25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Neprincipiální principŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 673, poslední: 15.9. 2018 0:38, přehled diskusí

Re: Brexit:
Autor: S. Netzer Datum: 14.9.2018 19:59

Pane Mařáku, už jste viděl Kurasovu "Deklaraci nezávislosti České republiky"? :-)))) https://www.youtube.com/watch?v=o66O1DTgp4o

Lepší frašku už si nemohl vůbec vymyslet. A lepšího kompaňona než podvodníka Malého (https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=130987) taky ne.

Re: Brexit:
Autor: M. Mařák Datum: 14.9.2018 20:04

Neviděl, moc děkuji za odkaz, bude to určitě velká legrace. Mrknu na to později, teď momentálně vařím.

Re: Brexit:
Autor: J. Venc Datum: 14.9.2018 20:20

Nemůže už to skončit ničím jiným, nežli trapně ubohou fraškou. Oboustranně.

Byť tedy máte recht, že snahu by měli vyvíjet především odcházeči.

:-)

K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,:
Autor: K. Janyška Datum: 14.9.2018 19:27

TEDY KOMPOZITIVNÍ TEORIE ?

Vědecká kompozitivní teorie, tedy suma informací získaná vědeckou kompozitivní, tedy skladnou, metodou společenských věd, navzájem provázaných a neodporujících si, viz slavná Kontrarevoluce vědy od nositele Nobelovy ceny A.F.Hayeka, je vždy nejvyšším, stále vědou aktualizovaným, věděním lidstva a přináší právě taková vysvětlení. Vždyť zkoumá a předkládá informace o samotné podstatě lidského světa a jediné možnosti lidstva existovat a jde do takové hloubky, že vysvětluje až samotnou lidskou mysl. Je to tedy vysvětlení lidské mysli jejím prostřednictvím.

Samozřejmě, výhradně bez pověr a mýtů a žádné náboženské nebo okultní předsudky nejsou povoleny. Jinak by přístup k tomuto zkoumání nebyl čistě vědecký a nebyl by prost jakýchkoliv zavádějících pseudovědeckých praktik, tedy by nebyl seriózní.

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,:
Autor: K. Janyška Datum: 14.9.2018 19:27

Co tedy relevatní společenští vědci zkoumají, když mají tak vysokou ambici lidstvu předložit hluboké a důkazy podložené vědecké informace, které, jak se ukázalo, zcela mění dosavadní představy lidí o svém původu a principech, které nám, lidstvu, umožňují být. Samozřejmě, imkdyž to nebylo původním záměrem, bylo to vědeckým postupem odhaleno a prokázáno. Okřídlené rčení, lidé si myslí o světě něco jiného, než by si měli myslet, tady dostává skutečně reálný a realistický průkaz.

V první řadě berou vědci do úvahy, samozřejmě za využití všech poznatků věd přírodních to, odkud se člověk biologicky vzal a jaké jsou jeho první jakési předlidské, pololidské a časem už lidské kroky na Zemi a jeho chování, které si už dovedeme představit a které umíme uchopit inteligenčním instrumentáriem našich myslí. Lidé svoji pouť vesmírem a po zemském povrchu začali ve smečkách a kmenech o velikosti zhruba 50 jedinců a žili v kmenové společnosti se vším všudy, drženi pohromadě altruismem a pudem sebezáchovy, tedy neosobními, genetickými a doslova přírodními principy, shodnými s ostatními druhy.

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,:
Autor: K. Janyška Datum: 14.9.2018 19:28

Kompozitivní teorie se však nezabývá genetickými a biologickými základy lidstva, ty si kdykoliv vypůjčí od věd přírodních, lépe řečeno, zahrne je v případě potřeby a jejich trvalé platnosti do výkladu, nýbrž kulturní evolucí a spontánnímí, tedy neosobními silami, které ji vyprovokovaly a vyprodukovaly. Zabývá se vznikem inteligence, rozumu, mentální výbavou člověka a zejména mezemi a mantinely, které nám souběžná souhra spontánních sil, které nás stvořily a dále nekonečně dotvářejí stran obsahu a výbavy našich myslí, doslova diktuje a klade.

