25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Páté výročí státního převratu (1)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 61, poslední: 27.6.2018 11:35, přehled diskusí

No, těžko říct,:
Autor: J. Jurax Datum: 25.6.2018 22:11

no, těžko říct - na pí Nečasovou-Nagyovou nakonec mají jenom jakési kabelky. Všechno ostatní ne že by nebylo - tomu v případě vysoké státní úřednice nelze moc věřit - ale nějak se to tutlá, aby se neprofláklo, jak se u nás vládlo a vládne a vládnout bude. To by voličové moc do detailu radši vědět neměli, aby zase znovu správně volili.

No a musterknabe Nečas doplatil na to, že nezvládl diplomaticky řečeno vlastní hormony ... to se slušným chlapcům bez dozoru stává ...

Ovšem přesto by jeden čekal, že se tedy do sekretariátu dostaví dva dobře oblečení pánové a diskrétně vyzvou dámu, aby je následovala. Mohlo by to jistit pár dalších urostlých gentlemanů v decentně střižených oblecích s vybouleným podpažím, kdyby tedy náhodo něco. Ovšem policejní manévry za přítomnosti kamer, komanda kukláčů, jako by se od ochranky sekretariátu očekával ozbrojený odpor s použitím kulometů a pancéřovek ... chyběla mi ještě obrněná technika - tank nebo aspoň BVP mířící do patřičných oken, přelétávajíci bitevní Mi-24 a Alcy L-59 ...

Re: No, těžko říct,:
Autor: L. Novák 475 Datum: 25.6.2018 22:30

Přesně! :-)

Jedním slovem,:
Autor: K. Janyška Datum: 25.6.2018 20:49

zatím nepotrestaný zločin těch, kteří převrat provedli... Dzp.

Re: Jedním slovem,:
Autor: Š. Hašek Datum: 25.6.2018 21:49

Hýzlovina.

Rozšiřovači: TV spacáková, pravda láska, opozice (débilní). Potom Ruml, Marvanová, Kalousek, JauJau, ......... . Zkr.

Od prvních hodin :
Autor: J. Peřina Datum: 25.6.2018 18:51

jsem tvrdil,že za tím stojí Bureš a za tím si stojím i po pěti letech."Duo primeros" Bureš a Šlachta,dlouhá léta dva velicí kamarádi,bez kterých by se nic nestalo,spolu s Ištvánem provedli státní převrat,za který by se nestyděla ani STB.Když si k tomu přidám známou informaci,že Bureš s STB vědomě spolupracoval a že se u nich přeci jen něco naučil,tak do sebe vše zapadá.Před tím si ale koupil Mafru,aby mu novináři kryli záda.

Nesouhlas:
Autor: J. Krejčí 030 Datum: 25.6.2018 18:35

Tak si to shrňme:

1) Kauza uplácení poslanců: Zařízl ji nejvyšší soud, kdy velmi, velmi extenzivně vyložil podmínky indemnity. Toto rozhodnutí následně zpochybněno ústavním soudem, již bez možného dopadu na ty poslance. V Rakousku a USA lidé odsouzení za analogické jednání. V postupu státních zástupců pochybení nevidím.

2) Kauza zneužití vojenského zpravodajství: V podstatě šlo o hrubé zneužívání ozbrojeného sboru milenkou premiéra a v důsledku toho o závažný zásah do základního práva jiného (býv. manželky Nečase). Všude v dem. části světa průšvih jako hrom, toto na pád vlády bylo samo o sobě. Náš problém je, že se asi zbláznila jedna soudkyně. Nepřiměřená délka řízení není na straně státních zástupců, ale na straně soudu. Lze navíc čekat odsouzení.

3) Tzv. nezdaněné kabelky: Autor poněkud přehlíží, že nejbližší osoba premiéra s velkým vlivem na něj přijímala dary, za cca 10 mil. Kč. Ono to sice asi dary nebyly, ale víte, jak to bylo s Al Caponem. Taky asi banalita, dle autora.

Obecně těch průserů bylo dost. Dost lidí v ODS si tím vysvětluje její neúspěch. Je to jistě pohodlné, okolnosti nástupu Babiše jsou ale složitější. Ostatně nástup nesystémových stran je problém obecnější, a nejen u nás. U nás to započalo již úspěchem Věcí veřejných. Ty zmíněné kauzy měly vliv spíše menší.

Re: Nesouhlas:
Autor: I. Vermis Datum: 25.6.2018 20:24

Fandové ODS velmi rádi lžou, když se jim to "hodí do krámu". Munici jim poskytuje i soudkyně, která opakovaně nerespektuje rozhodnutí nadřízeného odvolacího soudu.

