26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


RUSKO: Geopolitické mostyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 12.6. 2018 21:28, přehled diskusí

No ale když vyvázli, jak píšete, tak tam přece:
Autor: F. Houžňák Datum: 12.6.2018 21:28

musí být líp než v Rusku, kde přece dál vládnou sovětské způsoby, jak píšete resp. naznačujete, zatímco na svobodné Ukrajině tyhle způsoby vůbec nevládnou, naopak, a tak tam musí být líp, ne? Nějak v tom nemáte jasno.

Re: To je pravda, taky od té doby na Ukrajině:
Autor: M. Prokop Datum: 12.6.2018 21:21

Končina, kterou po staletí ovládalo Rusko, s obyvateli podobnými Rusům prostě z principu věci nemůže být ráj.

Je to jako ten vtip, jak v roce 34 v Berlíně:
Autor: F. Houžňák Datum: 12.6.2018 19:34

vidí pan Kohn pana Steina, jak čte Völkischer Beobachter.

Nezaskakoval jste na té párty:
Autor: F. Houžňák Datum: 12.6.2018 19:32

za psa?

To je pravda, taky od té doby na Ukrajině:
Autor: F. Houžňák Datum: 12.6.2018 19:31

vzkvétá blahobyt a ve srovnání se zaostalým Ruskem je to přímo bohatý ráj.

Merklovka při každé vhodné příležitosti:
Autor: F. Houžňák Datum: 12.6.2018 19:29

prohlašuje něco ve smyslu, že je třeba se odpoutat od proradné Ameriky a obrátit se k pravým strategickým partnerům Německa a Evropské Únie, totiž k Rusku a Číně, a s nimi hájit tyhlety "západní hodnoty".

:
Autor: F. Farniente Datum: 12.6.2018 18:58

Hrozný blábol. Na rozdíl od takového Schneidera, který fakta dle potřeby ignoruje, překrucuje a vymýšlí, upatlá pan Kopecký z faktů nechutný eintopf, ve kterém je všechno jedno=rovno. Kosovo, Irák, Krym... Nad tím blivajzem pak filozofuje a "překvapivě" má vždycky "pravdu". Hlavně plácnout nálepku, nejlépe z hodně cizích slov a pak ani není třeba argumentovat - viz např. Ukrajinská vláda.

Re: CCCP se sice rozpustil,:
Autor: R. Langer Datum: 12.6.2018 18:33

Já to tak vidím též. Vždycky mě pobaví Pátá kolona, co v každém, kdo jí odporuje vidí rusofila, když nejpravděpodobnější Putinem ovládanou loutkou v EU je ta její milovaná Merkelbába. Všechno tomu nasvědčuje.

Re: CCCP se sice rozpustil,:
Autor: J. Fridrich Datum: 12.6.2018 16:14

Soudruhu Hašku, dnes opět za jedna - ve vašem VUMLU..

K Rusku-SSSR jen krátce - není stejné jako SSSR, pane Hašku, ale je STEJNĚ NEBEZPEČNÉ pro všechny své sousedy, tak jak byl dříve Sajuz - má po staletí imperiální cíle. O výbojích a zisku kolonií Portugalců, Španělů, Holand'anů, Britů, Francouzů, Němců nám toho napovídali komunistické soužky učitelky dost a dost - ale na výboje a zábory obrovských území kozáckým atamanem Jermakem a dalšími ruskými dobyvateli pro ruské cary se cudně mlčelo a mlčí dodnes. Ukrajinci, Pobaltské republiky, Finsko a středoasijské republiky by Vám mohli vyprávět. Také Mad'aři, my a další země kolem jejich předlouhé hranice o tom něco ví.. Oni také dodnes Západ nenávidí a chtějí ho zevnitř rozložit a rozvrátit, to vidíme na zesilující se pot'ouchlé internetové propagandě a demagogii která se valí na Západ z jejich kanálů - a u nás i ve světě docela úspěšně, hlupáků je všude dost a dost..

Nechci být,:
Autor: M. Malovec Datum: 12.6.2018 15:23

ty chytro s moudrem součástí mostu mezi západem a východem. Jednak je to otřepané klišé a jednak nemám chuť, aby mi po hlavě dupaly jednou rusácká, jindy frickovská bagančata, ta mudrlante.

Re: CCCP se sice rozpustil,:
Autor: M. Prokop Datum: 12.6.2018 15:00

Asi tak. Ne nenávist či nepřátelství, ale obezřetnost. Důvodů je k ní dost, historických i současných. I osobních, když vidím, kdo všechno zde v Česku Rusko podporuje.

