26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Migrace, odpovědnost a konání dobraŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 16.8. 2018 17:31, přehled diskusí

:
Autor: B. Carina Datum: 16.8.2018 17:31

Pane Drápale,

rozumím vám, že je třeba učinit cílové migrační země méně atraktivními. Obávám se ale, že je nemožné zorganizovat "hromadný nástup" do práce. Byl by to tak obrovský logistiký problém, že je prakticky neralizovatelný. Už jenom příprava legislativních změn...

Fanatik:
Autor: J. Ptáček Datum: 15.8.2018 11:27

Slavný izraelský spisovatel Amos Oz (1939) kdysi napsal:

Terorista je fanatik, který se vás nejprve snaží - pro vaše dobro - předělat. Pokud se mu to nepovede - pro vaše dobro - vás zabije.

Neznám přesnější definici.

Re: Ještě k "úspěšnosti" Generace 21:
Autor: J. Obdržálek Datum: 15.8.2018 0:21

Osobně znám taky dost lidí, co "když potřebují, tak LŽOU" a kupodivu to nejsou ani Arabové ani jiní orientálci. Jak ostatně píšete nakonec, vlastních lhářů máme přece dost. V tomhle to není.

Mohl byste snad za sebe s klidným svědomím prohlásit, že kdybyste žil v roce 38 s Německou armádou obsazující pohraničí kolem českých hranic připravených nás napadnout a vy byste dostal exkluzivní nabídku utéct i rodinou do bezpečí, že byste si v dotazníku "uchazečů" nic nepřibarvil? Když nejde o život, jde o ho..., ale když jo...

Poslední slovo:
Autor: J. Obdržálek Datum: 15.8.2018 0:01

Pane Drápale, děkuji za článek, jen poslední slovo bych napsal jinak:

„Pomáhat“ za cenu zkázy vlastní civilizace je... přinejmenším SEBEVRAŽEDNÉ.

Jinak musím se psaným souhlasit a chci vyjádřit svůj obdiv a dík za projekt Generace 21, do kterého jste šli (nejen Vy sám), ať už ho teď kdokoliv hodnotí jak chce (jak se zdá, reakce se po jistém časovém odstupu již lehce mírní).

Každopádně rozhodnost a odvaha to ustát proti stádu všeználků a organizace dobře realizovaného plánu se musí ocenit. Osobně věřím, že jste vše provedli jak nejlépe se dalo.

A to navíc v našem českém rybníčku jako JEDINÍ, na což můžete být hrdí!

Re: :
Autor: P. Grigar Datum: 14.8.2018 20:31

Karel Havlíček Borovský, Něco o zákonním odporu (Slovan čís.57,10. srpna 1851.)

Re: Migrace, odpovědnost a konání dobra?:
Autor: P. Grigar Datum: 14.8.2018 20:27

.. neziskovky je sice lákají na pohodlný a bezpracný život, ovšem to je jenom první, viditelná vrstva. Skutečným cílem je pohodlný zisk neziskovek na distribuci souvisejících služeb, placených z veřejných zdrojů. "Humanisté" okrádající vlastní společnost...

Re: :
Autor: P. Grigar Datum: 14.8.2018 20:23

.. a potom bude někdo tvrdit, že jsme mistři slepých uliček. Tudy vede cesta...tudy!

Ještě k "úspěšnosti" Generace 21:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.8.2018 18:19

Tato ani jiná podobná akce úspěšná být ani nemůže. Z prostého důvodu, že Všichni Abarabové, či spíše Orientálci, když potřebují, tak LŽOU ( nějaká světlá vyjímka se snad najde). A smutné je, že to plně platí i pro tamní Křesťany, jak se k mému údivu, jasně ukázalo. Celé to dopadlo vlastně Dobře. Vlastních lhářů máme přece dost...

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.8.2018 18:13

Jojo, a neséře Vás to?

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.8.2018 18:11

Kdepak muslim, to nemůže být ... vždyť tam mají i starostu muslima ... nanejvýš nějaký frustrovaný jedinec, co se čirou náhodou jmenuje Mahmúd nebo tak nějak ...

Re: Podle mne:
Autor: J. Sinnreich Datum: 14.8.2018 18:09

Zabeve? Organizovany utok? Integrace? Maskovani "mladici" opet zaapaluji ve svedskych mestech auta.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.8.2018 18:06

"Berte to tak, že pokud my jim nabídneme částku xx Kč měsíčně a budeme trvat na co nejrychlejším nástupu do zaměstnání, a to včetně žen, ale Německo jim nabídne dvojnásobně víc s tím, že do zaměstnání první rok stejně nemohou, jak to asi dopadne?"

No, z našeho hlediska vlastně dobře. Aspoň se k nám nepohrnou a nebudou chtít zde zůstat.

