22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Naše afghánské zájmyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 137, poslední: 10.8. 2018 23:46, přehled diskusí

Re: :
Autor: J. Novak Datum: 10.8.2018 23:46

Madrid a Kábul jsou něco úplně jiného i co do vzdálenosti od Evropy, nejenom do společenského a kulturního prostředí. A militantní Islám má dnes kořeny v Saúdské Arábii, nikoliv v Afghánistánu. Za Prahu se bojuje dnes v Jemenu, Izraeli...

Re: Petr Štěpánek:
Autor: J. Novak Datum: 10.8.2018 23:15

Pletete si osoby. S majáčkem na dálnici ze zácpy se hnal Ing. Miroslav Ševčík, tahdy šéf Liberálního insitutu. https://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_%C5%A0ev%C4%8D%C3%ADk

Re: :
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 10.8.2018 22:45

Pane Remeši, vaše úvaha je základním způsobem strategicky chybná. Boj na předsunutých pozicích můžete provozovat, když máte bezpečně pokryté své vlastní území a jste si jist, že vám to nelze oplatit. O podlamování bojeschopnosti armády nejde, ta totiž ve skutečnosti v obraně vlastního území a hranic bojeschopná vůbec není a například ta španělská se bouří a žádá, aby jí bylo dovoleno bránit hranici.

Představa, že na svou vlastní obranu dáme polovinu toho, co jsme slibovali, když jsme chtěli do NATO, necháme armádu v hrozném stavu doma a "vykoupíme" se tisícovkou vojáků kdesi na druhém konci světa a tím bude problém obrany vyřešen, je směšná.

Nečekaný útok Talibanu.:
Autor: J. Matuška Datum: 10.8.2018 21:05

V afghánském městě Ghazní umíraly desítky lidí

Radikální Taliban v noci zaútočil na afghánské město Ghazní v centrálním Afghánistánu. Bojovníci pronikli do ulic a podařilo se jim zmocnit se několika čtvrtí. Při střetech zahynulo podle agentury AP nejméně čtrnáct policistů a dalších dvacet příslušníků afghánských bezpečnostních složek utrpělo zranění, řada policejních stanovišť byla vypálena. Ofenziva byla zřejmě z větší části odražena.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2562781-necekany-utok-talibanu-v-afghanskem-meste-ghazni-umiraly-desitky-lidi

Re: Za koho umírají naši vojáci:
Autor: M. Vondráček Datum: 10.8.2018 19:11

Nesuďte všechny podle sebe ...

Re: ale:
Autor: J. Jurax Datum: 10.8.2018 17:55

Ono je to těžké.

Afghánistán je celkem z ruky, takže se obtížně vysvětlují nevýhody, která by nám vítěztví islámských fanatiků v Afganistánu přineslo.

I propaganda se musí umět. Na fráze jsou u nás lidi citliví.

Re: Ano, vyvážíme. Na druhé straně:
Autor: J. Jurax Datum: 10.8.2018 17:50

No jo, ondyno jsem víděl na pupkáči středního věku tričko s hlavou Indiána a nápisem I'm Crazy Horse too ... pán od pohledu opravdu nevypadal na srandistu ani znalce angličtiny ...

Re: Za koho umírají? Za nás ...:
Autor: J. Jurax Datum: 10.8.2018 17:43

Militantní islám v Evropě už dávno je. A nebojuje se proti němu, naopak je vítán podporou imigrace.

Bojuje se jen proti zjevným vraždícím teroristům, nikoliv proti islámu jako takovému. Přitom ten je ideologickým podšprajcem těch vraždících islámslým panchartům, je podhoubím, z něhož rostou. A bratři ve víře v Evropě již jsoucí jsou logistickou podporou a zásobárnou rekrutů; v nejlepším případě jsou jen pasivními podporovateli.