Re: Dotaz:
Autor: V. Novák Datum: 12.6.2018 13:45

Připomněl jste mi jeden vtip ze skupiny "policajtských":

Archeologové na Moravě našli dvě kostry a myslí si, že jeden by mohl být Cyril a druhý Metoděj. Jenže který je který? Vzpoměli si, že nejlepší vybavení mají v Kriminalistickém ústavu, tak jim tak obě kostry poslali i s dotazem. Za týden se vrátí pytel úlomků s visačkou "Tenhle je Metoděj. Cyril se ještě nepřiznal".

Asi se ten terorista ještě nepřiznal - ale nebojte, však on změkne... I atentát na JFK ještě rád bude muset přiznat.

ps. pro hnidopichy - já vím, že Cyril zemřel v klášteře v Itálii a Metoděje nejspíš vykopali a spálili wichigovci jako heretika...

Re: CCCP se sice rozpustil,:
Autor: P. Lenc Datum: 12.6.2018 13:18

Vidím to, oproti panu Haškovi stejně jako vy pane Prokope.Nemíním Putinem a Ruskem 24 hodin denně strašit, ale chci být na pozoru před ruskou rozpínavostí.Mají to "bratři" v genech.

Dotaz:
Autor: V. Loula Datum: 12.6.2018 12:54

Před asi 14 dny byl zavražděn novinář Babčenko. Po dvou dnech zázračně ožil a dozvěděli jsme se, že ta fingovaná vražda byla akce ukrajinské tajné služby, aby pomocí ní dopadli objednatele vraždy toho novináře, by dopadli objednatele dalších asi 30 vražd, které měly následovat a aby odhalili organizátora teroristické skupiony, kterou měl na Ukrajině vybudovat a vyzbrojit. Pochopiteln za tím vším terorem dle Ukrajiny stálo Rusko, jeho tajné služby,a to na přímý příkaz Putina.

Fajn, toho "zavražděného" novináře ukázali na veřejnosti živého, takže lze předpokládat, že akce byla úspěšná, a že všechny ty teroristy z Ruska, kteří za tím stáli, mají pochytané nebo alespon neprůstřelně zdokumentované. A ono ticho po pěšině. Takže jak to vlastně je?

Re: CCCP se sice rozpustil,:
Autor: M. Prokop Datum: 12.6.2018 12:41

Když vy jste takový zapřisáhlý.

Mně stačí dodržovat předběžnou opatrnost a starat se, aby vliv Ruska na mně byl co nejmenší.

Česko nemá žádné žoldáky, jen své vojáky, za které politická reprezentace zodpovídá. Žoldáky má třeba Rusko, taková vag nerova společnost je typická. Plní úlohy pro Rusko, ale oficiálně není pod jeho velením.

Stran "nepřátel" já už jsem trochu starší ročník, i tu okupaci dost dobře pamatuji a také vím, že světová válka skutečně začala německý a po pár dnech i ruským útokem na Polsko, že si to spojenci Německo a Rusko dlouho připravovali, podporovali se a nebýt Hitlerovy pýchy, spojenectví by jim vydrželo déle. Teprve potom se, s vydatnou materiální pomocí, SSSR pustil do boje proti svému zrádnému spojenci.

Ano, Rusko se nedá. Nedá odradit od zvětšování svého impéria všude, kde se jen naskytne škvírka.

Re: CCCP se sice rozpustil,:
Autor: Š. Hašek Datum: 12.6.2018 12:23

Mrkněte se na dnešní datum, pane Valento.

Taky kontrolujete zrána pohledem na zahradu zda tam už nejsou ruští kozáci??

Do roka a do dne budou zapřisáhlí nepřátelé Ruska pro smích. Mimochodem - dnešní v klidu televize sedící nepřítel Ruska vaří na jejich plynu, štve ho, že Putin se jaksi ještě nerozplakal (třeba z dvacetipěti českých žoldáků, které má za humny pod německýmUSA vedením). Zatím ale chytří politikové se perou o smlouvy s Ruskem. Jak je to možné???

Největší nepřátelé Ruska u nás jsou typizovaně mlaďoši, kterým v roce 1968 bylo minus 25 a je jim bušeno do makoviček, že Stalin začal zábor Polska a posléze to korunoval drzým, zákeřným útokem na mírumilovný Berlín v roce 1941. A největším Čechem byl Smrkovský a Dubček.

Hlupáci zatím nezjistili, že Rusko se nedá. Mohli se poučit v minulosti, kdyby na to měli buňky.

CCCP se sice rozpustil,:
Autor: M. Valenta Datum: 12.6.2018 11:05

ale jeho následník Rusko pokračuje ve stejných intencích dál a zcela okatě teskní po starých časech a kdyby jen tesknilo, ono i koná a to autorovi tohoto rádoby objektivního článku, z nějakých důvodů uniká.

