25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Bílý sport pod bičem mužských otrokářůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 16.9.2018 17:31, přehled diskusí

Nu, co...:
Autor: J. David Datum: 16.9.2018 17:31

I něžné gorily se mohou občas nakváknout... (děla zooložka Diane Fossey)

já považuji za otřesné ...:
Autor: M. Šejna Datum: 15.9.2018 16:21

já považuji za otřesné, že se za nevhodné chování při tenisovém zápasu odebíra sportovci game. Navíc si nepamatuji, že by takto byl potrestán tenista. Vždy se trest týkal tenistek. Nedávno byla potrestána odebraným gamem i tenistka, která si na kurtu převlékla dres, když zjistila, že ho má opačně. Chlap by za tohle trest nedostal. Takže ona ta dnes tak odsuzovaná Serena zas tak daleko od pravdy nebyla.

Navrhuji tohle trestání přesunout i do fotbalu, házené a košíkové. Napřiklad za nevhodné chování hráče by se mužstvu odebrala vstřelená branka nebo 3 body za koš. Ve forbale by nejspíš skočily zápasy výsledkem -35 : -21.

:-D

Re: já považuji za otřesné ...:
Autor: K. Oldřich Datum: 15.9.2018 18:51

Odebírání bylo zděděno po dobách, kdy tenis a také golf, byly sporty provozované gentlemany a dámami. Byli to sportovci, pravidla ctili a tresty přijímali bez keců. Dnes? Škoda mluvit. Bordel jak na kopané.

:
Autor: J. Jurax Datum: 15.9.2018 19:05

Pravidla jsou stejná pro všechny. A dáma se na kurtu nesvléká do spodního prádla, byť jenom nahoře.

Re: já považuji za otřesné ...:
Autor: J. Mucha Datum: 15.9.2018 19:15

Hm, pokud si pamatuji, tak Alizée Cornet byla jen napomenuta. Posléze ovšem nerozmlátila raketu, tak nemuselo dojít k druhému napomenutí (ztráta bodu). Natož ten nechutný výlev směrem k rozhodčímu - až za ten ztratila hru. A zeptejte se třeba Nicka Kyrgiose, jestli není žena; za svou kariéru již nasbíral spoustu napomenutí. I když možná ne letos na US Open.

Když už jste se zmínil o pravidlech fotbalu: též jsem si na ně při Serenině výlevu vzpomněl. Konkrétně na to o udílení červené karty. Co byste tomu říkal?

Re: já považuji za otřesné ...:
Autor: B. Volarik Datum: 16.9.2018 0:47

Milý pane Šejno, v hokeji a fotbale se přece za přestupky dost tvrdě trestá. V hokeji může provinilec dostat 2 minuty vyloučení. Když se někdo z jeho týmu už v době oslabení proviní, jde taky ven a jeho tým hraje ve třech proti pěti!!! Za hrubší a zjevně úmyslné provinění může být hráč vykázán z kluziště do konce zápasu. Někdy se to řeší i po zápase a hráč je třeba odsouzen k finanční pokutě a nesmí po nějakou dobu na led.

Zas abychom se nenechali unést:
Autor: Z. Lapil Datum: 15.9.2018 10:21

Hlavním zločinem se pomalu stává označení rozhodčího za zloděje. Podle mě to bylo řečeno ve smyslu "ukradl jsi mi body/vítězství" nikoliv ve smyslu "ve volných chvílích kradeš peněženky/čápům hnízda". Neboli pro další rozbory by bylo stejné, kdyby použila nějaký tenisový ekvivalent fotbalového "běž pískat na nádraží".

O co mi jde: tenista a vlastně jakýkoliv sportovec má právo udělat pro vítězství cokoliv. Pokud ono cokoliv překročí pravidla, nemůže se divit trestu. To se děje na hřišti a existuje gentlemanská dohoda, že co se na hřišti stane, to se na hřišti (nebo i později, "mezi námi sportovci/bafuňáři") vyřeší. Proto boxer po první ráně pěstí neběží plakat právníkovi na rameno. Někdy někdo cítí potřebu omluvit se fanouškům za to, co vyváděl.

Osobně bych jako zvlášť skvělou ukázku osobní vyspělosti a schopnosti nadhledu viděl ne nutně omluvu, ale prohlášení na způsob: "Rozčilovalo mě, že mě školí nějaké ucho, tak jsem dělala, co jsem mohla, abych to obrátila, ale ucho bylo dnes prostě lepší". Chlapovi, který by, jako ona, plkal něco o sexistickém "spiknutí", by se dostalo označení ubrečená baba. Dobrá, Serena má dojem, že si uřízla ostudu, ale jak se praví v jednom amatérském divadle: I bez ostudy budete štramák, tatínku.

