27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠVÉDSKO: Neúprosná radikalizaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 41, poslední: 23.7.2018 10:35, přehled diskusí

No jo:
Autor: J. Jurax Datum: 22.7.2018 18:04

Švédsko se zdá být příkladem kdysi krásné a bezpečné země vedené ovšem pošetilými politiky, kteří ji nechali zamuslimit a kteří nemají odvahu na to, aby donutili přivandrovalé moslemíny dodržovat švédské zákony a zvyklosti.

Pro nás budiž Švédsko příkladem. Špatným, nehodným následování, varujícím, jak dopadne země, kde se muslimové třeba i jen lokálně neřízeně přemnoží.

Islám je nepřekročitelnou překážkou asimilace muslimů do euroatlantické společnosti.

Re: No jo:
Autor: M. Prokop Datum: 22.7.2018 22:42

Ty politiky si Švejdové sami volí ....

Re: No jo:
Autor: J. Jurax Datum: 22.7.2018 22:58

Jistě.

Je ovšem otázka, jaká byla nabídka na krámě. Ostatně nemusíme chodit daleko, i my si z té naší nabídky volíme ... a nabídka i výsledky taky nic moc.

Svedsko se opravdu rozpada, :
Autor: J. Huml Datum: 22.7.2018 17:59

ekonomicky krach, viz:

https://www.focus-economics.com/countries/sweden

Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: Jiří_K Datum: 21.7.2018 17:47

"Že tolik evropských a dalších západních vlád připisuje teroristické útoky „duševním chorobám“, ilustruje tento problém naprosto perfektně."

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: K. Janyška Datum: 21.7.2018 18:49

Víra ve všechna náboženství jí je... Dzp.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: J. Vintr Datum: 22.7.2018 0:57

Naprosto pitomý názor. Křesťanství sformovalo naší euroamerickou civilizaci. To, co se děje v arabských zemích a v části Afriky, je zase výsledek působení islámu. Pokud hažete křesťanství do jednoho pytle s islámem, pak zřejmě také nevidíte žádný rozdíl mezi těmito dvěma světy.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: J. Uzel Datum: 22.7.2018 1:16

Můj otec říkával, že věřit znamená hov.o vědět.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: P. Han Datum: 22.7.2018 17:16

A tomu skutečně věřil.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: J. Jurax Datum: 22.7.2018 18:05

Spíš to měl ověřené ... :-)

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: Z. Lapil Datum: 22.7.2018 20:02

Což je vlastně v pořádku. Viz vyznání víry: VĚŘÍM v jednoho Boha... Ani náznak vědění, právě že víra. Viz http://www.pastorace.cz/tematicke-texty/vyznani-viry-credo.

A třeba takhle to napsal mladý Puccini v době, kdy si ještě myslel že bude po tátovi regenschori: https://www.youtube.com/watch?v=ZP6FUT55x7Q.

A takhle naopak starý Rossini, když coby veleslavný autor pověsil operu na hřebík a jen si příležitostně něco napsal pro potěšení.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: K. Janyška Datum: 22.7.2018 18:20

Je to právě obráceně. Civilizace zcivilizovala původní křesťanisty v křesťany... Dzp.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: P. Grigar Datum: 22.7.2018 18:31

..souhlasím.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: P. Grigar Datum: 22.7.2018 18:28

..s označením naprosto pitomý názor nesouhlasím. V principu každé náboženství nutí člověka přijímat neověřené a neprokázané myšlenkové konstrukce, nepodrobovat předkládané kritice logiky, čímž validitu myšlení ovlivňuje podobně destruktivně, jako duševní porucha. Křesťanství má oproti islámu pouze několik pozitiv, která umožnila jeho vývoj k dnešnímu stavu, přičemž jeho postoje ve středověku byly srovnatelné s islámem. Přesto zůstává ve svých základech na nehnutelných postulátech, o kterých se nepochybuje a není nutno ani záhodno je dokazovat. Islámu jakýkoli výraznější vývoj chybí, spíše u něho v posledních cca.40 letech převládá regrese. Muslim se příchodem do společnosti nezaložené na islámské věrouce dostává do neřešitelné konfliktní situace a při nestranném psychologickém testování jeho osobnost vykazuje převládající známy abnormality a neslučitelnosti s okolím.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: P. Grigar Datum: 22.7.2018 18:30

