22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Zachraňte ohroženou rodinu!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 46, poslední: 11.8.2018 12:06, přehled diskusí

Pane autoře,:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.8.2018 21:27

nejspíš to téma nesledujete pečlivě, takže jste nezaregistroval, oč

homosexuálům jde PRIMÁRNĚ !

Aby mohli ADOPTOVAT DĚTI !!! Protože právě to jediné slovo - manželství - jim tuto možnost (s další formulací) přihraje.

Nejde zdaleka o "ohroženou rodinu", jde o ohrožení dětí !

Ty ke svému dobrému vývoji NUTNĚ potřebují 2 vzory, ženský/mateřský, mužský/otcovský.

Re: Pane autoře,:
Autor: J. Václavíková Datum: 11.8.2018 0:20

V tom případě budete muset zakázat rozvody. Tím ochráníte mnohem víc dětí, nehledě na to, že i homosexuální páry mají v rodině příslušníky opačného pohlaví, kteří plní úlohu vzorů pro děti.

Re: Pane autoře,:
Autor: P. Han Datum: 11.8.2018 12:04

Ano, dětičky vyrostou v láskyplné péči babiček, dědečků, strýčků a tetiček. Jen pak netuším, k čemu by měli mít ty dva tatínky.

Je nepopiratelný fakt, že ohrožení tradiční rodiny:
Autor: J. Václavíková Datum: 11.8.2018 0:50

nemá s homosexuálními svazky nic společného, tyto jevy jdou paralelně vedle sebe, prakticky se neprotínají. Homosexualita nijak nesouvisí s tím, že se polovina manželství rozvádí a že dnes není zvykem vynakládat na udržení manželství nějaké zvýšené úsilí. Zatím jsem ovšem nezaznamenala nějakou viditelnou snahu tento stav zlepšit. Takže argumentace ohrožením rodiny je, jak autor píše, totálně mimo mísu a lhaním si do kapsy.

Připomenu ještě jeden aspekt manželství. Bývalo zvykem uzavírat takový svazek před Bohem s požehnáním kněze. A tady se nic změnit nemůže, i nadále budou jen pro muže a ženu. Přesto většina párů tuto možnost nevyužívá, kromě víry totiž předpokládá i závazek na celý život. A žádný svazek homosexuálů jej neohrožuje. Ať už se jmenuje jakkoliv.

Takže- proč vlastně manželství homosexuálů vadí?

Re: Je nepopiratelný fakt, že ohrožení tradiční rodiny:
Autor: P. Han Datum: 11.8.2018 12:06

Kecáte. Známá je protestantskou farářkou v Německu a nedávno oddávala dva homosexuály.

Pane Payne, to je příliš složité.:
Autor: P. Urban Datum: 10.8.2018 15:49

Tak složité, že já tomu nerozumím. A ti, co tomu rozumí, to neumějí vysvětlit. O to lépe to samozřejmě chápou.

Kdyz se muzi a zene nevyplati:
Autor: M. Mikulec Datum: 10.8.2018 15:24

uzavirat manzelstvi, tak ziji tzv. Na hromadce. Statni populacni politika davno neexistuje. Pro sama prava mensin se ztraci ta vetsina. Pokud se stat chova drsne ekonomicky a nepodporuje rodiny s detmi, lide se pak take chovaji ekonomicky a neuzaviraji manzelstvi. Jednoduche vysvetleni.

Je to prosté, homosexuálové chtějí pro svoje:
Autor: F. Houžňák Datum: 10.8.2018 13:55

neplodné svazky, sloužící jenom jim samým, společenské a finanční výhody, které mají patřit pouze svazkům heterosexuálním, schopným plodit a vychovávat děti, které slouží celé společnosti. Jinými slovy, chtějí parazitovat na jiných.

Společenské a finanční výhody:
Autor: P. Urban Datum: 10.8.2018 15:47

to myslíte konkrétně co?