Když Ludvík XV. poznal hraběnku Du Barry,:
Autor: D. Stirský Datum: 25.6.2018 14:18

tak mu ukázala věci, které do té doby vůbec neznal. Orální sex, parfémování vaginy a jiné. Král, byť velký záletník, toto nikdy nezažil. Neb dívenky, které mu pokládali do postele, tam celé vyděšené žádné velké tělocviky neprováděly. Když se s tím, co mu hraběnka poskytuje, svěřil vévodovi D ́Ayen, ten jen na krále útrpně pohlédl a replikoval: "Je vidět, že Vaše veličenstvo ještě nikdy nebylo v bordelu." Na tuto historku si vždy vzpomenu, píše-li se o kauze Nečas-Nagyová.:-)

Re: Když Ludvík XV. poznal hraběnku Du Barry,:
Autor: M. Moravcová Datum: 25.6.2018 14:50

něco to o vás vypovídá

Re: Když Ludvík XV. poznal hraběnku Du Barry,:
Autor: D. Stirský Datum: 25.6.2018 15:00

Byl to Nečas, který držel řeč na téma rodina, spořádané vztahy atd. Četl jsem článek od jednoho sexuologa, napsal té stejně jako já, jen s použitím odbornějších výrazů. Můj závěr? Jako politik bych nikdy nekázal o mravnosti sexuální. Většinou se to vymstí.

Re: Když Ludvík XV. poznal hraběnku Du Barry,:
Autor: M. Moravcová Datum: 25.6.2018 17:23

jenže přes poklopec uletěla hlava leckomu, trestné to není. Na vládní puč slabé.

Re: Když Ludvík XV. poznal hraběnku Du Barry,:
Autor: I. Vermis Datum: 25.6.2018 20:26

To je velký omyl - muž, kterému uletěla hlava přes poklopec není způsobilý pro funkci premiéra.

Re: Když Ludvík XV. poznal hraběnku Du Barry,:
Autor: J. Jurax Datum: 25.6.2018 21:58

A což prezidenta - Clinton třeba ... :-)

Nicméně je pravda, že Nečas vlastní blbostí naládoval flintu, kterou jej sestřelili.

Díky za článek:
Autor: M. Rastislav Datum: 25.6.2018 14:07

Pane Vlku, díky za článek, který mi připomenul nedávný převrat našich "plukovníků". Snad v druhém dílu uvedete, kdo za tím stál. Nezdá se mi, že by iniciátoři převratu byli ti dva šašci.

V mé paměti zůstal pád vlády jako vzpomínka na 2 šašky, co v TV zdůvodňovali noční nasazení maskovaného komanda policistů a odvádění 3 poslanců v klepetech, protože "mobilovali" mimo sněmovnu o svém finančně nevýhodném odchodném. Pro zvýšení důvěryhodnosti zásahu přidali Ti dva šašci informaci o zajištění milionů a zlata, vč. teorie o mafii. Korunu tomu nasadil NSZ Zeman výrokem, že jde o střet 2 právních názorů a Ištván nemohl předvídat rozhodnutí NS s tak široce pojímanou imunitou poslanců.

Re: Díky za článek:
Autor: L. Novák 475 Datum: 25.6.2018 20:03

Ano, také si na to vystoupení oněch dvou státních zaměstnanců vzpomínám. Za to by měli viset! Tolik nesmyslů vypuštěných do světa...

No jistě...:
Autor: J. Nový Datum: 25.6.2018 13:33

"Já bych jen dodal, že jak později vyšlo najevo, i pro vynucení si vstupu do bytu paní Nagyové, kde bydlely i dvě nezletilé děti, měli policisté - pokud by ihned neotevřela - také připravené beranidlo. A „rozlamovač zárubní“, pokud by byly dveře v bezpečnostním provedení."

.

A to je špatně, že jsou vybaveni na legální vniknutí do bytu? Jak rád by je jistě autor zkritizoval, kdyby se k nějakému bytu dostavili bez tohoto vybavení a pokoušeli by se vyrazit dveře ramenem. V tu chvíli by z policistů udělal blbce. prostě staré, dobře známé: "Kdo chce psa bít, hůl vždycky najde" :-(

Re: No jistě...:
Autor: J. Kulheim Datum: 25.6.2018 13:52

Pro paní Nagyovou si mohli přijít policajti do práce a v noci mohli klidně spát.

Z toho z čeho byla obviněna, byla vešechno lež. Teď se chtli nějakých 1000 x zdaněných kabelek. Zaplatil jste vy daň z dárků, které jste dostal pod stromeček?