..převládající známky abnormality a neslučitelnosti s okolím.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: Z. Lapil Datum: 22.7.2018 20:12

Jediné, co to chce, je uvědomit si rozdíl mezi věděním a vírou. Než začnu věřící označovat za blbce, obvykle si přeberu, čemu všemu věřím já. Někdy se víra samozřejmě nevyplácí: zrovna včera jsem uvěřil, že když vlak A/ stojí na správném nástupišti; B/ na ceduli je napsáno, že jede v dobu a směrem, jak mám naplánováno; C/ Na vlaku je napsaná mnou požadovaná cílová stanice; D/ na displeji uvnitř běhají správný cíl, čas odjezdu i značné množství odpovídajících mezizastávek, tak že je to ten správný vlak. Jistě tušíte pointu: nebylo tomu tak.

Teď mě napadlo, nevím, je-li to k něčemu: věřím/nevěřím jsou dva emočně(?) totožné výroky. Vím/nevím je zásadní rozdíl.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: P. Grigar Datum: 23.7.2018 9:01

..Dobré ráno pane Lapile, máte snad pocit, že jsem věřící označil za blbce? Víra je věc svobodného rozhodnutí každého jedince a současně toto rozhodnutí přináší určité důsledky.

Kdy, ve které stanici a kterého vlaku se vám takové nedopatření přihodilo? Usuzuji, že to mohlo souviset s výlukou a jízdou vlaku odklonem.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: Z. Lapil Datum: 23.7.2018 10:35

Označení věřících za blbce: obávám se, že jsem se buď uklikl, nebo přemýšlel tak složitě, že to teď nedokážu rekonstruovat; omlouvám se.

Nemyslím, že bych na svém příspěvku měl něco měnit, ale rozhodně si nemyslím, že zrovna vy byste označoval věřící za blbce.

S tím vlakem to bylo mnohem jednodušší: motorák z Rožnova do Kojetína jede v první části trasy jako zdvojená jednotka, z Valašského Meziříčí pokračuje jenom půlka. Já to z hlášení věděl, na nástupišti viděl dva rozpojené motoráky, vlezl jsem hned do toho prvního opatřeného příslušnými nápisy (pečlivě jsem je prozkoumal - sedělo i číslo vlaku) a byl odvezen do depa. Nakonec jsem odjel podle plánu, ale dost mě nakrkli - správné označení cílové stanice vozu je věc, která byla u ČD zatím vždycky bezchybná bezchybná.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: V. Kain Datum: 22.7.2018 17:43

Jenom si říkám proč a co je k tomu vede,že dokáží doslovat zničit svoje vlastní země a ničit životy občanům.Mají to vůbec ve svých hlavách v pořádku?Nepatřili by spíše na uzavřená psychiatrická oddělení? A není to jenom Švédsko.V tom ničení křesťanské naší kultury lítá celá zap.Evropa.Proč je voliči nevykopnou z těch funkcí,cožpak jsou tak hloupí jako jejich politici?Takova Merkel.Tahleta psychopatická ženská tahá celý život kalhoty,nikdy nikdo ji neviděl v sukni.Už v tom vidím nějakou úchylku.

Re: Víra v Islám je de facto na úrovni duševní poruchy:
Autor: K. Janyška Datum: 22.7.2018 18:21

Je to úchylná náboženská fanatička... Dzp.

