25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Podivné rozhodnutí soudůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 13.6. 2018 15:22, přehled diskusí

:
Autor: J. Jurax Datum: 13.6.2018 15:22

Nebojte se. Tohle rozhodnutí je tak olbřímí peachovina, že je vyloučeno, aby se jí ti pitrysové z brusele s nadšením nechopili.

:
Autor: J. Jurax Datum: 13.6.2018 15:14

Specielně s tímhle vývojem jde svět ne dopředu, nýbrž do perdele.

Blbost, už dávno NE !:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.6.2018 21:43

Přesně..!:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.6.2018 21:40

NE, NE, NE,:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.6.2018 21:38

Protože vytváří dysfunkční prostředí pro děti

NE:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.6.2018 21:36

:))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 12.6.2018 21:34

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.6.2018 21:32

Běžte do háje !:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.6.2018 21:31

NE ! Děti ke svému solidnímu vývoji potřebují 2 vzory - ženský a mužský ! A jejich solidní koexistenci ! Kde je vaše "tolerance" k právu dítěte ??? Víme, že malé dítě potřebuje určité množství pozornosti, určitý počet doteků, určitý počet pohlazení, určitý počet pohledů z očí do očí, "tulení" se k mámě či tátovi.

NIKDO není schopný v tomto směru plnohodnotně nahradit mámu a tátu. Absolutně nejdůležitější v tomto období je bezpečná vazba mezi mámou a dítětem, či tátou a dítětem.

Právo dítěte na otce a matku - https://sux.cz/b2f8

"Udělali si z nás sociální experiment": Dramata a noční můry dětí z duhových rodin – https://sux.cz/fe0f

Děti patří rodičům, ne homosexuálním partnerům -http://hodina.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=421988

Žádné rodičovské právo neexistuje. Jen jediné právo:
Autor: K. Janyška Datum: 12.6.2018 18:55

pravé, právo soukromé a povinnost rodičů se starat o své děti... Dzp.

Re: Rodiče:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.6.2018 18:37

Dva muži budou vychovávat dítě - nic proti. Ale oba prostě nejsou jeho rodiče, o to tu celou dobu jde.

Když máte rozvedené rodiče, dítě v péči jednoho z nich a ten jeden se vdá/ožení, tak přece nebudete přepisovat tomu dítěti křestní list. Maximálně, bude-li to opravdu mimino, mu situaci zjednodušíte, respektive zatajíte. Pro případ ovdovění na to máme dokonce slova otčím a macecha, a určitě nebyly všechny macechy jako ta od perníkové chaloupky.

Re: Rodiče:
Autor: R. Chodovsky Datum: 12.6.2018 18:21

Nárok na dítě? Copak dítě je nějaká nároková věc? A proč jen obyčejné dítě. Což takhle nárok na chytré a zdravé a blonďaté a zelenooké a .... to bude ta pravá tolerance.

Inu, a až to tady muslimáci převezmou, :
Autor: R. Langer Datum: 12.6.2018 18:00

tak podle těch papírů budou dobře vědět, komu jako prvnímu uříznout hlavu. Lidé se ale z historie holt nepoučí. Možná by se o ty Židy přece jenom měli zajímat víc...

Re: Rodiče:
Autor: R. Langer Datum: 12.6.2018 17:55

Definujte "kupředu".

Re: Rodiče:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 12.6.2018 17:16

Nejde o toleranci, ale o právní akt. Dva muži jistě mohou vychovávat dítě, ale neměli by mít právo, označovat se Oficiálně za "Rodiče". Svět jde s vývojem kupředu, ale zvěrstvům je potřeba se bránit a zakazovat je.

Rodiče:
Autor: M. Urbanová Datum: 12.6.2018 14:14

Soud rozhodl správně. Dva muži budou vychovávat dítě. Proč by dva muži neměli mít nárok na dítě? Možná mu bude lépe, než když je dítě vychováváno v rozhádané rodině.

Počítejte s tím, že je to první případ. Přibudou další. Svět se mění. Svět jde s vývojem kupředu.

Zkuste být tolerantní.

Takhle to údajně není.:
Autor: K. Novák 396 Datum: 12.6.2018 14:01

"... jeden z mužů poskytl své sperma ženě, která, jako jakási individuální množírna, dítě přivedla na svět." Údajně sperma poskytli oba, ale použito bylo jen jednoho, kterého z nich je před nimi utajeno. Oplodnění bylo umělé, vajíčko poskytla nějaká žena, která je rovněž utajena. Dítě odnosila jiná žena (ta se pravděpodobně utajit nedá). Je-li tomu tak, přijde na svět dítě, které nebude vědět ani kdo je jeho otec, ani kdo je jeho matka, což považuji vůči tomu dítěti za zločin. Kromě toho děti vychovávané homosexuálními páry mají údajně později podobné problémy jako děti z neúplných rodin a průměrná délka homosexuálního svazku je podstatně kratší než normálního manželství.

Re: Mám pocit, :
Autor: V. Braun Datum: 12.6.2018 13:28

Ukažte mi tu přímou spojitost s Bruselem, na kterou jsem dle vás ukázal. Docela by mne vaše "logická" konstukce zajímala.

Re: tak zrovna toto mi ,z pravniho hlediska, prijde jasne:
Autor: J. Novotný Datum: 12.6.2018 12:52

To právě právně změníte, pokud jim přidělíte rodičovská práva oběma. Pak už jsou si ve všech aspektech rovni, včetně šance na svěření do péče v případě rozchodu.

