15.7.2019 | Svátek má JindřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: V RVHP jsme jen drželi hubu a krok!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 87, poslední: 13.9.2018 20:32, přehled diskusí

boha jeho to je de6il:
Autor: D. Šimáček Datum: 13.9.2018 17:01

protože jsou v eu sv1ně, co by nám případný odchod osolily, je lepší s nima držet basu a namlouvat si, že teď se k nám chovají lépe???

Milý pane, :
Autor: J. Schwarz Datum: 13.9.2018 16:52

obchody se dařily i před naším vstupem do EU. Na samotné "vysvětlování" jak to v EU chodí před vstupním referendem si dobře pamatuju a tak manipulativní snůšku lží a polopravd člověk jen tak nevyslechne. Už jenom ti spokojení důchodci, vysedávalící u sklenky vína pod olivovníky s tím, že nyši důchodci na tom budou zakrátko "péčí EU" na tom podobně... Do EU jsme nikdy neměli vstupovat - vztah, který jsme s ní měli před vstupem úplně stačil, neb eurosoudruzi by neměli důvod nás trestat...

" Zvládla by to česká diplomacie?" ????:
Autor: P. Čech Datum: 13.9.2018 16:43

To víte, že by to zvládla, ale ne ta diplomacie, kterou zde dnes máme. Ono je nutné si uvědomit, že náš stát existoval i před tím, než jsme se stali členy EU. A fungoval Ikdyž je na tuto funkčnost možno pohlížet z různých úhlů pohledu a s různým výsledkem, fungoval. A není žádného důvodu si myslet, že by mimo EU nefungoval. Ono totiž není o co stát, fungujeme-li podle diktátu Francie, Německa a Itálie, kteréžto pouhé tři státy mávají dalšími dvacetipěti a vnucují jim svou mocenskou vůli. Potřebují totiž jediné. Dostat po papuli stejně, jako dostala Francie v době Napoleona či Německo a Itálie v době Hitlera a Musoliniho. Ony se totiž zmíněné státy nepoučily a nadále prosazují své vůdčí postavenív Evropě. A my, ostatní hlupáci, skáčeme tak, jak oni pískají.

Otázka k hlasování v EP::
Autor: P. Zinga Datum: 13.9.2018 16:36

když je vyžadována 2/3 většina, musí to být 2/3 parlamentu anebo 2/3 hlasujících?Je-li správná odpověď 2/3 parlamentu, tak je včerejší hlasování neplatné.

EU je třeba význmaně změnit. Musí si:
Autor: D. Stirský Datum: 13.9.2018 15:35

ujasnit, čím chce být. Já jsem zastáncem našeho členství, neb jako malá země - myslím - zatím jinou šanci nemáme. Koneckonců, malé jsou i země BENELUXu, Finsko, Rakousko, Chorvatsko, pobaltské země... Ale obávám se, že EU sama sobě kope hrob. Je to jak z komunistické agitky, co nyní napíšu: Ale unijní politici a instituce jsou odtrženy, komunista by napsal, že od lidu, já tvrdím od běžných, obyčejných, řadových občanů. EU neumí zpropagovat sama sebe. Pro většinu lidí jde o komplikovaný, ne moc srozumitelný moloch. Unijní politici se měli zamyslet již dávno nad tím, proč k euro-volbám chodí tak málo lidí.

Naši hrdí národovci už zapomněli:
Autor: J. Koroptvička Datum: 13.9.2018 14:11

jak byla česká hranice obehnaná ostnatým drátem a na samopalníky.

Re: Naši hrdí národovci už zapomněli:
Autor: J. Kulheim Datum: 13.9.2018 14:24

Co to má společné se současnou situací? Moskevský socilismus nestál za nic a tento je na tom stejně. Soudruhy z Moskvy nenapadlo, že by nás přijali do federace SSSR až tyto neosoudruhy z Bruselu napadlo, že bude dobré přivázazat ás na řetěz k hrantu a poročet co smíme a co už je za jejich hranou.

Zrovna tak vládnou nevolení úředníci jak vládli komunisté z východu. Na demokracii se hrají. Nejsou schopni dělat nic užitečného.