Jen je mi líto nákladů i práce těch, kdož se v tomhle angažovali. Obé mohlo být investováno lépe a ve prospěch našich lidí.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.8.2018 17:57

Plot v Ceutě ... nepostřelovaná překážka není překážkou mne učili na vojně. Je to takměř půlstoletí, ale mám za to, že to platí i dnes.

Re: Ještě ke všemu tomu srabu:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.8.2018 17:36

Nemějte péči, znám své místo v hierarchii. Jmenuje se Shut up just pay.

Re: Za dobrotu vždy na žebrotu.:
Autor: L. Kubeš Datum: 14.8.2018 17:22

Posvěcená blbost je pořád jenom blbost !!!

Re: Empirický důkaz :
Autor: T. Hraj Datum: 14.8.2018 16:05

Ano, je snadné být generálem po bitvě (která mne nota bene nic nestála). Po prvotní nerozhodnosti, plynoucí z nedostatku koncepce či vůbec názoru pana Sobotky a spol. se korouhev pootočila směrem, kde bylo cítit nejvíce politických bodů. Čemu se vlastně divíme.

Navíc je myslím stále asi politicky neprůchodná Vaše segregace potřebných podle náboženství, kterou 100% sdílím.

Re: Empirický důkaz :
Autor: T. Hraj Datum: 14.8.2018 15:55

Osobně se na nikoho nezlobím. Každý jde za lepším a je to tak správné. A je také pochopitelné, že cizinec bude pravděpodobně málo loajální (loajalita se buduje velmi dlouho), což je ovšem do budoucna obrovský problém.

Akce jako G.21 budou vždy nekonečně úspěšnější při selekci těch loajálních (ne konkrétní zemi, ale západním základním hodnotám), než státně, či nedejbože EUnijně systematická organizace masové imigrace.

Re: Empirický důkaz :
Autor: D. Drápal Datum: 14.8.2018 15:28

Berte to tak, že pokud my jim nabídneme částku xx Kč měsíčně a budeme trvat na co nejrychlejším nástupu do zaměstnání, a to včetně žen, ale Německo jim nabídne dvojnásobně víc s tím, že do zaměstnání první rok stejně nemohou, jak to asi dopadne? Jak vyberete lidi, kteří na "lepší nabídku" nekývnou, když se jim ta možnost otevře? A můžete se na ně zlobit? Oni necítili žádnou loajalitu k Iráku a pochopitelně ji necítili k České republice. Jak by také mohli? Teď už ji někteří začínají cítit. V jednom případě stačil výlet do Vídně a údiv nad tím, kolik je tam muslimů.

Re: Empirický důkaz :
Autor: D. Drápal Datum: 14.8.2018 15:24

Vážený pane Hraji, když to ministr totálně zařízne hned po prvním neúspěchu, pak se sem samozřejmě 153 Iráčanů dostat nemohlo.

Migrace - jde přece o jejich množství a o to, z jakého:
Autor: J. Fridrich Datum: 14.8.2018 15:14

Migrace - jde přece o jejich množství a o to, z jakého civilizačního okruhu k nám přichází - a s jakým ZÁMĚREM A CÍLEM k nám NEZÁKONNĚ PŘICHÁZÍ...

A o to to je, vážení..

Re: Za dobrotu vždy na žebrotu.:
Autor: J. Lukavsky Datum: 14.8.2018 14:42

No náš moudrý profesor naopak říkal: "ke každému se chovejte tak jak se on chová k vám". Připadá mi to moudré a praktické. Až rozdám všechno co mám tak co pak? Na světě je tolik chudáků, že i kdybch prodal vše co mám tak jim nekoupím ani sodovku či rohlík (1 ks).

J.L.

end

Re: Empirický důkaz :
Autor: T. Hraj Datum: 14.8.2018 14:00

No právě. Věřím (podle toho so jsem četl), že byli vybíráni v rámci možností co nejpečlivěji. A přesto došlo u většiny patrně k omylu.

Žádné jiné akce (a stání už vůbec ne) se této pečlivosti ani zdaleka neblíží. Procento "pomožených" bude tedy obvykle ještě mnohem nižší. A všichni ti ostatní se sice chtějí dostat do Evropy, ale integraci nemají v úmyslu.

Re: Empirický důkaz :
Autor: V. Čermák 376 Datum: 14.8.2018 13:51

Navíc je otázkou, jestli ti pečlivě vybraní lidé skutečně byli ti nejpotřebnější, když prakticky ihned většina z nich jen remcala a nakonec stejně podvraťácky utekli do Německa jak malí kluci. Tak takovýhle úspěch tedy rozhodně Ne...

Re: Ještě ke všemu tomu srabu:
Autor: T. Hraj Datum: 14.8.2018 13:51

Váš názor na tyto věci je irelevantní (brzy doufejme snad již také zakázaný), neboť je pronášen z whitemalesupremasistického piedestalu. Máte čest párty platit, nikoli právo komentovat.