Proti druhé části bojovníků islámu se nebojuje vůbec, ač ti ohrožují Evropu vysokou natalitou, plíživou infiltrací do našich struktur a využíváním našeho lidskoprávního blbnutí a humanismu až sebevražedného víc než teroristé. Jsou co do cíle stejní, jen užívají méně nápadných zbraní. A neschopnost, ideologická pomatenost a blbost těch, co nám vládnou, co mimo jiného nedokážou ani bránit evropské hranice, ba dokonce to zakazují, oběma těmto vojům útočícím na Evropu jenom nahrává. A pochopitelně je v Evropě tzv. západní silně rozšířena kolaborace takzvaně progresivní, aktivistické neislámské populace s islámem z důvodů různých, vesměs ale sebevražedně blbých. Nebo kvůli výdělku a za prachy.

Takže výsledky se dostavují - starosta Londýna je muslim, nejčastější jméno novorozeného chlapce ve Velké Británii je Mohamed, bandy muslimských panchartů obchodují s britskými bílými děvčaty v masovém měřítku a policie nekoná, aby nebyla nařčena z rasismu. Po celé Evropě tzv. západní jsou no go zóny, kde vládně šaría a kriminalita, evropské zákony jsou pomíjeny a policisté se tam bojí a stejně nesmí zasahovat. Samotné silové složky západních států jsou infiltrovány muslimy dokonce záměrně. A muslimové leckde začínají tvořit významné procento voličů, takže jim někteří politici v naději na zisk hlasů odvážně lezou do rekta. Ti, kdož tak nečiní, jsou dehonestování jako rasisté a nácci. Takže prohráváme. Integrace, natož asimilace se nepovedla nikde v Evropě.

Výšenapsané se naštěstí týká Evropy tzv. západní, jejíž vládci dopustili zamuslimení. Ne nás. Zatím.

Re: Za koho umírají naši vojáci:
Autor: M. Prokop Datum: 10.8.2018 17:40

Korunový.

A dobrovolně.

Za koho umírají naši vojáci:
Autor: V. Petřík Datum: 10.8.2018 17:29

Za koho že naši vojáci v zahraničí umírají? No přeci za svůj dolarový žold! Zadarmo by tam nešla ani noha! Tak jim za to postavíme pomník! A co uděláme s těmi ubožáky z Příbrami a Jáchymova?

ale:
Autor: J. Babicka Datum: 10.8.2018 17:27

Mnohem přesvědčivější by bylo vyjmenovat výhody, která nám vítěztví islámských fanatiků v Afganistánu přinese. To by přesvědčilo lidi mnohem více.

Re: Petr Štěpánek:
Autor: J. Hajský Datum: 10.8.2018 16:41

Neargumentujte ad hominem, ale ad rem. Co lživého autor v článku napsal?

:
Autor: J. Jurax Datum: 10.8.2018 15:45

Technická - napalm nebyl ve Vietnamu dosud masově nepoužívaná bojová látka. Napalm je dítkem druhé světové války (1943) a byl masově použit už tehdy a pak v Koreji. A nemýlím-li se taky Francouzi v Kočinčíně a Alžíru. Až pak Američany ve Vietnamu.

Petr Štěpánek:
Autor: P. Kučera 512 Datum: 10.8.2018 15:40

Tento stárnoucí playboy s bolševickým vzděláním naskočil do polistopadového vlaku překabátěný, ale svoje myšlenková schémata si ponechal. Přežil obrovskou kritiku ve "své" škole, kde byly na faktech zpochybněny jeho "odborné práce" (de facto žádné opravdu jeho neexistují), kritizující studenty pak šikanoval, dnes se řadí názorově do obskurního sdružení Protiproud. Rozinka ne tomto dortu? Když se mu a jeho milence zdálo čekání v koloně na dálnici neúnosně dlouhé, vtáhl na střechu nezákonně držený modrý majáček a cestu z kolony si proklestil v protisměru.

Tohoto pána doporučuji zcela ignorovat, i kdyby nějakou náhodou mluvil pravdu. To by napřed musel hodně zapracovat na své pověsti.

Re: Za koho umírají? Za nás ...:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 10.8.2018 14:38

Ne, neumírají za nás. To je takové klišé, aby nám jejich smrt nepřišla zbytečná. Terorismu nezabrání ani tam, ani tady. Militantní islám už do Evropy přišel a přichází právě z lokalit, které mírově a humanitárně obdělává NATO a US. Kosovem počínaje.

