22.1.2019 | Svátek má SlavomírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: Československý sen II.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 15.6.2018 0:17, přehled diskusí

Pane Urbane, zapominate ze :
Autor: P. Sulc Datum: 15.6.2018 0:17

Cechy, jako ten nejdokonalejsi a nejobdivovanejsi narod nutno chvalit a ovsem, take pana Taticka, ktery byl prvni po Bohu, a kdo vi, mozna i pred nim nelze videt negativne, jinak to pekne od vlastenecku zchytate. Jen do Benese je mozno se trochu navezt, ale pro jistotu jen trochu. To vite, zeme plna vlastencu, ti by ji branili pred kymkoliv. Ovsem jen hubou.

Blbost !:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.6.2018 20:33

Kdyby vaše články četli mí rodiče, nejspíš by to nedopadlo dobře. Z vás je dnes spíš neomarxista, globalista, kterého existence jeho země netěší.

Běžte do háje ! Jenom se snažíte přihrávat těm "liberálům", co je pro ně vlastní národ sprostým pojmem.

Článek, který by mohl napsat někdo z Landsmannschaftu.:
Autor: K. Novák 396 Datum: 14.6.2018 19:45

Co se děje? Vypadalo to, že Landsmannschaft ustoupil, teď jakoby znovu nabíral na síle prostřednictvím českých propagandistů (kromě autora např. i Herman, Bělobrádek, Marksová a další). Jakoby naši protičeští aktivisté tahali Landsmannschaft z politického propadliště. Buď je to poslední křeč, nebo nějaká nová naděje v Německu. Že by stoupající preference AfD, ve které jsou údajně i lidé s protičeskými postoji? Jinak v článku je plno nesmyslů. Nevím, kde např. autor přišel na to, že logická a nejbezpečnější varianta byla modernizace stávající rakousko-uherské konstituční monarchie. O tuhle variantu přece nikdo nestál ani v Rakousku (snad kromě naivního Karla). Slovenský štát vznikl na Hitlerův ultimativní nátlak. Autorův "vymyšlený stát" popírá legionářskou akci i postoj našich lidí před II. světovou válkou a za okupace. Československo vzniklo proti vůli a zájmům všech svých sousedů? Problémy dělali jedině Maďaři. Rakousko i Německo ČSR uznalo, stejně jako ostatní státy v Evropě. Nebo si autor myslí, že Beneš se měl orientovat na státy poražené v první světové válce a nikoli na státy vítězné, na jejichž straně bojovali naši legionáři?

Re: Článek, který by mohl napsat někdo z Landsmannschaftu.:
Autor: M. Prokop Datum: 14.6.2018 21:24

Landsmannschaftu je Novák 396 na salámu, konec konců i mně. Bojujete minulé bitvy.

Což ovšem nic nemění na tom, že Urban blbne ještě více.

S Urbanem nelze souhlasit:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 14.6.2018 18:00

napsal jste opravdu špatný text. Jak již bylo sděleno přede mnou v diskusi více věřím faktům a činnosti TGM a dalším než vám. Odvedl jste špatnou práci.

„bez vědomí mravního povolání není národa“:
Autor: M. Pesat Datum: 14.6.2018 11:34

„bez vědomí mravního povolání není národa“

tak osobni zkusenost, soudruzi, ze moralka nefunguje nikdy, pokud jeden nezacne nejprve sam u sebe. Protoze je obvykle daleko pohodlnejsi videt trisku v oku druheho, nez tram ve vlastnim oku.Presne jak rika Al Pacino ve filmu Vune zeny, ze vzdy vedel jaka je ta spravna/morani cesta/reseni , ale nikdy se tim neridil, protoze jde o proklate/too damn hard/ svizelnou/trnitou cestu. minuta 4.55.

Cest :-)

https://www.youtube.com/watch?v=TuYhfCkRxyE

Pan Urban :
Autor: J. Krejčí 336 Datum: 14.6.2018 10:26

se nám snaží namluvit, že za veškerou mizerii 20tého věku může tehdejších 7,5 milionu Čechů. Ti se sudetských šovinistů ani nezeptali a vyhlásili vlastní stát na území Českého království a Moravského markrabství i Horní země Uherska, tady Slovenska a Podkarpatské Rusi. Že s tím nesouhlasili Sudetští Němci, je pochopitelné, přišli o své "nadpráví",kdy ve Vídni měli hlavní slovo a moc nechybělo a Vídeň by ovládli velkoněmci, tedy náckové. Že se vznikem RČS nesouhlasilo Polsko a Maďarsko, není divu, ty ovládala šlechta a té leželi plebejští demokrati z Čech v žaludku jako nežádoucí příklad.