Empirický důkaz :
Autor: T. Hraj Datum: 14.8.2018 13:42

Ano Pane Drápale, 35 zachráněných (pravděpodobně) a integrovaných je více než 0 a proto je projekt G.21 úspěšný. Osobně velmi oceňuji a vážím si Vašeho úsilí a nasazení, zejména když jsem sám přispěl pouze symbolicky.

Ale 35 z původních (pečlivě na místě vybraných) 153 lidí, při dané investici času, peněz, úsilí a autentické vůle pomáhat mnohých dobrovolníků, je také potvrzením, že tato forma pomoci je velmi omezená a svým cílem se minula s očekáváním většiny těch, kterým byla poskytnuta.

Příklad Generace 21 je tak vlastně významným argumentem proti tezi přijímání = pomoc.

Podle mne:
Autor: V. Pokorný Datum: 14.8.2018 10:58

je integrace černých, muslimských i jiných lidí z úplně jiného kulturního a sociálního prostředí v takovém množství, které vytvořily invazní tlupy nadržených a nevzdělaných kozojebů a lidí z Afriky nemožná. A ani žádoucí. Tato sebranka je schopna, při současném přístupu vládnoucích tlup ve vedení EU i států, i v Česku, které je ovládáno zhusta politickými ziskovými neziskovkami, rozvrátit státy a Evropu.

Nějaké auto prý poráželo obyvatele Londýna. Jsem se dočetl. Které to asi bylo a kdo ho řídil?

Migrace, odpovědnost a konání dobra?:
Autor: L. Harvánek Datum: 14.8.2018 9:50

Samozřejmě nemusím mít pravdu, ale dovolím si předložit malé podobenství. Každý z nás má u rodinného stolu právě tolik míst, aby se tam rodinní příslušníci pohodlně směstnali a navzájem si nepřekáželi. Někdy je tam i určitá rezerva, takže příchod dalších příbuzných či přátel umožní všem se tak jakž takž srovnat. Ale někdy se už musí dost namačkat nebo stolovat na směny. ale může dojít k situaci, že dostavivši se počet osob nesrovnáme nejen ke stolu, ale ani do bytu. Jak tomu čelit? Zdravý rozum nám velí pozvat si jen tolik hostů, abychom je s určitým pohodlím dokázali srovnat.

A jak s tím souvisí otázka migrantů? Je to podobenství, ale velmi těsně. Také můžeme přijmout jen omezené množství migrantů, navíc s podmínkou, zda jsou ochotni si sami obstarávat obživu a ne jen spoléhat na to, že se o ně postaráme. Tady se všelijaké podivné neziskovky dopouštějí zločinu, když je sem lákají na pohodlný a bezpracný život. Vzpomeňme na osidlování Severní Ameriky a na podmínky, které tam nové osadníky čekaly.

Civilizace je světovým procesem přeměny divochů v občany.:
Autor: K. Janyška Datum: 14.8.2018 9:14

Necivilizovaní se nesmějí dostat v nadlimitním množství na území civilizovaných, neboť zničí to co tam je dosaženo. Je třeba je učit chytat ryby, ne je pro ně lovit... Dzp.

Re: Za dobrotu vždy na žebrotu.:
Autor: J. Sova Datum: 14.8.2018 8:59

Já myslel, že jste křesťan. Ještě včera jste lkal nad tím, že se nešíří křesťanství. Tohle je velmi rychlý přerod.

Mt 5,39 "Já však vám pravím, abyste se zlým nejednali jako on s vámi; ale kdo tě uhodí do pravé tváře, nastav mu i druhou; a tomu, kdo by se s tebou chtěl soudit o košili, nech i svůj plášť. Kdo tě donutí k službě na jednu míli, jdi s ním dvě. Kdo tě prosí, tomu dej, a kdo si chce od tebe vypůjčit, od toho se neodvracej.

Slyšeli jste, že bylo řečeno: ‚Milovati budeš bližního svého a nenávidět nepřítele svého.‘ Já však vám pravím: Milujte své nepřátele a modlete se za ty, kdo vás pronásledují, abyste byli syny nebeského Otce; protože on dává svému slunci svítit na zlé i dobré a déšť posílá na spravedlivé i nespravedlivé. Budete-li milovat ty, kdo milují vás, jaká vás čeká odměna? Což i celníci nečiní totéž? A jestliže zdravíte jenom své bratry, co činíte zvláštního? Což i pohané nečiní totéž?"

Ještě ke všemu tomu srabu:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.8.2018 8:43

Mame pociťovat vinu za to, ze jsme běloši a ne černoši. Vidím v britské televizi neustále ty srdceryvne reklamy, jak cernousci v Africe trpí . Pošlete peníze na akci Operace rozštěpu patra. Zafinancujte prevenci oslepnuti děti. Věnujte peníze na zlepšení kvality vody. To nekončí. Člověka to rozčiluje, ze ma byt zodpovědný za cely svět. Nejsme Václav Havel, abychom si brali na bedra starosti tohoto světa. Pro nás bílou platící většinu je život už tak dost složitý.