Re: Naši hrdí národovci už zapomněli:
Autor: D. Stirský Datum: 13.9.2018 15:37

Stejné to není. Nevyžaduje se jednomyslné hlasování, odejít lze dobrovolně, nikdy jsem na nějaké budově neviděl logo RVHP s textem: "Financováno z fondu XY RVHP." A myslet si, že jako nevelká země obstojíme sami, je blud.

Re: Naši hrdí národovci už zapomněli:
Autor: R. Langer Datum: 13.9.2018 16:49

Ono to tam nebylo napsáno, protože VŠECHNO bylo financováno ze "státního". To jste už asi zapomněl.

Re: Naši hrdí národovci už zapomněli:
Autor: J. Kulheim Datum: 13.9.2018 17:47

Stejné to není. Po tom co bylo, se mi nestýská a jsem rád, že je to pryč. V nejhorším snu mne nenapadlo, že příjde z druhé světové strany něco obdobného. Toto co se v současnosti v Evropě děje nerespektuje přirozeny chod lidské společnosti. Vstoupili jsme do slepé uličky a stále chceme jít dál. Vycouvat z ní bude stát možná mnoho krve.

EU by nebyl špatný projekt, pokud by respektoval existenci národních států, rozdílnost mezi jednotlivými státy a kořeny z kterých evropská civilizace vyrostla. Kdyby platila subsidiarita v řízení společnosti. Sebechytřejší úředník v Bruselu nemá o mých problémech šajn.

Dotace jsou zhouba. Brusel bere a něco z toho rozdá. Sami neobstojíme, ale prodat svobodu za cyklostezku je špatný obchod. Svobodu lze lehce stratit, ale nikdo ji zdarma nedá zpět. Stojí to většinou mnoho krve. Měli jsme štěstí, že vládli státníci Regan, Tatcherová a Gorbačov.

:-)):
Autor: A. Nový 840 Datum: 13.9.2018 15:43

A jé, soudruh Rudolfo/Hofman nyní Koroptvička opět na scéně.

Ano, byly chyby a omyly, soudruzi!:
Autor: I. Novák 763 Datum: 13.9.2018 13:45

Musíme se nad nimi zamyslet. Ale socialismus si rozvracet nedáme! Že, pane Zdechovský?

Re: Ano, byly chyby a omyly, soudruzi!:
Autor: P. Grigar Datum: 13.9.2018 20:32

.. žádné korýtko není zadarmo.

Snahu máte.:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.9.2018 12:38

Slabé, pane Zdechovský.

My si celkově pamatujeme Vaše názorové otočky za posledních cca 8 let. Teď už to nezachráníte, i když máte lepší čuch než někteří Vaši kolegové. Kolegové tam v brusele. Zkuste "kopat" za rodné město! A řešit vodovod/zastávku autobusu.

Re: Snahu máte.:
Autor: M. Valenta Datum: 13.9.2018 13:13

Vy si říkáte My pane Hašku?

Re: Snahu máte.:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.9.2018 13:50

Beru. Já to taky nemám rád. Uteklo mi to.

Bruselská lehkoživka:
Autor: J. Hejna Datum: 13.9.2018 10:45

"Jako politici je musíme umět přesvědčit o tom, proč je „model auta“ s názvem členství v EU lepší, než takový model auta, který tvrdí, že EU nám jen škodí, nic nám nepřináší"

Bruselská lehkoživka chrání své korýtko.

Výrazně Vám napomohu, pane Z.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 13.9.2018 10:42

Celou to svojí vysvětlovací kampaň musíte zkrátit, aby lidé pochopili. Úplně postačí, když jim sdělíte, že ČR z EU nemůže vystoupit, protože už nám nepatří. Základní kapitál ČR ovládají zahraniční firmy a 4/5 z nich jsou ovládány ze zemí EU.

Re: Výrazně Vám napomohu, pane Z.:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2018 11:26

To ale není chyba zemí EU, to my (s velkou pomocí tehdejšího SSSR) jsme si zničili domácí kapitál.

Re: Výrazně Vám napomohu, pane Z.:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.9.2018 12:12

Paní Svobodová,

Hodně pravdy, ale ne zcela.

Lze udělat na brusele dlouhý nos, stálo by nás to max pár kaček (každého týdně).