Kořen chybného vývoje:
Autor: J. Pleva Datum: 21.7.2018 16:50

byl zapuštěn toho dne, kdy švédský soud poprvé rozhodl podle nějakého ideologického postoje, místo podle zákona. A dnes je to pravidlem, aktivisti řídí společnost bez ohledu na zákony, podle svých úchylných představ. Při důsledném jednání, dodržování zákonů, vychytávání zločinců, nulové toleranci vůči zločinu by dnešní bezprávní chlív nevzniknul. A důsledek by byl také, že by islám nemohl zapouštět své kořeny tak hravě jako dnes a denně.

To by ale nesměl Švéd být zblbnutý indoktrinací.

Je to děsivé ten tamní vývoj, a nechápu..:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.7.2018 18:46

a ve volby budu neskutečně držet palce. Jen mě děsí, jak to tam mají politici "usmlouvané" a nikdo nebude chtít se Švédskými demokraty do koalice.

Kdekdo ohrnuje nos nad východními zeměmi Evropy, že za RVHP nějak víc "nebojovala" proti režimu. Tihle kritici by si měli dnes silně všímat Švédska, jak je možné lidi zmanipulovat.. zblbnout..

Re: Je to děsivé ten tamní vývoj, a nechápu..:
Autor: J. Pleva Datum: 22.7.2018 21:16

Jak to vidím je zmanipulovanost větší než za bolševika v ČSR, víc než polovina je stále lhostejná a nechápe. Postoj se většinou změní až po osobním postihu.

Můj tip pro volby je, že se socani zpaktují s Moderata (t.zv. konzervativci, dnes už jen socani light) aby eliminovali Šv. demokraty. Tato nomenklatura, elitisti, už je jen svinstvo a hnůj.

Zamrzlý vývoj ideologie islámu:
Autor: J. Ptáček Datum: 21.7.2018 12:58

Korán je nestravitelná kniha, jejíž každá stránka otřásá zdravým lidským rozumem. Učí strachu, nenávisti a pohrdání druhými. Vražda je v něm legitimním prostředkem k šíření a udržování této ďábelské doktríny. Znesvěcuje ženy, rozděluje lidi do tříd a žádá krev a ještě více krve.

francouzský filozof, básník a historik Voltaire (1694-1778)

Re: Zamrzlý vývoj ideologie islámu:
Autor: B. Volarik Datum: 21.7.2018 23:38

Mám Korán prostudovaný, mnohé pasáže mám nabiflované zpaměti jak student v madráse ... to proto aby mě nemohli oblbovat.

S výše uvedeným citátem souhlasím na 100%.

Korán dokonce podněcuje nenávist uvnitř vlastní rodiny (Pavlík Morozov?) pokud někteří členové rodiny odmítají přijmout islám.

Re: Zamrzlý vývoj ideologie islámu:
Autor: B. Volarik Datum: 21.7.2018 23:42

Sůra Pokání verš 9:23

Věřící, nepřátelte se se svými otci nebo bratry pokud si vyberou nevíru na úkor víry. Zlo konající jsou ti, kdo se s nimi spřátelí.

Malmo před měsícem :
Autor: P. Stepanek Datum: 21.7.2018 11:23

Centrum města před kavárnou... zastavuje auto ozývá se střelba. 3 mrtvý a další zranění.. Tak tam by chtěl žít každý... tedy kromě mně.

Re: Malmo před měsícem :
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 21.7.2018 19:52

V díle klasiků po větě: "...tam by chtěl žít každý", následuje věta: "Který blbec to řekl?"

:))))))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 22.7.2018 18:49

Nejsem:
Autor: P. Lenc Datum: 21.7.2018 9:55

žádný staromilec, který by bránil ženám angažovat se v politice.Taková Thatcherová může být příkladem pro takové politické "veličiny" jako je Macron a jemu podobní.Ale to, co nyní vládne ve Švédsku, to je besídka zvláštní školy v podání švédských neomarxistických feministek.Obávám se, že Švédsko je pro Evropu ztracené.