Zabývá se tedy zejména objevem obchodu, coby základním hybatelem kulturního vývoje, neboť to on a důsledky z něho přinesl civilizaci, tedy přeměnu divocha v civilizovaného člověka a tento proces vyšší a vyšší subjektivizace a individializace jednotlivců probíhá stálem a je nekonečný.

Zejména se však zabývá řídící strukturou, a jiná není možná a nikdy nebyla, spontánním řádem civilizovaných a celého lidského světa. To je podstata a jediná možnost přežití lidstva a nelze ji zorganizovat. Je také jedinou možností, jak mohou jednotlivci a jejich organizace, sledovat nekonečný počet cílů a účelů svých jednání tak, aby nenaráželi do ostatních. Souběžně tato struktura vyvinula skrze interakci jednotlivců pravidla chování, která se stala obsahem souběžně se vyvíjející lidské mysli. Tedy spontánní řád lidského světa, tedy lidský svět, řídí nás, ne my jeho. Kdykoliv se pokusíme to zvrátit, a nepůjde to nikdy, přivoláme si na sebe katastrofu.

Tedy důvod existence kompozitivní teorie je, aby lidstvo vyvedla z toho strašného omylu, Myslí si, že je už tak chytré, že si může dělat co chce a že může řídit lidský svět. Nejde to a nikdy to nepůjde.

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,:
Autor: K. Janyška Datum: 14.9.2018 19:29

Lidská mysl je totiž vnitřní součástí tohoto supermechanismu, je složena z jeho pravidel chování a nemá žádnou možnost se dostat mimo něho a organizovat ho. Strašných příkladů takovéto nemožnosti je dost a dost, zejména v novodobých dějinách - SSSR a jeho světová socialistická soustava. Lidé však nevědí proč to dělají a nevědí ani proč jich u toho vždy tolik zahyne. Věčným pokusům zorganizovat nezorganizovatelné, tedy spontánní řád světa, tedy lidský svět sám, říkáme socialismus. Má nespočet podob. V poslední době například zejména rudočernými socialisty řízenou Evropskou unii.

Kompozitivní teorie, tato nejsložiitější vědecká materie ze všech, nám odpověď dává, a stále přesněji. Jeji výuka však není možná, neboť náboženské a politické předsudky tomu zatím brání a nejsou tedy ani učitelé, kteří by tuto složitou koncepci zvládali. Kandidát na post prezidenta České republiky, bývalý předseda Akademie věd Drahoš, je toho důkazem. Ani slovem se o tomto neodstranitelném fenoménu vesmíru a tedy i lidského světa nezmínil.

Doufejmě všichni, že jednou učitelé budou. Situace dnes nepoučeného lidstva kompozitivní teorií se tak rapidně zlepší. O tom není pochyb. Až rozdíl mezi tím, jak lidský svět funguje ve skutečnosti a mezi tím co si lidé o tom myslí naroste do kritických rozměrů. Snad tu hroznou srážku přežijeme... Dzp.

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,:
Autor: P. Vandas Datum: 14.9.2018 19:29

Ano. To jsou tvé pindy o teorii. Teorie to však není. :-):-):-)

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,:
Autor: K. Janyška Datum: 14.9.2018 19:30

Samozřejm, že je. Pojednává o jednom prvázaně prokázaně a bez vnitřních rozporů... Dzp.

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,:
Autor: P. Vandas Datum: 14.9.2018 19:37

Žádná teorie nemůže hodnotit sama sebe.:-):-):-)

Re: K ČEMU JE DOBRÉ VĚDĚNÍ O SKUTEČNÉ PODSTATĚ LIDSKÉHO SVĚTA,:
Autor: P. Vandas Datum: 14.9.2018 19:51

Kdybys neměl v hlavě piliny, tak bys tu tvou teorii formuloval ve dvou, třech větách, které něco z něčeho vyvozují a k něčemu novému dospívají. "Zbytečná slova jsou zbytečná!" (JdC)

Tabu ve Švédsku prolomeno. :
Autor: P. Vandas Datum: 14.9.2018 19:01

Tabu ve Švédsku prolomeno. Starostové vyzvali k jednáním s protiimigračními Švédskými demokraty. :-):-):-)

Re: Tabu ve Švédsku prolomeno. :
Autor: P. Spáčil Datum: 14.9.2018 20:14

Stejně nakonec udělají opo smlouvu.