Jermanová....:
Autor: I. Hendrych Datum: 12.6.2018 10:34

Skutečně dojemný článek...za koho autor kope je více, než zjevné.

Krym zůstane ruský především proto, že si to přeje:
Autor: V. Novák Datum: 12.6.2018 10:03

naprostá většina Krymčanů - a to včetně Krynmaských Tatarů, kteří konečně žijí na Krymu legálně, mají "bumážky" na své majetky (za Ukrajiny byli de iure "bomži" - squatteři a bezdomovci) a kteří se na Krym stěhují i z Chersonské oblasti, čímž nevyjadřují zrovna loajalitu ke kyjevským "starostům" tak se starajícím o jejich osud.

Krymský most - nejdelší v Evropě - je 19 km dlouhý prostředník ukazující "jedničku" USAEU sankcím a jejich trapné účinnosti. Najednou to už není ani "nepostavitelná chiméra", ani něco, "na co Rusko pod sankcemi nemá", natož "kulisa Mosfilmu" nebo "hologram", jak donedávna pábili neobanderovští novináři a bloggeři. Nejednou je ro realita...

A kyjevští i s celou podporou USA a EU se můžou akorát kousnout vzteky do oka. Nebo do řiti...

Jste sto let za opicema,:
Autor: V. Novák Datum: 12.6.2018 9:55

když si vzpomenete pouze na takové drobnosti, ba měloči!

Co je nějaký tygr, jeřáb, medvěd,... proti schopnosti vnutit Američanům prezidenta, o něhož by si jinak ani kolo neopřeli, Britům brexit, Němcům AfD, v USA vyvolat pomocí roty bojových pokémonů rasovou nevraživost (v těch USA, kde přece vždy vládly mezi rasami idylické vztahy!), rozhádat největší spojence džihádistů Saudy a katarské Tháníje, opět Němcům vnutit Merkelovou s připrchlíky a Atomausstiegem a tedy s potřebou stále většího objemu ruského plynu, způsobit, že Katalánci, kteří donedávna Kastilce doslova milovali, náhle chtějí katalexit (ze Španěl),...

Mám pokračovat? Třeba Gróňany?.

Tygr... pfffff!...

Re: Soudruzi rusomilky, mám pro vás dobrou zprávu -:
Autor: P. Harabaska Datum: 12.6.2018 9:46

Kydy.

:-P:
Autor: M. Prokop Datum: 12.6.2018 9:21

"Pranic nevadí, že se SSSR rozpustil roku 1991. Mluvívá se tak, jako by skončil minulý týden, nebo plně vplynul do Ruské federace."

Plně ne ... některým částem se zdařilo jakž takž vyváznout.

Ovšem Putin se poctivě snaží, aby se navrátilo vše, na co lze dosáhnout a myšlenkově jsou Rusové pořád stejní. Za cara, za SSSR, za Putina ...

Proces civilizace obchodem stále probíhá,:
Autor: K. Janyška Datum: 12.6.2018 8:49

vy jen o něm prd víte. A všichni. A to je problém, moralisti a kverulanti... Dzp.

Re: Soudruzi rusomilky, mám pro vás dobrou zprávu -:
Autor: P. Zinga Datum: 12.6.2018 7:31

Bože, Fridrichu, už je ráno! To musel být tah!

Soudruzi rusomilky, mám pro vás dobrou zprávu -:
Autor: J. Fridrich Datum: 12.6.2018 6:39

Soudruzi rusomilky, mám pro vás dobrou zprávu - po stovkách, ba tisících létech máme - a to v blízkém sousedství hrdinného reka, jakého svět ještě neviděl. Kdepak Achilleus, Hérakleus a další starořečtí hrdinové. Ba ani stateční a neporazitelní ruští bohatýři Ilja Muromec, Ilja Volžanin a především velký Čurila Plenkovič - přemožitel Ptáka Velikána Velikánoviče ( jejichž nadlidské hrdinské skutky tak krásně popsal náš František Ladislav Čelakovský ) - se nemohou měřit se soudruhem rozvědčíkem Vladimírem Vladimírovičem Putinem. Snad nejvíce mne zaujalo jeho kroužení na nebi v čele hejna jeřábů - Daidalos hadra, ale i uspávání tygra a ledního medvěda mohlo být také hezké. Také nález amfor, které mu tam naskládali kolegové z rozvědky bylo úžasné. No a nyní vážně - tato adorace BOHA-VLÁDCE je pro tuto asijskou, nebezpečnou zemi zcela charakteristická - je to cesta od carů, přes Lenina, Stalina, Chruščova, Brežněva, Gorbiho ( snad s jedinou výjimkou Jelcina-skoro demokrat) po Putina..