Re: Je to prosté, homosexuálové chtějí pro svoje:
Autor: A. Hrbek Datum: 10.8.2018 18:39

zejména ty "romské" slouží celé společnosti

Naprostý souhlas s autorem:
Autor: L. Kubeš Datum: 10.8.2018 13:47

Rodinu více ohrožuje nedostatek sňatků.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 10.8.2018 13:23

Např. v ČR se 50 % dětí rodí mimo manželství. To je strašné číslo. A protože ženy jsou dost hloupé a manželství, jako oficiální svazek, dost podceňují, přestože jsou ohroženy nejvíce, tak rodina je v ohrožení. Co když těm matkám bude třeba 50 nebo 70 let a budou žít samy, protože muži chtějí samozřejmě mladší?

Nepodstatná informace:
Autor: F. Navr8til Datum: 10.8.2018 12:55

Tak jsme se dověděli, že autor není gay nebo lesba! No a?

Re: Nepodstatná informace:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.8.2018 13:03

Berte to jako předvolební šot. Zdechovský naslinil prst. Nevěřím mu ani slovo.

Re: Nepodstatná informace:
Autor: J. Jurax Datum: 11.8.2018 2:12

Tenhle článek napsal jistý Payne. Jste kousek vedle ...

Manželství vždy byl, je a bude svazkem:
Autor: S. Donát Datum: 10.8.2018 12:14

mezi mužem a ženou. Tečka. Buzny a lesby ať se třeba registrují, to je mi šumák, ale nikdy nemohou být manželé. Stejně, jako nikdy nemohou počít dítě bez pomoci druhého pohlaví.

Re: Manželství vždy byl, je a bude svazkem:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.8.2018 13:02

Přesně.

Jinak - to "průmyslové početí" přijde (zaleží ale také na nás!!!), Šabatová, Valachová, Piráti a modernista "katolík" Halík už dávají zas dohromady nějaký eurohodnotový předpis o právech všech na všechno a o diskriminaci.

Dítě přece není (nějaký staromódní) dar Boha pro muže a ženu. Je to dokonale lidskoprávní "nároková složka hodnotového novožitního stylu"! Možná to bude i s nějakou zárukou a možností nerozbalené vrátit. Do techničáku se napíší tři stvořitelé!!!

Re: Manželství vždy byl, je a bude svazkem:
Autor: D. Stirský Datum: 10.8.2018 13:32

Věštit neumíme. Za 200 let, kdo ví, co bude. Na Staromáku je také pyšný nápis zde stál a bude stát sloup - a kde nic, tu nic.

Mladá těhotná slečna křičí v autobuse do mobilu : :
Autor: P. Kubáč Datum: 10.8.2018 12:04

"Přítel" si musí přehodit trvalé bydliště zpátky ke tchýni, jinak nebudu "samoživitelka" a nedostanu tak vysoké dávky ...

Takže je zjevné že stát "žití na hromádce" a "děti od kdovíkoho" nejenom toleruje, ale zvýšenými sociálními dávkami dokonce odměňuje. Asi chce, abychom byli jedno velké 10 milionové ghetto. ( mimochodem slečna nebyla Romka )

To je, co ničí "tradiční rodinu" kterou za takových podmínek zakládají jenom miliardáři, bigotní křesťaní a šilenci co rádi sledují jak dávky na děti dostávají ti ostatní.

Re: Mladá těhotná slečna křičí v autobuse do mobilu : :
Autor: Š. Hašek Datum: 10.8.2018 13:04

Asi tak.

Re: Mladá těhotná slečna křičí v autobuse do mobilu : :
Autor: I. Novák 763 Datum: 10.8.2018 14:08

S těmi "dávkami" samoživitelkám to není tak horké, jak se nás přitroublí žurnalisté stále snaží mezi sebou rozeštvávat a jednodušší lidé to po nich opakují. Při jejich přiznávání se totiž přezkoumávají tzv. společně posuzované osoby. Tedy ty, které mají fakticky společnou domácnost, bez ohledu na to, kde mají uvedeno tzv. trvalé bydliště. Nepochybně poctivých udavačů není nikdy dost. Mnohdy je to "zkoumání" tak důkladné, že jen čekám kdy do společné domácnosti budou zahrnuti všichni obyvatelé paneláku s jedním číslem popisným. U rodinných domků už je to běžné, byť tam bydlí třeba tři příbuzné rodiny ekonomicky na sobě nezávislé.

