22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Naše afghánské zájmyVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 6, poslední: 10.8.2018 23:46, přehled diskusí

Nějak se mi pozdává,:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.8.2018 10:42

že v článku je jen několik (nepodstatných) nepřesností.

Skoro se mi chce napsat, že hodně by článek rozčilil Václava Havla. Neboť on si vzal za prvořadý státnický úkol pro naši zemi "vývoz universálních hodnot". Zpětně docela smutné, že? Podobně smutné to bude i v Afghánistánu. Jako ostatně bylo i ve Vietnamu, pamatujete na ten vývoj, průběh a závěr??

Zkráceno.

:
Autor: P. Remeš Datum: 10.8.2018 11:12

Válka ve Vietnamu byla prohrána v Americe, nikoliv ve Vietnamu. Prohru způsobil právě ten defetismus, který tady taky začíná zaznívat ...

Re: :
Autor: Š. Hašek Datum: 10.8.2018 11:31

Ale nikoli!

Jak dlouho si pořád někdo bude myslet, že nějací mládenci od maminek, tisíce kilometrů daleko, vyzrají na místní otce rodin, kteří tam jsou doma, stačí ji tisícina servisu těch McDonaldchlapců - a hájí to nejdražší! Vždyť ti kluci tam ovládají jen záhumenek toho svého tábořiště! Dál se bojí/nemůžou!! Ani bez školení by nevěděli vlastně proč. Ten Afghánec nepotřebuje školení, stačí mu jeden zabitý soused, dítě.

Takže: Napoleon, Hitler, Frantíci Vietnam, USA Vietnam, ........... . Na jedno brdo.

A nebudu Vám vymlouvat ani to, že příchod Stalina do Berlína zavinil jakýsi defétismus v generálním štábu Wehrmacht. Spíš bych to nazval vymaštěností toho Ády, Obama taky moc rozumu nepobral.

Re: :
Autor: P. Remeš Datum: 10.8.2018 11:49

Díky, přesně to ilustrujete: Právě tato sluníčkářská mentalita, kterou tu po padesáti letech opět reprodukujete, prohrála Americe vietnamskou válku. Já to ještě pamatuji. Sovětští politruci (a po nich jejich tehdejší američtí obdivovatelé) uváděli přesně tytéž argumenty, co vy ...

Re: :
Autor: Š. Hašek Datum: 10.8.2018 12:46

Amerika tam nemohla vyhrát. Ani nesměla. Pán Bůh už to tak zařídil. Američané by určitě vyhráli, kdyby se Vietkong vylodil pod sochou v New Yorku a zkusi našikmit oči místních. Stejně tak by zařídil (ale zde si nejsem jist), aby Stalin nebyl v Berlíně - kdyby chlapci němečtí bránili svoje manželky v Harzu, aniž by před tím párali břicha ženám v Bělorusku.

Pane Remeši, postřehnete ty "jemné" rozdíly?

Re: :
Autor: L. Kubeš Datum: 10.8.2018 13:36

Nekuř tolik tu trávu !!!