22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 470Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 19.6.2018 17:33, přehled diskusí

No prosím,:
Autor: J. Lepka Datum: 19.6.2018 12:39

tak nám stále jistý "politik" vštěpuje, že za vše může Kalousek a tady je černé na bílém, že za Nečase je odpovědný pan Čech !

Zdravím přátelé,:
Autor: S. Rehulka Datum: 19.6.2018 11:37

Víte, ono to má možná hlubší základy. Jsem rozený Pražák, ale můj tatínek přišel do Prahy z Prostějova, našel si maminku na Žižkově a tak jsem se stal Pražákem. Žiji už skoro půl století v Sydney a mám kamarády původem Čechy, Moravany, Slezany i Slováky, nechlastám, ale piji pivo, červené víno i kořalku velice mírně, takže v tom to není. Z mládí pamatuji řevnivost v hokeji (Sparta, Kometa,Slovnaft), ale bylo to vždycky v mezích. Dnes, ve svobodné republice, ve svobodné Austrálii, se s problemem nepřátelství mezi Moravou a Prahou setkávám dost často. Zdůvodněno to je tím, že republika má vládu v Praze ! Říkám : prostě je to tak ! Vláda byla v Praze za 1.Republiky za Protektorátu i za Bolševika, je tam logicky i ted. Tak si udělejte svobodnou volbu a přestěhujte ji třeba do Brna, jestli myslíte, že bude lepší. Přeji Vám štěstí !

Jsem Slezan, Šlonzák, Prajs a Moraváci:
Autor: A. Alda Datum: 19.6.2018 10:39

mě děsně se.ou.

Po moravská vína mám jeden souhrnný název::
Autor: P. Harabaska Datum: 19.6.2018 10:27

Moravský kyselák.

ach jo..zase moravské víno :
Autor: B. Clairvaux Datum: 19.6.2018 9:44

další z nekonečných litanií na téma, které je panu Čechovi očividně vzdálené ... takže snad jen to základní :

- kroužkuje pivo, řetízkuje slivovice ... dobré víno nedělá ani jedno

- pan Postránecký je (a to se asi všeobecně málo ví) Pražák

možná začínám tušit proč pan Čech vždy narazí (a to nejen na Moravě). Jo když někdo přijede v roli conquistadora se sebestřednou jistotou, že může místní ubermensch milostivě a s neotřelým smyslem pro humor seznámit se svým náhledem na svět ....tak si nejsem úplně jistý zda to zkrátka vždycky zabere a "poddaní" stojí v devótním předklonu.

Ách jó,:
Autor: F. Kusák Datum: 19.6.2018 9:08

tak se Honza Čech pustil, pro změnu, do moravského vína. Obdivuji jeho sebevědomí. Jen, nedej Bože, aby se ještě k tomu dozvěděl, že Miloš Zeman má rád moravská vína. To by bylo na atentát.

Mě taky asi před deseti lety paní doktorka:
Autor: M. Krátký Datum: 19.6.2018 5:49

povolila po obědě jedno pivo, tak jsem se jí zeptal kolikrát denně mohu obědvat - hezký den

Asi jste měl smůlu:
Autor: J. Cimbalnik Datum: 19.6.2018 0:41

na kamarády vinaře.. Ještě, že jste vzal na milost aspoň ty Kunovice a Hradiště.. K dobrému vínu se musíte propít. Jistě je ale pražský přízvuk handicapem.

https://ekonomika.idnes.cz/vinarstvi-horak-ovladlo-kategoriii-bilych-vin-v-parizi-pim-/ekonomika.aspx?c=A170306_145825_ekonomika_fih

Re: Asi jste měl smůlu:
Autor: P. Khail Datum: 19.6.2018 13:04

Kamarády vinaře? Jestli musíte být jejich kamarád abyste dostal dobré víno, tak je to hodně špatné a pokud myslíte, že víno z výstavy v Paříži pijete ve vinotéce tady, je to špatné s vámi. On je takový jednoduchý test - zajděte do některého marketu, kupte víno z Austrálie, Kalifornie, Jihoafrické republiky a moravské, samozřejmě stejnou cenovou kategorii a porovnejte. Nebo na dovolené ve Francii či Itálii kupte běžné víno z pouličního obchůdku a to moravské bude v 90% na konci pelotonu. Já s panem Čechem souhlasím.

Re: Asi jste měl smůlu:
Autor: J. Cimbalnik Datum: 19.6.2018 17:33

Nevim,co je pouliční obchůdek..Byl jsem teď tyden na kole v okolí Znojma,ochutnal jsem dost vína ze sklepa u nás i v Rakousku,nikde nám nenalili špatné víno.Pokud si chci koupit sudové víno,tak nejdřív ochutnam.To, že mně víno treba nechutná, neznamená, že je špatné. V dnešní době a změně klimatu dozrávají na Moravě vína, která konkurují světové špičce. Moravský vinař, který není odkázány na turisty, si netroufne nabidnout špatné vino-

jednak by ho neprodal a pak by si zkazil jméno. Jako turista jsem už dostal špatné víno na Korsice i v Italii... U nás v menším moravském městě je několik vinotek se sudovým vínem,nevzpominam si, že bych tam někdy dostal nekvalitní vino. Žiju napůl ve vinařském centru v Rakousku a vozím tam kolegům sudove víno z moravských Polešovic.Mam možnost srovnání a moravská vina svojí pestrostí rakouská předčí.A pokud preferujete pouze zahraniční vina ze supermarketu, dost se ochuzujete.Ale proti gustu zadny disputat.. Těžko milovníkovi dechovky vnucovat jaz.Nemam nic proti dechovce ani jazu, nemám nic proti kalifornským vínům ze supermarketu, piju to i to. Ale šmahem odsoudit Moravu mně přijde hodně zjednodušující.. Zkuste nekdy přijet na kolo na akci Moravské vinné stezky!