Podobně je to se stále omílanými 50%. Formálně ano. Oddací list nemají. Stejně jako značná část faktických mladých rodin s dětmi. Důvodů je několik. Od považování formality manželství za zbytečné nepřinášející žádné výhody ani ochranu, po prozíravost ochrany před zruinováním celé rodiny exekutory při nějakém problému byť jednoho partnera. Ve skutečnosti je tedy dětí narozených osamělým matkám minimum.

Nedávnou napsal pan Halík, že část národa potřebuje terapii.:
Autor: V. Klepetko Datum: 10.8.2018 11:41

Nejdříve jsem si myslel že přehání. Teď ale vídím svůj omyl! Třeba autor, ten zjevně potřebuje nějakou terapii jak sůl, doporučoval bych třeba pobyt v lázních :-)))

Tak přemítejte, pane Payne.:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.8.2018 10:26

Vy na to stejně nepřijdete.

Nemohu si pomoci:
Autor: E. Kovářová Datum: 10.8.2018 9:33

ale to Payne je ještě větší blbec, než jsme si mysleli! To je argumentace postavená na hlavu!

Takže odpůrci manželství u komununity LGBT jsou vlastně skrytí gayové? To soudí podle sebe nebo proč?

Zeptal se někdy autor na to, co ty děti, které jsou nuceny vyrůstat v takovém svazku? Samy si to nevybraly a každé dítě chce TÁTU A MÁMU, každé! Ale co má dělat, když je bezbranné a závislé na dospělých a někdo mu to takto vybral? Co vám má takové dítě říct? Jasně, že dělá, že je to "normálka", co má asi tak povídat... Ale normálka to opravdu není.

Re: Nemohu si pomoci:
Autor: M. Krátký Datum: 10.8.2018 10:24

Připojuji se - četl jsem to pozorně asi v 03,00 - a furt mi nedocházelo co vlastně chtěl básník říct. A tihle idioti si myslí, že sežrali Šalamounovo houno !!!!!!!!!!!!! Hezký den všem - a dodávám - zde : Na sobotu se do Prahy chystá průvod Prague Pride. Áť už jdou do piheleme a to doslova a ať si to zaplatí ze svýho - hrdost ??? Na co ???

Re: Nemohu si pomoci:
Autor: J. Kasl Datum: 10.8.2018 10:29

Naprostý souhlas, článek je "krásnou" ukázkou ryzí demagogie vydávané za logiku. Jenže logické myšlení rozhodně nebude autorovo silnou stránkou...

1*****:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.8.2018 21:34

CO JE TO RODINA A MŮŽE PŘEŽÍT NÁPOR CIVILIZACE ?:
Autor: K. Janyška Datum: 10.8.2018 9:00

Ať chceme nebo ne, pro odpověď na tuto otázku musíme zajít až k samotným kořenům vzniku lidského světa. Až k samotné kmenové společnosti, kde tento název pro skupiny našich předků, skutečně odpovídá tomu, jak byla uspořádána. Byly to malé skupiny velikosti 40 - 60 jedinců, na sobě zcela závislých a jestli se shodu okolností stalo, že tento počet začal přerůstat, taková skupina své členy zabíjela, neboť byl ohrožením jejího uživení se, tedy přežití.Tam kdesi v dávných dobách byl geneticky zdokonalován a dodnes předáván biologický nástroj přežití skupin, altruismus, tedy vnitřní zařízení mozku nutící živé tvory a lidi ke starosti o svá mláďata, o svůj rod a jeho přežití. (Mimochodem, i to je sebezáchovným projevem spontánního řádu, ale tady zvláštního, tedy organismu.) Můžeme klidně říci, že takový kmen byla jedna širší rodina, která jen v tomto uspořádání mohla přežít v konkurenci s ostatními.

Dále se jím však už nezabývejme, není to pro výklad důležité. Co však důležité je přímo kruciálně je objev obchodu. Ten totiž započal úplně novou éru vývoje lidského světa, tzv. otevřené společnosti nebo také společnosti velké, nazvané tak proto, aby tomu lidé lépe rozuměli. Slovo společnost bylo úmyslně ponecháno. Avšak správným názvem je spontánní řád lidského světa, který osamostatnění jednotlivci začali svojí aktivitou, nekoordinovanou s ostatními, vždyť na to ani mentálně i inteligencí neměli, neosobně produkovat a produkují ho dodnes.

