28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Brusel Trumpa nenávidí

Donald Trump se chová jako typický obchodník a Evropská komise není schopna reagovat racionálně. Obě strany místo odvetných opatření a obchodní války by si měly sednout k jednacímu stolu a detailně se podívat na jednotlivá cla a vyrovnat nerovnosti a neférovou praxi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 10.7.2018 22:34

........

Never-Trumpři se nikdy nevrací - Patrick J. Buchanan - http://archive.aweber.com/brigade/KMWlR/h/_BRIGADE_PJB_The_Never_Trumpers.htm

J. Urban 10.7.2018 17:36

Dovoz z EU do USA byl liberalizován více,

než naopak. Trump rozhodl podle kréda "America first". To ti 6l6ci v EU jsou skutečně tak 6l6í, že doteď nepochopili, že je Trump vlastně jasně čitelný a předvídatelný?

M. Mikulec 10.7.2018 12:55

Jak muze ferove obchodovat

volny americky trh se socialne a ochranarsky orientovanym socialisticky direktivnim eurotrhem?

M. Prokop 10.7.2018 15:38

Re: Jak muze ferove obchodovat

Ani ten trh USA není úplně volný.

M. Mikulec 10.7.2018 17:01

Re: Jak muze ferove obchodovat

Ale takhle tuha centralizace a regulace se neda prirovnat ani k Cine, leda k RVHP. V EU je tak preregulovano, ze I volny pristup na trh neni volny,ale jen pro ty velke.

M. Valenta 10.7.2018 11:13

Je to prosté autore.

O dob kdy bohatí Amíci zjistili, že existuje Mercedes, Sony a podobně a vůbec zbytek světa, začal deficit narůstat, ale to ještě šlo. Horší časy nastaly, když chudí Amíci zjistili, že si můžou koupit čínské falzum mobilu za desetinu ceny. A deficity rostly a rostly a nikdo s tím léta nic nedělal. A Trump? Místo, aby apeloval na zvýšení konkurenceschopnosti amerického průmyslu (kdo z Vás kupuje pravidelně americké výrobky? A nehlaste se všichni) a spojil se s Evropou proti nekalým čínským obchodním praktikám, tak zrušil už hotovou obchodní smlouvu mezi USA a Evropou a vytáhl do boje proti všem, který nemůže vyhrát.

J. Vintr 10.7.2018 11:24

Re: Je to prosté autore.

Zvyšení konkurenceschopnosti průmyslu znamená většinou investice do nových technologií a podobně. Pokud firma nemá zisky kvůli levnější konkurenci, tak si na tyhle investice nikdy nevydělá. Pokud se mají stát americké firmy opět konkurenceschopnými, potřebují po jistou dobu ochranu před levnými dovozy.

R. Hanuš 10.7.2018 12:33

Re: Je to prosté autore.

Ale jděte. Až na zbrojní průmysl a automobilový průmysl, kerý v USA zkomírá, všechny velké americké firmy vyrábějí v zahraničí a do USA "ty americké" výrobky dováží. Applem počínaje Microsoftem konče. I vývoj mají obě firmy v Indii.

Kdyby americké firmy vyráběli zboží v USA, hned by byl export/import vyrovnaný.

A stejná demagogie se týká výdajů na obranu. USA sice vynakládá 4%, ale platí je americkým firmám a vojákům, takže všechny daně, přímé i nepřímé, včetně daně ze zisku zase končí v pokladně USA.

Zatímco Evropa povinně nakupuje 70% zbraní v USA, (vzpomeňte na ten kravál, když jsme se rozhodli koupit izraelské radary)a tak ty 1-2 %, co EU země vynakládají na zbrojení, proudí do kapsy USA.

M. Prokop 10.7.2018 13:47

Re: Je to prosté autore.

Ochrana před levnými dovozy víc škodí, než pomáhá. Lituji, tohle neberu.

