22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Přijdou pokrokáři?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 1003, poslední: 13.8.2018 8:09, přehled diskusí

Opilý, vymírající stát plný osamělých starých žen:
Autor: I. Kellner Datum: 12.8.2018 23:03

se vydal do Libye.

Dalo by se tedy říct:
Autor: I. Kellner Datum: 12.8.2018 23:07

že opilé staré umírající ženy spolu s gen.Haftarem dobývají Libyi.

Re: Dalo by se tedy říct:
Autor: M. Prokop Datum: 12.8.2018 23:13

Nekamarádí se ten Haftar s Rusáky?

Re: Dalo by se tedy říct:
Autor: I. Kellner Datum: 12.8.2018 23:26

O tom mluvím... to se nanarodilo včera..

https://zpravy.idnes.cz/libye-vlada-rusko-opozice-general-haftar-ffa-/zahranicni.aspx?c=A170117_113757_zahranicni_ane

Už chrní...:
Autor: R. Neveselý Datum: 12.8.2018 22:32

.

Už to létá?:
Autor: K. Berka Datum: 12.8.2018 22:25

Tady někde je souhvězdí Persea, poraďte :

http://hvezdnouoblohou.wz.cz/image_content/perseus/image004.jpg

Re: Už to létá?:
Autor: M. Prokop Datum: 12.8.2018 22:28

Poradím: Vypadněte od počítače někam ven do tmy.

Re: Už to létá?:
Autor: K. Berka Datum: 12.8.2018 22:32

Už jsem se byl dívat, zatím nic moc.

Mám to štěstí, že na chalupě (vysočina) není světelné smetí jako ve městech.

Obloha je zcela černá a jen blikají letadla a semo-tamo je vidět družice.

Re: Už to létá?:
Autor: V. Fenzel Datum: 12.8.2018 22:33

Zatím jsem zahlédl jen dva, vrcholit to má po půlnoci.

Re: Už to létá?:
Autor: V. Fenzel Datum: 12.8.2018 22:46

Raději bych pozoroval mraky, blesky a pořádný liják.

Re: Už to létá?:
Autor: R. Neveselý Datum: 12.8.2018 22:34

Na Persea se vykašlete, lítá to sem tam po celý obloze.

Re: Už to létá?:
Autor: V. Fenzel Datum: 12.8.2018 23:01

Ale novináři z toho mají vánoce, alespoň něco se děje!

Potomci prince Williama ztratí následovnictví:
Autor: J. Pluk Datum: 12.8.2018 22:12

To s tím skandálním odepřením "práva dítěte vybrat si pohlaví" je jen začátek - aktivisté a vlivové skupiny si najdou jakoukoliv záminku aby následníkem trůnu byl potomek prince Harryho - a to proto že bude částečně černošským míšencem. Takovou historickou příležitost dobýt baštu která byla v minulosti výhradně bělošskou záležitostí si nemohou nechat ujít. V případě afro-ameriko-angličana si navíc nikdo nedovolí zpochybňovat jeho vrozenou identitu, obzvlášť když prvním potomkem bude syn.

Re: Potomci prince Williama ztratí následovnictví:
Autor: M. Prokop Datum: 12.8.2018 22:17

Že vás to ale bere ... :-P

Záchranářská plavidla už nám nepomáhají, :
Autor: R. Neveselý Datum: 12.8.2018 21:47

tvrdí připrchlíci.

Kéž by to byla pravda a pochopili, že se sem do Evropy už nevejdou. Jenže, když posoudím jejich vzhled, jsem poněkud skeptický.

Re: Záchranářská plavidla už nám nepomáhají, :
Autor: I. Kellner Datum: 12.8.2018 22:06

Od jisté doby nejen že jakémukoli tvrzení stran migrace nevěřím, ale tuším opak.

Pokud se tvrdí, že plavidla nepomáhají, připravuje se jiná kulišárna, jak je do Evropy nacpat. Ten stamiliardový byznys organizátoři, v čele s EU leadery, jen tak nepustí.

Re: Záchranářská plavidla už nám nepomáhají, :
Autor: Z. Čábelka Datum: 12.8.2018 22:06

To vyjádření je pouhá lež s cílem odvést od problému pozornost: 1) novináři

2) pašeráky

Ani zcela radikální opatření nelze identifikovat do 24 hodin od jejich uplatnění.

