22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Nová subsidiaritaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 75, poslední: 13.6.2018 21:30, přehled diskusí

Dej politikovi křeslo - nejlépe v Bruseli - on už si "práci":
Autor: L. David Datum: 13.6.2018 17:19

najde. Nejlépe takovou, která upevňuje jeho moc osobní, rovněž tak moc celé kliky, jejíž se stal součástí.

Nějaký Svoboda není výjimkou. Ten trouba si vůbec nepřipouští, že jednou může o všechny své benefity přijít a jařmo, které vymýšlel pro běžné občany, semele také jeho!

Není to Europoslanec za Ano?:
Autor: V. Braun Datum: 13.6.2018 17:13

Skoro se zdá, že je to europoslanec za Ano. To také chce stát řídit jako firmu, bez zbytečných řečí a s "účinným rozdělení pravomocí", ne?

Jenže teď najednou europoslanec Svoboda jen tak mimochodem, bez

jakéhokoliv vysvětlení, píše, že zásada subsidiarity by do budoucna

neměla spočívat v ochraně demokratických hodnot, ale v „účinném

rozdělení pravomocí“.

Re: Není to Europoslanec za Ano?:
Autor: M. Prokop Datum: 13.6.2018 20:59

Lidovec, "kostelní socialista".

HlásnÝ:
Autor: O. Zuckerová Datum: 13.6.2018 12:22

trouba!

Re: HlásnÝ:
Autor: M. Marek Datum: 13.6.2018 12:43

Pro troubu každý trouba nebo jak to říkal FG.

Re: HlásnÝ:
Autor: M. Prokop Datum: 13.6.2018 13:40

Na Svobodu je označení "trouba" (jakákoliv) zcela nevýstižné.

Re: HlásnÝ:
Autor: M. Marek Datum: 13.6.2018 15:35

Asi jsem nepochopil, kdo ta trouba je. Svoboda jistě.

Re: HlásnÝ:
Autor: J. Ráž Datum: 13.6.2018 17:10

Jestli myslíte jako troubu europoslance Svobodu - nesouhlas. Ten člověk je inteligentní a nesmíme zapomenout, že i Heydrich byl mimořádně inteligentní. Jen inteligentní kazisvěti, ne troubové, jako je Juncker nebo Schulz, vždy páchali a i dnes páchají to největší zlo!

Furt stejný:
Autor: F. Navr8til Datum: 13.6.2018 11:17

Proč tolik slov? Proč neříci jednoduše, že Svoboda je hlásná trouba bruselských byrokratů a jeho žvanění je jen prostředek, jak si udržet europoslaneckého fleka, mzdy, platy, náhrady, benefity atd.

Re: Furt stejný:
Autor: J. Kombercová Datum: 13.6.2018 11:48

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Svoboda, dle vlastních slov, je placen penězi EU (ne daňových poplatníků, tedy i těch českých), a tak zpívá podle not. :)

PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM, :
Autor: K. Janyška Datum: 13.6.2018 10:56

ZEJMÉNA RUDOČERNÝCH SOCIALISTŮ.

Jak známo, vývoj lidského světa je tažen civilizací jednotlivců obchodem, tedy jejich vyšším a vyšším osamostatňováním. Takoví lidé jsou pak už dlouhá tisíciletí tahouny dalšího jeho vybavování technickými prostředky, neboť svojí nekoordinovanou aktivitou vygenerovali neosobně a nezáměrně spontánní řád lidské interakce a lidského světa, který je svými evolučně vyvinutými pravidly řídí a nutí k efektivním a produktivním druhům jednání.

A přinutil je založit evoluční cestou bez původního záměru vlastní správní jednotky, národní státy.

Pomiňme tu eskapádu historických událostí, které vedly k dnešku a podívejme se na to, co je. Co vniklo a co dál vzniká. Jen za poslední 3 dekády vznikly desítky nových národních států a nikdo se jich, tedy každý toho svého, nechce vzdát. Jak to ? Vždyť EU je přece prý jakousi novou lepší formu lidského světa. Tak proč ne ?