Pokud chce Trump EU přinutit k jednání, beru krátkodobý nátlak (jakž takž). Jinak je to chyba.

J. Fridrich 10.7.2018 14:23

Re: Je to prosté autore.

Mnoho lidí u nás i ve světě toho moc o světě a vojenské a ekonomické síle jednotlivých hráčů na světovém kolbišti neví, že ? Trochu je třeba to nastudovat, v dnešní době díky technologiím z Ameriky a jeho center v Silicon Valley, Redmondu a mnoha podobných se posouvá věda a pokrok dopředu a číňánci jsou zatím spíše zloději technologií.. Několikrát kliknete do toho Amerického Internetu na svém písí a dozvíte se o vývoji " ajtýtechnologií " více než když my jsme museli běhat pro každou informaci do universitní knihovny za našich komoušů.. Přeji hezký den.

J. Vintr 10.7.2018 22:04

Re: Je to prosté autore.

Pokud chce Trump vrátit a obnovit výrobu doma, nemá jinou možnost. Vyrábět v zahraničí a dovážet je cesta do pekla, protože lidé bez práce nebudou mít časem za co to dovážené zboží kupovat.

J. Chaloupka 10.7.2018 9:42

Tak nevím, ale někde psali, že na G6 nebo Trump nabídl

zrušení všech cel, a odpovědí byli protažené obličeje. Tak odešel.

J. Chaloupka 10.7.2018 9:43

oprava: na G 6 nebo 7

.

J. Kombercová 10.7.2018 9:45

Re: oprava: na G 6 nebo 7

Bez Trumpa, když odešel, těch 6.

S. Sidlichovsky 10.7.2018 10:59

Re: Tak nevím, ale někde psali, že na G6 nebo Trump nabídl

Eurojásalové zřejmě nepřijdou, tak aspoň ode mne díky, že to připomínáte.

M. Prokop 10.7.2018 9:41

Z OSN zatím ne,

z UNESCO.

J. Kanioková 10.7.2018 22:33

.......

Trumpova Amerika letos vystoupí z Organizace pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) a Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). Jejich rezoluce označuje americká vláda za protiizraelské a neobjektivní.

K. Janyška 10.7.2018 9:03

Ano. A já nenavidím tzv. brusel.

A oprávněně. Je podstatou stejný jako SSSR... Dzp.

J. Fridrich 10.7.2018 6:30

Podstata toho velkého " humbuku " ve světě a hlavně

Podstata toho velkého " humbuku " ve světě a hlavně v nyní špatně vedené Evropě ke správným krokům presidenta Donalda Trumpa, který chce - obecně řečeno - dát do spravedlivého pořádku vztahy mezi Amerikou-USA a hlavně Evropou, ale i jinými částmi Světa je v tom, že Evropu a i jiné části Světa chrání Amerika 73 roků od konce II. svět. války svým raketojaderným potenciálem za své náklady-prostředky na její gigantickou vojenskou sílu - a té jedině SSSR a nyní Rusko i muslimští arabáši ROZUMÍ. Také ve vzájemném obchodě s většinou zemí Světa na ten obchod Amerika doplácí. President Trump chce tyto pokřivené vztahy spravedlivě NAROVNAT.

K Rusku-SSSR jen krátce - není stejné jako SSSR, ale je STEJNĚ NEBEZPEČNÉ pro všechny své sousedy, tak jak byl dříve Sajuz - má po staletí imperiální cíle. O výbojích a zisku kolonií Portugalců, Španělů, Holand'anů, Britů, Francouzů, Němců nám toho napovídali komunistické soužky učitelky dost a dost - ale na výboje a zábory obrovských území kozáckým atamanem Jermakem a dalšími ruskými dobyvateli pro ruské cary se cudně mlčelo a mlčí dodnes. Ukrajinci, Pobaltské republiky, Finsko a středoasijské republiky by Vám mohli vyprávět. Také Mad'aři, my a další země kolem jejich předlouhé hranice o tom něco ví.. Oni také dodnes Západ nenávidí a chtějí ho zevnitř rozložit a rozvrátit, to vidíme na zesilující se pot'ouchlé internetové propagandě a demagogii která se valí na Západ z jejich kanálů - a u nás i ve světě docela úspěšně, hlupáků je všude dost a dost..

