23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


CHTIP: Židovský humor II.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 22.7.2018 17:23, přehled diskusí

Mladý Izik:
Autor: V. Chrastina Datum: 21.7.2018 20:17

...přinese na pololetní vysvědčení pětku z matiky.

Khon, jeho otec, lamentuje: Ty, Žid, a neumíš počítat?!

Izik pokrčí ramenama: Víš, faty, když ten náš maytikář je bigótní křesťan a zaedl si na mě.

Khon tedy rozhodl, že nechá Izika pokřtít, jenže Izik přinese domů na konci roku znovu pětku z matiky. Khon se na syna rozkřikne, co je to za frajkumšt, zas pětka, i když ho nechal pokřtít.

Izik rezignovaně pokrččí rameny a povídá: Víš, faty, když my křesťani na ty počty moc nejsme.

Kohn a Roubíček:
Autor: J. Řezníček Datum: 21.7.2018 14:46

jsou zabráni do hovoru na ulici a přecházejí na červenou. Příslušník je zastaví a chce pokutu 50 Kčs. Kohn se ošívá a zeptá se příslušníka SNB, zda to platí i pro bývalé vojáky Svobodovy armády ? Příslušník se zarazí, omlouvá se, "promiňte soudruzi, nevěděl jsem, necháme to jen s domluvou, prosím, a příště dávejte pozor". Když odešli, ptá se Roubíček Kohna, člověče, jaký Ty jsi bývalý voják Svobodovy armády ? Kohn odvětí. " No žádný, ale zeptat se snad můžu ?! ".

Jeden tochu pfilosofický :
Autor: A. Jaroš Datum: 21.7.2018 14:22

Rabín sedí se ženou Sárou a přijdou k nim Kohn s Roubíčkem, že mají spor a aby je rabín rozsoudil. Kohn poví svoji variantu sporu a rabín mu dá za pravdu, potom si svoje odříká Roubíček a rabín mu též dá za pravdu. Nato se ozve Sára, rabínova žena a říká: Ale rabi nemužou mít přece oba dva pravdu, to není možné! A rabín jí odpoví, víš že i ty máš pravdu?

další:
Autor: R. Gramblička Datum: 21.7.2018 13:17

potká Kohn Gruna na Varšavském vlakovém nádraží i ptá se ho, kam má namířeno.

G:"jedu do Lodže kupovat vlnu", povídá Grun, což Kohna vytočí

K: "Proč mi lžete? Když obvykle říkáte, že jedete do Lodže kupovat vlnu, ve skutečnosti jezdíte do Krakowa prodávat obilí! Náhodou však vím, že dnes skutečně jedete do Lodže kupovat vlnu. Tak mi řekněte Grune, proč mi lžete?

Khon:
Autor: B. Hančl Datum: 21.7.2018 11:23

si bere Sáru. Kamarád mu říká: "Tu vojel celej Kolín." Kohn na to:" Byl jsem se tam podívat a Kolín není zas tak velkej".

Pěkné, ještě další:
Autor: M. Sedmík Datum: 21.7.2018 10:07

Kohn umře, přijde do pekla a čert ho tam provází. Kohn nevěřícně kouká kolem sebe a říká: "Peklo jsem si představoval jako poušť s pískem a skalami, nesnesitelné horko, ale tady je zeleň, stromy, jak je to možné?" Čert odpoví: "Však dřív to prvotřídní poušť byla, než jste přišli vy Židi s tím svým zavlažováním!"

Půvabné. Taky si dovolím jeden přidat.:
Autor: J. Lepka Datum: 21.7.2018 9:56

Pan Silberstein konvertoval ke katolictví, přijal křest a začal chodit na mši, ale asi po dvou, třech týdnech, říká faráři, že to není přesně to co cítí a že to zkusí u protestantů. Pan farář je pochopitelně zklamán a tak se ptá na detaily. Pan Silberstein jen stroze odpoví: Státní služba. Jak ta s tím souvisí, vyzvídá dále farář. To máte prosté, když přijdu s moji vizáží na pohovor, hned druhá otázka je na náboženství. No a teď si představte, jak klidně odpovím protestant. Samozřejmě bude následovat: A jakou konfesi vyznávali předtím a já budu moci s klidným svědomím říct, že katolickou.

Re: Půvabné. Taky si dovolím jeden přidat.:
Autor: J. Řezníček Datum: 21.7.2018 14:38

Potká Kohn Wasermana a pozdraví ho : Dobrý den, pane Wasserman.

Ten odvětí : Jmenuju se Potůček.Po čase se zase potkají a Kohn pozdraví : Dobrý den, pane Potůček !

Dostane odpověď : Jmenuju se Vodička.

Kohn se ho zeptá, co to má s těmi jmény ?

Kohn mu to vysvětlí : Vždycky je lepší jmenovat se Vodička, dříve Potůček, než Potůček, dříve Wasserman.

Re: Půvabné. Taky si dovolím jeden přidat.:
Autor: B. Michal Datum: 22.7.2018 17:23

Tohle se ovšem stalo realitou v Brně za války (druhé). Farář luterského sboru (Christukirkche, známý jako Červený kostel), vydával Židům falešné křestní listy a oni pak ve farnosti sv. Jakuba přestupovali ke katolíkům.

Dopadlo to ovšem pro faráře dost špatně, protože se to profláklo, faráře zbavili úřadu a čekal na soud u příbuzných v Zádveřicích - kde zemřel dřív, než došlo na soud. Jestli se někteří z těch Židů vyhnuli odhalení, netuším.

Pogrom:
Autor: B. Volarik Datum: 21.7.2018 5:41

Byl pogrom a rabování židovských krámů. Roubíček, celý zoufalý, kráčí po ulici a vidí Kohna jak vbíhá do nějakého krámu, vybíhá se zbožím anakládá to na vozejk. To udělá několikrát až to Roubíček nevydrží a povídá: Kohn, co to vidím, oni taky rabujou? Kohn na to: Pssssst, to je můj vlastní krám...!