Jestli svá moudra přednáší autor na univerzitě, potěš nás Pán Bůh.

Re: Pan Urban :
Autor: J. Jelínek Datum: 14.6.2018 11:59

Dobře jste dával pozor při dějepisu, z vás měla souškačelka určitě radost. BTW - co měli pražští, jihlavští, brněnští či chebští Němci společného se Sudety?

Sami se dneska prohlašují za sudetské Němce,:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.6.2018 12:01

tak co se vám nelíbí? Chcete jim odpírat jejich odvěké právo být Sudeťáky?

Re: Sami se dneska prohlašují za sudetské Němce,:
Autor: J. Jelínek Datum: 14.6.2018 12:06

Jenom to, že mnou jmenovaná města v žádném případě neleží v Sudetech.

Re: Sami se dneska prohlašují za sudetské Němce,:
Autor: P. Han Datum: 14.6.2018 14:48

Znal jsem jednu echt Moravačku. Narodila se v Liberci. Ti brněnští atd. Němci jsou Sudeťáci ve svých srdcích.

No ale to si vyříkejte se Sudeťáky, co je nám :
Autor: F. Houžňák Datum: 14.6.2018 15:04

Čechům do toho?

Re: No ale to si vyříkejte se Sudeťáky, co je nám :
Autor: J. Jelínek Datum: 14.6.2018 15:30

Proč bych si měl něco s někým vyříkávat? Prostě, neznalost zeměpisu je v tomto případě tristní. Asi jako když se Judea a Samaří nazývá Západní břeh a Arabové jsou najednou Palestinci.

No, když píšete,:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.6.2018 15:33

"BTW - co měli pražští, jihlavští, brněnští či chebští Němci společného se Sudety?" a já na to, oni se za sudeťáky sami prohlašují, a co je nám Čechům do toho, tak si to objasněte s nimi. My Češi víme, že Brno není v pohoří kanců, ale sudeťáci tvrdí, že je. Tak si to objasněte s nimi. Není to na vás moc těžký, pane óbrlajtnant?

Re: No, když píšete,:
Autor: J. Jelínek Datum: 14.6.2018 17:53

Ježišmarijá, proč obrlajtnant? Znovu, když už jste na to narazil - Pohoří kanců, tedy Šumava opravdu nepatří do Sudet, ať už si to myslí sudeťáci, nebo bémáci. Vím, je to marný boj, je to už příliš zažité.

Re: Sami se dneska prohlašují za sudetské Němce,:
Autor: K. Novák 396 Datum: 14.6.2018 19:12

Liberec taky neleží v Sudetech.

Re: Pan Urban :
Autor: B. Hynek Datum: 14.6.2018 15:37

Vážený,

bytový problém začátku šedesátých let jsem v rámci "doosídlení pohraničí" vyřešil změnou zaměstnavatele. Tehdy jsem se dostal do Rotavy a dosti jsem zíral, že zde již začátkem 20. století v kdejaké samotě měli vodovod. Procházkou mezi jednotlivými staveními jsem zaregistroval i hydranty s nápisem: " První Česká továrna na armatury Ústí nad Labem" Tento nápis byl samozřejmě v němčině a musím říci byl to pro mne šok. Tito německy mluvící obyvatelé se považovali za Čechy a k tomu ještě jedna malá poznámka manželka následníka trůnu byla také Češka a ta vadila Srbským nacionalistům víc, nežli sám Ferdinand.Zda uměla česky nevím, ale její manžel ano právě tak jako František Josef I.

