19.5.2019 | Svátek má IvoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SUCHO: O vodní sabotáži ekoteroristy BursíkaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 43, poslední: 14.9.2018 22:13, přehled diskusí

Místní cenzura zase řádí...:
Autor: L. Novák 475 Datum: 14.9.2018 19:34

Napsal jsem slušný komentář k článku, a po vložení se nezobrazuje.

Takže stručně znovu. Autor píše hlouposti, protože socialistické plány z před listopadu 1989 samozřejmě nikdo v prostředí alespoň částečné ochrany soukromého majetku prosazovat nemůže a nebude. Autor zřejmě zaspal dobu a netuší, že nastala změna právního prostředí, proběhly alespoň částečné restituce atd. Přesvědčit majitele pozemků, aby si je dobrovolně nechali zaplavit vodou, bude v současnosti asi dost těžké a plýtvat penězi daňových poplatníků na nesmysly, jako průplav Dunaj-Odra-Labe, považuji za zločin.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.9.2018 18:04

No jo, Zelení byli a jsou zemští škůdci. Naštěstí je už lidi nevolí.

Re: :
Autor: P. Rada Datum: 14.9.2018 19:22

Zřejmě máte idealistickou představu, že náš volební systém umožnuje ovlivnovat dlouhodobé celospolečenské cíle a přibližovat vzdálené vize.

Ta volba navíc není ani o štěstí - to je spíše fatální systémová chyba dnešní rádoby-demokracie kde se ale profilují zejména ti mocensky posedlí. Navíc bývají investice do volebních kampaní pojímány jako investice obchodní či podnikatelské a tak se zemští škůdci zozmáhají ...a drancují ... a rozmáhají - jak kvasinky v cukerném roztoku.

Lidé ale - byt zprostředkovaně - jedou především na čistý uhlík a to žádná jiná živá forma nikdy nedokázala. Dopady to proto má také anomální.

Re: zelený magor Rada:
Autor: L. Novák 475 Datum: 14.9.2018 19:26

Jo, Kdyby to tady vzali do rukou zelení komunisti, ti by nám ukázali, zač je toho loket...

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.9.2018 22:13

Neposoudím, zda "náš volební systém umožňuje ovlivnovat dlouhodobé celospolečenské cíle a přibližovat vzdálené vize.". Ovšem horizont od voleb do voleb čtyři roky se to vskutku nezdá podporovat.

Ale jsem přesvědčen, že náš volební systém dokáže přisunout k moci strany schopné dlouhodobé celospolečenské cíle a vzdálené vize pěkně pokurwit. Zelení byli zářným příkladem.

Ekoteroristé v akci.:
Autor: P. Zinga Datum: 14.9.2018 14:40

Od roku 2010 by v Německo kvůli větrným elektrárnám vykáceno cca 750 ha lesa. Ročně zabijí vrtule 250 000 netopýrů. Teď se ekoteroristé perou s policajty o 100 ha lesa a mimo jiné proto, že zde sídlí netopýr.

https://www.achgut.com/artikel/windenergie_unser_taeglicher_hambacher_forst

Re: Ekoteroristé v akci?:
Autor: P. Rada Datum: 14.9.2018 14:48

Lidský teror vůči planetě v tomto století skutečně nemá co do masivnosti obdobu. Vede to vedle evidentních proměn krajiny dokonce ke změně kyselosti oceánů, složení atmosféry více jak 1000x zrychlenému vymírání druhů a proto se dnes nastolené epoše říká Antropocén.

Re: Ekoteroristé v akci?:
Autor: M. Prokop Datum: 14.9.2018 15:04

A to všechno ten vynálezce internetu AlMaGore! :-P

Re: Ekoteroristé v akci?:
Autor: P. Rada Datum: 14.9.2018 18:58

Nikoliv. To všechno je spíše věcí sobeckých lidí jako jste Vy, kteří dnes už všem dostupná fakta odbývají smailíky či přihlouplými replikami - jen aby na svém pohodlném životě nemuseli co možná nic měnit.... "a po nás potopa".

Re: Ekoteroristé v akci?:
Autor: L. Novák 475 Datum: 14.9.2018 19:35

Na přihlouplé bláboly máte licenci vy, zelená "Rado". :-P

to je opravdu hrůza, pane Zingo:
Autor: M. Šejna Datum: 14.9.2018 19:02

zato když se staví elektrárny uhelné, nebo na plyn a topný olej, tak se žádnej strom nepokácí, že jo?

