22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Hrozbu přináší banální zloŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 18, poslední: 10.8.2018 18:56, přehled diskusí

Po tom, co předvádí naše soudy si naprosto:
Autor: P. Vaňura Datum: 10.8.2018 16:17

nemyslím, že by neměly být podrobeny demokratické kontrole. Soudce by měl být volen na 5 let!

Ja povazuji za nastup totality:
Autor: M. Mikulec Datum: 10.8.2018 15:07

Umlcovani ruznorodych nazoru, ruseni diskuzi a nasilne prosazovani jednoho idelogickeho videni sveta. Mraz prichazi z Brusele.

Odvolávání asi ne, ale finanční zodpovědnost za:
Autor: J. Chaloupka Datum: 10.8.2018 13:12

špatné rozsudky by mít mohli. To pak ten u pásu, co vyrobí zmetek a musí ho zaplatit, volí to zlo.

Pane Vlku:
Autor: J. Uzel Datum: 10.8.2018 12:57

"Až budete zrovna oni a nebudete se moci dovolat ochrany u žádného nezávislého pilíře moci, protože žádný nebude, pochopíte."-vy máte pocit, že dnes se někde dovoláte?

Neschopnost plodí diktátory:
Autor: F. Navr8til Datum: 10.8.2018 12:13

Autor se mýlí. Nástup totalitních režimů nastává, když neschopné a nenažrané elity zablokují přirozený a demokratický vývoj. Kdyby v carském Rusku ještě před válkou proběhly demokratické reformy, reforma volebního systému a pozemková reforma, nikdy by car s rodinou nezahynul kulkami komisařů a Lenin by své sny o imperialismu jako posledním stádiu kapitalismu spřádal ve švýcarské exilu. Kdyby opakující se hospodářské krize a megainflace nezlikvidovaly střední třídu v Německu, Hitler by nadále vyřvával jen po mnichovských pivnicích.

:
Autor: J. Jurax Datum: 10.8.2018 13:13

Kdyby ... to snad i ano, i když jevy mají více příčin. Nejsem nakloněn unárním hypotézám.

Nicméně - neschopných a nenažraných elit si jistě užíváme dost, jenže tyto elity kvůli své neschopnosti toho moc nezablokují; mohou ovšem mnohé pokurwit. Specielně nezablokují nástup schopných, kteří pak zničí demokracii.

A soukromě si nemyslím, že demokracie je výsledkem přirozeného vývoje, že tedy nastane nakonec jaksi automaticky jako přeměna housenky v motýla. Demokracie je jen jedna z možností vývoje správy věcí veřejných; je to křehká květinka, již jest neustále opečovávat a kultivovat, aby nezhynula nebo nezdegenerovala.

Tomáš Sedláček- Radikalita dobra, banalita zla.:
Autor: J. Václavíková Datum: 10.8.2018 11:18

Zlo je banální, jak víme od filozofky Hannah Arendtové. Nemá podobu démona, zahnívající mrtvoly nebo Satana s rohy. Zlo spíše vypadá... normálně. Banálně. Jako průměrný občan, možná jako váš soused. Možná dost podobně jako vy nebo já.

Naše banalita zla jako by ztělesňovala samo-o-sobě-hloupé, snadno překonatelné zlo. Nikoli tedy to, co měla na mysli Arendtová – tedy že je zlo banální zejména v tom, jak lehce je vykonatelné. Že se nabízí. Že rychle, výhodně a snadno – banálně – proklouzne do našeho obýváku a žije s námi, jako by se nechumelilo.

https://www.facebook.com/sedlacekt/posts/10155998491654582

Ještě v článku chybí konstatování:
Autor: P. Flener Datum: 10.8.2018 9:50

že jsou fakt skoro všichni politici od hradu až po posledního starostu zloději a jsou ve funkcích jen kvůli moci a penězům, ne proto, aby sloužili veřejnosti - to je princip shnilé demokracie, kterou u nás zavedl Havel i papá Klaus i Zeman a další ubožáci.

