23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: Československý sen I.Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 90, poslední: 14.6. 2018 0:23, přehled diskusí

Tak je to jasné. :
Autor: V. Vlk Datum: 13.6.2018 0:32

Masaryk zboural Rakousko -Uhersko .. pan vysokoškolský učitel ani neví, že předtím vyhlásili samostatnost Maďaři, Jugoslávci, Poláci atd. Tak on syčák Masaryk... A taky jsme hlupáci, my jsme vyhlásili československý národ, což je hrůza, zatímco, když místní vyhlásili Itálii, kde žili Benátčané, Rakušáci i Sicilané, tak to bylo dobře. A taky Němci ,když vyhlásili Deutschland, ačkoli se Prusové nedomluvili s Bavoráky a nikdy nebyli jedním státem, to byl státotvorný čin. Zatímco když ti blbí Češi Slováci vyhlásili Československo, tak to bylo špatně. Jak říkal už německý císař Vilám II, Hitler, Goebbels, Henlein, Heydrich a další političtí velikáni, že jo.. A tohle učí u nás na universitě. Ach jo..

Re: Tak je to jasné. :
Autor: Z. Vydra Datum: 13.6.2018 2:04

Nu, a podle pana Schulze, Macrona, Junckera a spol. budeme do roku 2025 Evropskem od Baltu až po Středozemní moře, včetně pár desítek milionů Afričanů a Arabů. Všichni budeme hrdý národ evropský. Řekl bych však, pane Vlku, že poměry v tomto státu se budou blížit spíše Československu či Jugoslávii, než Itálii či Deutchlandu.

Re: Tak je to jasné. :
Autor: P. Sulc Datum: 13.6.2018 3:32

Pane Vlku, nekdy, pravda, ne moc casto, ale preci jen ,mate dobre clanky. Bohuzel, obcas, nekdy az moc casto, pisete, stejne jako dnes, udesne pitomosti. Z toho nemluvi vzdelany clovek, ale vztekly, zatrpkly a primitivni sovinista, kteremu v zivote stacili vymyslene , vylhane dejiny z obecne skoly, jejich ucel neni seznamit s historii naroda, ale vychovavat bezduche vlastenecky. Vasim ucitelum se to povedlo na 100%. Jo, a jsem huspenina a tresu se a jako zloduch nepouzivam cekou klavesnici, nezapomente !

Re: Tak je to jasné. :
Autor: P. Han Datum: 13.6.2018 8:03

"jako zloduch nepouzivam cekou klavesnici". Ne jako zloduch, jenom jako trouba. Zas tolik si nefanděte.

Re: Tak je to jasné. :
Autor: M. Těhanová Datum: 13.6.2018 8:07

Promiňte, ale jste jen ubožák, který má potřebu se předvést a odlišit se od toho "tupého" plébsu, za který nás považujete.

Re: Tak je to jasné. :
Autor: J. Karlík 653 Datum: 13.6.2018 7:57

Československo se rozpadlo za války a znovu po r. 89. Jugoslávie se rozpadla, Německo přežilo i NDR. Umělé státy nejsou jako umělá hmota, prostě se nakonec rozpadnou, ale stojí to spoustu nepříjemností pro jejich občany. Což jejich tvůrcům nevadí, oni si užijí své chvilky slávy.

Re: Tak je to jasné. :
Autor: J. Farda Datum: 13.6.2018 8:25

http://neviditelnypes.lidovky.cz/esej-100-let-ceskoslovenska-09x-/p_politika.aspx?c=A180518_172523_p_politika_wag

Re: Tak je to jasné. :
Autor: M. Prokop Datum: 13.6.2018 9:35

Jo. Souhlas.

Když jsem byl malý,:
Autor: A. Alda Datum: 13.6.2018 10:19

sousedé byli Němci. Pán byl hornoslezský Němec, paní byla Němka od Kašperských hor. Protože se však německy moc domluvit nedovedli, bavili se raději česky, či česko-polsky. Matlali to, ale rozuměli si líp než v jejich němčinách.

hm:
Autor: R. Szewczyk Datum: 13.6.2018 1:05

kupodivu vznikem československa zanikl moravský stát, ale nezanikl moravský lid, když poopravíte ty počty obyvatel , tak tzv. češi byli národnostní menšinou, která moc držela zbraněmi zrádců z tzv. legii, a propo, nezapomente na cirka půl mega Židů,

Re: hm:
Autor: P. Sulc Datum: 13.6.2018 3:21

Legionare a Taticka pravy cesky vlastenec chvali, na Cechy v rakouske armade nutno hodne nadavati,az na Svejka, ovsem, obracene to je temer velezrada.

