23.7.2019 | Svátek má LiborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Chceme jít směrem Macrona, nebo Kurze?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 41, poslední: 20.6. 2018 23:11, přehled diskusí

Re: Chceme jít směrem Macrona, nebo Kurze?:
Autor: V. Klepetko Datum: 20.6.2018 23:11

To je otázka, Milane. Jestli ona ta rozhádanost není spíše výsledkem šíleného a nepřirozeného tlaku na stále užší, těsnější, sešněrovanější integraci... Je to jako když opilý kočí bije starou kobylu bičem přes oči a pritom řve : "EVER CLOSER, EVER CLOSER, EVER CLOSER!!!!!!"

Kdyby ti fanatičtí vizionáři tak netlačili na pilu, tak tu máme vcelku racionální a prospěšnou spolupráci.

8-leté moratorium by budoucí integraci přispělo více, než ty stávající bonapartistické plány, které vyznívají spíše jako destruktivní hrozba... Nazval bych to "ilegální migrací unijní legislativy do českého právního řádu":-))))))

Re: Federalizace:
Autor: J. Rechnovský Datum: 20.6.2018 22:40

Souhlasím s Vámi pane Prokope. Racionální, reformní politická alternativa s proEU programem, pravděpodobně neexistuje. Není po ní poptávka. Alespoň prozatím.

Re: Federalizace:
Autor: J. Rechnovský Datum: 20.6.2018 22:25

Souhlasím s Vámi a právě to by se mělo změnit.

Re: Federalizace:
Autor: J. Rechnovský Datum: 20.6.2018 22:22

No nespletl jsem se ve vás...:-/

Re: Federalizace:
Autor: M. Prokop Datum: 20.6.2018 22:15

To je nezbytnost do doby, než se EU a její státy dokáží ubránit samy. Pokud to kdy dokáží. Zatím to bez USA nejde.

Re: Federalizace:
Autor: M. Prokop Datum: 20.6.2018 22:14

EU armáda žádná není. Nemá žádné jednotné velení a IMHO zatím ani mít nemůže. Velké státy EU to nepřipustí.

Re: Federalizace:
Autor: M. Prokop Datum: 20.6.2018 22:12

Asi to myslíte dobře, ale EU k tomu nemá základní předpoklady, politický národ a celoEUnijní strany. Pak těžko pořádat volby.

Re: Chceme jít směrem Macrona, nebo Kurze?:
Autor: M. Prokop Datum: 20.6.2018 22:11

Na to, že budeme moudřejší, bych moc nevěřil. Akorát rozhádanější.

Co chceme?:
Autor: J. Kouřil Datum: 20.6.2018 21:44

Blbá otázka. Všichni víme, že Macron kůň, na kterého by nestálo za to vsadit 1 Kč, pane Zdechovský.

Chceme jít směrem Macrona, nebo Kurze?:
Autor: V. Klepetko Datum: 20.6.2018 21:10

Proč bychom měli vůbec někam chodit?

Nebylo by lepší se tak na 8 let zastavit a prodiskutovat v klidu cesty dalšího vývoje? Uvalil bych dočasné moratorium na legislativní činnost EP a nařízení ER. Právní stát trpí, když se na něj neustále chrlí další a další nová legislativa, kterou si ani nestíhá osvojit! Trpí demokracie i svoboda. Zastavme se!

Za 8 let budeme třeba moudřejší, a rozhodneme se, kudy dál...

Re: Federalizace:
Autor: J. Svoboda Datum: 20.6.2018 20:59

Tak to se netěšte. Já se tím nesmyslem nadále nehodlám zabývat.

Re: Federalizace:
Autor: R. Fiala Datum: 20.6.2018 19:46

A k čemu je vám pane Rechnovský - zvlášť v éře Trumpa - silná euroatlantická vazba? Můžete to konkretizovat?

Frankocentrické návrhy Macrona:
Autor: R. Fiala Datum: 20.6.2018 19:43

nemá cenu ani zkoumat protože naštěstí nemají šanci na realizaci. Ve srovnání s ním zase vyhrává (podobně jako předtím v soutěži s magorem Schulzem) Merkelová, jakkoli čím dál tím trapnější a ubožejší. Její slabošská a podvratná politika je jistě pro EU i Evropu škodlivá Němci jsou však na rozdíl od samozvaného eurovůdce Macrona ještě stále ochotni nést její náklady. Intrikánská baba se svého křesla drží zuby nehty, ale věřím, že se jí přeci jen konečně zbavíme. Pak se snad na evropském fóru dostanou ke slovu lidé jako je Rakušan Kurz.