Jednoduše proto, že to není mírovými cestami možné. Historickými vazbami a vzájemnou všemožnou sounáležitostí osazené skupiny lidí, kteří si říkají národ, dokonce až paradoxně na tom trvají i v USA, kde je national skoro všechno, totiž se této vlastnosti ani vzdát nemohu. Je vrostena v jejich historii a v jejich myslích, tedy v systému tzv. pravidel jejich správného chování. Proto není znám případ, kdy by se někdo dobrovolně vzdal své národní identity.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM, :
Autor: K. Janyška Datum: 13.6.2018 10:56

Národy a jejich národní státy, není zatím dáno, že co národní stát to jeden národ, se staly jedinými možnými správci zemského povrchu, a každý vidí, že skoro o každý metr svého území jsou ochotny bojovat. Ale co je nejpodstatnější pro existenci lidského světa, že se staly největšími prvky jeho spontánního řádu, který je samotnou podstatou jakékoliv možnosti, aby lidský svět vůbec existoval. Přičemž vzájemné vazby prvků spontánního řádu jsou výsostně omezující, tedy negativní, tedy zákazové. On jediný umožňuje lidem a jejich organizacím, včetně národních států, sledovat nekonečné množství účelů a cílů svých jednání tak, aby při tom nenarážely do ostatních, tedy, aby lidí se stejným neosobním sebezáchovným úkolem vůbec přežití.

Tato neobkročitelná podstata musí každého, kdo se o zorganizování lidského světa snaží příkazy, varovat. Nejde to, není to možné, musel by nejprve umět zrušit vesmír a naučit se ho sestavovat, tedy nekonečně složité řády, příkazem (tedy lidským rozumem, který je ovšem produktem vývoje, takže to není možné už z tohoto důvodu), ne omezeními. To je každému, aspoň trochu málo zorientovanému člověku jasné.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM, :
Autor: K. Janyška Datum: 13.6.2018 10:57

EU je tedy silou anticivilizační a může existovat jen na základě 3 předpokladů.

1.Všichni lidští obyvatelé a všechny národy Evropy se prohlásí dobrovolně, podtrhuji dobrovolně, za Němce a vznikne německý superstát, který budě řízen klasickými metodami. Bude mít i svoji velkou armádu a policii.

2.Momentální vývoj bude pokračovat navzdory názorům Evropanů na EU a bude postavena silná eunijní policie a armáda k potlačování odporu a nesouhlasu. Takový stav známe ze Sovětského svazu a každý ví, jak to s ním dopadlo.

3. Evropská unie bude stát na stejném principu, na kterém stojí spontánní řád lidského světa v Evropě, tedy na negativní multismlouvě mezi státy pro dosažení konsensu a garantování principu, já pán - ty pán.

3a. Žádná Evropská unie prostě nebude.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM, :
Autor: K. Janyška Datum: 13.6.2018 10:57

Vraťme se teď k názvu eseje a zdůvodněme ho. Kdo má všech pět pohromadě, všechno našel unitř. Kdo ne tomu nemá žádný smysl cokoliv dalšího povídat.

Snad až na termín rudočerní. Od roku 1931 je církev svatá přesvědčena o správnosti socialismu, neboť přijala do své doktríny tzv. sociální spravedlnost, takto socialismu právě středobod. Od té doby se sice všemožné druhy socialistů perou navzájem, ale táhnou ve skutečnosti za jeden organizační provaz. Nutí je k tomu uznání řídící autority, coby podle nich jediné možné varianty uspořádání lidského světa a jedné možnosti, která lidstvo může přivést ke štěstí.

Hluboce, ale opravdu hluboce, se mýlí. V případě náboženských fanatiků je to dokonce pohrdání dílem božím. Kdyby to tak Bůh chtěl, udělal by to tak a možnost zorganizovat lidský svět by lidem poskytl. On to však neudělal... Dzp.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM, :
Autor: J. Schwarz Datum: 13.6.2018 14:57

Rudočerným bych jejich představy rád ponechal, pokud je nebudou vnucovat "nevěřícím". Historie ovšem ukazuje, že "sociální spravedlnost" je socialisty vnucována všem, vždy a všude. A jinak tomu ani být nemůže, neboť socialisté sami ze sebe nedokáží vybudovat ani zlomek toho, co dnes vidí a co by sami chtěli. Ze všech socialistů byl nejvěrohodnější Hitler, kterému bylo jasné že štěstí pro "nejvyspělejší národ" - národ německý, není možné vybudovat na jiné bázi než na zotročení "podřadných ras". Socialismus je systém, ve kterém si všeho schopní manipulátoři žijí jak prasata v žitě a užívají si feudálních výsad na základě zotročení a okrádání lidí schopných. Říkají tomu, bůhví proč, "solidarita".

