26.6.2019 | Svátek má AdrianaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Užitečná akademická společnostŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 7, poslední: 26.6.2018 21:00, přehled diskusí

Hrůzy z Ameriky přestoupily i k nám.:
Autor: A. Alda Datum: 26.6.2018 14:55

Popisuje to například pan Hamp zde: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jsem-disident-Celim-buzeraci-promluvil-Petr-Hampl-541506

Docela mne už i začíná mrzet, že jsem se v listopadu a prosinci 1989 tak rasantně zapojil do odstraňování předchozího režimu. Dnes po těch létech musím konstatovat, že z těch doufaných svobod zbylo již jen cestování pro ty, kdo na to mají. Sociální situace více než poloviny lidí se zhoršila, u mnohých přímo drasticky, a přitom už zase nemáme ani tu svobodnou volbu lékaře a školy (o což tehdy lidem velmi šlo). A EU teď bude bojkotovat americké zboží, takže asi i ty džíny zase budou považovány za projev odporu proti režimu...

Re: Hrůzy z Ameriky přestoupily i k nám.:
Autor: I. Mertl Datum: 26.6.2018 17:49

Chudáku, tak i na vás dopadla trestající ruka kapitalismu, i když jste tak razantně odstranil bolševický režim! Nemůžete si vybrat lékaře a vnoučci mají na výběr jednu jedinou školu, fakticky hnus. Těch džín nelitujte, beztak už na ně nemáte věk. Tak snad by se na vás něco našlo v Charitě nebo Armádě spásy. A jídla máte dost, jste na dávkách nebo žebráte, pane Aldo? Nestyďte se přiznat bídu, pane Aldo, uspořádáme na vás tady na Psu sbírku.

Jste trapný..:
Autor: J. Kanioková Datum: 26.6.2018 19:19

Re: Jste trapný..:
Autor: I. Mertl Datum: 26.6.2018 21:00

I vaše kancelář přispěje maršálovi na živobytí? Fajn!

Problém spočívá v tom, :
Autor: J. Schwarz Datum: 26.6.2018 11:06

že slušný člověk se cítí povinen být "dobrý" a to je základ manipulace ze strany agresivních dobroserů. Nic takového, žádná taková povinnost neexistuje. Naopak existuje právo poslat s jeho nároky kohokoli do (_._), neexistuje povinnost být "solidární" s každým vyžírkou a idiotem. Ttaky se nemusíte s nikým povinně družit, úplně si vystačíte s těmi, co jsou vám sympatičtí. Pokud se vám někdo nelíbí, nemáte povinnost s ním komunikovat a naopak máte právo každému, kdo se do vás násilně naváží rozbít hubu. Howgh.

A přece se točí!:
Autor: V. Student Datum: 26.6.2018 10:36

A točit bude. Ono jim to snad jednou dojde. Že aby bylo co do huby, někdo musí chodit do práce, myšleno ovšem vytvářet hodnoty, myšleno ovšem ty skutečné, ekonomické, nikoli abstraktní, odtržené od skutečného života.

Ale možná jim to dojde až tehdy, kdy do té huby opravdu už nebude co strčit. Protože těch, kteří budou pracovat, nebude tolik, aby uživili ty ostatní, přednášející o právu na 38 pohlaví, černoších, kterým všichni ostatní ubližují, nebo nosící nad hlavami transparenty že na životech černochů, zrzků, žen, žab, lesů atd. záleží.

Dej levici:
Autor: P. Lenc Datum: 26.6.2018 9:47

dostatek prostoru a fašismus, nacismus a komunismus se stává skutečností.Samozřejmně si bude říkat nějak vzletně, například "liberální demokracie".