P. Grigar 10.7.2018 13:48

Re: Podstata toho velkého " humbuku " ve světě a hlavně

.. s těmi hlupáky máte 100% pravdu, osobní zkušenost z nějakého srazu?

V. Braun 10.7.2018 3:33

Sednout si k jednacímu stolu?

Autor vyčítá EU iracionální jednání, podle něj si místo toho EU měla s Trumpem sednout k jednacímu stolu a všechno si vyjasnit. Jen mu nějak uniká, že na racionální jednání musí být dva racionálně jednající s ochotou jednat - kdepak byla nabídka Trumpa k racionálnímu jednání, ideálně ještě před vyhlášením jakýchkoli cel, protože jednostranné kroky vždy vzbuzují emoce a racionálnímu jednání brání? Pochlapte se pane autore a dejte sem informace jak se Trump neúspěšně snažil s EU jednat.

P. Harabaska 10.7.2018 10:01

Re: Sednout si k jednacímu stolu?

Nelze souhlasit s větou v článku, že Donald Trump se chová jako typický obchodník. On se chová jako typický koňský handlíř. Nerovnováha v obchodní bilanci mezi USA a ostatním světem je výsledkem amerického přístupu k národní ekonomice, díky němuž Amerika utlumila svoje vnitřní výrobní aktivity a nejraději platí svými na rotačce tištěnými dolarovými dluhopisy nebo zbraněmi, za které ti druzí nechtějí vydávat tolik peněz, kolik si Američané představují. Těžko si představit, že by některé státy chtěly po jednom tanku nebo po jedné stíhačce pro každého svého občana.

F. Vízek 10.7.2018 1:26

Jak to tedy je ?

Výdaje na zbrojení jsou u USA desetkrát větší než výdaje na zbrojení u Ruska?

To je zajímavá informace.

Když připočtu součet výdajů na zbrojení ostatních států NATO, pak je Rusko sotva vážnou vojenskou hrozbou.

Ekonomickou hrozbou také není, jak je psáno a vysvětleno.

Že by Rusko bylo hrozbou politickou či ideologickou? Když ale komunisti jsou v Rusku už mnoho let v opozici, tak odtud také hrozba nehrozí. Jak to tedy je ?

J. Vintr 10.7.2018 2:22

Re: Jak to tedy je ?

Rusko má samozřejmě omezené zdroje, protože jeho ekonomika je na úrovni rozvojové země. Jenže na to, čím si tento nedostatek kompenzuje, moc peněz potřeba není. Rozeštvávat a vyvolávat konflikty jde skoro zadarmo. Stejně jako infiltrovat svět jejich agenty. Proti tomu se ale velice těžko bojuje a proto je Rusko tak nebezpečné.

M. Prokop 10.7.2018 9:40

Re: Jak to tedy je ?

Ano.

J. Brunner 10.7.2018 13:29

Re: Jak to tedy je ?

Ne.

P. Grigar 10.7.2018 13:45

Re: Jak to tedy je ?

..EU si nedokáže poradit s Ruskem, ekonomikou na úrovni rozvojové země, navíc s omezenými zdroji. Jak si tedy podle vás dokáže poradit s Amerikou?

R. Langer 10.7.2018 17:46

Re: Jak to tedy je ?

Nedokáže to ANI s Ruskem, natož tak s Amerikou...

J. Kanioková 10.7.2018 22:38

Přesně

M. Krátký 10.7.2018 15:28

Re: Jak to tedy je ?

k termínu "rozvojová země" bych měl tuto poznámku - zde :

https://www.youtube.com/watch?v=CIYJXcCT_Uk

české titulky - hezký den