Zase se budu mírně opakovat:
Autor: M. Krátký Datum: 14.9.2018 13:01

( pane Rado vy to nečtěte ) - v oblouku Sázavy kolem Zbořeného Kostelce ( 2 km před Táncem nad Sázavou ) bývaly dnešní terminologií poldry - souběžně s řekou a jejím levým břehem. Tyto poldry - místně se jimi říkalo regulace - byly asi 3-4 o délkách á 150-200 metrů a šířce 15-30 metrů s hloubkou cca 1,5 metru a na obou koncích byly propojené se Sázavou. A jak tedy kolísala hladina v řece - tak i v těch poldrech. Potom byl trochu výše proti proudu ještě jeden poldr na pravém břehu - taky na obou koncích propojený s řekou, ale voda v něm byla skutečně jen při náhlé povodni - ale zato byl dlouhý min 300 a široký až 150 metrů - tenhle poldr Jezeďáci zrušili ihned počátkem 60tých let ( takže se do něj dostane voda jen přes zvýšený břeh a musí jí být jako v roce 2002.) Ty levostranné podél Kostelce byly zavezeny stavební sutí postupně až do roku cca 1970. A tak voda při povodni tudy jen prolétne a řítí se dál až do Davle.Oba břehy Sázavy jsou zde vydlářděné velkými kameny - to sloužilo hlavně pro voraře aby mohli plynule plout řekou dolů. Dnes jsou oba břehy zarostlé vrbami a sama řeka je zanesená bahnem - takže její průřez je sotva poloviční. A před pár lety sem ekoteroristi do té dlažby vysázeli 38 dubů - až zase přijdou jarní ledy tak tu řeku i od těch dubů vyčistí. Ledy chodí ale málo, protože Želivka pouští vodu setrvale stejně. A tak tomu bude asi v celé ČR - hezký den

Re: Zase se budu mírně opakovat:
Autor: M. Krátký Datum: 14.9.2018 13:02

oprava - Týncem

Re: Zase se budu mírně opakovat:
Autor: P. Rada Datum: 14.9.2018 14:31

Pane Krátký s čeho usuzujete,že nečtu? Není to snad spíš tím že jaksi nepřemýškíte?

Budu se proto "mírně opakovat" - tedy proti nikoliv dnešnímu vstupu.

Naprosto totiž souhlasím s tím, že "suché poldry" jsou jednou z nejvhodnějších cest jak zabránit rychlému odtoku s říčního koryta a eliminovat povodnovou vlnu po přívalovém dešti. nedávno jsem se dokonce snažil intervencí až na MŽP jedné přeměně popdru+ lužního lesa na rybník zabránit - marně!

Žádný suchý poldr ale nevrátí vodu zpět do vyvýšené krajiny kolem, nezajistí zpětně ochlazení kolem vánoc a v předjaří aby v zimě co možná přišly sněhové a nikoli deštové stážky a takové co možná celoplošně nasytily půdu vodou. Poldr také sotva zařídí, aby se nad dotyčným územím s důvodů odtávání polární čepičky netvořily častěji a častěji tlakové výše - právě ale o tomto fenoménu je letošní problém sucha v Čechách - nikoli tedy o poldrech bránících velmi efektivně povodním.

Žes si autor plete (a po něm mnoho dalších) naprosto různé cíle různých vodohospodářských a krajinných úprav, navíc i s dopady nastupující klimatické změny, je bud o hlouposti nebo o demagogii či o obojím.

Vaše filipika je nesporně úderná.:
Autor: J. Lepka Datum: 14.9.2018 11:55

Škoda že se těch 300 odborníků někde zakecalo, když roku 2002 hlavní zprávou dne byly povodně a reportáže o zaplavených Českých Budějovicích a současně Plzni a nikoho z těch frajerů nenapadlo, že se ty povodňové vlny potkají v Praze. A tak vodní mágové servilně trvali na energetické koncepci vltavské kaskády a akumulaci vody pro bolševiky naplánovanou výrobu elektřiny, místo aby masivně začali vypouštět a oddálili tak součet povodňových vln nad Prahou. Bohužel ve světle těchto prů.erů poněkud vadnou výtky k jednání zelených mašíblů ohledně sucha.

Re: Vaše filipika je nesporně úderná.:
Autor: P. Rada Datum: 14.9.2018 14:45

Nejenže nenapadlo, že se ty vlny setkají v Praze. Oni to dokonce tehdejší radní tak při svém umu zrežírovali! Co vím tak za to diletanství tehdy nebyl doposud nikdo postižen.

Nebýt navíc náhodně protržené hráze Lužnice nad Rožumberkem a jeho trojnásobné retenční kapacity proti normálu... - tak to mohlo tenktát dopadnout ještě daleko hůře.

https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/povoden-2002-v-cr-fakta-uspechy-a-prohry

Re: Vaše filipika je nesporně úderná.:
Autor: M. Prokop Datum: 14.9.2018 15:05

Ad masivní vypouštění, ty vypouštěcí díry mají určitý průřez. Takže nelze vypouštět více, než těmi děrami proteče.

