19.5.2019 | Svátek má IvoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLEMIKA: Opravník oblíbených omylů pana FrýbortaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 118, poslední: 11.7. 2018 2:52, přehled diskusí

Copak vám udělal:
Autor: V. Student Datum: 10.7.2018 9:18

pan Frýbort?

Re: Frýbort?Nestravitelné!:
Autor: P. Jášek Datum: 10.7.2018 9:17

Co si to dovolujte, dementní bolševiku?

Pokud jde o bláboly, :
Autor: P. Jášek Datum: 10.7.2018 9:16

asi byste vyhrál.

V Rusku je více machometánů než v kterékoliv západoevropské zemi, je tam největší mešita v Evropě, tedy pro ty co si myslí, že Moskva je v Evropě, Rusové vymírají na chlast, AIDS a životní prostředí skoro houfně a machometáni se jim tam množí způsobem který by se dal nazvat "děložní invazí"! A ruská banda vládnoucích oligarchů leze machometánům do (_!_) s rozběhem, OIC!

No a hopsat v raně středověkých dějinách 300 - 400 let sem a tam je majstrštyk, také české že, hodný jistého s. Nejedla!

Pravidelně je čtu, i jeho knížky jsem zakoupil:
Autor: F. Houžňák Datum: 10.7.2018 9:04

a přečetl, a svůj názor právě na jeho spisovatelské činnosti stavím, anžto ho osobně neznám. Je zajímavé, jak jste došel k poznání, že jsem blb, který si nic nepřečte a hned si na nepřečtené téma vytvoří názor. Vy to tak děláte? A ve všem? Ano, kritizuje, ale jenom v něčem, a v tom ostatním velkoněmecky žvaní o - sinngemäß - zaostalých, špinavých, primitivních, nemorálních a záludných Češích, kterým je pravý Němec morálně i jinak vysoce nadřazen. Implicite se k těmto nadřazeným Němcům samozřejmě řadí i pan Frýbort, když tak ty Čechy "odhaluje". Třeba vás to už taky nakazilo, nebo jste ty Němce prostě nepochopil, protože oni vám vyprávějí ty pohádky, co jsou určené pro Neněmce, jako třeba denacifikace a podobně.

Frýbort?Nestravitelné!:
Autor: M. Klas Datum: 10.7.2018 8:58

Příspěvek páně Rýbortův se nedal přečíst ani do prostředku,natož dokonce.Takovéto spisky vypovídají vždy něco buď o akutním nedobrém psychickém stavu páně pisatele či spíše však o nutnosti doplnění jeho bankovního konta,jinak nelze racionálně vysvětlit.Jsou prostě mezi námi jedinci,kteří "to" nedělejí jen z přesvědčení,ale hlavně za peníze.Právě Německo je pozoruhodné sítí různých "dobroserných" spolků,které působí za německé peníze nejen v ČR a působí proti státním a národním zájmům hostitelských států,tedy ČR.Páně Frýbort,ač asimilovaný čech v německu, je jedním z těchto žoldáků,kteří brousí pera v dešti zlaťáků od těchto entit .Pana Vlka tímto zdravím a za jeho článek děkuji,neb to píše z přesvědčení a navíc to má hlavu a patu, na rozdíl od nacistických slintů pánů Frýbortů a spol.

Re: V Německu žiju už třicet let, v Čechách pravidelně:
Autor: J. Berger Datum: 10.7.2018 8:57

V Nemecku ziju 15 let a casto pobyvam v Cechach. Pan Frybort v zadnem pripade "nezvani" velkonemecky a vetsinou nemeckou politiku spise krizituje. Mozna by stalo za to si precis nektere jeho clanky...

Re: pane Vlku smekám před vaším klidným shrnutím:
Autor: D. Stirský Datum: 10.7.2018 8:49

Klidným?

Frýborta moc neznám, ale :
Autor: D. Stirský Datum: 10.7.2018 8:25

Vlk je asi opravdu nesnáší. A tak plácá, jako vždy, páté přes deváté. Opět a opět a opět si neuvědomuje, že méně je více.

Jaký problém s emigrací. Znám tady v Německu řadu:
Autor: F. Houžňák Datum: 10.7.2018 8:24

emigrantů a většina je jich jako Frýbort, plivou na Čechy, kde můžou, a mají se za Němce, ale Němci se na ně dívají zvysoka jako na auslendry. Pochází to zpravidla ze zklamání, že už nejsou ti bohatí příbuzní ze Západu, protože se Češi mají doma dobře, a to je žere. Frýborta asi taky.