Re: hm:
Autor: P. Han Datum: 13.6.2018 8:01

Moravský stát zanikl počátkem 10. století.

Re: hm:
Autor: R. Szewczyk Datum: 13.6.2018 14:45

ty voe,to je unikátní vědecký objev, navrhuji vám nobelovu cenu za historografii

druhak neexistoval český stát, nikdy, to znamená stát, který by patřil čechům,

Re: hm:
Autor: M. Prokop Datum: 13.6.2018 9:37

V těch "zrádcovských" legiích byli Češi, Moraváci, Židi, jen Němců pomálu.

Máte v tom hockey, i v tom "držení zbraněmi".

Taková Ode an die Freude:
Autor: D. Bystriansky Datum: 13.6.2018 2:04

..v duchu vysněného Evrokolchozu. Zničit národní státy a jejich suverenitu, zřídit centrální plánovací komisi, evropskou armádu,... tak jste se zasnil a vzpomněl na Marxe při jeho výročí.

Re: Taková Ode an die Freude:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.6.2018 9:32

Přesně!

Mně nevadí názor, já také ho také mám, mně vadí autorovy osobní mindráky (zcela automaticky se sám řadí k současné "evropské" vševědoucí elitě), které jsou podávány jako obecně platná historická fakta.

Mimoradne dobry clanek, ktery opravuje:
Autor: P. Sulc Datum: 13.6.2018 3:14

lzi o Rakousku a vzniku CSR. A v jakem poradi vznikly ktere staty, jak rika pan Vlk, nehraje roly DUlezite je to, ze to rozbiti Rakouska velmoci v cele s USA povolili, a to diky stalemu natlaku lharu Taticka a Benese. Diky za clanek, ale Cechackove Vlkova typu i ti druzi vam to pekne spocitaji, taci soviniste se hned tak nenajdou, Cechy nutno chvalit, Nemce hanet, pouha zminka o vymyslenych, vylhanych dejinach a je zle.

Nic neopravuje je to jenom pohled:
Autor: D. Polanský Datum: 13.6.2018 7:41

Berte to tak, že vznik národních států je určitou dějinnou zákonitostí, která v současné době platí a ještě asi nějaké století vydrží. Nakonec ale národní státy skončí v muzeu. Postarají se o to technologie, globalizace a hlavně ženy, tedy dokud do nás nepráskne nějaký meteorit. Ženy si totiž vybírají partnery podle velikosti bohatství a ne národní příslušnosti. Za takových 50 let bude i Česko hezky barevné, viz Paříž. Nepřeji si to, ale bude to tak.

Re: Nic neopravuje je to jenom pohled:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.6.2018 10:37

Soudě dle Paříže si "ženy" nevybírají partnery podle bohatství, ale podle velikosti ptáka...

Re: Nic neopravuje je to jenom pohled:
Autor: P. Sulc Datum: 13.6.2018 23:16

Asi ano, kdyz se deseti mladych holek zeptate, jaky ma byt budouci manzel, je jedina odpoved: aby byl bohatej, abych si mohla kupovat saty, sperky atd. Jdou to duse prodejne, ale maji to v genech, uz praclovecice Janckova, chtela lepsi kozich nez jen kralika.

Re: Mimoradne dobry clanek, ktery opravuje:
Autor: J. Vlček Datum: 13.6.2018 7:54

Pane Sulci, ještě že takoví "Češi" jako jste vy, pan Urban a vám podobní, si našli svůj domov tam, kde je jim dobře. A to je dobře. Nám ostatním nezbývá, než se snažit, aby nám bylo dobře v našem státě, ve kterém jsme doma, a ve kterém nezanikneme v tom obrovském moři Němců, jako se to stalo lužickým srbům v německu. Vám z celého češství zbylo jen prskání a plivání na českou historii a na naše osobnosti, kterých si svět váží stejně jako lidé zde, narozdíl od šmejdu, jako jste vy a vám podobní.