Rozlišujme smlouvy firem a kecy brusele. Smlouvy firem budou fungovat a bruselšašek ať se třeba zvencne ........ když neuděláme nějakou půčovinu podle něho. Úplně se těším, až politbyro bude řešit "ty Husity"!!!!! Bububububu, jak na školáčky!

Proč se někdo bojí Teličky, Kalouska, "komisařských normovačů správného stolování" z brusele, ......... ? Proč? Proč se nebojíme plíživého zotročování za slib dotace na bazén a na rovný vokurky??????? Proč?

Re: :
Autor: J. Kanioková Datum: 13.9.2018 13:27

"kapitál ČR ovládají zahraniční firmy a 4/5 z nich jsou ovládány ze západu" - no ale za to je nutno děkovat komunistům, kteří okradli všechny o všechno = znárodnění. A když RVHP padlo, bylo nutno privatizovat, restituovat. A naše majetné investory jsme neměli !

Re: Výrazně Vám napomohu, pane Z.:
Autor: J. Koroptvička Datum: 13.9.2018 14:13

Komunistický blábol.

Re: Výrazně Vám napomohu, pane Z.:
Autor: L. Severa Datum: 13.9.2018 15:00

Zajímavé by bylo kdybychom se dověděli kolik procent našeho základního kapitálu ovládaly zahraniční firmy před znárodněním (ne zestátněním).

Pan Zdechovský trochu dost lže.:
Autor: J. Macků Datum: 13.9.2018 10:21

Pan Zdechovský se zabývá lecčím, plete se do lecčeho někdy mívá i trochu pravdy, určitě lže v tom, že v Eurospolku máme na na něco, na nějaké hlasování vliv. Asi takový, jako při hlasování o Maďarsku. Pokud se vůbec o našem návrhu hlasuje, tak ze 700 hlasů je přes 500 proti. Příměr s RVHP sedí. Ještě výjimečně se k našemu názoru může přihlédnout, když je potřebná shoda všech. A nyní začíná vedení prosazovat názor, že je potřebné posílit většinové hlasování, to už tam ani nebudeme muset jezdit, takový budeme mít vliv.

Re: Pan Zdechovský trochu dost lže.:
Autor: R. Hanuš Datum: 13.9.2018 10:27

No vidíte jak nic nevíte. Jako příklad toho jak nic nemůžeme ovlivnit jste si vybral Maďarsko. Jenže tohle hlasování bylo o zahájení vyšetřování. A případně navržené sankce, tedy jakékoliv konkrétní kroky, již musí být odhlasovány vládami členských zemí a to jednohlasně. Takže u vás zvoleného příkladu, ČR může sama jediným hlasem blokovat celý zbytek EU.

Re: Pan Zdechovský trochu dost lže.:
Autor: J. Hejna Datum: 13.9.2018 10:46

Zatím.

Re: Pan Zdechovský trochu dost lže.:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 13.9.2018 11:05

Právě ve včerejším projevu Juncker plédoval, aby členské ̈země ztratily právo veta na bruselské daňové zákony. Postupně dojde na vše, co dosud veto umožňuje.

Největší pobavení ekonomů však vyvolal návrh, aby se výrazně posílil vliv Eura na mezinárodní scéně. "Je absurdní, že z 80 % se energie platí v dolarech, když z USA dovážíme pouze 2 %". "je absurdní, že evropská letadla se platí v dolarech a ne v Euru". (Otec- zakladatel Eura prof. Otmar Issing: "Euro je domeček z karet, který se zřítí)".

Přesně ! :
Autor: J. Kanioková Datum: 13.9.2018 13:29

Zeman má pravdu::
Autor: P. Zinga Datum: 13.9.2018 10:20

Poche jako ministr zahraničí by nehájil národní zájmy. Prokázal to včera, když spolu s jinými zaprodanci hlasovali pro potrestání Maďarska.

Že pro hlasoval Tělička žádným překvapením není. Ta hadí hlava dávno není Čechem.

Jde to jen obráceně:
Autor: M. Rafnik Datum: 13.9.2018 10:03

V RVHP jsme jen drželi hubu a krok. V EU jen držíme krok a hubu! To je přece velký rozdíl!!!