Re: Federalizace:
Autor: J. Rechnovský Datum: 20.6.2018 18:44

EU armáda ukotvená v NATO je podle mého názoru nebetyčný nesmysl...??? No, těším se na Vaše odzbrojující argumenty pane Svobodo.

Re: B. Kuras: Konec, paní Merkelová. Kurz je pro vás :
Autor: J. Svoboda Datum: 20.6.2018 17:33

Dobře paní Kanioková. Mezi námi je hlavním rozdílem, že Mikronovi nevěřím vůbec.

Re: Federalizace:
Autor: J. Svoboda Datum: 20.6.2018 17:29

Pane Rechnovský, škoda slov. K vašemu výlevu se dá říci jen to, že jste mimoň. EU armáda ukotvená v NATO je podle mého názoru nebetyčný nesmysl. Omlouvá vás jen to, že jste se přiznal, že jste eurofederalista. To považuji za duševní nemoc.

Rakousko se připojilo k summitu V 4:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.6.2018 17:13

středoevropské vyšehradské skupiny v Maďarsku - https://voiceofeurope.com/2018/06/austria-to-join-summit-of-central-european-visegrad-group-in-hungary/#.WyonkhAzwqw.twitter

"Summit se bude konat ve čtvrtek v Budapešti s předsedy vlády Visegrádské skupiny (V4) a kancléřem Rakouska, který se zúčastní, řekl tiskový šéf premiéra ve svém prohlášení.

Viktor Orban z Maďarska, Peter Pellegrini ze Slovenska, Andrej Babis z České republiky a Mateusze Morawiecki z Polska se připojí rakouský kancléř Sebastian Kurz a odpoledne budou pořádat společnou tiskovou konferenci

Re: B. Kuras: Konec, paní Merkelová. Kurz je pro vás :
Autor: J. Pražák Datum: 20.6.2018 15:53

Itálie má ohromnou páku na Německo: dluží mu stamiliardy €. A není jisté , zda je uhradí. Podívejte se na saldo na Target2.

Směr pro KDU - ČSL, asociály, TOP00, ANOnisty:
Autor: J. Pražák Datum: 20.6.2018 15:45

bych vám poradil. Jděte už do p****e (historie) a přestaňte škodit. Vzpomeňte si na § 309 tr. z. a buďte rádi, že nejste ještě souzeni pro vlastizradu.

Federalizace:
Autor: J. Rechnovský Datum: 20.6.2018 15:37

Jsem eurofederalista (nikoli EUfil) takže chci:

EU ústavu a v ní EU vládu na základě výsledků voleb, 2 komorový parlament (EP a ER), EU armádu ukotvenou v NATO. Dále silnou transatlantickou vazbu, respektování principu subsidiarity, reformu právního systému, reformu sociálního systému, EURO jen pro státy schopné plnit dohodnutá pravidla, systém dotací omezený pouze na rozvoj infrastruktury, jednotný dorozumívací jazyk angličtinu (mimo národní)

B. Kuras: Konec, paní Merkelová. Kurz je pro vás :
Autor: J. Kanioková Datum: 20.6.2018 15:29

usmrkanec, na Itálii nestačíte. Pravda o stavu Německa, Británie a celé Evropy - http://jdem.cz/d856v4

Po Orbánovi byl Kurz druhým státníkem, který politiku otočil směrem k obraně civilizace. Hlavní naději na obrat celoevropské politiky však vidím v Itálii. K rakouskému šéfovi vlády si Merkelová ještě troufla se chovat, jako by to byl nějaký nezbedný usmrkaný školák – a on ji, myslím, patřičně srovnal do latě. Na šedesátimilionovou Itálii, s dvoutřetinovou antimigrační a eu-kritickou voličskou většinou, bude už i ona krátká. Itálie je myslím tím stavidlem, které obrátí tok evropské politiky. Dá se ale samozřejmě říct, že nebýt prvotního odporu V4, tyto zvraty by možná nenastaly, nebo by přišly mnohem později. Orbán ještě možná vejde do dějin jako evropský hrdina churchillovské krve.