Re: No jistě...:
Autor: M. Moravcová Datum: 25.6.2018 14:52

a i kdyby to byla pravda, mohli si ji vyzvednout v práci

Re: No jistě...:
Autor: P. Han Datum: 25.6.2018 16:06

A hodně tam našli smrtelně nebezpečných kabelek?

Re: No jistě...:
Autor: L. Novák 475 Datum: 25.6.2018 20:04

Tomu říkáte "přiměřenost"? 8-O

Mám jeden dotaz do pranice.:
Autor: P. Čech Datum: 25.6.2018 12:28

Nejsou náhodou Babiš, Zeman a Okamura také plukovníci?

Obhajoba zlodeju.:
Autor: R. Stary Datum: 25.6.2018 11:49

Je zajimave s jakou vervou odsuzuje autor zakroky justice proti casti zlodeju, kteri kradli. Ze je to lez a zlovule justice a policie? Tak nam vysvetlete autore, kde je majetek naseho statu. Velka cast byla prodana. Kde jsou penize, ktere nas stat za tento majetek strzil? Jak prisel pan Babis k majetku? Prece ho nemohl vydelat. Byly prodany i pro stat dulezite objekty (napr. Ceska pojistovna) . Co se s nimi stalo po privatizaci? Takove informace by byly zajiste zajimavejsi, jako ciny ruznych z casti cizich oficiru.

Re: Obhajoba zlodeju.:
Autor: P. Čech Datum: 25.6.2018 12:32

Proč by Babiš nemohl svůj mejetek vydělat? On je přece skutečný podnikatel, jakých je u nás málo. Získání velkého množství majetku nelze vázat na práci v zaměstnaneckém poměru či práci živnostníka. Skutečný podnikatel je někdo jiný, ne každý s živnostenským listem, jak nám bylo mnoho let podsouváno.

Re: Obhajoba zlodeju.:
Autor: M. Moravcová Datum: 25.6.2018 12:49

podnikatel je, to jo. Ale ty metody, jak k podnikům přišel, že

(Setuza, Chemapol, IPB, PK Orlen)

Re: Obhajoba zlodeju.:
Autor: P. Čech Datum: 25.6.2018 19:11

K podnikům přišel zákonným způsobem, jinak by už dávno seděl v base. Prostě kdo umí, umí, kdo neumí, čumí.

Re: Obhajoba zlodeju.:
Autor: L. Novák 475 Datum: 25.6.2018 20:06

No, že zrovna vy blábolíte takovéhle nesmysly, mě snad ani nepřekvapuje...

Re: Obhajoba zlodeju.:
Autor: T. Urbanec Datum: 26.6.2018 0:01

Seděl? Stejně jako neblahé paměti Mrázek, že. Toho kdyby neodpráskli jiní tzv. podnikatelé, tak ho dnes máme ve Strakovce místo AB. Anebo Pitr? Ten kdyby se neznelíbil AB, tak se nám všem směje. A to by mohl člověk pokračovat dál a dál. Základní problém P. Nečase byl v tom, že neměl "koule" na to, aby Ištvána se Šlachtou ustál. Protože v porovnání s tím, co se děje dnes a je to považováno už jaksi za kolorit naší politiky, to byl jen slabý odvar. Obviněný stb-ák premiérem, Rudí pohrobci diktují, kdo bude ve vládě. Vše blahosklonně diriguje hradní parta, která na to nemá mít žádný vliv, neb z ústavy není odpovědná.

:
Autor: P. Papež Datum: 26.6.2018 17:12

Seděl by v base? Kdo z velkých grazlů, mezi které Bureš patří, seděl? U nich se buď získá moc, nebo zemřou.

Re: Obhajoba zlodeju.:
Autor: M. Těhanová Datum: 25.6.2018 13:51

Říká vám něco nepřátelské převzetí? A tím a jinýma podrazama ke svému majetku přišel. Příkladů je dost, ale jeho věrní jim stejně nevěří.

Re: Obhajoba zlodeju.:
Autor: R. Stary Datum: 27.6.2018 11:35

Pane Cech. Diky za velmi dobrou namitku. Nahle zbohatnuti pana Babise vyvolalo nejen u mne, ale i ve svycarskych podnikatelskych kruzich udiv. Zajimaly se o to i nejvetsi svycarske noviny. Toto zbohatnuti nutno spojit s kuponovou privatizaci, ktera nemela s podnikanim nic spolecneho. Podrobnosti lze najit v mnoha ceskych a zahranicnich zdrojich. Metody jez pan Babis pouzival lze srovnat s methodami, ktere pouzival v kauze "Capi hnizdo". Protoze nad nim drzel ochranu ruku pan Zeman, proslo to bez "urazu".