20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KRYM: Bojiště bývalé a třeba i budoucíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 15.6.2018 7:49, přehled diskusí

To "pozřela":
Autor: R. Vašíček Datum: 14.6.2018 19:42

je hrubé znevažovanie vôle obyvateľov Krymskej autonómnej republiky. Jej obyvatelia vyjadrovali väčšinovo svoju vôľu byť súčasťou RF v opakovaných prieskumoch Pew Research v rokoch 1992-2013. A potvrdzujú to aj prieskumy po pripojení k RF.

GfK Crimea Poll 2015

A few days ago an interesting study, “The Socio-Political Sentiments in Crimea,” was released by the Ukrainian branch of GfK, the well-known German social research organization, as part of the Free Crimea initiative. Intriguingly, the primary objectives of this project, launched with the support of the governmental Canada Fund for Local Initiatives, were to “debunk aggressive Russian propaganda” and to “reintegrate Crimea into Ukraine.” Thus the researchers can hardly be suspected of being Russian sympathizers. So let’s take a look at the results. The attitudes of Crimeans were studied in January 2015. This representative sample included 800 respondents living on the peninsula, from all age and social categories. The poll had an error margin of 3.5%.

In answer to the most important question: “Do you endorse Russia’s annexation of Crimea?” 82% of the respondents answered “yes, definitely,” and another 11% – “yes, for the most part.” Only 2% gave an unambiguously negative response, and another 2% offered a relatively negative assessment. Three percent did not specify their position.

Atď. http://orientalreview.org/2015/02/10/german-sociologists-on-crimeas-choice/

Re: To "pozřela":
Autor: J. Farda Datum: 14.6.2018 20:33

Zejména to Vaše "po připojení" je, vážený pane, jak říkává náš expresident, opravdu signifikantní, ale i to "před" je srovnatelné s vůlí německého obyvatelstva Sudet před i po sjednocení s Velkoněmeckou říší. Ein Reich, ein Volk, Ein Führer při tom vyřvávali. Sudety dali Hitlerovi Daladier, Chamberlain a Mussolini, Putin na nikoho nečekal a vzal si zdvořilými mužíky, rozlezlými ilegálně z ruských základen po ukrajinském území jako krysy, Krym sám. Imperiální hajzl jako hajzl, vsjó ravnó, a s Vašimi oblbujícími kecy jděte do pihele nejčernější, ruský kolaborante! :-P

Re: To "pozřela":
Autor: J. Farda Datum: 14.6.2018 21:08

A zabudl jsem - také tenkrát, také většinově, na srazech SdP v bílých podkolenkách řvali, Heim ins reich, heim ins reich! Ponimájetě, gospodin továryšč?!

Re: To "pozřela":
Autor: P. Han Datum: 14.6.2018 23:00

Už jsem to psal dřív. Tenhle průzkum proběhl po roce od ruské okupace Krymu, jednalo se o telefonický průzkum. Čili rok po okupaci vám někdo zavolá domů a zeptá se vás, jestli s okupací souhlasíte... Co se týče výsledků vlastního referenda, ty byly s ohromnou pravděpodobností zfalšované. Podle vyjádření Rady pro lidská práva při úřadu prezidenta Vladimira Putina pro připojení Krymu k Ruské federaci hlasovalo jen 50 až 60% voličů za účasti 30 až 50%.

http://president-sovet.ru/members/blogs/bobrov_e_a/problemy-zhiteley-kryma-/

Re: To "pozřela":
Autor: J. Farda Datum: 15.6.2018 7:49

To pane Hane rusofily nezajímá, oni věří, po vzoru Churchillova bonmotu, jen těm statistikám, které si sami zfalšují ... :-)