Proč je nechtějí ?:
Autor: J. Vintr Datum: 26.9.2018 20:48

Práce v lese není tak nekvalifikovaná, jak se asi mnoho lidí domnívá. Hlavně při ní jde velmi snadno přijít k úrazu. A ten kdo ponese následky, je i zaměstnavatel. Proto se nikomu nechce na takovou práci brát kdekoho.

Drevorubci :
Autor: J. Dlouhy Datum: 26.9.2018 13:08

Ve Svedsku uz jsou kolonisatori na prace v lese nasazeni...

Viz obrazek...

https://www.sydsvenskan.se/2018-09-25/grona-jobb-for-arbetslosa-doms-ut?utm_source=fb&utm_term=d1a0edd4-ec1e-559c-bcd0-02dc2aad5e3e&utm_medium=list-bottom&utm_campaign=ushares

Já bych nejraději někam kácet stromy šel:
Autor: S. Donát Datum: 26.9.2018 12:01

Vzít si tak tři měsíce neplacené volno v práci, zahodit notebook a mobil a jít někam do hvozdů dřevo rubat. Akorát by s tím měl asi problém můj zaměstnavatel :-(

:
Autor: J. Jurax Datum: 26.9.2018 11:49

Taky odvedu řečiště debaty poněkud jiným směrem.

Totiž - čacká europoslankyně Šojdrová žádá přijmout půl sta sirotků - či "opuštěných dětí" - samé chlapečky mezi 12 až 17 lety. Vidíte tu odpudivou gender nevyváženost výrazně odporující hodnotám Evropské unie? Samé chlapečky! Feministky a gender bojovnice by se měly ozvat mohutným hlasem a zatratit takto pochybivší europoslankyni do pekel sexismu či čeho, ony už budou vědět.

Cožpak neúpí v řeckých utečeneckých táborech nějakých aspoň pětadvacet holčičích sirotků, které díky přístupu europoslankyně budou odsouzeny dále úpět? Statisticky vzato se holčiček rodí zhruba stejně co chlapečků, takže i pohlaví sirotků by mělo být takto gender vyvážené.

Nebo že by v Sýrii vznikali sirotci výhradně z chlapečků? Respektive že by byly opouštěny výhradně děti mužského pohlaví?

I když, pravda, osiřelých holčiček v takto zajímavém věku se i v podmínkách rozvrácené Sýrie či utečeneckého tábora jistě ujímá líp než klackovitých puberťáků.

Re: :
Autor: J. Kombercová Datum: 26.9.2018 12:45

V řeckých táborech už určitě mají fotku paní Šojdrové a jak se objeví, všichni "sirotci" se rozprchnou co nejdále od ní.

V Ománu, a nejen tam..:
Autor: P. Grigar Datum: 26.9.2018 11:08

..pracují cizinci s pracovním povolením na dobu určitou. Následující den po jeho vypršení už v Ománu, a nejen tam... nejsou.

Myšlenka dobrá,:
Autor: J. Lepka Datum: 26.9.2018 10:33

má jen malý háček : v Sýrii a Libanonu tohle řemeslo vymizelo někdy na přelomu našeho letopočtu, spolu s libanonskými cedry. Takže pokud dřevorubce, tak z Ukrajiny, nejlíp z té Podkarpatské, tam stále ještě přežívají pozitivní vazby k ČR. Bohužel o problémech s vízy a tanečcích kolem nich bylo už popsáno příliš papíru, tedy spíš mediálního prostoru. To ale pí Šojdrovou netanguje, z toho se politický kapitál nevytříská.

Re: Myšlenka dobrá,:
Autor: V. Kotas Datum: 26.9.2018 11:43

Navíc ti z té Podkarpatské Ukrajiny, mají nějaký vztah k ČR/Československu a váží si práce. Na rozdíl od mnohých.

50 zahraničních studentů na letní brigádu? Proč ne?:
Autor: M. Pivoda Datum: 26.9.2018 10:00

Ale nejdříve by bylo záhodno prověřit a zmobilizovat místní české zdroje.

Nejen jen o zde v diskuzi kritizované hnědočechy, ale také české ekologicky smýšlející občany. Jedna věc je psát petice a organizovat pouliční průvody s ekologickými transparenty a druhá věc je vzít do ruky tu sekeru. Tzn. zorganizovat v českém kapitalismu něco, jako kdysi (za socialismu) bývaly Akce Z, tj. udělali jsme si to svépomocí. Z uvědomělosti.

Problém skutečných sirotků v Sýrii tyto české akce ale nevyřeší.

A také hlavní problém české nekonkurenceschopné ekonomiky 50 sekyr nevyřeší. Možná snad, kdyby s těmi sekerami v ruce pochodovali odhodlaní lidé na hrad. Organizátor takového pochodu by pak mohl předstoupit před pracující lid (shromážděný na náměstí) a hrdě oznámit: "Právě jsem se vrátil z hradu. Pan preziden všechny moje návrhy přijal."

:
Autor: J. Jurax Datum: 26.9.2018 11:26

Ehm ... ekologicky smýšlející občané stromů napadených kůrovcem káceti nebudou, naopak je budou bránit. Přírodě se má nechat volný průběh, pomůže si sama, a podporovat dřevařskou lobby mající z likvidace kůrovcové kalamity mrzký zisk je fuj.