(Sice si s tou Itálií nejsem až tak jistá, ale Kurasovy názory bývají velmi realistické) A Macronovi moc nevěřím, připadá mi spíš jako mamánek. A bruselskému ÚV už tuplem nevěřím ani ň.

Jak píše níže Kajan - Kurz je nám sice blíže,:
Autor: M. Krátký Datum: 20.6.2018 13:50

s čímž souhlasím, ale furt tady zůstávají tisíce byrokratických hovadin, které nám idioti z ÚV EU nařizují a tím nám hází klacky pod nohy - teď zrovna na Novinkách.cz píšou, že

Občané mají právo mít pistoli. Foldyna s Klausem ml. společně vystoupili proti regulaci zbranítakže celá EU s těmito a dalšími podobnými kravinami mi může políbit prhel - a probuďte se důstojný pane europoslanče - hezký den přátelé

PS : autore to vám není hamba brát tyhle peníze za to houno, které pro nás děláte ???

Zase kecy o reforme EU :
Autor: M. Mikulec Datum: 20.6.2018 10:52

Ktera se zmenit nechce? Proc by to delala? Vrchnosti to vyhovuje a kdo jednou pracoval v EU, bere dozivotni rentu. I proto jde brexit tak ztezka. Snemovna lordu dela proti ze, mnoho lordu ma za sebou unijni minulost.

Král slunce Mikron:
Autor: L. David Datum: 20.6.2018 10:29

nejspíš zatáhne Francii do ještě hlubších problémů, než v jakých se nachází dnes.

Jeho Francie se mu patrně zdá příliš malá, a tak by nejraději řídil celý svět i s přilehlým vesmírem.

Ten náfuka si vůbec nepřipouští, že sedi na tikající bombě naprosto nezvládnuté migrace, která (bohužel) bouchne již velmi brzy - ve Francii i v celé západní Evropě.

A pak se dnešní světoborné, Mikronem právě "řešené" problémy ukážou jako bezvýznamné maličkosti.

Kurze, ten :
Autor: K. Janyška Datum: 20.6.2018 9:34

je nám obecně blíže... Dzp.

Re: Svěží vítr je tak málo,:
Autor: J. Jonášek Datum: 20.6.2018 9:26

No také nejsem moc velký optimista, ale alespoň se začínají věci hýbat správným směrem. Další nepposlušnou zemí se stává docela překvapivě (nebo vlastně ne) Belgie a "nápad" ministra pro imigraci zavést austaralský model je kůl přímo v srdci EU.

Ostatně také to, že EU papalášstvo vůbec začíná připouštět možnost, a chce o ní summitovat příští týden, že bude imigranty třídit už v záchytných centrech v Africe, je pozoruhodná. Sice je jasné, že z toho bohapustého plácání zase nic nebude, ale alespoň o tom plácají. I to je posun ve vnímání.

Problém tak stejně bude muset řešit každá země individuálně, případně ve spolupráci se sousedy s ostatními, založené ale na vzájemných dohodách mimo půdu EU. Ideální stav bude, pokud do toho nebudou kecat z Bruselu a klást nesmyslné překážky.

Re: Rakousko nebo Francie?:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.6.2018 9:18

Pan Navr8til pouze poukázal na "zajímavé názorové prezentace" pana Zdechovského. Pozoruji, že než něco kvákne, mívá zřejmě vztyčený nasliněný prst ...... . Už dlouho, nikoliv po zvolení Sebastiana Kurze, atd.

Multinázorový lidovec první jakostní třídy, ale v momentální situaci celkem "typizovaný, univerzální politik". Což jest horší průs. Je jich tam povícero.

Re: Evropská unie už překročila Rubikon:
Autor: J. Anděl Datum: 20.6.2018 9:11

Když už přirovnáváte k CCCP, všimněte si na dnešním Rusku, že tím zřícením to zdaleka nekončí.

Re: Rakousko nebo Francie?:
Autor: J. Anděl Datum: 20.6.2018 9:09

Každý chce něco. Či je na tom, jestli chce sesli? Nechce ji každý politik, nějakou?

Nechápu, proč "to je otázka". Má to nějaký skrytý význam, ukazující jeho výjimečnou nemravnost?

Rakousko nebo Francie?:
Autor: F. Navr8til Datum: 20.6.2018 9:02

Otázka nezní, co chceme my. Otázka zní, co chce Zdechovský. A ten chce sesli v europarlamentu!