Karle už ti to řekli? Žádná kompozitivní teorie neexistuje.:
Autor: P. Vandas Datum: 14.9.2018 18:59

:-):-):-)

Re: Karle už ti to řekli? Žádná kompozitivní teorie neexistuje.:
Autor: K. Janyška Datum: 14.9.2018 19:02

Jo. Úplně všichni. A ona přesto je, vy rudočerný zedníku... Dzp.

Re: Karle už ti to řekli? Žádná kompozitivní teorie neexistuje.:
Autor: P. Vandas Datum: 14.9.2018 19:04

Tak už nás nenapínej a vraž sem její znění. :-):-):-)

Re: Karle už ti to řekli? Žádná kompozitivní teorie neexistuje.:
Autor: K. Janyška Datum: 14.9.2018 19:12

Už jsem ji sem vrazil asi tisíckrát a vy pořád nic. Prostě na ni nemáte. To je však normální. Nerozumějí ji miliardy, tak proč byste jí měli rozumět vy... Dzp.

Re: Karle už ti to řekli? Žádná kompozitivní teorie neexistuje.:
Autor: P. Vandas Datum: 14.9.2018 19:15

Jestli myslíš ty pindy, tak to není teorie. Teorie, aby se to dalo považovat za vědu, má totiž přesnou formu. :-):-):-)

Re: Karle už ti to řekli? Žádná kompozitivní teorie neexistuje.:
Autor: K. Janyška Datum: 14.9.2018 19:22

Myslíme zásadně a vždy v teoriích a testujeme je realitou a zkušeností, zedníku. Vědecká teorie pak je soubor prokázaných a navzájem provázaných informací, vzájemně si neodporujících o předmětu bádání. V tomto případě lidského světa. Není nic praktičtějšího, než platná teorie, takže přísloví o šedé teorii a zeleném stromu života neplatí. Vy popleto... Dzp.

Re: Karle už ti to řekli? Žádná kompozitivní teorie neexistuje.:
Autor: P. Vandas Datum: 14.9.2018 19:28

No to je hezké, že víš, kde opsat, jak to má vypadat, ale tak tedy tu tvojí kompozitivní teorii konečně formuluj. :-):-):-)

AUTODISKUTÉR JANYŠKA JE DOBREJ !!!:
Autor: J. Vobr Datum: 14.9.2018 18:21

Je správně medikovaný !!!

:-)))

Re: AUTODISKUTÉR JANYŠKA JE DOBREJ !!!:
Autor: J. Havelka Datum: 14.9.2018 18:37

Kostky jsou vrženy, prohlásil Caesar. Do šuplíku, dodal pan Janyška.

Re: AUTODISKUTÉR JANYŠKA JE DOBREJ !!!:
Autor: K. Janyška Datum: 14.9.2018 18:55

Ano, ne jako vy, naprděnej... Dzp.

Tripartita schválila rozpočet:
Autor: P. Hofman Datum: 14.9.2018 17:32

To je pro Babiše a tu jeho boubelatou Sněhurku hodně dobré.

Re: Tripartita schválila rozpočet:
Autor: K. Janyška Datum: 14.9.2018 17:35

To je komedie... Dzp.

Re: Tripartita schválila rozpočet:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.9.2018 18:01

Ha, ha, spontánnost normálně funguje....

Re: Tripartita schválila rozpočet:
Autor: V. Kotas Datum: 14.9.2018 18:52

Při pohledu na kalendář, jde to vlastně na potlesk. Proti jiným letům, kdy to schvalovali na poslední chvíli.

Re: Tripartita schválila rozpočet:
Autor: K. Janyška Datum: 14.9.2018 18:56

Dávali si více záležet... Dzp.

Re: Tripartita schválila rozpočet:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.9.2018 17:51

Pro nás už míň. Rozhazují na všechny strany.

Re: Tripartita schválila rozpočet:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.9.2018 18:00

A Vy jste mluvčí Koho?