"Bohatí Arabové systematicky islamizují Kosovo a přetváří ho v líheň

islámského terorismu v Evropě. Činí tak navíc před zraky mírové mise

KFOR." V odpovědi na dotaz poslankyně z německé strany Die Linke to podle

serveru Deutsche Welle uvedla spolková vláda.

Re: :
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 10.8.2018 14:26

Tak to máte dost blbou rozlišovací schopnost.

Pěkný den.

Re: Vietnamská válka:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 10.8.2018 14:24

Navíc mlátěj černochy, Nováku :o)

Pěkný den.

Re: Pan Štěpánek zjevně přestoupil do KSČ:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 10.8.2018 14:23

"Bunga bunga! Tu-ááá!" - to jste mu to argumentačně nandal, pane chytrý :o)

Pěkný den.

Trouba:
Autor: I. Hendrych Datum: 10.8.2018 14:10

Dotyčný pán byl vždy trouba a teď to pouze potvrdil.

Re: Pan Štěpánek zjevně přestoupil do KSČ:
Autor: J. Matuška Datum: 10.8.2018 14:02

Pane Kubeši, věci se stávají tak jasnými, že nezáleží na politickém "vyznání". Dehonestační nálepky jsou už to poslední. Není protiargument, útočí se na "osobu". To je stará vesta, sám se s tím setkávám. Neokonzerativní US politika to dopracovala tak daleko, že levice i pravice se shoduje v pohledu na některé problémy dnešní doby. Například sleduji v Událostech, komentářích debatu, které se zúčastní Gabal, Langšádlová, Kováčik - dávám jednoznačně zapravdu předsedovi poslaneckého klubu KSČM. Gabal, Langšádlová se mi jeví jako "váleční štváči"... Jó také se mi moc líbí nadávka "ruští šváby"... Pane Kubeši, jen do toho, nahrál jsem vám na smeč. Ještě že existuje zlatý internet... Naše vaše televize je se svým vymývám makovic stále méně výkonná. Bunga bunga! Tu-ááá!

Re: Tak si myslím,:
Autor: P. Lenc Datum: 10.8.2018 13:39

Pane Slavíčku, od dob, kdy se USA v tehdejší naivitě dopustila vyzbrojování Talibanu uplynulo hodně vody.O problému vím možná podstatně víc než vy.A že chce mít Talibán zemi muslimskou se ví od počátku a to nikdy nikdo nezpochybňoval, jenom se nevědělo, že chce muslimskou celou planetu.To je ta má zmínka o vývozu, především násilného do světa.Takže až mně začnete poučovat, tak si prvně něco nastudujte.A to, že dnes bojuje proti IS je jenom boj proti ještě násilnější konkurenci.Nic víc, nic míň.A s Talibanem jedná nikoliv USA, ale Afgánská vláda, což se ani trochu nelíbí americkým armádním představitelům.To aby jste pochopil i vy.

Re: Pro Afgánce jsme okupanti.:
Autor: J. Novák Datum: 10.8.2018 13:37

Máte pravdu, i tak se dá argumentovat. Jen mi, prosím, netykejte, krávy jsme spolu nepásli.

Re: :
Autor: L. Kubeš Datum: 10.8.2018 13:36

Nekuř tolik tu trávu !!!

Re: Pro Afgánce jsme okupanti.:
Autor: L. Kubeš Datum: 10.8.2018 13:34

Jsi obyčejný GAUNER !!!

Pan Štěpánek zjevně přestoupil do KSČ:
Autor: L. Kubeš Datum: 10.8.2018 13:28

Re: Vietnamská válka:
Autor: J. Novák Datum: 10.8.2018 13:24

A proto statečná US army zlikvidovala My-Lai. Lidice byly proti tomu čajíček.