BEZ POKROKÁŘKY VÁCLAVÍKOVÉ:
Autor: J. Vobr Datum: 12.8.2018 21:38

... to sám Hofman neustojí !!!

:-)))

Re: BEZ POKROKÁŘKY VÁCLAVÍKOVÉ:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 12.8.2018 21:59

Škoda, asi se vyčerpala obhajovou Profesora Putny o jehož svaté nohy se kdosi opovážil z dálky otřít...

Ideová báze moderní politické pravice? :
Autor: K. Janyška Datum: 12.8.2018 21:04

Navrhuji kompozitivní teorii

Situace pravicových, tedy skutečné realitě světa se svými programy nejvíce přibližujících politických stran, v České republice není dobrá. Dlouhodobý život Čechů v prostředí pozitivistického konstruktivistického racionalismu a dokonce v socialistické realitě hluboce poznamenal jejich morálku, zvyky i jejich představy o fungování světa. Hluboce u nás zakořenil názor, že kvalita života každého jednotlivce a potažmo celé populace je zcela dána úrovní obecných institucí státu, a to od vlády počínaje a místními úředníky a starosty konče. Tato zakořeněnost je živena jak téměř všemi informačními medii, ve kterých ostatně pracují stejně ideově zakotveni lidé, jako jejich čtenáři, tak bohužel i většinou politiků, kterým rovněž většinou zoufale scházejí i ty nejzákladnější informace pro jejich práci. Tedy informace o tom, na jakých skutečných a nechimérických základech funguje lidská interakce. Jedni chodí pro rozumy do Kapitálu a jiní zase do Bible. Jedni se tzv. řídí zdravým rozumem a myslí tím ten svůj. A další zase vůbec nemyslí a svoji činnost bezostyšně odvozují od momentálních nálad a zájmů „ulice“. A proto se pohybujeme v začarovaném kruhu nejasných příčin a těžko pochopitelných následků.

Re: Ideová báze moderní politické pravice? :
Autor: K. Janyška Datum: 12.8.2018 21:05

A přesto - pro člověka zorientovaného relevantními informacemi není situace až tak nepřehledná. Existuje možnost, nezpochybnitelně poskytující cestu k co možná nejširší úpravě myšlenkového prostředí, které je v našem pokřiveném případě hlavní příčinou obecné deziluze z demokracie (v průzkumech to bývá 60 až 90 % dotázaných) a deklarované nespokojenosti velké části občanů se světem a s jeho fungováním. Tou možností je relevantní vzdělávání a pochopení procesů lidské interakce. Zejména však jeho politická podpora a reprezentace !

Relevantnímu vědeckému poznávání světa se mezi zasvěcenými obvykle říká kompozitivní vědecká metoda vysvětlení univerza. Není to nic jiného než název pro celostní exaktní postup ve vědeckém bádání a to v obou jejich větvích současně a provázaně, tedy jak v oblasti věd přírodních tak i věd společenských. Úspěšnost takového postupu tkví právě v neustále přítomném fenomenu provázanosti. A je více než jasné, že například spontaneita a adaptace jsou principy, přítomné vždy a kdekoliv a tak jsou také společné oběma vědeckým prostředím. Počítat s nimi musí tedy jak vědec-fyzik, tak biolog a samozřejmě a to zejména politik. Principy spontánní sebepořadatelnosti jsou těmi nejzákladnějšími fenomény světa a ten kdo o nich nemá povědomost nemůže být ani dobrým vědcem, natožpak dobrým politikem.

Re: Ideová báze moderní politické pravice? :
Autor: K. Janyška Datum: 12.8.2018 21:05

Samoregulovatelnost a sebeuspořádávání spontánních řádů je kromě mnoha a mnoha dalších souvislostí tím základním, čemu musí rozumět moderní politik. Samozřejmě – má-li na paměti nikoliv pouze svůj krátkodobý prospěch, ale chce-li být politikem v pravém slova smyslu. Tedy tím, kdo svojí činností pomáhá odstraňovat zábrany sebeusměrňování procesů v řádu lidských aktivit a chování. Moderní politik musí být skutečným znalcem teorie skutečných společenských procesů bez příkras, pověr a mýtů. Není kolektivistou právě proto, protože právě kolektivismy všemožného druhu, zejména komunismus, fašismus a socialismus jsou pověrami z těch nejobludnějších. Vědecké vysvětlení tohoto tvrzení přitom spočívá až v hlubokém rozkladu samotného pojmu lidská mysl a v rozkladu principů, na nichž byla, jako vrcholná adaptace na prostředí a budoucí neznámé, lidská mysl evolucí vyprodukována. Nic nenasvědčuje ani tomu, že by svět fungoval a byl stvořen podle zápisů Bible. Naopak to vypadá, že autorem božských mýtů je právě člověk.