Re: Mimoradne dobry clanek, ktery opravuje:
Autor: P. Jirkovský Datum: 13.6.2018 8:29

Já žiju tady, tedy v Čechách, a názory pánů Šulce jsou mně často blízké, názory pana Urbana častěji. A z vašeho ntextu je jasné jediné, a sice že vám chybí doba a podmínky, kdy někoho vyhnat pro jeho názory nebylo složité, a zaštiťovalo se to zhusta národními zájmy. Jenže ty doby jsou snad pryč, takže si nechte zajít animo na perzekuce, "vlastenče".

Re: Mimoradne dobry clanek, ktery opravuje:
Autor: P. Jirkovský Datum: 13.6.2018 8:30

Pardon, pana Sulce, nevím, jak mně to do toho textu vjelo ....

Re: Mimoradne dobry clanek, ktery opravuje:
Autor: J. Vlček Datum: 13.6.2018 9:07

Pane Jirkovský, neberu vám váš názor. Vaše vlastenectví je prostě podobné, jako je tomu u pana Sulce a autora článku, nebo-li žádné. A co se týče nějakého vyhánění, asi jste přehlédl fakt, že o odsunu Němců rozhodly vítězné mocnosti, a že tím vlastně bylo vyhověno přání těchto Němců k návratu do říše. A buďte v kliddu, mně žádná doba perzekucí a podobných vašich výmyslů nechybí. Možná vy máte sklony k sebemrskačství a ani ty vám neberu. Jen si jich dopřejte, antivlastenče.

Re: Mimoradne dobry clanek, ktery opravuje:
Autor: P. Jirkovský Datum: 13.6.2018 11:23

Jako "pravý" vlastenec byste si měl dávat pozor na pravopis v mateřském jazyku. Moje vlastenectvi je jiné, nekřičím při hokeji a podobných zábavách pro lidi vašeho typu. Když už napíšete něco podobného, jako předtím, tak se alespoň slabomyslně nevykrucujte.

Re: Mimoradne dobry clanek, ktery opravuje:
Autor: J. Vlček Datum: 13.6.2018 12:26

Pane Jirkovský, za tím, co jsem napsal si stojím, a pokud jsem se někde uklepl, to se občas stane každému, tedy i vám. Vaše povídačky, že se z něčeho vykrucuji považuji zase já za slabomyslné. Nemám se z čeho vykrucovat. Naopak, vy mi prozraďte, jakéže je to vaše jiné vlastenectví a v čem spočívá. Mimochodem já podobné zábavy, jako je hokej a jiné vyřvávací akce, nevyhledávám. Vy možná ano, jiný vlastenče.

Re: Mimoradne dobry clanek, ktery opravuje:
Autor: P. Sulc Datum: 14.6.2018 0:03

Pane, ted lzete jako kdyz tiskna: ....fakt, že o odsunu Němců rozhodly vítězné mocnosti,.....Ne, velmoci nenaridili CSR odsun Nemcu. Cesi si ten odsun doslova vyzebrali a zacal davno pred tim ''povolenim''. I s prislusnym vrazdenim starsich lidi. Nesvadejte to na ''mocnosti'', to je odporna ceska vymluva.

Re: Mimoradne dobry clanek, ktery opravuje:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.6.2018 10:39

Názory mohou být různé, ale co by nemělo být umožněno je zvyšovat váhu svých názorů prostřednictvím importu vhodných cizinců. Taky demokracie je fajn věc, pokud by se nemohlo hlasovat o cizích penězích...

Re: Mimoradne dobry clanek, ktery opravuje:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.6.2018 14:31

Klepl jste hřebíček na hlavičku.

Re: Mimoradne dobry clanek, ktery opravuje:
Autor: P. Sulc Datum: 13.6.2018 23:37

Zbyva vam jedna vec: jdete mezi ty luzicke srby a zaptejte se jich, jestli jaou radeji jako Nemci v nemecku, ci jestli by radeji mali samostatny mini-stat. A zeptejte se take, jakou reci by radeji mluvili, nemecky ci jen luzickosrbsky.

A proc my, smejdi, jsme zde: emigrovali jsme jako bezni Cesi, tj. ''pantatove Bezouskove'' kteri znaji jen a pouze rodnou visku. Zijeme ale mezi normalnimi lidmi uz tak dlouho, abychom videli nedostatky ceske narodni povahy, hlavne prepjaty sovinismus, zavist, svadeni vlastni neschopnosti na ty druhe, skodolibost, hadavost.