Re: Mohl-li bych volit,:
Autor: I. Vermis Datum: 12.6.2018 12:23

Jestli tou sinizací myslíte sionizaci, tak obřízku praktikují tam i onde - děkuji, nechci! Jestli Čínu, tak nevím.

Re: Nesouhlasím pouze:
Autor: M. Pesat Datum: 12.6.2018 12:07

"Škoda, že jste nekandidoval na presidenta. Můj hlas byste měl jistý."

stran rodicovstvi homosexualnich paru, tam bych se vyhnul hysterii, nutno brat v uvahu i realitu "rodicovstvi" spousty tradicnich/heterosexualnich paru. Je faktem ze znacne procento tradicnich svazku konci rozvodem, alkoholismus/nasili/promiskuita/neutesene socialni-spolecenske pomery ve kterych zije docela hodne deti. Z tohoto pohledu muze byt homosexualni rodina mnohdy pro dite oazou miru/porozumeni/lasky/pohody.

Cest :-)

Re: Nesouhlasím pouze:
Autor: Š. Hašek Datum: 12.6.2018 12:01

Přesně. Bláboly o tom, že smluvní/hospodářský vztah (připomínám, že to začalo právem dědit, atd.) jakýchkoliv lidí zaručí zcela automaticky ekvivalent rodiny, si rozhodně nemyslí většina obyvatel republiky. A ty bláboly o státních ústavech také zevšeobecňují.

Za většinu se ovšem dnes bere "odborný názor televize, bruselekomisařů, bezdětných starostudentů". Neberu jim názor, ale jsou jen stále drze pozadu v matematice/sčítání volebních hlasů.

Kde se bere drzost srovnávat bezdětný manželský pár (tedy postaru manžel/muž a manželka/žena) s mnohdy účelovým souručenstvím??? Klidně ať mě dají k soudu. Ta "pražská pýcha"! Už ten pochod byl, nebo nebyl?

tak zrovna toto mi ,z pravniho hlediska, prijde jasne:
Autor: M. Pesat Datum: 12.6.2018 11:57

"Pokud se oba pánové rozejdou – to jistě nelze vyloučit – dojde v případě sporu o dítě k pozoruhodné argumentaci, která je u heterosexuálních párů vyloučena: jeden z pánů bude tvrdit, že on je „oba rodiče“ a ten druhý je cizí člověk. Divný svět..."

tak zrovna toto mi ,z pravniho hlediska, prijde jasne, partner jehoz sperma bylo pouzito k oplodneni te zeny/matky je legitimnim otcem ditete. Predpokladam, ze ta zena/fyzicka matka se smluvne/za uplatu zavazala vzdat se vsech rodicovskych prav. Osobne se domivam, ze jde o bouri ve sklenici vody, problem homosexualnich manzelstvi se medialne zvelicuje. Pokud uvazime, ze homosexualu je cca 4% v celkove populaci. Daleko vice, dle meho nazoru, poskozuji vec LGBT community sami homosexualove a samozrejmne bulvaruchtiva media. Jak rekl nejaky znamy americky homosexual, ze tzv. Gay Pride Parade /pochod hrdosti homosexualu, je jediny den kdy se stydi ze je homosexual.

Cest :-)

Už jsem to psal minulý týden - tak znovu ten vtip:
Autor: M. Krátký Datum: 12.6.2018 11:49

zde : potká soused souseda a nadává mu - ta vaše manželka mi svádí mého manžela. Hezký den přátelé

Re: Tak pokud na to zákon nepamatuje,:
Autor: Š. Hašek Datum: 12.6.2018 11:45

Asi nejsilnější je touha dvou mužů nechat si vyrobit hračku a šikovně to nazvat "právo dítěte na budoucí narození". Hezké. Docela pasuje ke komunistovi s lidskou tváří Rychetskému.

Re: Mám pocit, :
Autor: Š. Hašek Datum: 12.6.2018 11:43

Sám jste poukázal na přímou spojitost. Já jen špitnul, že my tady budeme implementovat bez hlasování právo bruselské/eurohodnotové.

Co se týká štrasbrusele, tak mně podle novohodnotářů hrabe již drahný čas. Jsem v blbé partě. Je to jedno, podstatné asi je, že se ty půčoviny zavádějí i u nás.

Tak pokud na to zákon nepamatuje,:
Autor: J. Novotný Datum: 12.6.2018 10:36

je rozhodnutí soudu, který musí respektovat rozhodnutí Ústavního soudu, že jsou některá Ústavní práva silnější, než ten daný (v současné společenské realitě neúplný) zákon, tak je rozhodnutí takový kočkopes.

Jediné správné řešení je upravit zákon tak, aby umožňoval úpravu rodičovských práv v souladu s nálezem Ústavního soudu.

Pane kolego Křečku:
Autor: Z. Švrček Datum: 12.6.2018 10:27

Marná snaha, marné volání, oni ty vztahy homosexuálů už muslimové vyřeší za nás. Obávám se, že nemáme dostatečně nebojácnou a rasantní politickou representaci, aby tomu zabránila.

Načež Moravský stát zanikl.:
Autor: A. Alda Datum: 12.6.2018 10:09

Sv. Václav Přemyslovec to udělal podstatně lépe než Svatopluk Mojmírovec. Proto se dnes nazýváme Čechy a žijeme v České republice. Nebýt hlouposti a zpupnosti Svatoplukovy, žili bychom dnes všichni ve státě moravském a nazývali se Moravany (včetně Slováků).

No tak v té Číně je to žel trochu jinak.:
Autor: A. Alda Datum: 12.6.2018 10:06

Čínská vláda považuje druhé dítě za prokletí.