On to pane Urbane,:
Autor: J. Farda Datum: 14.6.2018 10:11

konkrétně v případě Těšínska a otázky maďarských zbraní pro polsko ruskou válku, popisuje Peroutka, věrohodný časový svědek, ve třetím díle svého Budování státu trochu jinak než interpretujte Vy. Poláci se tehdy okamžitě vrhli na rozvrácené Rusko s cílem zabrat kdysi jejich Ukrajinu, a po začátečních úspěších se už viděli v Oděse. Rusko rozvrácené bolševismem postupně zkonsolidovalo Rudou armádu a pak zahájilo protiútok. Ten zastavil až zázrak porážkou Tuchačevského pod Varšavou. Polský imperialismus se v otázce knížectví Těšínska střetl s českým nacionalismem. Poláci knížectví Těšínské, historickou součást Českého království, vojensky obsadili, a po marných českých výzvách o jednání zahájily, z italských legionářů nově zformované české oddíly pod velením pplk. Šnejdárka, vytlačování Poláků. V Polsku ale dodnes kolují lživé zvěsti o českých zvěrstvech, například že bajonety ubodali zajatého členy štábu poraženého gen. Latinika. Po příměří prosazeném Dohodou pak nejdřív Poláci prosazovali plebiscit, (který Češi nejdřív odmítali), a když seznali, že by něm neuspěli, prosazovali arbitáž, ke které nakonec na základě rozhodnutí Dohody, a pro českou stranu ještě příznivě, došlo. Ty zadržované dodávky zbraní pro Polsko bojující s Rusy nezastavila Tusarova vláda, ale byla to spontánní blokáda železničních odborů severní Moravy ovládaných levicí sociální demokracie jako "odveta za Těšínsko", na jejíž potlačení ještě vláda neměla dost možností a možná i vůle. Vláda nakonec našla řešení a zpožděné transporty maďarských zbraní se potom částečně uskutečnily přes Slovensko rudými odboráři neovládané. Mám Polsko a Poláky rád, dokonce raději než Němce, ale Peroutkovi, promiňte, pří vší úctě k Vám věřím více. Tak se mějte. :-)

Mojí skutečnou vlastí je až Česká republika.:
Autor: K. Janyška Datum: 14.6.2018 9:26

Bohužel jsem si ji nechali zase ukrást Německem skrze EU... Dzp.

Jen doufám, že to už nemá pokračování:
Autor: M. Krátký Datum: 14.6.2018 8:09

kdo tohle plkání panu disidentovi diktoval ??? Dostal za to zaplaceno v EUR, nebo v čem ??? CZK by se asi štítil - hezký den přátelé

Re: Jen doufám, že to už nemá pokračování:
Autor: J. Vlček Datum: 14.6.2018 9:15

Také v to doufám, pane Krátký. A takovíto "myslitelé" vyučují na universitě v Praze. Právě takoví se cítí být těmi nejpovolanějšími nám ukazovat cestu k lepším zítřkům. Leda tak do pekel. Také přeji hezký den.

Re: Jen doufám, že to už nemá pokračování:
Autor: P. Harabaska Datum: 14.6.2018 9:55

Má-li ona slavná New York University Prague zájem na uchování svého dobrého jména, měla by některým svým tutorům zakázat publikovat ve veřejně přístupném tisku.

Smutné čtení,:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 14.6.2018 7:51

ale vlastenci toto nezkousnou. Stejně, jako Rukopisy. Zbyde nám jen ten Švejk. Nakonec, máme zákon - Beneš, zasloužil se o stát.

Re: Smutné čtení,:
Autor: P. Han Datum: 14.6.2018 8:46

To je škoda, že vám zůstane jen ten Švejk. Mně zůstane celá bohatá historie (nejen) českého národa na tomto území i v celém světě. Včetně Přemysla Oráče, Karla IV., Jiříka z Poděbrad, jezuitů Balbína i Koniáše, Masaryka i Beneše. A ano, i Rukopisů.

Re: Smutné čtení,:
Autor: M. Valenta Datum: 14.6.2018 9:35

... a to vše zakončeno proruským kolaborantem v čele státu.

Re: Smutné čtení,:
Autor: P. Han Datum: 14.6.2018 9:59

Ano, i to je součást naší historie. Někomu ovšem stačí Švejk a Brusel.

Re: Smutné čtení,:
Autor: V. Vlk Datum: 14.6.2018 10:42

Valento, oni vykastrovaný býku, když je Zeman proruský kolaborant, co je tedy Merkelová? Která je v Moskvě pečená -vařená , snaží se vyšachovat všechny východoevropské státy od plynu a nafty, a kšeftuje s Rusy až se práší. Nemlich to samé s Číňany. Kdybyste nečuměl jen na ČT, tak byste to věděl.

Re: Smutné čtení,:
Autor: J. Vlček Datum: 14.6.2018 11:15

Velmi správně, pane Vlku. Mně připadá, že kdyby nebylo Zemana, tak všichni ti Valentové a jemu podobní, nemají do čeho se strefovat a o čem žvanit. Ubohost sama.

Re: Smutné čtení,:
Autor: S. Netzer Datum: 14.6.2018 13:44

Tak po tomto příspěvku mě už úroveň vašich článků nepřekvapuje, "historiku".

Re: Smutné čtení,:
Autor: J. Vlček Datum: 14.6.2018 14:58

To říká ta pravá, co ze sebe dělá nevím jakou intelektuálku a přitom je sprostá jako dlaždič.