20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Budeme rozdávat. Ať to stojí, co to stojí…Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 52, poslední: 22.7.2018 23:01, přehled diskusí

Babiš je pro mne a podle mne hlavně zločinec a nemá :
Autor: K. Janyška Datum: 22.7.2018 21:08

co napostu premiéra České republiky co pohledávat... Dzp.

Re: Babiš je pro mne a podle mne hlavně zločinec a nemá :
Autor: L. Novák 475 Datum: 22.7.2018 21:15

Naprostý souhlas.

Babiš hlavně neumí šetřit.:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 22.7.2018 9:59

Re: Babiš hlavně neumí šetřit.:
Autor: J. Jurax Datum: 22.7.2018 17:46

Proč by měl?

Svoje neutrácí a ještě si za cizí koupí voliče. To je kšeft snů ... ovšem nedělá to jenom Babiš, ale každý politik, co se dostane k moci ... :-)

Re: Babiš hlavně neumí šetřit.:
Autor: V. Kain Datum: 22.7.2018 17:52

Babišovi bude naprostý šumák nějaké zadlužení příštích a dalších generací.Za jeho premiérování se jeho majetek několikrát rozmnoží a až bude čas,tak se vytratí a vy se potom z toho pokaďte.O nějkém Hamáčkovi nemá vůbec cenu se zmiňovat.To je nula.

Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 21.7.2018 14:11

Tak Babiš prý Slibuje a slibuje. Zvýšit důchody, zvýšit platy učitelům, postavit tohle, vybudovat toto, ale Pozor, Nesnižuje dluh v době konjunktury. No ono pane Pokrytecký Jégle je zde mnoho podfinancovaných a nehotových věcí, tak kdy to začít napravovat, než právě v době konjunktury, že? Také by bylo vhodné nejprve počkat, jestli sliby splní, či né. Cítím v tom ale váš Strach, že vláda Babiše bude úspěšná....

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: J. Kulheim Datum: 21.7.2018 14:31

Je dobré si uvědomit, že Babiš a spol, rozdávají cizí peníze. Jednak jsou to těch co platí daně a vypůjčené peníze. Lidé, kteří peníze berou, tak tomu tleskají, mají se z toho dobře. Tleskají tomu jak se titi budovatelé ráje na zemi o ně starají.Prohrabávají se v kapse kdejakého člověka, který po Babišovi chce jenom to, aby mu dal pokoj a nechal ho postarat se o svou rodinu. Babiš nezapomíná ani na sebe. Bere cizí peníze a považuje to za samozřejmost. Takových socialistických vyžírků je plno, všude na světě. Oni to splácet nebudou. Budou to splácet lidé, kteří vytvářejí prodejné hodnoty.

Jsou to socialističtí vyžírkové, kteří žijí z práce jiných. Žít na dluh je návykové, stejně tak jako si feťák zvykne na svoji drogu. Feťákovi dojdou zdroje a bude se muset vrátit do rality. Jemu nevadí, že jeho dluhy bede muset zaplatit někdo jiný, třeba jeho děti.

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 21.7.2018 16:18

Soudě podle zadluženosti to vypadá, že nejvíc socialistických vyžírků žije v USA, tam už ty jejich dluhy nezaplatí ani děti jejich dětí. No a operovat s úvahou, že vlády pracují s Cizími penězi, které Berou a vydávají dle svého uvážení, tak to už je opravdu, ale opravdu úsměvné....Váš Strach, že Babiš bude úspěšný je zcela zřejmý...

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: J. Kulheim Datum: 21.7.2018 16:36

Kde berou vlády peníze které utrácejí? Já si na to sám odpovím, protože vy a vám podobné chmatáci si myslí,, že rostou někde na stromech. Jsou to peníze od lidí, kteří pracují v produktivní sféře a platí daně. Vláda je jenom přerozděluje.

I v USA jsou socialističtí vyžírkové, kterým nevadí, že dělají dluhy. Proto chce D. Trump napravit to, co udělali jeho předchůdci.

Co udělal pan Babiš dobrého, že má takový majetek? Pouze využil své komunistické minulosti, svých známosti. Jeho ruce ani ruce jeho předků se určitě na tom nepodíleli.

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 21.7.2018 17:58

Tak dole jsem prognózoval, že brzy budete vzteklý a Vy už teď jste vzteklý. Vypadá to, že vyžírkám vašeho typu Babiš přišktril tunel na peníze. Navíc ta vaše nenávistná závist, no s tím asi nic nenadělám....