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM, :
Autor: J. Svoboda Datum: 13.6.2018 16:30

Chybička se vloudila. Manipulátoři v socializmu si prý žijí jako prasata v žitě. To je očividný nesmysl, pomíjející relace. Ve vtahu ke spoluobčanům si opravdu žijí jako prasata v žitě. Rozhodně to však neplatí ve vztahu k např. občanům kapitalistických států. Platy socialistických prasat jsou zlomkem platů lidí na stejné společenské úrovni v kapitalizmu.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM, :
Autor: K. Janyška Datum: 13.6.2018 21:30

Jedinou možnou variantou existence lidstva je kapitalismus. Jeho spontánní řád, tedy jediná možnost jeho existence, je totiž kapitalismem... Dzp.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM, :
Autor: J. Holíček Datum: 13.6.2018 20:00

Problém s Haykem je v tom, že termín subsidiarita je primárně právní a není zcela zřejmé, jak ji Hayek interpretuje. Není snad právník?

Bruselská lehkoživka:
Autor: J. Hejna Datum: 13.6.2018 10:54

Osobní stanovisko poslance Svobody je lidsky pochopitelné.

Celý ten spolek je třeba zrušit.

Re: Bruselská lehkoživka:
Autor: J. Svoboda Datum: 13.6.2018 16:54

Ano pane; souhlasím s vámi. Je však třeba si rozmyslet, co s těmi neschopnými a všehoschopnými poslanci a podržtaškami EU. Jak a z čeho je živit, či je vyvézt s ekonomickými migranty třeba do Afghanistanu. Tam by možná přišli k rozumu a něco pořádného se naučili. Třeba by měli dost příležitostí uvažovat o subsidiaritě a dalších nesmyslných floskulích.

No comment....:
Autor: I. Hendrych Datum: 13.6.2018 10:43

Při čtení článku mě napadalo kdo bude autorem...tipoval jsem někoho z okruhu VK. Moc jsem se nespletl.

Re: No comment....:
Autor: M. Prokop Datum: 13.6.2018 13:41

Jo, v tom okruhu je dost chytrých lidí.

Re: No comment....:
Autor: M. Valenta Datum: 13.6.2018 14:44

Záhadou je ovšem proč píšou tak hloupé věci.

Re: No comment....:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.6.2018 16:21

Dokážete vaše odsouzení podložit jasnými argumenty?

Re: No comment....:
Autor: J. Svoboda Datum: 13.6.2018 16:47

Pane, tu podle vás záhadu je možno snadno vyřešit tak, že si odpovíme na otázku, zda to, co je hloupé, nezávisí také na čtenáři. U vás tomu pravděpodobně tak bude.

Re: No comment....:
Autor: J. Svoboda Datum: 13.6.2018 16:42

Pane, je vidět, že vás při čtení napadají pěkné hovadiny. Bojím se pomyslet, jaké ještě nehoráznější hovadiny vás napadnou při jiném čtení a jiného textu. Možná by bylo užitečné, kdybyste nečetl vůbec.

Podle vašeho názoru jste se nespletl. Podle mého názoru jste úplně vedle.

Jako homo sapiens byste měl vědět, že je důležitější, co je napsáno, než kdo to napsal.

Že vám IVK nepasuje pod fousy čouhá z vašeho textu jako sláma z bot. I já někdy s jejich texty nesouhlasím, ale neznamená to, že zavrhnu šmahem všechno.

Re: No comment....:
Autor: J. Holíček Datum: 13.6.2018 20:03

Velmi qituji. :-)))

Proces odlišťování moci:
Autor: B. Rameš Datum: 13.6.2018 10:15

a její proměna z "le puvoir pour les gens" na "le puvoir pour le puvoir" jsou zákonité, Svoboda sem, svoboda tam.

Re: Proces odlišťování moci:
Autor: S. Netzer Datum: 13.6.2018 10:51

To se Vám moc nepovedlo.

Evropska zahrada:
Autor: J. Sinnreich Datum: 13.6.2018 10:01

"Nova Evropa, v jedine vuli sjednocena, ale pri tom narodni svebytnost uchovavajici, to je ta nova a dostate prostorna zahrada, v niz borovice naseho narodniho cinu, zbavena obruci male kade, najde dostatek pudy pro koreny a ponese opet svou korunu slavne do vyse". (Cesky mythus, 1944).

Citace: Emanuel Vajtauer, znamy kolaborantsky novinar .