Re: CO JE TO RODINA A MŮŽE PŘEŽÍT NÁPOR CIVILIZACE ?:
Autor: K. Janyška Datum: 10.8.2018 9:01

Ti, kterým se podařilo třeba i jen náhodou vyměňovat různé věci mezi různými kmeny zjistili, že mají z této aktivity prospěch a že rozdílná hodnota věcí pro různé kmeny jim přináší zisk. A oddělovali se samovolně od nich a započali žít samostatné životy bez kmenové závislosti. Protože však i jejich pud sebezáchovy a altruismus mají podstatu genetickou, zakládali nové rodiny a nové skupiny, kterým samozřejmě svým nabytým bohatstvím vládli. A se svým ziskem si už uměli počase, což značí dlouhá období lidského starověku, poradit. Investovali, i když užití zisku tak samozřejmě nenazývali, a budovali. V závislosti na životních podmínkách, kde se nacházeli byli v tom méně nebo více úspěšní. Proto také první lidské úspěšné velké skupiny se prosadily tam, kde ony podmínky pro život byly nepříhodnější. Civilizace z účinků z obchodu, tedy vyšší a vyšší individualizace a subjektivizace původních divochů a souběžný vývoj jejich myslí a rozumu, započala.

A kde zůstala rodina a její sebezáchovná funkce ? Tam, kde ve skupinách původních, tedy altruismem řízená v mozcích lidí pokračovala jako základ jakékoliv prosperity a možnosti lidí se množit a efektivně přežívat. Civilizace je nekonečným neosobním dělením a zároveň lidským záměrným spojováním. Spojené se však znovu a znovu rozdělí. Viz obří starověké říše a v nedávné minulosti Rakousko-Uhersko. SSSR, Jugoslávie, ČSSR a tak dále. Tento neosobně vyvolaný trend spontánními silami vývoje zasahuje už i USA, Velkou Británii, Německo a další a další obří státy, včetně Číny, Indie a arabského světa.

Re: CO JE TO RODINA A MŮŽE PŘEŽÍT NÁPOR CIVILIZACE ?:
Autor: K. Janyška Datum: 10.8.2018 9:01

Vraťme se však zpět do nejnižších pater lidského světa k jednotlivům a jejich rodinám. Tady probíhá tentýž vnitřní proces vyšší a vyšší individualizace a subjektivizace jednotlivců obchodem, tedy emancipace jednotlivců z jejich příjmů, tedy jejich emancipace od kolektivního rodinného života. Už malé děti jsou vedeny k samostatnosti a to bez ohledu na pohlaví, a tím se civilizované lidstvo dostává do úplně nové situace. Ženy, ještě nedávno prakticky zcela závislé na pracujících a obživu rodině obstarávajících mužích, jsou najednou v situaci úplně jiné. Jsou schopny samostatného života úplně stejně jako muži. Jsou k tomu nejen vedeny, ale podmínky pro takové osamostatnění jsou přímo zakódovámy v tzv. sociálních systémech civilizovaných moderních států. A rodinu k přežití najednou nikdo nepotřebuje.

Co s tím ?

Lidi s procesem vývoje, který táhnou spontánní síly, ne oni, nic nenadělají. Mohou se dušovat, moralizovat a přikrašlovat funkci rodiny, ale do ženění a vdávání se jim nechce. Jsou vychováni jako svobodní lidé a tak to i zůstane. Kdo má chuť a touhu se oženit nebo vdát udělá to, jiný zase ne. A těch druhých přibývá. Ne proto, že by chtěli, ale proto, že jsou tak modelováni vývojem a doslova do takové pozice vtlačeni. Je-li to dobré nebo ne, není na nás, na lidech. Každá akce budí reakci a musíme počkat, zda v tomto případě nastane a jaká. Do té doby nám nezbývá, než se s vývojem smířit.

Mimochodem, to platí úplně ve všem. My, lidé, lidský svět neřídíme, jsme jím plně řízeni my a to prostřednictvím jeho kulturní evolucí vyvinutých pravidel chování, která tvoří naši mysl. Na tom, že to miliardy lidí nevědí, tedy prakticky nikdo, přitom vůbec nezáleží... Dzp.