Re: Opravnik vasich omylu:
Autor: R. Langer Datum: 10.7.2018 8:23

No hlavně že to víte vy, co? :-P

pane Vlku smekám před vaším klidným shrnutím:
Autor: M. Krátký Datum: 10.7.2018 8:21

naší situace - a děkuji a jdu si číst diskusi - hezký den

Doporučuju zajet do prakticky jakéhokoli většího:
Autor: F. Houžňák Datum: 10.7.2018 8:20

německého města. Projděte se tam za tmy po centru a eventuelně nějakým parkem a hned pochopíte, jak fungují muslimové v západoevropské zemi v praxi.

Sulc ví všechno nejlíp a všude byl třikrát,:
Autor: F. Houžňák Datum: 10.7.2018 8:18

a taky jak tady několikrát zdůrazňoval, on není žádný Šulc, ale Sulc, protože Američani háčky nemají, a on je echtovní Američan. Připomíná mi polního kuráta Martince, který taky nebyl žádný Čech, protože kázal v českém kostele česky a v německém kostele německy.

Re: Opravnik vasich omylu:
Autor: F. Egerer Datum: 10.7.2018 7:57

Pane Šulci, to že pan Frýbort "žije příliš dlouho mezi normálními lidmi", to myslíte mezi Němci? Tak to se Vám povedlo :), to jste zřejmě dlouho v Německu nebyl!!! Fakt jsem se zasmál.

Re: Pan Vlk vyčítá panu Frýbortovi neznalost:
Autor: L. Písařík Datum: 10.7.2018 7:56

Doporučuji zajet na pár dní třeba do Vídně, abyste pochopil, jak to funguje. Je dost možné, že se vrátíte jako rasista.

díky:
Autor: T. Kohout Datum: 10.7.2018 7:50

Dnes na výbornou, tahle tématika (historická) Vám jde.

Pan Frýbort je spisovatel,:
Autor: D. Polanský Datum: 10.7.2018 7:00

který si vymýšlí, fabuluje a hlavně si užívá německého blahobytu poté co v bývalém Československu trpěl u lopaty, takže od něj těžko můžeme očekávat zázraky. Ale má hezkou češtinu, to je bez diskuze.

V Německu žiju už třicet let, v Čechách pravidelně:
Autor: F. Houžňák Datum: 10.7.2018 6:45

pobývám a tak vidím z vlastní zkušenosti, že Frýbort velkoněmecky žvaní, poučuje a odsuzuje a pan Vlk má pravdu.

Ano, konečně jsme se opět dočkali od pana Vlka jeho:
Autor: J. Fridrich Datum: 10.7.2018 6:41

Ano, konečně jsme se opět dočkali od pana Vlka jeho návratu k jeho oblíbenému tématu - zjednoduším to - zlí Němci a hodní Češi, kterým je neustále po staletí ubližováno.. Má to ten soudruh Vlk docela hezky zamaskované, ale je to jasné co nám podsouvá - " Vždyt' ten Západ je stejný jak ten Východ - rozuměj demokracie je stejná jak byl totalitní komunismus a ten paskvil, který tam zavedl Car Putin První." Je to nyní dosti rozšířené relativizování i základních pojmů a hodnot lidské společnosti - dobro-zlo, čestnost-nečestnost, pravda-lež...

Ne všechno se vždy panu Frýbortovi povede.:
Autor: V. Kotas Datum: 10.7.2018 6:36

Stejně jako Astonovi. Jsme je lidé omylní. A nevíme, zda čtou diskuse pod svými příspěvky, aby se občas " chytli za nos ". I když u Astona zůstane jen daného tématu.

Vše je jinak:
Autor: J. Kovaříček Datum: 10.7.2018 5:10

Mám dojem, že pan Vlk má problém s českou emigrací. Asi neví, že doma i v exilu žije široká škála lidí různých názorů a intelektuálních úrovní. Tak to v životě chodí. Měl by ovšem vědět, že i v exilu žije mnoho oddaných českých vlastenců, kteří se za svůj národ nestydí a jeho dobré jméno šíří po světě. Jsme početně malý národ, ale vydali jsme ze svých řad mnoho významných osobvností a jejich odkazů bychom si měli ctít a udržovat.