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: J. Kulheim Datum: 21.7.2018 18:37

Proč bych měl být vzteklý? Toto je jenom diskuse, střed názorů. Nediskutujeme o tom jaký jsem já, ale o tom co říká a co dělá pan Babiš. Nástřel jste udělal vy. Já jsem na váš píspěvek pouze reagoval. Pokud bych měl stejné názory jako vy, tak bych nic nepsal. Diskutovat bychom měli k tomu co jste napsal ne o mě nebo o vás.

Já jsem od nikoho nic nedostal a žiji za své peníze, které jsem vydělal převážně svýma rukama. Závidět nemám co. Nevím jak se živíte vy. Vím určitě, že pan Babiš nemá mozoly na rukách z práce na nabytí majetku.

Myslel jsem si, že k mému příspěvku něco konkretního napíšete. Nic. Jste stejný jako jiní levičáci. Plácáte páté přes deváté a nevíte co píšete. Potom těžko můžete dikutovat, když nic nevíte. Co vás vede k tomu, že píšete a přitom nevíte o čem píšete? Nebylo by lepší lehnout si k vodě?

:
Autor: P. Papež Datum: 22.7.2018 16:53

Je zbytečné reagovat na Čermáka. Je to v.l.

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 22.7.2018 17:51

No jo, plete si Babiše s Kofolou - když ho má rád, není co řešit ... :-)

Re: :
Autor: L. Novák 475 Datum: 22.7.2018 21:15

Babiš prý někomu přiškrtí tok peněz ze státního rozpočtu... (a přitom chce rozdávat na všechny strany). :-D :-D To může napsat jenom osel, jako je místní komouš "Čermák" a spol.

:
Autor: P. Papež Datum: 22.7.2018 16:54

Je zbytečné reagovat na Čermáka. Je to sebestredny trouba , milujici Koblihu.

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: L. Šarina Datum: 22.7.2018 5:31

Definujte,Babiš úspěšný .

:
Autor: P. Papež Datum: 22.7.2018 16:51

V pololetí roku je státní dluh na 89 miliardách, když v době konjunktury byl stanoven na 50 miliard. "Obrovský" úspěch Babise

.

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: Z. Lapil Datum: 22.7.2018 23:01

No moment - peníze, se kterými vláda pracuje, snad proboha její nejsou?! Ty jsou jí svěřeny, a to ne zcela dobrovolně.

A podle jakého uvážení, když ne svého, ty peníze vydávají? Podle vašeho? Mého? Maximálně to musí dopředu odsouhlasit parlament, ale co si budeme namlouvat - stejně se nakonec peníze vydávají na základě výběrových řízení, a ta organizuje vláda.

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: V. Kolman Datum: 21.7.2018 15:04

On pane Čermáku pan Babiš "prý" Slibuje a slibuje. Dovolil bych si vás poopravit.

On pan Babiš neslibuje jenom "prý", on slibuje doopravdy. Dané sliby ovšem správný chlap také bezezbytku a včas plní! Já si dobře pamatuji, jak pan Babiš, když vstupoval do politiky, hřímal, jak zařídí VYROVNANÝ!!! (a snad i přebytkový) státní rozpočet, jak bude snižovat zadlužení státu! No a to se neděje. O slibech pana Babiše se (řečeno diplomaticky) dá s úspěchem pochybovat. Mě se dost příčí, když náš stát platí přes 70 miliard (70 000 000 000,-Kč) ročně jenom na úrocích za půjčku!

Nechť pan Babiš nejdřív splní své minulé sliby a pak ať slibuje další sliby. Pro mě osobně přestal být důvěryhodným politikem a zařadil jsem ho mezi politiky-"slibotechny".

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 21.7.2018 16:11

Tak před vstupem do politiky sliboval vyrovnaný rozpočet a pak ho dosáhl. Teď usoudil, že je potřeba ledacos podfinancovaného dofinancovat, tak má rozpočet přebytkový, neboť jen idiot nemění názor, když je to potřeba a když je to dobré pro ty podfinancované lidi. No je jasné, že Babiše nemáte rád a navíc máte strach, že bude úspěšný...

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: V. Kolman Datum: 21.7.2018 16:42

Věc není to tak jednoznačná jak ji vidíte pane Čermáku. Pana Babiše opravdu v lásce nemám a to proto, že místo aby odpovídal konkrétně na otázky novinářů, neustále stylem gramofonu omílá: "politická objednávka", "lži", "kdo vás platí", "nebudu vám odpovídat". Politik by měl odpovídat argumenty na kladené otázky. STRACH, že bude vláda Babiše úspěšná nemám. To by postrádalo logiku. Naopak budu rád, pokud vláda bude opravdu úspěšná.

K vyrovnanému rozpočtu. Jeden rozpočet vyrovnaný byl, ale také díky dotacím a prodeji zlatých reserv. Tím to ale skončilo, další rozpočty už se vyrovnanými nejeví. Pokud budou další státní rozpočty přebytkové, rád uznám, že jsem se mýlil.