Já používám slovo ucho (píšu už za sebe), protože holka je mladá a já o ní v životě neslyšel, ale já jsem schopný si splést Navrátilovou a Novotnou.

Nepatrně OT: už kdysi dávno vyvolala pozdvižení Chris Evertová-Loydová. Po prohraném utkání, prohraném asi podobně nečekaně, pravila něco na způsob, že se jí hrálo špatně, protože jí nebylo úplně dobře, "což se nám ženám občas stává". Myslím, že sklidila jednoznačné pochopení. Aneb "Co se dá dělat, šéfe, zme lidi, nézme mašiny". Viz https://www.youtube.com/watch?v=OUASoJmIOBM&index=3&list=PLjnN1stn7K4F5nbGsBY207a8V1WpbjUVl&t=0s čas 4:35.

Je zvyklá vyhrávat, :
Autor: L. Severa Datum: 15.9.2018 9:52

nešlo jí to a ulítly jí nervy. Nějakou dobu měla čas jak na svůj úlet reagovat. Napadlo ji populární téma a někteří to přijali, protože je to momentálně projevem tolerance a vůbec. Kdo neskáče je populista.

Myslím, že ženská sportovní odvětví by měly rozhodovat :
Autor: K. Janyška Datum: 15.9.2018 9:12

ženy a mužská muži. Ty otřesné trapasy by skončily... Dzp.

Re: Myslím, že ženská sportovní odvětví by měly rozhodovat :
Autor: Z. Lapil Datum: 15.9.2018 9:24

Neskončily. Mimo jiné - a už to zaznělo, ale mě to napadlo dřív :-) - ještě klika, že na druhé straně kurtu nebyla vyslovená běloška, to by rasismus jen lítal. A bylo by úplně jedno, že pan rozhodčí Carlos Ramos taky nevypadá jako vzor bílého muže v tom druhu rasismu, kterému je úplně jedno, že Židi a Palestinci jsou nejenom běloši, ale dokonce Semiti.

Re: Myslím, že ženská sportovní odvětví by měly rozhodovat :
Autor: K. Janyška Datum: 15.9.2018 20:40

Jenže tam padla zmínka o ženských právech... Dzp.

Rovnost.:
Autor: J. Chodur Datum: 15.9.2018 7:10

Autor ma velmi dobry napad. Vzhledem k tomu jak zenam zalezi na rovnosti, skutecne by meli ty feministky vystavit otevrene soutezi s muzi. Protoze by vetsina zen nemela zajem o ferove mereni s muzi a radeji by volila oddelenou soutez s cenami primerenymi nizsimu vykonu, rekneme 60% cen muzskych, dnes se citim stedry. Dovolil bych feministkam a zenam kafrajicim o rovnosti aby demonstrovaly jejich pojeti rovnosti v soutezi muzske, zbytek zen ktere chapou superiotu muze by hralo zenske souteze. Co by nasledovalo? Tech nekolik feministek posedlych rovnosti by skoncilo v muzskem poradi nekde hluboko vzadu a bez penez, mely by nevyhody proti spickovym muzskym hracum pri sestavovani dvojic hracu v soutezich coz je praxe z ktere Serina tezila bez nejmensiho protestu, a jejich nadeje vyhrat pres milion dolaru za druhe misto by se vyparila. Velmi rychle by Serena a podobne princezny zmenily melodii a zapomely na rovnost, ktera proste neexistuje ne proto, ze by ji to nekdo odpiral, ale protoze spickovi muzi jsou daleko lepsi nez spickove zeny, vratila se do zenske souteze nebo sla do duchodu a svet by se nemusel divat na Serininu dusevni ubohost a sprostotu. Amerika by si oddechla, cely svet by si oddechl.

Re: Rovnost.:
Autor: J. Schwarz Datum: 15.9.2018 7:30

Tak tak. A mohlo by se soutěžit v lecčem, třeba i ve zpěvu, tanci, básnění, matematice nebo pomluvách a skuhrání. Hned by se vidělo v čem jsou ženské opravdu lepší.

Mám lepší nápad - vítězem turnaje by měla být ŽENA,:
Autor: J. Fridrich Datum: 15.9.2018 6:55

Mám lepší nápad - vítězem turnaje by měla být ŽENA, ČERNOŠKA, NEZAMĚSTNANÁ S 8 DĚTMI, BEZ VZDĚLÁNÍ A BEZ PRAXE V OBORU.. Pak teprve bude vše v nejlepším pořádku a naši novodobí dobročinitelé budou plně spokojeni.

:
Autor: J. Jurax Datum: 15.9.2018 19:09

Navíc lesba a invalidní.

Chichichi :
Autor: J. Kanioková Datum: 15.9.2018 19:41