Re: :
Autor: R. Langer Datum: 26.9.2018 19:14

Pivoda opět mimo.

Od kaficka to se to Neffovi mudruje:
Autor: V. Vokacek Datum: 26.9.2018 9:35

Zkusenosti ze zajezdu za teplem do Omanu s praci asijatu jsou neco jineho nez uvahy o prace africanu, kteri sami o sobe rikaji , ze jsou lini. Kdokoli, kdo pobyval delsi dobu v Afrcie nejen na zajezdu s Cedokem, Africe vi, ze africany je mozne prinutit k praci, ale musi jim hrozit smrt hladem a musi byt nad nimi rvouci dozorce s bicem (nejlepe african), kratce receno musi se importovat s pracovniky i mistni pracovni kultura. Cela diskuse o sirotcich je pouze emotivni a svedci o ustrasene ceske povaze, bojime se padesati vyrostku protoze tusime , ze si snimi az vyrostou nedovedeme poradit a navrhujeme dat 50 africanum sekery. Wake up.

Vůbec přece o ty sirotky, které je ovšem nutno nejprve :
Autor: K. Janyška Datum: 26.9.2018 9:15

pochytat, nejde. Šojdrové jde o osobní zviditelnění a naplnění příkazu od černých, kteří společně s rudými, ovládají EU. Rudočerní zmetci... Dzp.

Jak to, že jinde makají jako diví,:
Autor: V. Student Datum: 26.9.2018 8:51

a v Evropě se flákají, jsou drzí, agresivní, útoční? Asi to bude tím, že do Ománu chodí dělníci za prací, zatímco k nám se uchylují ubozí uprchlíci.

Ptám se: co je to za uprchlíky, že jsou tak odlišní od těch pracantů v Ománu? Není to dáno tím, že Omán je arabský stát, sultanát, a na nějaké zhovadilé výstřelky cizinců tam není nikdo zvědav, zatímco Evropa se svou lidskoprávní bezzubostí (nic proti lidským právům, ale co tady se děje, to je hloupá lidskoprávní karikatura) poskytuje ke zvráceným výstřelkům fantastické možnosti?

Já jen jestli tohle taky není důvod, proč se cpou sem a ne do arabských zemí...

Re: Jak to, že jinde makají jako diví,:
Autor: Z. Lapil Datum: 26.9.2018 10:21

Já bych to tak rafinovaně neviděl. V Ománu koláče bez práce nejsou, u nás ano; přinejmenším to tak vypadá ve filmu. O moc složitější to nebude.

Re: Jak to, že jinde makají jako diví,:
Autor: V. Student Datum: 26.9.2018 14:37

Co se týká peněz zadarmo, to bych souhlasil. Ale to je o důvod víc, proč by se tady měli chovat ještě slušněji než v Ománu. To mi vrtá hlavou: proč se tady chovají jako hovada, a tam ne?!

Re: Jak to, že jinde makají jako diví,:
Autor: Z. Lapil Datum: 26.9.2018 15:27

Podle mě se chovají všude zhruba stejně: tam (v Ománu) na sebe nechají pracovat, tady na sebe nechají pracovat.

Nám připadá hovadské jejich chování, jim naše. A TO je ten problém: ne že by muslimové/Arabové a cizozemci vůbec byli nějak horšími lidmi, než jsme my, ale obtížně se s nimi (a oni s námi) srovnáváme v jednom fyzickém prostoru. Z TOHO potom plyne, že dobytci mezi nimi házejí bomby (a dobytci mezi námi zápalné lahve), ne z nějaké genetické lumpovitosti.

Byl jste někdy v nějaké jižnější Evropě? Bulharsko, Španělsko, jižní Francie... Tam mají "turecké" záchody. Což je pro nás "severoevropany" dost obtěžující, a přitom je to úplně soukromá věc. A co teprv Anglie a tamější jízda vlevo? Samozřejmě - lze s tím žít, ale pokud se člověk pečlivě nehlídá, furt někomu leze do cesty a na přechodu to může skončit tak, že nějaký "rasista odmítne respektovat vaši kulturní odlišnost a srazí vás autem" jen proto, že jste, v souladu se svou civilizovaností, čekal auto ze špatné strany.

Aby nedošlo k omylu: tím nehodlám hájit přijímání kohokoliv, jen konstatuju, že někoho nechtít "doma" neznamená povinnost ho nenávidět. Protože on ten muslim je taky člověka a taky ho bolí, když mu kroutím ruku (parafráze semaforské hlášky).

Re: Jak to, že jinde makají jako diví,:
Autor: Z. Lapil Datum: 26.9.2018 15:37

Ještě mě napadá: i v Evropě se říká něco na způsob "Chceš-li ztratit přítele, učiň, aby ti musel být vděčný".

Přinejmenším: „Láska z vděčnosti je nejhorší druh lásky, protože si nikdy nejsme jisti, za jak dlouho se změní v nenávist.“ Zdroj: https://citaty.net/autori/jean-galbert-de-campistron/

Re: Jak to, že jinde makají jako diví,:
Autor: R. Langer Datum: 26.9.2018 19:17

Blbost. Příteli pomohu proto, protože je to přítel, nikoliv aby mi byl vděčný. Pokud tomu tak není, není to zřejmě můj přítel. Špatná premisa. Chybný zaklad. Chyba v matrixu.