Re: Ještě v článku chybí konstatování:
Autor: P. Lenc Datum: 10.8.2018 10:37

Jejda, jak ty nám v té politice chybíte.Proč tam chybíš, něco takového jako ty, soudruhu, to strana a soudružka Semelová hledá jako sůl..I když vaši spolusoudruzi se za pomoci ANO a sesterské strany ČSSD činí, to se jim upřít nedá.

Re: Ještě v článku chybí konstatování:
Autor: B. Lukáš Datum: 10.8.2018 11:50

Plný souhlas, je to nejrychleji bohatnoucí skupina ve státě. Myslí si, že zvolením se stávají geniálními, stěžují si, jak jsou "upracováni", ale aby jejich genialita byla plně využita, obsazují funkce další, hlavně že tím mohou rozšiřovat svou moc , navyšovat si své odměny a honoráře. Je jim jedno, zde mají pro další funkci potřebnou kvalifikaci, důležité je , že to přináší finanční a jiný prospěch. Marně čekám na volební stranu či seskupení, která bude mít ve svém programu, že každému zvolenému členu, na všech úrovních veřejné a státní správy, přísluší odměna jen z jedné vykonávané funkce a u funkcí uvolněných ( starosta, primátor, hejtman, ministr, senátor, poslanec parlamentu a pod.) nejsou další příjmy z t. zv. " vedlejšáků" přípustné.

.

:
Autor: J. Jurax Datum: 10.8.2018 13:34

Jo, jenže kdo by pak do těch volených funkcí šel za ty prachy ... :-)

Už dnes je občas na vsích kumšt sehnat zastupitelstvo a starostu - při spletitosti předpisů a zákonů jsou furt jednou nohou v kriminále nebo jim hrozí mnoholeté vláčení po soudech. Za ty prachy jim to nestojí.

Re: :
Autor: B. Lukáš Datum: 10.8.2018 18:56

Možná v nějakých zastrčených koutech republiky se 100obyvateli a méně. Ve výrazné většině měst a obcí si ve volebních kampaních politici , zejména kandidáti na posty starostů , primátorů, hejtmanů a jejich náměstků nelítostně okopávají kotníky a vzájemně se špiní, jen aby na vytoužený post dosáhli. " A votom to je".

pane Vlku:
Autor: M. Šejna Datum: 10.8.2018 9:17

místo blbejch keců o banálním zlu byste nám tu měl sdělit, co tak strašného provedla ministryně Němcová, že podle vás ohrožuje demokracii.

Re: pane Vlku:
Autor: M. Klas Datum: 10.8.2018 10:08

Kde jste našel zmínku o ministryni Němcové?

Musíte ke kompozitivní teorii. Tam se dovíte, že naivní lidé:
Autor: K. Janyška Datum: 10.8.2018 8:48

požadují naivní systém vládnutí. Oni mu rozumějí. Je tak jednoduchý, jako oni... Dzp.

Pokud je to na občanech,:
Autor: I. Schlägel Datum: 10.8.2018 7:37

tak jsem poměrně skeptický. Protože občanů v tom pravém slova smyslu je u nás drtivá menšina.

Ohrožením demokracie:
Autor: J. Vintr Datum: 10.8.2018 2:02

není vůbec zpochybnění nějaké "nezávislosti" soudů, která stejně neexistuje. Soudci jsou taky jen lidé a jsou vždycky na něčem závislí. Na své ješitnosti, na penězích, nebo třeba na přáních politiků.

Daleko větším ohrožením je, když se exekutiva i státní správa dostanou pod vliv jediného člověka, který disponuje navíc značnými finančními prostředky, za které si může koupit kohokoliv a také disponuje značnými schopnostmi manipulace s lidmi.

Re: Ohrožením demokracie:
Autor: J. Jančura Datum: 10.8.2018 9:28

Souhlas. Co např. ze soudcem co evidentně soudí chybně, sice rozsudek vyšší soud zruší a jde to zpět k původnímu soudci a tem zase rozhodně vadně, a tak dokola. Není to minimálně směšné a nepodrývá a to podvědomí občanů o prosaditelnosti práva. Takže odvolatelnost soudce by měla existovat, nebo jiná korekce rozhodnutí soudní senát, porotní soudy apod.