"Jenom hlupák nemění svoje názory". Ani toto tvrzení není jednoznačné. Pokud mě někdo logickými argumenty přesvědčí o tom, že můj názor je mylný - pak uznám (byť ne s nadšením) svůj omyl a svůj názor změním. Ale pozor! "Měnit" názor dle průzkumů, co "udělá radost" ovčanům (výměnou za hlasy při volbách), to podle mě není jednání hodné čestného chlapa. Finančně negramotným lidem VŽDY! udělá radost, když jim někdo slíbí peníze "navíc". Už ale nevidí fakt, že perpetuum mobile neexistuje a že ty peníze budou na jiném místě někomu chybět. Pokud bychom neměli státní dluh, mohlo by se klidně rozdat ročně 70 miliard, které platíme jako úrok.

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 21.7.2018 17:26

Tak Vy byste nepřál starým chudákům zvýšení penzí, či sestrám, co utírají nemohoucím zadky, zejména proto, že jsou finančně negramotní a nechápou, že dělat dluhy v době konjunktury je trestuhodné? Vy máte strach, že Babiš bude úspěšný a zanedlouho budete i vzteklý....

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: V. Kolman Datum: 21.7.2018 18:13

Zase vedle pane Čermáku! Pochopitelně přeji všem vámi zmíněným, aby byli řádně ohodnoceni. Ale na to není třeba zvyšovat státní dluh. Třeba by pomohlo snížení přebujelé (názor odborníků) administrativy. Ke "strachu" z úspěšnosti p. Babiše jsem vám už odpověděl - stačilo pořádně přečíst. No a že bych byl zanedlouho vzteklý? Beru to od vás jako dobrý vtip. Vy mě zřejmě nemáte rád :-))

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: L. Šarina Datum: 22.7.2018 5:38

Ja vás chvilku pozoruji že vy jste proti všem kteří kritizuji vašeho guru Babiše zaujatý a váš mozek je tak vyplněn Babišem, že něco jiného se tam nevejde :-))))

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 22.7.2018 21:17

:-)

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: J. Jurax Datum: 22.7.2018 17:49

Vám snad šibe - ale máte talent na propagandistu Goebbelsova typu, slzu by jeden i uronil, když to čte ... :-)

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: J. Kulheim Datum: 21.7.2018 16:47

Dělat rozpočtové dluhy v dobé nebývalého ekonomického růstu je trestuhodné. Vypůjčovat si a kupovat si za ně voliče by mělo být na kriminál. Pokud by si peníze půjčil a dluh sám splatil, tak by bylo něco jiného. Jenomže to budou splácet i moji vnuci. Pokud je něco podfinancované, tak i on na tom má velký podíl. Peníze nechal projíst a ostatní nechal napospas. I P. Nečas v období poklesu ekonomické výkonnosti investoval do infrasruktury víc ne on při 4% růstu.

V čem by mohl být úspěšný? Vláda má minimální vliv na příjmovou stránku rozpočtu. Ovládá pouze výdaje.

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 21.7.2018 17:19

Výběr daní není nic? Trestuhodné je napravovat podfinancovanost? Vy máte Strach a nebude to trvat dlouho a začnete být vzteklý....

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: J. Kulheim Datum: 21.7.2018 18:49

Vy snad máte vzteklinu, pane Čermáku. Vybírat děně je potřebné. Víte kolik platí v ČR občan daní? Tak jenom daň z příjmů, sociální a zdravotní pojištění dělá kolem 45%. K tomu si musíte připočítat daň spotřební, silniční, DPH, z nemovitostí, různé poplatky ze zákona. U některých lidí to dělá 80%. Tyto šechny daně já platím. Nejde o to jestli daně vybírat, ale kolik se vybírá. Stát za vybrané nebo sebrané peníze zajišťuje službu občanům. Jsou služby, které nám stát poskytuje adekvátní tomu co za ně platíme? Já si myslím, že nejsou.

Re: Babiš maká, Jégl tlachá.:
Autor: J. Jurax Datum: 22.7.2018 17:44

Napravovat podfinancovanost na dluh je obecně cesta do pekel. Najmě když ty peníze nejdou do investic, ale prožerou se.

Chováte-li se v soukromí finančně stejně jako naše vlády po sametu, jistě jste se již důvěrně seznámil s mnohými exekutory.

Výběr daní jak patrno nestačí na výdaje státu - a stát jiné peníze než z daní nemá (státní podniky nejsou proti daním významné). Co byste navrhoval - zatnout sekyru ještě hlouběji?

Mimo téma - proč soustavně píšete Strach s velkým S?