Re: Vaše filipika je nesporně úderná.:
Autor: P. Rada Datum: 14.9.2018 18:52

Jo ale leckde lze vypouštět DŘÍVE než přijde hlavní nápor, leckde jsou stavitelné jezy, přelivy - jen jich v synchronu umět využít. Takto lze ve vytvořené retenci částečně zachytit nápor a vrcholový průběh tak snížit prodloužením průtoku na delší dobu.

Komu jde ale i v celospolečenské krizovce především o jeho peníze s energetické výroby kde má akcie ..... tak ten pak má sotva důvod pracovat především na zmírnění povodnové vlny.

Re: zelený magor Rada:
Autor: L. Novák 475 Datum: 14.9.2018 19:37

Zelení komunisti by to dokázali. Umí přece poručit větru a dešti s předstihem... :-D

Bursík, Kužvart, Rovenský...:
Autor: A. Alda Datum: 14.9.2018 10:33

Ve starý demokraciích jako Atény nebo Řím by byli dávno odsouzeni k smrti.

Re: Bursík, Kužvart, Rovenský...:
Autor: Z. Lapil Datum: 14.9.2018 13:47

Za rozhodnutí odsuzuje k smrti diktatura, případně totalita. Demokracie přehlasovává.

Re: Bursík, Kužvart, Rovenský...:
Autor: L. Vrána Datum: 14.9.2018 17:46

No, mohli by je alespoň popotahovat. U Krhůtů, jak jsem kdysi o nich četl, národa to velmi blízce spřízněného s Čechy, popotahování často končilo smrtí popotahovaného. Také trest upalování sirkami byl u Krhůtů oblíben. Když vál silný vítr, ony často zhasínaly, a delikventi dlouho trpěli.

Jestli vzalo za své:
Autor: M. Prokop Datum: 14.9.2018 10:00

řešení průplavního spojení Dunaj-Odra-Labe, tak zaplať pánbůh za ty dary.

Sucho :
Autor: P. Neubauer Datum: 14.9.2018 9:35

je a zřejmě i bude. Ovšem řešit ho vodohospodářsky nalitím betonu je nejhorší cesta. Nutno přejít na celoplošnou rekonstrukci krajiny ve všech směrech a zadržování vody rozptýlit po celém území, stačí se podívat na krajinu z let 1951 a 2015 a je to jasné.

Na změnu klimatu bude potřeba alespoň 500 let. Všechny uváděné statistiky byl a je podvod. To se už ví cca 5 let, kdy to na klimatology prasklo.

Re: Sucho :
Autor: P. Zinga Datum: 14.9.2018 9:41

Pane Neubauere, Vy tento strategický plán znáte, že tak bohorovně mluvíte o betonu? A z článku vyplývá, že Váš názor na rozptýlení retenčních možností plán obsahoval. Kde chcete teď tyto zřídit, když to bylo rozprodáno?

tohle je opravdu hodně komickej text:
Autor: M. Šejna Datum: 14.9.2018 9:26

Když si porovnáme článek slováckého senátora Valenty, následně idiota od Svobodných ze včerejška a dnešní článek, tak pokaždé může za sucho někdo jinej a pokaždé má proti suchu bojovat také někdo jinej. To se pak nemůžeme divit, že jsou ekoteroristé tak úspěšní proti těmhle rychlokvašeným politickým blbům, protože ekoteroristé pracují v dojemné shodě a koordinovaně, zatímco tihle blbové tahají každý za jiný konec provazu.

Podle senátora Valenty a dnešního komického autora mohou za sucho zemědělci. Podle včerejšího idiota od Svobodných může za sucho stát, protože proti suchu mají bojovat jen soukromníci a zemědělci-podnikatelé. Tak kdo tedy za to může? A jak za to může jakýkoli člověk nebo lidská společnost, když podle klima-popíračů člověk za změny klimatu vůůůbec nemůže?

Pokud Bursík zrušil jakousi státní vodohospodářskou koncepci, měl by od "ústředního výboru" strany Svobodných dostat nejvyšší stranické vyznamenání a titul čestného předsedy Svobodných. Udělal totiž to, po čem Svobodní volajjí.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.9.2018 18:09

No, po mém soudu všichni ti Vámi hanění pánové mají svůj díl pravdy.

pane Juraxi:
Autor: M. Šejna Datum: 14.9.2018 19:00

každý z těch pánů má svůj kus pravdy ve věcech, ve kterých se neshodují. No a tím pádem se neshodují ani v tom, v čem plácají nesmysly.

A o tom píšu.

Re: pane Juraxi:
Autor: L. Novák 475 Datum: 14.9.2018 19:39

Šejno, vy samozřejmě píšete vždy nesmysly... :-P

bolševická svině Novák 475 ...:
Autor: M. Šejna Datum: 14.9.2018 20:51

bolševická svině Novák 475 zas přišla kádrovat ad hominem, jak ji to bolševici na politickém školení naučili.