Interpretace dějin je ošidná věc. Z těch výkladů dozvídáme se častěji více o autorovi než o dějinách jako takových. I to je pochopitelné. Vlastenectví je nejen zdravé, ale hlavně potřebné v dnešní "globalizující se" době. Proto bychom se měli více snažit chápat rozdílné názory a ne se malicherně hašteřit. Někdy mám dojem, že duchovní osvětu nám nepřinesli bratři "zvěrověstové" Konstantin a Metoděj, nýbrž bratři Kain a Ábel.

Re: Ty hrozby Islamizace jsou reálné.:
Autor: P. Kolar Datum: 10.7.2018 3:34

Svatá pravda, Pavle.

Ona koluje taková iluze, že Putin nás ochrání, i kdyby nás přitom spolknul.

Opravnik vasich omylu:
Autor: P. Sulc Datum: 10.7.2018 3:07

a hlouposti by vysel na telefonni seznam.Chyba p. Fryborta je v tom, ze zuje priliz dlouho mezi normalnimi lidmi, kteri jsou i ochotni uznat a akcepotovqt kritiku. Zapomel, ze Cesi se nesmi kritisovat, ze jsou ten nejlepsi narod a svet se jim obdivuje. Tedy pokud vubec ten svet vi, ze nejaci Cesi jskou.

Re: Ty hrozby Islamizace jsou reálné.:
Autor: P. Rychetsky Datum: 10.7.2018 2:29

No jo, ale velkym problemem je, ze v Cesku za "dalsi rozumnou zemi" kdekdo povazuje Rusko. Inspiraci k reseni vaznych problemu hledaji tam, misto treba v Izraeli.

poctiva produkce nenavisti k Nemcum:
Autor: P. Rychetsky Datum: 10.7.2018 2:17

Pan Vlk davno pred muslimsko-imigrantskou krizi psal celkem uprimne nenavistne clanky vuci Nemcum, jak kdyby 2.svetova skoncila pred mesicem. Vecne pripominani, jak nas nacisti chteli vyhubit a ze od Nemcu nelze cekat nic dobreho. V ramci tohoto postoje si nachazi i lecjake omluvy pro putinske Rusko, ciste z vdeku za to, ze Rusi, kteri mordovali zleva zprava uplne stejne jako nacisti, pri sebeobrane pred Nemci osvobodili a nasledne sezrali i nas. Antinemeckym dzihadem tak prispiva k dalsimu budoucimu konfliktu, at bude jakykoli. Timto se priblizuje jak nacistickemu tak i muslimsko-teroristickemu mysleni vic nez si mysli.

Kritiky evropskych progresivistu/levicaku, muslimskeho extremismu a neschopnosti resit krizi migrantu je velice treba. Neustale pripominani, ze Nemce mame nesnaset za nacismus a byt pred nimi na pozoru, a Rusu se nikterak neobavat, protoze to jsou prima chlapici co nechtej totalitu, nam naopak antitreba.

Fungují výborně, pokud se jim jde na ruku.:
Autor: P. Kolar Datum: 10.7.2018 1:38

Pouze tu a tam s občasným teroristickým útokem. Ale to asi spadá do jejich lidských práv, že jo?

Ty hrozby Islamizace jsou reálné.:
Autor: P. Kolar Datum: 10.7.2018 1:32

A zase, jako už v dějinách 2x předtím, se němci pokoušejí rozesrat Evropu (potažmo svět). Tentokrát Islamizací a jakousi čtvrtou evropskou říší pod vedením říšského kancléřství.

V4 s Rakouskem, a doufejme s dalšíma rozumnými zeměmi, by se měli trhnout.

Pan Vlk vyčítá panu Frýbortovi neznalost:
Autor: I. Koreň Datum: 10.7.2018 1:25

české reality, a pak sám píše o muslimské hrozbě z Německa, větší než bolševismus. Měl by se do Německa vypravit a chvíli pobýt, aby pochopil, jak fungují miliony muslimů v západoevropské zemi v praxi. Tisk i bloggeři píšou o jednotlivostech, bez dlouhodobého pobytu v cizí zemi člověk těžko pochopí, jak doopravdy funguje.