Re: :
Autor: J. Novák Datum: 10.8.2018 13:20

A kde, proboha, bojuje Izrael? Pokud vím, "rvou" se o pásmo Gazy, což je sporné území, taková "nudle" u Středozemního moře o rozloze asi poloviny Prahy, v podstatě Izraelské nebo přinejmenším s Izraelem sousedící. A bojovali v Egyptě, to jest v sousední zemi a to ještě na hranicích. Ještě někde? Kdyby šli Izraelci dělat pořádek někam 6 000 km daleko, tak to by je Japonci také hnali svinským krokem. A měli by pravdu.

Re: Vietnamská válka:
Autor: J. Matuška Datum: 10.8.2018 13:01

... Rok 1964 je rokem, kdy byly vlastně zahájena samotná Vietnamská válka. ZÁMINKOU se stal útok na americkou špionážní loď Maddox. Kongres USA pod vlivem informací od prezidenta Johnsona odsouhlasil válečný stav a mohlo se začít bojovat. Půlroční nečinnost byla přerušena až v následujícím roce, kdy američtí vojáci museli reagovat na útok Vietkongu na jejich kasárna, při němž zahynulo množství vojáků. V zásadě byly možné dva scénáře, jak se s válkou ve Vietnamu vyrovnat. Jedním z nich byl na pohled dražší způsob pozemní intervence, který byl ovšem zamítnut, a druhým byl způsob zvolený prezidentem Johnsonem, tedy ztrestání zloduchů ze vzduchu ničivou bombardovací silou svého letectva. Počáteční rozhodnutí o masivním bombardování bylo ovšem nerealizováno a došlo k jakémusi hybridnímu spojení obou možností.

Není bez zajímavosti si přečíst celý text z Mendelovy univerzity v Brně...

Za koho umírají? Za nás ...:
Autor: P. Remeš Datum: 10.8.2018 12:57

Za koho umírají naši vojáci? Za nás... Za mě, za tebe, za to, aby se sebevražední útočníci odpalovali v cizí zemi a ne v naší vlasti. Až přijde militantní islám do Evropy, bude to všechno neskonale hroznější

Vietnamská válka:
Autor: J. Matuška Datum: 10.8.2018 12:56

... Ho Či-Min se stal vůdčí osobností vietnamského odboje, a jakmile se dostal ke zbraním a materiálu, které mu velmi ochotně dodávala Čína a SSSR, mohl se kolonizátorům postavit na odpor. V roce 1957 vzniká nechvalně známý Vietkong, který je schopen se postavit jakémukoli nepříteli a v rámci svých aktivit útočí na Jihovietnamskou vládu. Sedm amerických presidentů, kteří se vystřídali během vietnamského konfliktu neměli svoji pozici vůbec jednoduchou. Zvláště J.F. Kennedy, který již jednou neuspěl v Zátoce sviní, si musel dát pozor na to, co dělá. Ovšem ani debakl na Kubě jej neodradil od intervence v Jihovýchodní Asii, kam ještě více zabředl jeho nástupce, Johnson. Ten se nechtěl dožít okamžiku, kdy Vietnam půjde komunistickou cestou a budou jej následovat další okolní státy. TEHDY JEŠTĚ NETUŠIL, ŽE ZA NĚKOLIK DESETILETÍ SE VIETNAM STANE VELMI RYCHLE ROSTOUCÍ TRŽNÍ EKONOMIKOU, KTEROU JE V SOUČASNÉ DOBĚ

Válka ve Vietnamu je typická využitím dosud masově nepoužívaných bojových látek a technik, jako byl například napalm nebo tzv. agent orange, což byl vlastně velmi jedovatý dioxin, který ničil rozsáhlou vegetaci, v níž se skrývali partyzáni. Tato látka měla ovšem i vedlejší účinky a ti, kteří s ní přišli do styku mají buď zdravotní problémy a nebo vzhledem k jeho vlivům na DNA se jim rodí postižené děti. Jak ukazuje následující obrázek, bylo této látky využíváno skutečně hojně.

https://is.mendelu.cz/eknihovna/opory/zobraz_cast.pl?cast=4704

Lepší je špatný mír, než dobrá válka. Má Vietnam něco společného s Afghánistánem?