Až sem tedy musí, podle mne, zajít ten, kdo se chce nazývat moderním politikem moderní konzervativně-liberální strany. Představa jejího fungování vychází z těchto základů a já mám odvahu ji diskutovat veřejně a s kýmkoliv.

5/17/2004

Re: Ideová báze moderní politické pravice? :
Autor: R. Neveselý Datum: 12.8.2018 21:27

Jdi už chrnět, tapetomamlasi.

Re: Ideová báze moderní politické pravice? :
Autor: K. Janyška Datum: 12.8.2018 21:35

Hloupý lidovče ? To je můj text z roku 2004. A teď váš... Dzp.

Re: Ideová báze moderní politické pravice? :
Autor: R. Neveselý Datum: 12.8.2018 21:50

Jdi už chrnět a nezapomeň si lehnout.

Re: Ideová báze moderní politické pravice? :
Autor: V. Čermák 376 Datum: 12.8.2018 22:02

To bude spíš text Hayeka, neboť Vy jste k Hayekovi nepřidal jediné vlastní slovíčko. Kdyby Hayek žil, jistě by se s ním dalo diskutovat a taky by už byl dávno jinde, totiž vepředu...

Děsivá demografie ruska:
Autor: P. Hofman Datum: 12.8.2018 20:36

Za posledních dvacet let ubylo v Rusku 5 % obyvatel, asi 7 milionů lidí. Výhled není vůbec optimistický.

Kvůli chudobě a nevyzpytatelnému režimu se z Ruska odstěhovalo velké množství obyvatel, přesné údaje ale nikdo nezná. Průměrný mužik se dožije 64 let, průměrná baryšna 76 let. Jde o 137. potažmo 100. místo na světě! Ženy se sice v Rusku dožívají vyššího věku, ale zase se potýkají s jinými problémy. V letech 1987–1999 se kvůli chudobě, kterou způsobil pád východního bloku, snížila plodnost ruských žen. Zdravých dětí se rodí pouhých 30 procent.

Celých 25 procent ruských mužů zemře, ještě než dosáhne věku 55 let – většinou právě na problémy spojené s nadměrným užíváním alkoholu. A ještě jedno číslo nepředstavitelné kdekoliv jinde na světě: 77 procent mladistvých ve věku 15–17 let pije vodku pravidelně – na vesnicích je to dokonce 90 procent!

Od 90. let 20. století, se tato země začala také potýkat s heroinem – a podle některých studií má více závislých na této droze než jakákoliv jiná země světa. A to ani nemluvě o droze jménem krokodil, která se začala šířit Ruskem v posledních letech: její užívání končí smrtí rychleji než u jakékoliv jiné drogy na světě.

Navíc Sovětský svaz se stal zcela znečištěnou zemí, jen přibližně polovina vody ve vodovodu se dala označit za pitnou a kvalita vzduchu i půdy se zcela vymykala západním tabulkám. A pak přišel s Gorbačovem další šok, svoboda.

Re: Děsivá demografie ruska:
Autor: K. Berka Datum: 12.8.2018 20:42

A jak probíhá demografie na Ukrajině a v Pobaltských zemích?

Re: Děsivá demografie ruska:
Autor: M. Prokop Datum: 12.8.2018 20:44

Pomalu se zbavují ruského vlivu. Když tak koukám, co Rusáci napáchali za 40 let u nás, tak se ani nedivím tam, kde byl vliv sakra delší, občas i nepřetržitý.

Re: Děsivá demografie ruska:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 12.8.2018 22:11

U nás žádní Rusáci nebyli, když tak Komouši pod vlivem komoušského Sovětského svazu. Ten vliv utnul až Rus Gorbačov, který také potom držel u huby Komouše Československé. Vítězný západ jen přihlížel a jak to má ve zvyku, slíznul smetanu. Ale teď už jaksi nevítězí a to víc lže a kope....